در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: بنویسید GPU بخوانید CPU

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 9 اسفند 1390 23:15

Mohammad 1985,  
اينكه اينتل قدرت مالي داره بحثي نيست، اما فعلا با همين قدرت مالي نتونسته شريك گرافيكي قدرتمندي براي خودش پيدا كنه يا اونو بخره (البته شايد اينبار در خريد  PowerVR موفق بشه ...)
به هر حال اينتل و AMD هم هر دو به سمت ARM حركت كردند و همين ديروز اينتل دو مدل براي موبايل و تبلت با معماري ARM ارائه كرده ...
به هر حال همه به اجماع رسيدند كه دوران X86 گذشته، مايكروسافت هم كه پشتيباني تاريخي خودش رو از معماري اينتل به پايان رسوند (پلاتفورمي به نام Wintel كه براي حمايت و سازگاري هر بيشتر از معماري و پردازشگرهاي برند اينتل در ويندوز وجود داشت ...)

اما خوب شايد بهتر باشه چند ماه صبر كنيم تا بهتر بشه آينده رو ديد  :-)

MiimA,  
من هم از باز كردن اين مبحث از شما سپاسگزارم
در مورد شايعه‌ي سيستم عامل AMD، بحث بر سر يك سيستم عامل نيست، بلكه AMD‌ با همكاري Slackware كه يكي از توزيع‌هاي لينوكس هست قصد داره فريموركي براي ويندوز ارائه كنه كه برنامه‌هاي آندرويد به صورت وافعي و شبيه جاوا يا دات نت روي ويندوز قابل اجرا باشه (در حال حاضر امولاتورهاي مختلفي ارائه شده كه هيچ يك برنامه‌ي آندرويد رو به صورت فيزيكي نصب نميكنند)، نسخه‌ي بتاي اون رو هم ارائه كرد كه بسيار مورد توجه واقع شده
در مورد مقاومت كردن هم من فكر نميكنم مقاومتي وجود داشته باشه، چون از طرفي رونق كمي بازار پرتايلها بيشتر هست و از طرف ديگه ويندوز 8 حتي برنامه‌هاي 16 بيتي داس!! كه مدتها بود از يادها هم رفته رو پشتيباني خواهد كرد، پس عملا هر سيستمي با هر معماري و پلاتفورمي در 8 پشتيباني خواهد شد و قطعا با توجه به مزايايي كه مجتمع كردن پرتابلها با دسكتاپها و همچنين اپليكيشن‌ها با وب به واسطه‌ي HTML5 كه استاندارد مورد توافق تمام شركتها به شمار ميره ايحاد ميشه، به سرعت برنامه‌ها دگرگون ميشه (HTML5 حتي جاي Flash و SilverLight رو هم گرفته و به مرور توسعه‌ي اين دو پلاتفورم گرافيكي وب محدود و در نهايت حذف خواهد شد)
گذشته از اينها HTML5 پيچيدگي‌هاي ساختاري و الگوريتمي زبانهاي برنامه نويسي حتي سطح بالا رو هم نداره و بسيار ساده و روانتر خواهد بود كه اين نيز توسعه دهنده‌ها رو به سمت شيفت سريع به HTML5 هدايت خواهد كرد، در ضمن با شناختي كه من از مايكروسافت دارم، اين انتقال و حتي شايد تيديل پلاتفورم رو به صورت يك ويزارد در بياره كه در اين صورت عملا فاصله‌اي وجود نخواهد داشت و سريع همه منتقل خواهند شد (مايكروسافت با وجود رقيب قدرتمند و تازه واردش حتما تجربه‌ي ويندوز موبايل به ويندوز فون رو تكرار نميكنه، يعني كاري كه پلاتفورم پورتابل مايكروسافت رو تا مرز نابودي پيش برد)
در ضمن من معمولا در بحثهاي تحصصي خودم تا جايي كه وقت و زمان اجازه بده شركت ميكنم  :D
موفق باشيد :razz:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
mj_piremard, Solver, CAPTAIN PILOT, HORLIKAN, ASHKAN95, behrad90, Mohammad 1985

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: بنویسید GPU بخوانید CPU