در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
9

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 2 اسفند 1387 13:16

آرشيو سپاس: 74 مرتبه در 9 پست

Re: HAARP جدیدترین اسلحه آمریکا ؟

توسط az-Soraya » جمعه 2 اسفند 1387 18:19

k1_shadmehr نوشته است:از دوستانی که این مطلب را تهیه کردند درخواست مبکنم که این مطلب را در سایت میلیتاری .ir که یکی از بزرگترین سایت های نظامی ایرانی هست قرار بدن

من الان اونجا عضو میشم و این کار رو انجام میدم، البته انگاری اول باید عضویت قبول شه. از پیشنهادتون ممنونم :)

- ثریا.

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب az-Soraya تشکر کرده اند:
hesperus

Captain

Captain

نماد کاربر
3309

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 آذر 1386 17:59

آرشيو سپاس: 13305 مرتبه در 1921 پست

توسط Mil@d » جمعه 2 اسفند 1387 18:21

در ضمن منظورتون رو از اتفاق هایی که در ایران افتاده درست نفهمیدم. کدوم اتفاق ها؟

ثریا جان حالا که مطلب را در سنترال گذاشته اید خیالتان راحت به سرعت در بین ایرانیان پخش می شود.این سایت بیننده زیادی دارد و دارای قدرت و برش زیادی در گوگل

منظورم وقایع مشابهی است که HARRP در آن دخیل است.
رفیق بی کلک

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mil@d تشکر کرده اند:
az-Soraya

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

توسط az-Soraya » جمعه 2 اسفند 1387 18:39

Darya salar MILAD نوشته است:
در ضمن منظورتون رو از اتفاق هایی که در ایران افتاده درست نفهمیدم. کدوم اتفاق ها؟

ثریا جان حالا که مطلب را در سنترال گذاشته اید خیالتان راحت به سرعت در بین ایرانیان پخش می شود.این سایت بیننده زیادی دارد و دارای قدرت و برش زیادی در گوگل

منظورم وقایع مشابهی است که HARRP در آن دخیل است.

البته حقیقتش من این مطلب رو اینجا قرار ندادم. Achilles جان این زحمت رو کشیدن و این کار رو کردن. خودم هم به طور اتفاقی متوجه این شدم و به همین علت اینجا عضو شدم و حالا هم که دارم این و براتون می نویسم. از اینکه Achilles جان این کار رو انجام دادن هم واقعا ممنونم، خودم هرگز فکر نمی کنم متوجه وجود این سایت میشدم.

آهان فهمیدم. البته من تنها همین زلزله بم و دلفین ها رو احساس کردم که امکان داره از HAARP باشه. ولی خوب اینم باید بگم که در حال حاظر هنوز دارم سعی می کنم که این پدیده ی "کشند قرمز" که الان در خلیج فارس حدودا 110 کیلومتر از ساحل رو گرفته و باعث شده که تعداد زیادی ماهی ها بمیرند و سیادها کار رو تعطیل کنند، رو بهتر بفهمم. کشند قرمز یه حالت طبیعی هستش که هر سال به مدت چند روز میاد و میره، اما الان چندین ماه هستش که تو خلیج فارس دیده میشه. اول می خواستم مقاله رو کامل نکنم تا اینکه بیشتر در این مورد تحقیق بکنم، اما دیدم که اگر به یه نتیجه ای می رسیدم ممکن بود یه مقدار زیادی بشه و حضمش مشکل باشه. پس ادامه ندادم.

آهان طوفان دریای عمان (همون گنو) هم احتمال خیلی زیادی میدم که از HAARP بوده باشه. البته در موردش تحقیق بیشتر لازمه.

راستی خود شما به چیزی تو این چندین سال اخیر مشکوک نبودید؟ من خودم به علت اینکه ایران نیستم از خیلی اتفاق ها بی خبرم.

خلاصه اینکه حتما اگر فرصت شه یه مقاله جدید در ادامه ی همین مقاله شروع می کنم. ولی در حال حاظر مهم اینه که همینقدری که نوشته شده پخش شه، تا ببینیم بعد خدا چی میخواد :)

شاد باشین،
- ثریا.

Mil@d, hesperus, كيارش

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
274

تاريخ عضويت

جمعه 8 آذر 1387 13:30

network

آرشيو سپاس: 625 مرتبه در 195 پست

توسط snifferman » جمعه 2 اسفند 1387 19:46

بسم الله الرحمان الرحیم
دوستان عزیز من 100% مخالفم!
چرا؟ به عنوان یک کارشناس در امور مربوط به زلزله عرض می کنم که زلزله بم برای ما قابل پیش بینی بود (تنها نمی شد تعیین زمان کرد)
نکته جالب این بود که ما فکر می کردیم اول تهران زلزله می آید (احتمال زلزله در تهران بیشتر بود)
کلیه جابجایی های گسل بم از چند سال قبل ثبت شده بود و اساسا بم روی گسل ایجاد شده بود!
خدا نکند زلزله تهران رخ دهد اما اگر رخ داد بدانید کار امریکا نیست! ما می دانیم رخ می دهد اما زمان دقیق را نمی شود برآورد کرد!
اما چرا بم؟ اگر امریکا از این سلاح بر علیه ایران استفاده می کرد به بم حمله می کرد یا تهران؟
این فرضیات که فرضیه هم نیست بهتر است بگویم این خیالات زاییده ذهن همان عاشقان طبیعتی است که گاهی فیلم هایی هم از آن می سازند!
این که امریکا سلاحی مخفی بسازد و این که جنگ ستارگان راه اندازد شکی نیست اما این که هر پدیده ای را کار امریکا بدانیم!؟
پریدهای زلزله ، سیل ، تغیرات اب و هوایی و ... از چند میلی ثانیه تا چندین قرن وجود دارند
این که چرا سونامی الان اتفاق می افتد شما مطمئن باش قبلا هم اتفاق افتاده
شاید 10000 سال پیش و شاید 100000000 سال پیش!
این که چرا زلزله می آید هم تفاسیر خود را دارد و ...
این که چرا دلفین ها اینگونه شده اند! اگر این پدیده از آسمان بود چرا هیچ انسانی اینگونه نشد؟
چرا این همه ملوان و خلبان و ... اسیبی ندیدند؟
تحقیق کنید شاید این آتش سوزی های استرالیا هم کار همین امریکا باشد؟
کاترینا و این همه توفان در تاریخ امریکا هم کار خود انها است! دیگه لااقل کاترینا که کلی به امریکا ضرر زد؟ شاید نمی توانند کنترلش کنند؟؟؟؟؟!!!!
نه عزیزان! من منکر وجود این سیستم نمی شوم یا منکر برخی مشکلات و معایب آن
امادرست است که همه چیز را با ان تفسیر کنیم! ؟
اساسا در کل دنیا مشخص است چه نقاطی مستعد چه پدیده هایی هستند! کجا رعد و برق شدید
کجا توفان و کجا زلزله یا سونامی!
به هر صورت با احترام به شما من هم نظر خود را دادم و ممنون برای این مطلبی که جمع آوری کردید :razz:

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب snifferman تشکر کرده اند:
sand_fighter, hesperus, sokuteasemuni, 1391, Reza6662

Captain

Captain

نماد کاربر
1249

تاريخ عضويت

شنبه 11 شهریور 1385 19:40

آرشيو سپاس: 1875 مرتبه در 404 پست

توسط Achilles » جمعه 2 اسفند 1387 21:24

snifferman نوشته است:بسم الله الرحمان الرحیم
چرا؟ به عنوان یک کارشناس در امور مربوط به زلزله عرض می کنم که زلزله بم برای ما قابل پیش بینی بود (تنها نمی شد تعیین زمان کرد)
نکته جالب این بود که ما فکر می کردیم اول تهران زلزله می آید (احتمال زلزله در تهران بیشتر بود)
کلیه جابجایی های گسل بم از چند سال قبل ثبت شده بود و اساسا بم روی گسل ایجاد شده بود!
خدا نکند زلزله تهران رخ دهد اما اگر رخ داد بدانید کار امریکا نیست! ما می دانیم رخ می دهد اما زمان دقیق را نمی شود برآورد کرد!
اما چرا بم؟ اگر امریکا از این سلاح بر علیه ایران استفاده می کرد به بم حمله می کرد یا تهران؟
این فرضیات که فرضیه هم نیست بهتر است بگویم این خیالات زاییده ذهن همان عاشقان طبیعتی است که گاهی فیلم هایی هم از آن می سازند!
این که امریکا سلاحی مخفی بسازد و این که جنگ ستارگان راه اندازد شکی نیست اما این که هر پدیده ای را کار امریکا بدانیم!؟
پریدهای زلزله ، سیل ، تغیرات اب و هوایی و ... از چند میلی ثانیه تا چندین قرن وجود دارند
این که چرا دلفین ها اینگونه شده اند! اگر این پدیده از آسمان بود چرا هیچ انسانی اینگونه نشد؟
کاترینا و این همه توفان در تاریخ امریکا هم کار خود انها است! دیگه لااقل کاترینا که کلی به امریکا ضرر زد؟ شاید نمی توانند کنترلش کنند؟؟؟؟؟!!!!
اساسا در کل دنیا مشخص است چه نقاطی مستعد چه پدیده هایی هستند! کجا رعد و برق شدید
به هر صورت با احترام به شما من هم نظر خود را دادم و ممنون برای این مطلبی که جمع آوری کردید :razz:

در این مقاله کسی بطور 100% این وقایع رو به گردن HAARP  نمی اندازد.

فقط احتمال داده میشه این حوادث به HAARP مربوط باشد.

حتی اگر ربط هم نداشته باشد، حداقل امروز میدونیم در آلاسکا پروژه ای هست که ده میلیارد وات (که انرژی کمی نیست )انرژی آزاد میکند.

حال این انرژی بروی چه چیزی اثر میگذارد، هنوز کسی نمیتونه نظری بده.

با کمی تحقیق در اینترنت، متوجه میشوید که کارشناسهای زیادی هنوز این مسئله رو بطور 100% رد نکرده اند.

پس با توجه به اینکه شما هم کارشناس هستید، کمی عمیقتر به مسئله نگاه کنید و خستگی تحقیق درباره این مقاله رو به تن نویسنده آن دوچندان نکنید.

با احترام

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Achilles تشکر کرده اند:
hesperus, sokuteasemuni, Hadi Nazifi, ARSAM 88, كيارش

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1910

تاريخ عضويت

پنج شنبه 9 فروردین 1386 12:38

آرشيو سپاس: 4996 مرتبه در 1605 پست

توسط Miliali » جمعه 2 اسفند 1387 22:52

در بین دوستان کسی هست که فیزیک دان باشه و بتونه مقاله رو تحلیل کنه؟

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Miliali تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, كيارش

Major I

Major I

نماد کاربر
5234

تشکر کرده: 17 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 25 خرداد 1385 14:47

http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php

آرشيو سپاس: 4023 مرتبه در 1451 پست

توسط ganjineh » شنبه 3 اسفند 1387 00:11

به دلیل اهمیت موضوع و برای جذب بیشتر بازدیدکننده موضوع به اطلاعیه تغییر کرد
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
http://www.ganjineh-danesh.com/forum.php
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
http://ganjineh-elahi.com/

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ganjineh تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, كيارش

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
125

تشکر کرده: 64 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 17 آذر 1386 14:56

Tehran

آرشيو سپاس: 963 مرتبه در 100 پست

توسط Persian Cat » شنبه 3 اسفند 1387 00:17

سلام , چند نکته در مورد قرمز شدن دریا که در مقاله ذکر شده بود برای اطلاعات بیشتر دوستان ذکر یادآوری کنم .

پدیده که که قرمز شدن دریا اشاره شد مربوط به پدیده " کشنده قرمز Red Tide " است .

اما سخنان رئیس پژوهشکده میگوی ایران:  کشند ه قرمز گونه ای از پلانکتون است که تولید سم نمی کند ، تا آبزیان را آلوده کند ، فقط در زمانی که بیش از حد رشد کند با جذب اکسیژن موجب خفگی آبریان میشود. وی فاضلاب های صنعتی و شهری را عامل رشد این پدیده دانست و گفت کشند قرمز خطری برای خلیج فارس ندارد و پژوهشکده میگو ایستگاه هایی برای کنترل این پدیده در مناطق مختلف ایجاد کرده است.پدیده کشند قرمز یا شکوفایی جلبکی از اوایل آبان امسال از سواحل جنوبی خلیج فارس به طرف آبهای کشورمان گسترش یافت . با فرارسیدن فصل گرم بر شدت رشد این پدیده افزوده می شود. کشند قرمز نخستین بار 90 سال پیش در سواحل آمریکا دیده شد .

متاسفانه " کشنده قرمز " به ویژه این اواخر مشکلاتی برای محیط زیست و هموطنان جنوبی ما به ویژه ساکنین بندرعباس ایجاد کرده است.

پدیده کشنده قرمز در سواحل هرمزگان

http://www.mardomak.org/news/s/6944

قرمزي سواحل هرمزگان، مدارس راتعطيل كرد

http://www.tabnak.ir/pages/?cid=31644

اختصاص بودجه برای پدیده کشنده قرمز

http://www.tabnak.ir/pages/?cid=35680

معاون دامپزشکي بوشهر: پديده کشنده قرمز وارد آبهاي اين استان شده است

http://www5.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=272863

با سرچ در اینترنت درباره این موضوع مطالب بیشتری برای مطالعه وجود دارند

http://www.soliaqua.blogfa.com/cat-32.aspx

یا علی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Persian Cat تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Miliali, Fariborz, unknown20, hesperus, sokuteasemuni, ARSAM 88, Reza6662, كيارش, Shahryar

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1297

تشکر کرده: 118 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 15 تیر 1387 21:25

آرشيو سپاس: 3760 مرتبه در 806 پست

توسط sand_fighter » شنبه 3 اسفند 1387 00:50

به نظر من اگر HAARP واقعی باشد بسیار بسیار اسلحه جالب در عین حال کشنده و ویران گری است که می تواند کار برد های صلح آمیز هم داشته باشد !!
ولی به چند دلیل ممکنه باز هم می گم ممکنه وجود خارجی نداشته باشه !
1 اگر واقعی بود این همه آمریکا نیاز به لشکر کشی به عراق نداشت با ایجاد انواع بلا های طبیعی عراق رو با خاک یکسان می کرد همینطور افغانستان رو
2 این پالس ها 100 % انرژی و حشتناکی می خوان تا این چنین قدرت تخریبی داشته باشن این انرژی هرگز باطری های سفینه  (ماهواره) توان تولید این چنین نیرویی رو ندارن !
3 اگر آمریکا داره 100 % روسیه و چین هم نمونه های هم دارن
4 بلا های طبیعی همواره در ناگهانی و غیر مطرقبه بودنشان معروفن حالا چون و ایران مثلا زلزله در بم میاد علتش و جود ماهواره های آمریکا نیست (نه لزوما)

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب sand_fighter تشکر کرده اند:
sokuteasemuni, ARSAM 88

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
68

تاريخ عضويت

يکشنبه 13 بهمن 1387 06:05

آرشيو سپاس: 52 مرتبه در 17 پست

توسط jumong » شنبه 3 اسفند 1387 06:08

سلام
من به عنوان يك دانشجوي زمين شناسي چند تا سئوال برام در مورد اسلحه هارپ پيش اومده لطفا جواب دهيد
يك دليل اصلي وقوع زلزله هنوز كشف نشده و چند نوع فرضيه براي وقوع زمين لرزه دانشمندان  زمين شناس معرفي كردن  اولين فرضيه زلزله را نتيجه برخورد دو صفحه اي قاره اي يا اقيانوسي ميدانند و فرضيه دوم شكستن و خرد شدن سنگهايي كه در اعماق پوسته جاي دارند بر اثر فشار هاي وارده از لايه هاي پايين و ازاد شدن انرژي نهفته در سنگها كه اين انرژي به صورت امواج به سطح زمين مي رسند و باعث ارتعاشات طولي يا عرضي مي شوند

دوم زلزله ها معمولا دو نوع هستند نوع اول انهايي كه حركت عرضي دارند يا چپ و راست و نوع دوع حركت انها بر صفحه اي قطر گسل مي باشند يا به صورت ساده تر بگم حركت از بالا به پايين كه مخربتر هستند
اين فناوري جديد توانايي ايجاد كدام نوع از اين زلزله ها را دارد؟
درد من حصار بركه نيست!درد زيستن با ماهياني است كه فكر دريا به ذهنشان خطور نكرده است!

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

توسط az-Soraya » شنبه 3 اسفند 1387 10:21

snifferman نوشته است:بسم الله الرحمان الرحیم

سلام snifferman جان،

ممنونم از نوشتن نظرهاتون. جواب سئوال های شما مطرح کردید یک مقدار طولانی تر از چند خط خواهد بود و من باید جایی برم و به همین علت پاسخ به سئوال های شما را با جزائیات به زودی خواهم داد.

Miliali نوشته است:در بین دوستان کسی هست که فیزیک دان باشه و بتونه مقاله رو تحلیل کنه؟

دوست عزیز Miliali جان، شما بدانید که این مطالعات با در دست داشتن دانش علوم تخصصی و مهندسی انجام پذیرفته :)

HRG نوشته است:به دلیل اهمیت موضوع و برای جذب بیشتر بازدیدکننده موضوع به اطلاعیه تغییر کرد

HRG جان ممنونم از اینکه این کار رو انجام دادید. با تشکر فراوان.

Persian Cat نوشته است:سلام , چند نکته در مورد قرمز شدن دریا که در مقاله ذکر شده بود برای اطلاعات بیشتر دوستان ذکر یادآوری کنم .

پدیده که که قرمز شدن دریا اشاره شد مربوط به پدیده " کشنده قرمز Red Tide " است .

اما سخنان رئیس پژوهشکده میگوی ایران:  کشند ه قرمز گونه ای از پلانکتون است که تولید سم نمی کند ، تا آبزیان را آلوده کند ، فقط در زمانی که بیش از حد رشد کند با جذب اکسیژن موجب خفگی آبریان میشود. وی فاضلاب های صنعتی و شهری را عامل رشد این پدیده دانست و گفت کشند قرمز خطری برای خلیج فارس ندارد و پژوهشکده میگو ایستگاه هایی برای کنترل این پدیده در مناطق مختلف ایجاد کرده است.پدیده کشند قرمز یا شکوفایی جلبکی از اوایل آبان امسال از سواحل جنوبی خلیج فارس به طرف آبهای کشورمان گسترش یافت . با فرارسیدن فصل گرم بر شدت رشد این پدیده افزوده می شود. کشند قرمز نخستین بار 90 سال پیش در سواحل آمریکا دیده شد .

متاسفانه " کشنده قرمز " به ویژه این اواخر مشکلاتی برای محیط زیست و هموطنان جنوبی ما به ویژه ساکنین بندرعباس ایجاد کرده است.

پدیده کشنده قرمز در سواحل هرمزگان

http://www.mardomak.org/news/s/6944

قرمزي سواحل هرمزگان، مدارس راتعطيل كرد

http://www.tabnak.ir/pages/?cid=31644

اختصاص بودجه برای پدیده کشنده قرمز

http://www.tabnak.ir/pages/?cid=35680

معاون دامپزشکي بوشهر: پديده کشنده قرمز وارد آبهاي اين استان شده است

http://www5.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=272863

با سرچ در اینترنت درباره این موضوع مطالب بیشتری برای مطالعه وجود دارند

http://www.soliaqua.blogfa.com/cat-32.aspx

یا علی

Persian Cat جان از لینک هایی که دادید متشکرم. من در مورد این پدیده باید به زودی تحقیقات بیشتری بکنم و حتما از این لینک ها استفاده خواهم کرد.
sand_fighter نوشته است:به نظر من اگر HAARP واقعی باشد بسیار بسیار اسلحه جالب در عین حال کشنده و ویران گری است که می تواند کار برد های صلح آمیز هم داشته باشد !!
ولی به چند دلیل ممکنه باز هم می گم ممکنه وجود خارجی نداشته باشه !
1 اگر واقعی بود این همه آمریکا نیاز به لشکر کشی به عراق نداشت با ایجاد انواع بلا های طبیعی عراق رو با خاک یکسان می کرد همینطور افغانستان رو
2 این پالس ها 100 % انرژی و حشتناکی می خوان تا این چنین قدرت تخریبی داشته باشن این انرژی هرگز باطری های سفینه  (ماهواره) توان تولید این چنین نیرویی رو ندارن !
3 اگر آمریکا داره 100 % روسیه و چین هم نمونه های هم دارن
4 بلا های طبیعی همواره در ناگهانی و غیر مطرقبه بودنشان معروفن حالا چون و ایران مثلا زلزله در بم میاد علتش و جود ماهواره های آمریکا نیست (نه لزوما)

Sand Fighter جان،

ممنون از اینکه مقاله رو خوندید. به چند نکته اشاره کردید که من در موردشون می نویسم:

1: در بیست سال اخیر در مورد این موضوع کنگره های زیادی بین کشورهایی ذیربط انجام پذیرفته که یکی از بندهای این قطعنامه عبارت است از اینکه کشورهای دارای این تکنولوژی فقط می توانند از این تکنولوژی به منظور فعالیت های صلح آمیز استفاده کنند، منوط بر اینکه این فعالیت در دو سال متاوالی انجام نپذیرد (یادآور میشویم که بدون توجه به بندهای قطعنامه ها، از هارپ برای عملیات جنگی استفاده گردیده و میگردد و علت آن ناآگاهی مردم از این تکنولوژیست). در مقاله به این موضوع اشاره کردیم که برای تحدید کشورها و مقاصد سیاسی دیگر و برای انجام نقشه های شوم خود از هارپ استفاده می گردد. یه نکته دیگه هم که لازم است بهش دوباره اشاره کنم این است که هارپ تکنولوژی است که مسئولین نمی خواهند مردم عادی در مورد کاربردهای دیگر آن (که همه را در مقاله لیست کردم) پی ببرند. اگر در جنگ ها از آن استفاده کنند، طوری استفاده نخواهند کرد که مشکوک باشد. سئوالی که از شما دارم این است که فکر می کنید منطقی باشد مسئولین هارپ بیایند و یک مملکت را به طور کلی با خاک یکسان کنند؟! از این هم گذشته، جنگی که بین آمریکا و عراق، و آمریکا و افغانستان به وجود آمده است در ظاهر به علت های دیگری بوده است، نه کشتن تمامی مردمانش.

2: ماهواره به دستگاهی و یا سیستمی گفته میشود که مثل کره ی ماه به دور زمین بگردد. شما درست می فرمایید، ولی آن ماهواره ای که شما به آن اشاره می کنید ماهواره ی مخابراتی است که انرژی برقی آن یا از باطری و یا از سل های خورشیدی تامین میگردد. ماهواره ای که ما راجه به آن صحبت می کنیم متخصصین به طور دائم در آنها مستفر هستند. برای شما سئول دیگری دارم و آن این است که هواپیماهایی که به نام Space Shuttle هر چند ماه یک بار به آسمان فرستاده میشوند کجا میروند و به چه منظور است؟

3: ما در این مقاله اشاره کردیم که چندین کشور دیگر دارای چنین سیستمی هستند:

لازم به یادآوریست که سیستم "هارپ" در کشورهای گرین لاند، نروژ، شوروی و همچنین در روی بعضی از ماهواره ها به جهت فلج کردن سيستم راديويی هواپيما ها و نهايتا سقوط آنها استفاده ميگردد.

در مورد اینکه کشور چین سیستمی مانند هارپ داشته باشد چیزی نشنیدم.

4: ما در این مقاله اشاره کردیم که بعضی از زلزله ها طبیعی و بعضی دیگر مصنوعی اند:

حوادث طبيعی در طول ميلیون ها سال طبيعی بوده اند بغير از ده های اخير که اين حوادث برخی طبيعی و برخی ديگر از طريق تکنولوژی های پيشرفته توليد و به جان و مال مردم لطمه ميزنند.

و در رابطه با زلزله ی بم. اول اینکه من تنها سئوالی مطرح کرده ام که چطور بعد از 2000 سال ایستایی بم فرو ریخت و اگر دقت کرده باشید تنها در این مقاله سئوال مطرح کردم. هیچ کدام این اتفاقات را به هارپ وصل نکرده ام، اما احتمال این را داده ام که هارپ علت آنها بوده باشد. علتی که به زلزله بم مشکوک شده ام این است که سال هاست بعضی از کشورها علاقه ی زیادی برای بلعیدن جنوب ایران داشته اند و چندین بار هم سعی بر بلعیدن آن کرده اند. هنوز هم که هنوز است بسیار به آن علاقه مند هستند. توضیحات در این مورد خارج از موضوع این مقاله است.
jumong نوشته است:سلام
من به عنوان يك دانشجوي زمين شناسي چند تا سئوال برام در مورد اسلحه هارپ پيش اومده لطفا جواب دهيد
يك دليل اصلي وقوع زلزله هنوز كشف نشده و چند نوع فرضيه براي وقوع زمين لرزه دانشمندان  زمين شناس معرفي كردن  اولين فرضيه زلزله را نتيجه برخورد دو صفحه اي قاره اي يا اقيانوسي ميدانند و فرضيه دوم شكستن و خرد شدن سنگهايي كه در اعماق پوسته جاي دارند بر اثر فشار هاي وارده از لايه هاي پايين و ازاد شدن انرژي نهفته در سنگها كه اين انرژي به صورت امواج به سطح زمين مي رسند و باعث ارتعاشات طولي يا عرضي مي شوند

دوم زلزله ها معمولا دو نوع هستند نوع اول انهايي كه حركت عرضي دارند يا چپ و راست و نوع دوع حركت انها بر صفحه اي قطر گسل مي باشند يا به صورت ساده تر بگم حركت از بالا به پايين كه مخربتر هستند
اين فناوري جديد توانايي ايجاد كدام نوع از اين زلزله ها را دارد؟

ضمن تشکر از شما jumong جان و توجه خاص شما به این مقاله، لازم است دو نکته را به شما در مورد زلزله ارائه بدهم:

1: شما کاملا در مورد زلزله و رگه گسل صحیح می فرمایید. عملکرد ارتعاشی تخته لایه های زیرزمینی فقط در ناحیه ای صورت می پذیرد که به "رگه ی گسل" معروف است و این لایه ها دقیقا مثل پرده ی گوش کار می کنند، که لرزش در قسمتی صورت می گیرد که پرده جدا و آزاد است.

2: نکته ی بسیار پر اهمیت زلزله که شاید شما به آن آشنایی نداشته باشید این است که تعداد زیادی از زلزله ها بر اثر انفجارات خورشید است که به دنبال آن حوزه ی مغناطیسی تولید میگردند. این حوزه ی مغناطیسی زمانی که به آیونوسفیر اثابت می کند، شارژ آنرا بالا برده و بر اثر آن آیونوسفیر به حرکت درآمده و در زیر نوسانات کوتاه ( لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ) ایجاد میشوند. این نوسانات به داخل زمین و به لایه اثابت و لایه را به ارتعاش در میاورد، و به نسبت قدرت این نوسان زمین لرزه ها با ریشترهای مختلف ایجاد میگردد. لازم به گفتن است که من در مقاله ی خود به این نکته اشاره نکردم که تاثیر عملکرد هارپ بر روی ایونوسفیر دقیقا همان تاثیریست که خورشید از بالا بر روی آیونوسفیر می گذارد، با این تفاوت که یکی طبیعی و دیگری ساختگی مبیاشد.

باز هم از دوستان ممنون،
شاد و موفق باشید..
- ثریا.

Achilles, Mil@d, oweiys, mhb_group, hesperus, Farhad3614, sokuteasemuni, ARSAM 88, كيارش

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
53

تاريخ عضويت

سه شنبه 10 بهمن 1385 11:40

آرشيو سپاس: 58 مرتبه در 26 پست

توسط mahde35 » شنبه 3 اسفند 1387 22:39

براي انتشار موج در فضا نياز به فركانس بالا ميباشد امواج با فركانس پايين براي انتشار در فضا

نياز به توان خيلي بالاي دارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mahde35 تشکر کرده اند:
hesperus

قبليبعدي