در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با علم و تكنولوژي به بحث بپردازيد
Novice Poster

Novice Poster

no avatar
53

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 بهمن 1385 11:40

آرشيو سپاس: 58 مرتبه در 26 پست

Re: HAARP جدیدترین اسلحه آمریکا ؟

توسط mahde35 » شنبه 3 اسفند 1387 22:39

براي انتشار موج در فضا نياز به فركانس بالا ميباشد امواج با فركانس پايين براي انتشار در فضا

نياز به توان خيلي بالاي دارند

mpo از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب mahde35 تشکر کرده اند:
ssabz

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
68

تاريخ عضويت

يکشنبه 13 بهمن 1387 06:05

آرشيو سپاس: 52 مرتبه در 17 پست

توسط jumong » يکشنبه 4 اسفند 1387 15:53

az-Soraya نوشته است:
snifferman نوشته است:بسم الله الرحمان الرحیم
دوستان عزیز من 100% مخالفم!
چرا؟ به عنوان یک کارشناس در امور مربوط به زلزله عرض می کنم که زلزله بم برای ما قابل پیش بینی بود (تنها نمی شد تعیین زمان کرد)
نکته جالب این بود که ما فکر می کردیم اول تهران زلزله می آید (احتمال زلزله در تهران بیشتر بود)
کلیه جابجایی های گسل بم از چند سال قبل ثبت شده بود و اساسا بم روی گسل ایجاد شده بود!
خدا نکند زلزله تهران رخ دهد اما اگر رخ داد بدانید کار امریکا نیست! ما می دانیم رخ می دهد اما زمان دقیق را نمی شود برآورد کرد!
اما چرا بم؟ اگر امریکا از این سلاح بر علیه ایران استفاده می کرد به بم حمله می کرد یا تهران؟
این فرضیات که فرضیه هم نیست بهتر است بگویم این خیالات زاییده ذهن همان عاشقان طبیعتی است که گاهی فیلم هایی هم از آن می سازند!
این که امریکا سلاحی مخفی بسازد و این که جنگ ستارگان راه اندازد شکی نیست اما این که هر پدیده ای را کار امریکا بدانیم!؟
پریدهای زلزله ، سیل ، تغیرات اب و هوایی و ... از چند میلی ثانیه تا چندین قرن وجود دارند
این که چرا سونامی الان اتفاق می افتد شما مطمئن باش قبلا هم اتفاق افتاده
شاید 10000 سال پیش و شاید 100000000 سال پیش!
این که چرا زلزله می آید هم تفاسیر خود را دارد و ...
این که چرا دلفین ها اینگونه شده اند! اگر این پدیده از آسمان بود چرا هیچ انسانی اینگونه نشد؟
چرا این همه ملوان و خلبان و ... اسیبی ندیدند؟
تحقیق کنید شاید این آتش سوزی های استرالیا هم کار همین امریکا باشد؟
کاترینا و این همه توفان در تاریخ امریکا هم کار خود انها است! دیگه لااقل کاترینا که کلی به امریکا ضرر زد؟ شاید نمی توانند کنترلش کنند؟؟؟؟؟!!!!
نه عزیزان! من منکر وجود این سیستم نمی شوم یا منکر برخی مشکلات و معایب آن
امادرست است که همه چیز را با ان تفسیر کنیم! ؟
اساسا در کل دنیا مشخص است چه نقاطی مستعد چه پدیده هایی هستند! کجا رعد و برق شدید
کجا توفان و کجا زلزله یا سونامی!
به هر صورت با احترام به شما من هم نظر خود را دادم و ممنون برای این مطلبی که جمع آوری کردید :razz:

سلام snifferman جان،

ممنونم از نوشتن نظرهاتون. جواب سئوال های شما مطرح کردید یک مقدار طولانی تر از چند خط خواهد بود و من باید جایی برم و به همین علت پاسخ به سئوال های شما را با جزائیات به زودی خواهم داد.

Miliali نوشته است:در بین دوستان کسی هست که فیزیک دان باشه و بتونه مقاله رو تحلیل کنه؟

دوست عزیز Miliali جان، شما بدانید که این مطالعات با در دست داشتن دانش علوم تخصصی و مهندسی انجام پذیرفته :)

HRG نوشته است:به دلیل اهمیت موضوع و برای جذب بیشتر بازدیدکننده موضوع به اطلاعیه تغییر کرد

HRG جان ممنونم از اینکه این کار رو انجام دادید. با تشکر فراوان.

Persian Cat نوشته است:سلام , چند نکته در مورد قرمز شدن دریا که در مقاله ذکر شده بود برای اطلاعات بیشتر دوستان ذکر یادآوری کنم .

پدیده که که قرمز شدن دریا اشاره شد مربوط به پدیده " کشنده قرمز Red Tide " است .

اما سخنان رئیس پژوهشکده میگوی ایران:  کشند ه قرمز گونه ای از پلانکتون است که تولید سم نمی کند ، تا آبزیان را آلوده کند ، فقط در زمانی که بیش از حد رشد کند با جذب اکسیژن موجب خفگی آبریان میشود. وی فاضلاب های صنعتی و شهری را عامل رشد این پدیده دانست و گفت کشند قرمز خطری برای خلیج فارس ندارد و پژوهشکده میگو ایستگاه هایی برای کنترل این پدیده در مناطق مختلف ایجاد کرده است.پدیده کشند قرمز یا شکوفایی جلبکی از اوایل آبان امسال از سواحل جنوبی خلیج فارس به طرف آبهای کشورمان گسترش یافت . با فرارسیدن فصل گرم بر شدت رشد این پدیده افزوده می شود. کشند قرمز نخستین بار 90 سال پیش در سواحل آمریکا دیده شد .

متاسفانه " کشنده قرمز " به ویژه این اواخر مشکلاتی برای محیط زیست و هموطنان جنوبی ما به ویژه ساکنین بندرعباس ایجاد کرده است.

پدیده کشنده قرمز در سواحل هرمزگان

http://www.mardomak.org/news/s/6944

قرمزي سواحل هرمزگان، مدارس راتعطيل كرد

http://www.tabnak.ir/pages/?cid=31644

اختصاص بودجه برای پدیده کشنده قرمز

http://www.tabnak.ir/pages/?cid=35680

معاون دامپزشکي بوشهر: پديده کشنده قرمز وارد آبهاي اين استان شده است

http://www5.irna.ir/View/FullStory/?NewsId=272863

با سرچ در اینترنت درباره این موضوع مطالب بیشتری برای مطالعه وجود دارند

http://www.soliaqua.blogfa.com/cat-32.aspx

یا علی

Persian Cat جان از لینک هایی که دادید متشکرم. من در مورد این پدیده باید به زودی تحقیقات بیشتری بکنم و حتما از این لینک ها استفاده خواهم کرد.
sand_fighter نوشته است:به نظر من اگر HAARP واقعی باشد بسیار بسیار اسلحه جالب در عین حال کشنده و ویران گری است که می تواند کار برد های صلح آمیز هم داشته باشد !!
ولی به چند دلیل ممکنه باز هم می گم ممکنه وجود خارجی نداشته باشه !
1 اگر واقعی بود این همه آمریکا نیاز به لشکر کشی به عراق نداشت با ایجاد انواع بلا های طبیعی عراق رو با خاک یکسان می کرد همینطور افغانستان رو
2 این پالس ها 100 % انرژی و حشتناکی می خوان تا این چنین قدرت تخریبی داشته باشن این انرژی هرگز باطری های سفینه  (ماهواره) توان تولید این چنین نیرویی رو ندارن !
3 اگر آمریکا داره 100 % روسیه و چین هم نمونه های هم دارن
4 بلا های طبیعی همواره در ناگهانی و غیر مطرقبه بودنشان معروفن حالا چون و ایران مثلا زلزله در بم میاد علتش و جود ماهواره های آمریکا نیست (نه لزوما)

Sand Fighter جان،

ممنون از اینکه مقاله رو خوندید. به چند نکته اشاره کردید که من در موردشون می نویسم:

1: در بیست سال اخیر در مورد این موضوع کنگره های زیادی بین کشورهایی ذیربط انجام پذیرفته که یکی از بندهای این قطعنامه عبارت است از اینکه کشورهای دارای این تکنولوژی فقط می توانند از این تکنولوژی به منظور فعالیت های صلح آمیز استفاده کنند، منوط بر اینکه این فعالیت در دو سال متاوالی انجام نپذیرد (یادآور میشویم که بدون توجه به بندهای قطعنامه ها، از هارپ برای عملیات جنگی استفاده گردیده و میگردد و علت آن ناآگاهی مردم از این تکنولوژیست). در مقاله به این موضوع اشاره کردیم که برای تحدید کشورها و مقاصد سیاسی دیگر و برای انجام نقشه های شوم خود از هارپ استفاده می گردد. یه نکته دیگه هم که لازم است بهش دوباره اشاره کنم این است که هارپ تکنولوژی است که مسئولین نمی خواهند مردم عادی در مورد کاربردهای دیگر آن (که همه را در مقاله لیست کردم) پی ببرند. اگر در جنگ ها از آن استفاده کنند، طوری استفاده نخواهند کرد که مشکوک باشد. سئوالی که از شما دارم این است که فکر می کنید منطقی باشد مسئولین هارپ بیایند و یک مملکت را به طور کلی با خاک یکسان کنند؟! از این هم گذشته، جنگی که بین آمریکا و عراق، و آمریکا و افغانستان به وجود آمده است در ظاهر به علت های دیگری بوده است، نه کشتن تمامی مردمانش.

2: ماهواره به دستگاهی و یا سیستمی گفته میشود که مثل کره ی ماه به دور زمین بگردد. شما درست می فرمایید، ولی آن ماهواره ای که شما به آن اشاره می کنید ماهواره ی مخابراتی است که انرژی برقی آن یا از باطری و یا از سل های خورشیدی تامین میگردد. ماهواره ای که ما راجه به آن صحبت می کنیم متخصصین به طور دائم در آنها مستفر هستند. برای شما سئول دیگری دارم و آن این است که هواپیماهایی که به نام Space Shuttle هر چند ماه یک بار به آسمان فرستاده میشوند کجا میروند و به چه منظور است؟

3: ما در این مقاله اشاره کردیم که چندین کشور دیگر دارای چنین سیستمی هستند:

لازم به یادآوریست که سیستم "هارپ" در کشورهای گرین لاند، نروژ، شوروی و همچنین در روی بعضی از ماهواره ها به جهت فلج کردن سيستم راديويی هواپيما ها و نهايتا سقوط آنها استفاده ميگردد.

در مورد اینکه کشور چین سیستمی مانند هارپ داشته باشد چیزی نشنیدم.

4: ما در این مقاله اشاره کردیم که بعضی از زلزله ها طبیعی و بعضی دیگر مصنوعی اند:

حوادث طبيعی در طول ميلیون ها سال طبيعی بوده اند بغير از ده های اخير که اين حوادث برخی طبيعی و برخی ديگر از طريق تکنولوژی های پيشرفته توليد و به جان و مال مردم لطمه ميزنند.

و در رابطه با زلزله ی بم. اول اینکه من تنها سئوالی مطرح کرده ام که چطور بعد از 2000 سال ایستایی بم فرو ریخت و اگر دقت کرده باشید تنها در این مقاله سئوال مطرح کردم. هیچ کدام این اتفاقات را به هارپ وصل نکرده ام، اما احتمال این را داده ام که هارپ علت آنها بوده باشد. علتی که به زلزله بم مشکوک شده ام این است که سال هاست بعضی از کشورها علاقه ی زیادی برای بلعیدن جنوب ایران داشته اند و چندین بار هم سعی بر بلعیدن آن کرده اند. هنوز هم که هنوز است بسیار به آن علاقه مند هستند. توضیحات در این مورد خارج از موضوع این مقاله است.
jumong نوشته است:سلام
من به عنوان يك دانشجوي زمين شناسي چند تا سئوال برام در مورد اسلحه هارپ پيش اومده لطفا جواب دهيد
يك دليل اصلي وقوع زلزله هنوز كشف نشده و چند نوع فرضيه براي وقوع زمين لرزه دانشمندان  زمين شناس معرفي كردن  اولين فرضيه زلزله را نتيجه برخورد دو صفحه اي قاره اي يا اقيانوسي ميدانند و فرضيه دوم شكستن و خرد شدن سنگهايي كه در اعماق پوسته جاي دارند بر اثر فشار هاي وارده از لايه هاي پايين و ازاد شدن انرژي نهفته در سنگها كه اين انرژي به صورت امواج به سطح زمين مي رسند و باعث ارتعاشات طولي يا عرضي مي شوند

دوم زلزله ها معمولا دو نوع هستند نوع اول انهايي كه حركت عرضي دارند يا چپ و راست و نوع دوع حركت انها بر صفحه اي قطر گسل مي باشند يا به صورت ساده تر بگم حركت از بالا به پايين كه مخربتر هستند
اين فناوري جديد توانايي ايجاد كدام نوع از اين زلزله ها را دارد؟

ضمن تشکر از شما jumong جان و توجه خاص شما به این مقاله، لازم است دو نکته را به شما در مورد زلزله ارائه بدهم:

1: شما کاملا در مورد زلزله و رگه گسل صحیح می فرمایید. عملکرد ارتعاشی تخته لایه های زیرزمینی فقط در ناحیه ای صورت می پذیرد که به "رگه ی گسل" معروف است و این لایه ها دقیقا مثل پرده ی گوش کار می کنند، که لرزش در قسمتی صورت می گیرد که پرده جدا و آزاد است.

2: نکته ی بسیار پر اهمیت زلزله که شاید شما به آن آشنایی نداشته باشید این است که تعداد زیادی از زلزله ها بر اثر انفجارات خورشید است که به دنبال آن حوزه ی مغناطیسی تولید میگردند. این حوزه ی مغناطیسی زمانی که به آیونوسفیر اثابت می کند، شارژ آنرا بالا برده و بر اثر آن آیونوسفیر به حرکت درآمده و در زیر نوسانات کوتاه ( لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ) ایجاد میشوند. این نوسانات به داخل زمین و به لایه اثابت و لایه را به ارتعاش در میاورد، و به نسبت قدرت این نوسان زمین لرزه ها با ریشترهای مختلف ایجاد میگردد. لازم به گفتن است که من در مقاله ی خود به این نکته اشاره نکردم که تاثیر عملکرد هارپ بر روی ایونوسفیر دقیقا همان تاثیریست که خورشید از بالا بر روی آیونوسفیر می گذارد، با این تفاوت که یکی طبیعی و دیگری ساختگی مبیاشد.

باز هم از دوستان ممنون،
شاد و موفق باشید..
- ثریا.

سلام يك نكته  معمولا ميگن يونوسفر يا اتمسفر  اين تلفظي است كه استادانم در كلاس براي لايه هاي جو به كار مي برند اميدوارم ناراحت نشده باشيد به خاطر تذكرم
درد من حصار بركه نيست!درد زيستن با ماهياني است كه فكر دريا به ذهنشان خطور نكرده است!

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jumong تشکر کرده اند:
hesperus, sokuteasemuni

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
179

تشکر کرده: 25 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 23 دی 1387 00:15

البرز

آرشيو سپاس: 520 مرتبه در 133 پست

توسط Abdoll@h » يکشنبه 4 اسفند 1387 18:01

با تشکر از az soraya عزیز به خاطر تحقیقاتشون و همچنین achilles جان که این مطلب رو تو cc قرار دادن.
با خوندن این مطلب چندین سوال برام به وجود اومد که البته به جواب بعضی هاش رسیدم و از پرسیدن بقیه اش به جز یکی فعلا صرف نظر میکنم.
اما az soraya جان سوالی که الان دارم اینه که اگر واقعا این اتفاقاتی که افتاده تحت تاثیر تکنولوژی هارپ باشه مطمئنا فقط ما نیستیم که قربانی این
پدیده هستیم و با این که افراد بسیاری در نقاط مختلف جهان که تعدادشون کم هم نیست تو اینترنت مشغول تحقیقات و گشت و گذار
هستن چرا تا به حال این موضوع صداش در نیومده؟
میخوام بگم مثلا اگر زلزله چین در اثر هارپ بوده مطمئنا چینی ها در این مورد ساکت نمیموندن.اما هیچ حرفی زده نشده.یعنی اونا هیچ اطلاعی از این موضوع ندارن؟
البته با نظر  snifferman هم موافق نیستم که این قضیه اصلا وجود نداره.تو دنیای امروز هیچ چیز دور از ذهن نیست.کما اینکه اثرات هارپ کاملا با عقل جور در میاد.
به هرحال تا موقعی که اطلاعات بیشتری در این رابطه بدست نیاد نمیشه زیاد اظهار نظر کرد.
فعلا منتظر تحقیقات دوستان میمونیم.
آدمهای پاک خطا نمی کنند ، سادگی می کنند . و امروز سادگی ، پاکترین خطای دنیاست.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Abdoll@h تشکر کرده اند:
hesperus, sokuteasemuni

Fast Poster

Fast Poster

no avatar
274

تاريخ عضويت

جمعه 8 آذر 1387 13:30

network

آرشيو سپاس: 625 مرتبه در 195 پست

توسط snifferman » يکشنبه 4 اسفند 1387 20:04

من فقط گفتم هر پدیده را به این ربط ندهیم

New Member

no avatar
7

تاريخ عضويت

سه شنبه 13 اسفند 1387 14:51

آرشيو سپاس: 6 مرتبه در 5 پست

توسط ya_s » سه شنبه 13 اسفند 1387 15:04

سلام

من تازه عضو شدم .

سوالی داشتم درباره اون دستگاهی که در پست اول همین تاپیک معرفی شد برای امواج ELF . این دستگاهها برای اندازه گیری EMF هستند . یعنی امواج الکترومغناطیس . پس چطور می شه برای اندازه گیری امواجی که مثلا هارپ ایجاد می کنه ازشون استفاده کرد ؟ با توجه به اینکه امواج هارپ 1 تا 20 هرتز نوشته شد در حالی که فقط دستگاههای بالای هزار دلار قادر به اندازه گیری این طیف هستند !؟

اگه از دوستان کسی دسنگاهی سراغ داره که قیمتش مناسب باشه و بشه در تهران تهیه کرد ممنون می شوم اطلاعاتی در اختیارمان بگذارد

ارادتمندم

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ya_s تشکر کرده اند:
hesperus

New Member

no avatar
7

تاريخ عضويت

توسط ya_s » چهارشنبه 14 اسفند 1387 09:18

در رابطه با سوال قبلی خودم می خواستم این موضوع را اشاره کنم که این دستگاه اگه باشه برای  اخطار زلزله می توه مفید باشه ؟ چون امواج تولید شده توسط زلزله در طبیعت در همین حدود هستش ( 1 تا 40 هرتز ) البته اگه درست فهمیده باشم .

هر چند که در مورد هارپ شدیدا شک دارم که بشه با اون مصلا زلزله درست کرد ! آخه چه انرژی وحشتناکی لازمه تا بشه به چنان توانی رسید ؟ چند تا نیروگاه برق لازم داره ؟

کل قضیه بیشتر به دروغ 13 شبیه  :-)  :-)

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2294

تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

توسط Ma3ouD » چهارشنبه 14 اسفند 1387 10:50

مقاله بسیار جالب و هیجان انگیزی بود که نباید با احساسات با این موضوع بر خورد کنیم....

چند تا ویدئو از هارپ به روایت از youtube:
HAARP at work?

10 mins before the 2008 Sichuan earthquake in China

Is this HAARP in action?

HAARP in action?

HOLE PUNCH CLOUDS=H.A.A.R.P

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ma3ouD تشکر کرده اند:
Achilles, ganjineh, hesperus, sokuteasemuni, unknown20, HESAM-007, ya_s, كيارش

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2294

تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

توسط Ma3ouD » چهارشنبه 14 اسفند 1387 13:14

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Ma3ouD تشکر کرده اند:
hesperus, sokuteasemuni, Hadi Nazifi, ARSAM 88, ya_s, HESAM-007, ganjineh, كيارش

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

جمعه 2 اسفند 1387 13:16

آرشيو سپاس: 74 مرتبه در 9 پست

توسط az-Soraya » پنج شنبه 15 اسفند 1387 07:43

با سلام،

امیدوارم حال همگی خوب باشد. مدتی سرم بسیار شلوغ بود و به همین علت نتوانستم به کامپیوتر سر بزنم.

از تمامی شما تشکر می کنم که انقدر از این مقاله استقبال کردید، و همچنین دوباره از Achilles جان، که اگر به خاطر ایشون نبود این مقاله الان انقدر پخش نشده بود.

از

یک سری پست نوشتید که جواب هایتان را میدهم...

mahde35 نوشته است:براي انتشار موج در فضا نياز به فركانس بالا ميباشد امواج با فركانس پايين براي انتشار در فضا

نياز به توان خيلي بالاي دارند

مهدی جان،

یکی از دوستان، صفحه ی قبل همین سئوال را پرسیدند که من در جواب براشون نوشتم که:

ماهواره به دستگاهی و یا سیستمی گفته میشود که مثل کره ی ماه به دور زمین بگردد. شما درست می فرمایید، ولی آن ماهواره ای که شما به آن اشاره می کنید ماهواره ی مخابراتی است که انرژی برقی آن یا از باطری و یا از سل های خورشیدی تامین میگردد. ماهواره ای که ما راجه به آن صحبت می کنیم متخصصین به طور دائم در آنها مستفر هستند. برای شما سئول دیگری دارم و آن این است که هواپیماهایی که به نام Space Shuttle هر چند ماه یک بار به آسمان فرستاده میشوند کجا میروند و به چه منظور است؟

snifferman نوشته است:بسم الله الرحمان الرحیم
دوستان عزیز من 100% مخالفم!
چرا؟ به عنوان یک کارشناس در امور مربوط به زلزله عرض می کنم که زلزله بم برای ما قابل پیش بینی بود (تنها نمی شد تعیین زمان کرد)
نکته جالب این بود که ما فکر می کردیم اول تهران زلزله می آید (احتمال زلزله در تهران بیشتر بود)
کلیه جابجایی های گسل بم از چند سال قبل ثبت شده بود و اساسا بم روی گسل ایجاد شده بود!
خدا نکند زلزله تهران رخ دهد اما اگر رخ داد بدانید کار امریکا نیست! ما می دانیم رخ می دهد اما زمان دقیق را نمی شود برآورد کرد!
اما چرا بم؟ اگر امریکا از این سلاح بر علیه ایران استفاده می کرد به بم حمله می کرد یا تهران؟
این فرضیات که فرضیه هم نیست بهتر است بگویم این خیالات زاییده ذهن همان عاشقان طبیعتی است که گاهی فیلم هایی هم از آن می سازند!
این که امریکا سلاحی مخفی بسازد و این که جنگ ستارگان راه اندازد شکی نیست اما این که هر پدیده ای را کار امریکا بدانیم!؟
پریدهای زلزله ، سیل ، تغیرات اب و هوایی و ... از چند میلی ثانیه تا چندین قرن وجود دارند
این که چرا سونامی الان اتفاق می افتد شما مطمئن باش قبلا هم اتفاق افتاده
شاید 10000 سال پیش و شاید 100000000 سال پیش!
این که چرا زلزله می آید هم تفاسیر خود را دارد و ...
این که چرا دلفین ها اینگونه شده اند! اگر این پدیده از آسمان بود چرا هیچ انسانی اینگونه نشد؟
چرا این همه ملوان و خلبان و ... اسیبی ندیدند؟
تحقیق کنید شاید این آتش سوزی های استرالیا هم کار همین امریکا باشد؟
کاترینا و این همه توفان در تاریخ امریکا هم کار خود انها است! دیگه لااقل کاترینا که کلی به امریکا ضرر زد؟ شاید نمی توانند کنترلش کنند؟؟؟؟؟!!!!
اساسا در کل دنیا مشخص است چه نقاطی مستعد چه پدیده هایی هستند! کجا رعد و برق شدید
کجا توفان و کجا زلزله یا سونامی!
به هر صورت با احترام به شما من هم نظر خود را دادم و ممنون برای این مطلبی که جمع آوری کردید :razz:

ضمن سلام، باید بگویم که کمبود وقت فرصت جواب دادن به نوشته ی شما را به تعویق انداخت.

ما در مطالعاتی که در اختیار شما گذاشته ایم، نکته ای که به آن اشاره کرده ایم این بود که درست است که این امواج به زمین اصابت کرده و به لایه های زیرین نفوظ می نماید، ولی فقط در رگه های گسل است که این زلزله ها ایجاد میگردد و نه جایی دیگر. به این علت که فقط در گسل است که می توان نوسان تولید و ایجاد زلزله کرد. درست مثل همه ی زلزله های طبیعی.

اگر شما به تاریخ صد و پنجاه ساله ی ایران توجه بفرمایید متوجه می شوید که چه کشورهایی به تنهایی و با کشورهایی مثل شوروی عملا قرارداد بسته اند که قسمت شمال را به شوروی و جنوب را خودشان بردارند، و هنوز این علاقه بسیار عمیق آنها برای بلعیدن جنوب ایران در اذهان آنها زنده است. علت آن را آینده روشن خواهد کرد و برای هیچکس دقیقا مشخص نیست. همچنان که قبلا اشاره کرده ایم ما به این قضیه احتمال بالا دادیم و نه قطعی.

در اینترنت صدها مقاله در مورد هارپ نوشته اند و نیز خود کشورهایی که تکنولوژی های شبیه هارپ را دارند نیز دائما در کنفرانس های خود در اروپا قطعنامه هایی مبنی بر عدم استفاده از هارپ برای اقدامات جنگی و یا بر مبنی فشارهای اقتصادی و سیاسی امضاء می کنند و هرگز (همانطور که در حملات اخیر اسرائیل مشاهده کردید) به این قطعنامه ها و از قبیل آن، اعتنایی نکرده و به کار خود ادامه می دهند. بنابراین اگر هارپ "تخیلیست"، این کشورهایی که دور میز مذاکرات برای هارپ جمع می شوند را چگونه توجیه می کنید؟ و اعتراض پارلمان شوروی را که در زیر مقاله ی خود به آن  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  را چگونه توجیه می کنید؟ آنها هم تخیلات هستند؟

سونامی: از شما سئوال دارم که شما چگونه می توانید حرکت موجی تا به ارتفاع 15 متر را از سواحل اندونزی و با سرعتی بین 500 تا 1000 کیلومتر در ساعت (!) ، و بدون از دست دادن پتانسیل موج، خود را به کرانه های یمن رسانده و مسافتی را که بیش از 5 هزار کیلومتر می باشد طی کند و در آنجا نیز بیش از 150 نفر را در زیر آب و موج از بین ببرد؟

سئوال دوم اینکه چگونه زلزله ای در 28 مارچ سال 2005 (یعنی چند ماه پس از سونامی اندونزی) با توانایی 7 /8 ریشتر تقریبا در همان نقطه که زلزله ی 2004 اندونزی به وقوع پیوست، و نه تنها تولید سونامی نکرد، بلکه حتی یک نفر از این زلزله هم کشته نشد؟ برای اطلاع به  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  اشاره کنید. نکته ای را که در زیر به انگلیسی می بینید در ویکیپیدیا می توانید مشاهده کنید:

On March 28, 2005, a magnitude 8.7 earthquake hit roughly the same area of the Indian Ocean but did not result in a major tsunami

اینکه چرا هیچ ملوانی مثل دلفین ها نسوخته اند، اولا که نه من و نه شما اطلاعی در این مورد در دستمان است. دوم اینکه شما به نظر میرسد که به وسعت اقیانوس توجه ندارید و ثانیا اینکه اگر مطالعه کافی داشته باشید متوجه میشوید که هارپ عمدتا صدمات زیادی به نهنگ ها و دلفین ها را وارد می نماید. چرای آنرا نمی دانم.

ما نکات زیادی را در مورد هارپ توضیح دادیم، ولی در مقاله خود فقط زلزله بر اثر هارپ را مورد مطالعه قرار دادیم و اینکه آیا آتش سوزی های استرالیا ربطی به هارپ دارد یا خیر شاید در تحقیقات بعدی برایتان بنویسیم، ولی این مقاله فقط در مورد زلزله است:

در اين مقاله ما فقط  به نکته ١، یعنی فقط در رابطه با ايجاد زلزله بتوسط  هارپ می نویسم.

در مورد طوفان کاترینا همانطور که در بالا اشاره کردیم، در این مقاله راجه به آن چیزی نگفتیم ولی انشالله در تحقیقات بعدی.

نوشتید که:

کلیه مطالبی که در مقاله ی هارپ نوشته ایم مبنای تحقیقی دارد و نه تفسیری.

ما به مطلب اینکه چه مناطقی از دنیا چه اتفاقات طبیعی میفتد را شکی نداریم و تایید هم می کنیم، ولی در دهه ی اخیر اتفاقاتی در مناطقی میفتد که هرگز به وقوع نپیوسته. مثل آمدن برف برای اولین بار در تاریخ عراق و در ژانویه سال 2008، که برای ایجاد آن همه ی غرب ایران زیر پوشش های غیر مترقبه و سنگین برف رفت!

در خاطمه اینکه ما در مرحله ای از تاریخ زندگی می کنیم که آن پدیده هایی که طبیعی بوده اند امروز به صورت مصنوعی می سازیم. مثلا اگر صد سال پیش به کارخانه ی فرش بافی مراجه می کردید، همه ی رنگ ها از منابع طبیعی درست میشدند و فرش باف نخ های خود را به داخل سطل های رنگ کرده و آنها را به رنگ های مختلف آرایش می کرد. اگر در آن روز من و یا شما داخل آن کارخانه شده و به رنگساز اظهار می کردیم که ما رنگ های مصنوعی می سازیم، او چنین پاسخ میداد: "رنگ ها همه طبیعی اند و غیر طبیعی رنگی وجود ندارد".

تمام مطالعات بشر تا امروز مبنی بر پیدا کردن فرمول های ترکیبات، اتفاقات و علوم دیگر بوده است و با پیدایش فرمول به میتوان به پیدایش غیر طبیعی آنها پی برد.

از نکات شما تشکر می کنم، اگر سئوال دیگری بود حتما بپرسید، پیروز باشید.

jumong نوشته است:سلام يك نكته  معمولا ميگن يونوسفر يا اتمسفر  اين تلفظي است كه استادانم در كلاس براي لايه هاي جو به كار مي برند اميدوارم ناراحت نشده باشيد به خاطر تذكرم

ممنونم jumong جان. حقیقتش من خودم هنگام نوشتن به علت اینکه فارسی ionosphere را نمی دانستم، همانطوری که به انگلیسی خوانده میشود، فارسی کردمش.

البته دیگه برای تغییر دادن دیر شده است، اما مطمئن باشید در نوشته های بعدی حتما دیکته ی صحیح آن را استفاده خواهم کرد.

موفق باشید.

Abdoll@h نوشته است:با تشکر از az soraya عزیز به خاطر تحقیقاتشون و همچنین achilles جان که این مطلب رو تو cc قرار دادن.
با خوندن این مطلب چندین سوال برام به وجود اومد که البته به جواب بعضی هاش رسیدم و از پرسیدن بقیه اش به جز یکی فعلا صرف نظر میکنم.
اما az soraya جان سوالی که الان دارم اینه که اگر واقعا این اتفاقاتی که افتاده تحت تاثیر تکنولوژی هارپ باشه مطمئنا فقط ما نیستیم که قربانی این
پدیده هستیم و با این که افراد بسیاری در نقاط مختلف جهان که تعدادشون کم هم نیست تو اینترنت مشغول تحقیقات و گشت و گذار
هستن چرا تا به حال این موضوع صداش در نیومده؟
میخوام بگم مثلا اگر زلزله چین در اثر هارپ بوده مطمئنا چینی ها در این مورد ساکت نمیموندن.اما هیچ حرفی زده نشده.یعنی اونا هیچ اطلاعی از این موضوع ندارن؟
البته با نظر  snifferman هم موافق نیستم که این قضیه اصلا وجود نداره.تو دنیای امروز هیچ چیز دور از ذهن نیست.کما اینکه اثرات هارپ کاملا با عقل جور در میاد.
به هرحال تا موقعی که اطلاعات بیشتری در این رابطه بدست نیاد نمیشه زیاد اظهار نظر کرد.
فعلا منتظر تحقیقات دوستان میمونیم.

با تشکر از شما در این مورد،

از جایی که ما فقط در این مقاله در مورد زمین لرزه و زلزله صحبت می کنیم باید بگویم که ما به این نکته اشاره کردیم که برخی طبیعی و برخی غیرطبیعی هستند.

شما کاملا صحیح می فرمایید، به فارسی صدای کسی در نیومده! ولی اگر در اینترنت مشاهده کنید صدها مقاله و فیلم در این مورد موجود است. و اما در مورد کشورها باید بگویم که دولت ها به این امر واقف اند و مردم را در تاریکی نگه داشته اند. البته این را نیز مجددا باید اشاره بکنم که در پایان مقاله، لینکی به اعتراض کشور شوروی را می توانید بخوانید. بنابراین اینطور نیست که صدای کسی در نیامده باشد.

در مورد زلزله چین مقالات و اعتراضات زیادی موجود است، البته نه به فارسی.

ممنون از اینکه نظرتان را نوشتید :)
ya_s نوشته است:سلام

من تازه عضو شدم .

سوالی داشتم درباره اون دستگاهی که در پست اول همین تاپیک معرفی شد برای امواج ELF . این دستگاهها برای اندازه گیری EMF هستند . یعنی امواج الکترومغناطیس . پس چطور می شه برای اندازه گیری امواجی که مثلا هارپ ایجاد می کنه ازشون استفاده کرد ؟ با توجه به اینکه امواج هارپ 1 تا 20 هرتز نوشته شد در حالی که فقط دستگاههای بالای هزار دلار قادر به اندازه گیری این طیف هستند !؟

اگه از دوستان کسی دسنگاهی سراغ داره که قیمتش مناسب باشه و بشه در تهران تهیه کرد ممنون می شوم اطلاعاتی در اختیارمان بگذارد

ارادتمندم

ya_s نوشته است:در رابطه با سوال قبلی خودم می خواستم این موضوع را اشاره کنم که این دستگاه اگه باشه برای  اخطار زلزله می توه مفید باشه ؟ چون امواج تولید شده توسط زلزله در طبیعت در همین حدود هستش ( 1 تا 40 هرتز ) البته اگه درست فهمیده باشم .

هر چند که در مورد هارپ شدیدا شک دارم که بشه با اون مصلا زلزله درست کرد ! آخه چه انرژی وحشتناکی لازمه تا بشه به چنان توانی رسید ؟ چند تا نیروگاه برق لازم داره ؟

کل قضیه بیشتر به دروغ 13 شبیه  :-)  :-)

با سلام،

برای تحقیقات پیدا کردن دستگاه ارزان قیمت و همچنین در ایران من اطلاعی در دست ندارم، کما اینکه شما با رفتن به وب سایت ebay به احتمال زیاد بتوانید چنین دستگاهی را بخرید.

یادآور میشوم که با دستگاه magnetometer فقط می توان زلزله هایی که از طریق امواج یونوسفیر تولید میشوند پی برد، و نه زلزله هایی که از طریق حرکات زیر زمینی است.

شنیدن همه ی حقایق در اولین بار تمسخر آمیز است، ولی با کمی تحقیق و تفحص می توان به اصل آن پی برد.

تشکر از همه ی دوستان،
شاد و موفق باشید،
- ثریا
آخرين ويرايش توسط az-Soraya در پنج شنبه 15 اسفند 1387 07:56, ويرايش شده 1 در کل.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب az-Soraya تشکر کرده اند:
Abdoll@h, hesperus, sokuteasemuni, ARSAM 88, Achilles, ya_s, كيارش

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

جمعه 2 اسفند 1387 13:16

آرشيو سپاس: 74 مرتبه در 9 پست

توسط az-Soraya » پنج شنبه 15 اسفند 1387 07:50

در ضمن از Ma3ouD جان هم تشکر می کنم که لینک به ویدیوهای دیگه ای از هارپ اینجا قرار دادند. از عکس ها هم ممنون :)

شاد باشی،
- ثریا.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب az-Soraya تشکر کرده اند:
كيارش

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1130

تاريخ عضويت

جمعه 30 آذر 1386 20:55

تهران

آرشيو سپاس: 2229 مرتبه در 379 پست

توسط N@VID » پنج شنبه 15 اسفند 1387 12:46

با سلام
از زحمتی که برای تهیه مقاله کشیده اید بسیار ممنونم. مقاله ی شما رو خوندم ولی سوالاتی به ذهنم اومد که قصد دارم اونها رو بپرسم.
این نکته رو هم بگم بنده به هیچ وجه قصد ندارم این مقاله رو رد کنم یا تایید کنم و فقط میخوام تناقضاتی رو که در ذهنم به وجود اومده برطرف کنم
1-این امواج از نوع امواج HF ( مخفف High frequency) هستند و فرکانسی بین 3MHZ و 30MHZ دارند. موج هایی با این فرکانس در رده ی موج های رادیویی قرار دارند و موجهایی با فرکانس های بیشتر از این نیز تولید میشود و به زمین میتابد. بارز ترین این امواج موج نور مرئی با فرکانس میانگین 1015*2 (دو ضرب در ده به توان پانزده) هرتز که برابر با 2 ضربدر 10 به توان 9 مگاهرتز است هستند. این امواج همه روزه بر زمین تابیده میشود و هیچ مشکلی هم پدید نمی اید. در مورد انرژی امواج هم از انجاییکه انرژی با بسامد(فرکانس) رابطه ی مستقیم دارد بنابراین انرژی امواج نوری بیشتر از این امواج است. بنابراین چرا امواج نوری(همان نور مرئی که از خورشید تابیده میشود) باعث ایجاد این مشکلات نمیشود؟ البته در مورد لرزشی که امواج ایجاد میکنند مولفه ای به نام دامنه ی موج(A) تاثیر مستقیم دارد ولی فکر نمیکنم دامنه ی یک موج رادیویی خیلی زیاد باشد. چون این امواج که همه روزه توسط بیشمار انتن رادیویی در جهان تولید میشوند نمیتوانند چیزی را به لرزش در اوردند چه برسد به اینکه بخواهند کره زمین را به لرزش در اورند(البته امواج الکترومغناطیس به هیچ عنوان باعث لرزش نمیشوند و بنده در ادامه به ان به طور کامل اشاره خواهم کرد)

2- در متنتان اشاره کرده اید که این توان دستگاه های تولید این امواج بین یک میلیارد تا 10 میلیارد وات است(برابر با 1000 تا 10000 مگاوات) برای مقایسه بدانید توان تولید برق هر راکتور نیروگاه اتمی بوشهر 1000 مگاوات است. حال سوالی که من دارم این است که توان تولید این انرژی عظیم چه گونه تامین میشود. البته پیشتر نیز دوستان این سوال را مطرح کردند ولی با عرض پوزش بنده به هیچ عنوان از پاسخ های شما قانع نشدم

3- مگر امواج الکترومغناطیس به صورت کروی منتشر نمیشوند؟ پس چگونه این امواج را بر روی یک قسمت خاص متمرکز میکنند؟
علت این که این امواج از یونوسفر بازتابیده میشوند چیست؟ ایا علت این امر پدیده ی بازتاب کلی است که به سبب تغییر چگالی دو محیط انتشار پدید می اید؟ در این صورت پس از اینکه زاویه تابش از زاویه حد بیشتر شد تمام امواج بازتابیده میشوند و در این صورت بخش وسیعی از زمین تحت تاثیر این پدیده قرار میگیرد نه یک بخش خاص

4-

وقتی شخصی صحبت ميکند، اول تارهای صوتی او ميلرزند (مثل لرزش های ايجاد شده در آيونوسفير). از اين لرزش فرکانس صوتی توليد شده و پس از اصابت به پرده گوش شنونده، پرده گوش او را ميلرزاند (مثل به لرزه در آوردن لايه های زير زمين به سبب اصابت فرکانس های توليد شده از آيونسفير) و سپس در گوش صدا توليد شده و شنونده آنرا به شنود

با عرض پوزش این مقایسه درست نیست. امواج صوتی جز امواح مکانیکی هستند و امواج رادیویی جزو امواج الکترو مغناطیس. حتی قوی ترین موج الکترومغناطیس که پرتوی گاما میباشد هم توانایی به لرزش در اوردن چیزی را ندارد. ولی یک موج مکانیکی ساده به راحتی میتواند اجسام را به لرزه در اورد(به عنوان مثال میتوان به لرزیدن شیشه ها در هنگام تیک اف یک هواپیما اشاره کرد). نکته ی دیگر این که اگر قرار بود امواج هارپ چیزی را بلرزانند نمیتوانند تنها اب دریاها یا زمین را بلرزانند.(این یکی از قوانین امواج است. امواج مکانیکی(ونه الکترومغناطیسی) هر چیزی را که در سر راه خود باشد را میلرزانند. به همین علت هم هست که نمیتوانند در خلا منتشر شوند(بر خلاف امواج الکترومغناطیسی)) بلکه در مسیر خود هوای موجود در اتمسفر را نیز میلرزاندند. خودتان تصور کنید اگر هوای هواکره با ان شدتی که امواج مکانیکی حاصل از شکسته شدن گسل ها زمین را میلرزاند بلرزد چه طوفان و گردبادهای مافوق شدیدی روی میدهد؟
البته باز هم یاداوری میکنم که امواج الکترومغناطیس به هیچ عنوان نمیتوانند چیزی را بلرزانند. به علت این که اصلا اساس انتشار امواج الکترومغناطیس بر پایه ی تغییر میدان های الکتریکی و به تبع ان میدان مغناطیسی است نه لرزش یک جسم. (بر خلاف امواج مکانیکی که اساسا بر لرزش یک ماده تولید میشوند)

لطفا اگر خواستید به سوالات بنده پاسخ دهید به صورت فنی پاسخ دهید
در پایان بنده به هیچ عنوان منکر این نیستم که سیستم هارپ استفاده ی نظامی دارد. چرا که نیروی هوایی و دریایی امریکا جزو سرمایه گذاران اصلی این پروژه هستند ولی کاربرد نظامی ان در تولید زلزله نیست. از جمله کاربردهای نظامی ان میتوان به از کار انداختن فضاپیماها و مختل کردن ارتباطات بخش وسیعی از  کره زمین اشاره کرد

با تشکر
نوید

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب N@VID تشکر کرده اند:
ya_s, Mahdi1944, hesperus, sokuteasemuni, ARSAM 88, Achilles, arash1468, كيارش

New Member

no avatar
7

تاريخ عضويت

توسط ya_s » جمعه 16 اسفند 1387 12:05

N@VID نوشته است:البته باز هم یاداوری میکنم که امواج الکترومغناطیس به هیچ عنوان نمیتوانند چیزی را بلرزانند. به علت این که اصلا اساس انتشار امواج الکترومغناطیس بر پایه ی تغییر میدان های الکتریکی و به تبع ان میدان مغناطیسی است نه لرزش یک جسم. (بر خلاف امواج مکانیکی که اساسا بر لرزش یک ماده تولید میشوند)

سلام
بسیار ممنون بابت توضیحات .....  اما سوالی برای من پیش آمد و این اینکه پس چرا گفته می شود منشا برخی زلزله ها طوفان های خورشید هستند ( که امواج وسیع الکترومغناطیسی هستند ) ؟

یک نکته دیگر هم اینکه شما فرمودید امواج HF هستند در حالی که گفته می شود این امواج در رده ELF هستند ؟

ارادتمند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ya_s تشکر کرده اند:
كيارش

قبليبعدي