در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

603

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 60 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 14 شهریور 1390 17:53

آرشيو سپاس: 7961 مرتبه در 623 پست

رونمایی از پرتابگر زمین پایه متحرک موشک Hsiung Feng 3

توسط Goebbels » پنج شنبه 24 مرداد 1392 16:37

به نام خدا

با سلام


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد نیروی دریایی تایوان در روز چهارشنبه در جریان پیش نمایش مطبوعاتی نمایشگاه هوا و فضا و تکنولوژی های دفاعی 2013 تایپه (TADTE) از نمونه پرتابگر متحرک موشک کروز ضد کشتی مافوق صورت Hsiung Feng 3 رو نمایی کرد. به گفته مقامات موسسه علمی و تکنولوژی چانگ شان (CSIST) ، پرتابگرهای مورد استفاد در خودروی پرتابگر سیار از همان نمونه هایی هستند که در شناور های رزمی نیروی دریایی تایوان نیز به کار گرفته شده بودند. موشک HF-3 به مدت چند سال بر روی ناوچه های کلاس Perry ( یا کلاس چنگ کونگ تایوان) نیروی دریایی تایوان نصب بوده است و به تازگی این موشک بر روی برخی از شناورهای گشتی چینگ چیانگ و همچنین ناوشکن های کلاس کید (Kidd) نیز نصب گردیده است. با این حال تا به امروز هیچ نمونه زمین پایه با پرتابگرهای متحرکی از این موشک وجود نداشت و هم اکنون این نمونه توسط نیروی دریایی تایوان در معرض نمایش قرار گرفته است. به گفته مقامات موسسه علمی و تکنولوژی چانگ شان که تولید کننده خانواده موشک های Hsiung Feng است ، تریلر حامل پرتابگرها به صورت بومی در تایوان ساخته شده اما خودروی کشنده آن از صنایع DAF که زیر مجموعه ای از شرکت Paccar است تامین خواهد شد.

موشک HF-3 مجهز به سیستم پیش رانشی راکت-رمجت (ramjet) از قابلیت طی مسافتی 130 کیلومتری با سرعت 2300 کیلومتر بر ساعت برخوردار است. در نمایشگاه هوا و فضا و تکنولوژی های دفاعی 2011  تایپه،  پوستری توسط موسسه علمی و تکنولوژی چانگ شان نصب گردیده بود که موشک HF-3 را در حال اصابت به ناوهواپیمابر چینی لیائونینگ (Liaoning) و غرق کردن آن نشان میداد. چین همچنان بیش از 1000 موشک بالستیک کوتاه برد از قبیل DF-11 ،  DF-15و تعداد نامشخصی از موشک های کروز را به سمت تایوان نشانه رفته است . با وجود درخواست مقامات تایوانی برای کاهش تعداد موشک های هدفگیری شده به سمت تایوان و با وجود بهبود روابط با چین ، گفته های تحلیلگران و مقامات دولتی نشان میدهد که چین نه تنها نسبت به کاهش سطح تهدید موشکی خود علیه تایوان اقدام نکرده بلکه نسبت به ارتقا کمی و کیفی موشک های هدفگیری شده به سمت تایوان نیز اقدام کرده است. در همین راستا تایوان نیز در راه بهبود توانایی های دفاعی و تهاجمی خود قدم برداشته که ساخت پرتابگرهای متحرک موشک Hsiung Feng 3 و همچنین پرتابگرهای متحرک موشک کروز تهاجم زمینی جدید Hsiung Feng 2E از آن جمله اند.


defensenews 14 August 2013

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Goebbels تشکر کرده اند:
anga2009, Mahdi1944, hamed_713, C.A.D.I.L.L.A.C, CAPTAIN PILOT, Lord_Jason, nima-rad, Qaher1406, rasols, majid362, mohammad area51

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان