در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي هواوي بحث و تبادل نظر نماييد
Major II

Major II

نماد کاربر
52

تشکر کرده: 35 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 خرداد 1393 22:45

آرشيو سپاس: 22 مرتبه در 17 پست

(o_O)آموزش احیای گوشی بریک شدهhuawei y511+بازگشت به رام رسمی

توسط unixman » يکشنبه 19 مرداد 1393 15:22

سلام به دوستای گلم

قصدم از زدن تاپیک این بود اگه یکی مشکل منو پیدا کرد بتونه با خونسردی گوشیشو درست کنه
با این کار هم میتونید گوشی بریک شده خودتون رو درست کنید - هم میتونید به رام رسمی هواوی برگردید !

من چند شب پیش بخاطر اشتباهی که انجام دادم گوشیم بریک شد یعنی نه میتونستم به ریکاوری دسترسی پیدا کنم نه به فکتوری ریست ابی رنگ نه هیچی دیگه
فقط و فقط یه لوگو میومد بعد ال سی دی نقطه نقطه سفید راه راه میشد  بهد ریستارت بعد دوباره همین ماجرا تکرار میشد
مشکل واضح بود بخاطر کاری که انجام دادم باعث شد درایور ال سی دی اسیب پیدا کنه کرنل قاطی کنه و نتونه گوشی بوت شه  
در حالت عادی این مشکلات کاربر به ریکاوری  دسترسی داره و میتونه با فلش و اپدیت رام اوضاع رو کنترل کنه
اما در اینجا قضیه فرق میکنه شما به چیزی دسترسی ندارید

اما بایستی چیکار کنید

اول باید فریمور رسمی گوشی  و فلش تولز رو از لینک زیر دانلود کنید ...

(( همه ی فایل های موجود رو باید دانلود کنید هم فایل های فلش کردن گوشی و هم نرم افزار فلش تولز رو ...))

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

بعد وارد پوشه بشید و برنامه فلش تولز با نام  SP_Flash_Tool هست و برنامه رو اجرا کنید

بعد از اجرای برنامه از قسمت scatter-loading فایل MT6572_Android_scatter  رو انتخاب کنید
(MT6572_Android_scatter یه فایل تکست هست )

بعد از انخاب این فایل فلش تولز فایلای لازم رو برای فلش رو دستگاه رو لود میکنه ((برای فلش کردن گوشی همه ی فایل های مورد نیاز وجود داره )) و شاهد تصویر زیر هستید برنامه تمامی فایلای مورد نیاز رو سلکت کرده هیچ چیزیو دست نزنید و یا تغییر ندید

حالا با انتخاب گزینه firmware >upgrade برنامه منتظر این میمونه که گوشی رو با کابل به کامپیوتر وصل کنید تا عملیات فلش رو انجام بده

حالا همه چیز محیاست برای انجام فلش گوشی خودتون رو خاموش کنید ( با در اوردن باتری! ) دکمه ولوم - یا پایین رو بگیرید و در این لحظه گوشیو با کابل یو اس بی به کامپیوتر اتصال بدید
عملیات فلش شروع به اغاز میشه و کمی زمان میبره بعد از اتمام عملیات و دیدن دایره سبز کابل رو جدا باتری رو در بیارید دوباره جا بزندید و اقدام به روشن کردن گوشی کنید میبینید گوشیتون روشن میشه و بدون مشکلی کار میکنه اما برای اینکه فرایند نصب فریمور کامل شه بهتره فایل آپدیت نیز نصب شه
چون اگه اپدیت نصب نشه تو نصب بعضی برنامه های خاص به مشکل بر میخورید
اقدام به نصب آپدیت ( توصیه میشه حتما انجام بدید )
در پوشه SD_updateSW فایلی به نام update.zip وجود داره

در کارت حافظه گوشی خود پوشه ای بنام dload ایجاد کنید و فایل update .zip رو اونجا کپی کنید
حالا وارد تنظیمات گوشی خود شده و از منوی storageگزینه software update رو انتخاب کنید گزینه های پیش رو رو ok کنید و اقدام به نصب اپدیت کنید
گوشی ریستارت شده و فرایند آپدیت بعد از چند دقیقه به پایان میرسه.

چه چیزی باعث میشه فلش انجام نشه :

اگه درایور چیپست مدیاتک مختص گوشیتون نصب نباشه عملیات فلش انجام نمیشه ! انگار نه انگار گوشی به کامپیوتر وصله !
اگه درایور چیپست گوشی رو کامپیوتر وصله که هیچی اما اگه نه باید کارای زیر رو بکنید و درایور رو به صورت دستی نصب کنید !
( اگه درایور نصب باشه بعد اتصال ویندوز پیغام میده یه دستگاه مدیاتک وصل شده و صدای اتصال ویندوز رو میشنوید (یه الارم ) اما اگه درایور نباشه صدای دو الارم مبنی بر درست وصل نشدن هست رو میشنوید )
فرض بر این میگیریم درایور وصل نیست درایور  گوشی رو از لینک زیر دانلود کنید

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

فایل رو از حالت فشرده خارج کنید
داخلش دو پوشه میبینید به نام  
i386  و  amd64
i386 برای سی پی یو اینتل , amd64 برای سی پی یو های amd هست

هنگامی که گوشی با کابل به کامپیوتر متصله و ویندوز دستگاه رو نشناخته از ویندوز وارد device manager شین از قسمت other device میبینید که MT6572 هست که بقلش علامت زرد رنگ وجود داره روش راست کلیک کنید و گزینه update driver رو انتخاب کنید از پنجره موجود گزینه ای رو انتخاب کنید که بهتون اجازه میده درایور رو به صورت دستی نصب کنید با browse میون فایل ها پوشه i386 و یا amd 64 رو به نسبت سیستم خودتون انتخاب کنید و ok کنید
پیغامی مبنی بر نصب شدن موفقیت امیز درایور رو خواهید دید
حالا ویندوز به صور کامل دستگاه رو شناسایی میکنه و فلش تولز نیز عملیات فلش رو انجام میده
بهتون تبریک میدم شما تونستید گوشیتونو احیا کنید و دوباره ازش استفاده کنید

شاد و سربلند باشید

((لینک فایل ها اپدیت شد و بدون پسورد و غیر فشرده و قابل دانلود فایل ها بصورت جداگانه))
آخرين ويرايش توسط SMH on چهارشنبه 15 مهر 1394 23:39, ويرايش شده در 8.
دليل: لینک اصلاح شد

19 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
9

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 16 شهریور 1393 15:09

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: (o_O)آموزش احیای گوشی بریک شدهhuawei y511+بازگشت به رام

توسط sun48 » دوشنبه 17 شهریور 1393 12:01

با سلام
ضمن تشکر از زحمات شما گوشی من کاملاً خاموشه و وقتی به کامپیوتر وصلش میکنم شناخته نمیشه حتی درایور گوشی را هم دانلود  نصب کردم ولی در قسمت other driver نوشته MT6572 دیده نمیشه لطفاً بنده را راهنمایی کنید و بفرمایید چگونه میتونم گوشی را راه اندازی کنم ....ممنون

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10175 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 17 شهریور 1393 22:45

sun48,  
شما بايد سه كليد رو بگيريد و به كامپيوتر وصل كنيد. در برخي مدل‌ها كرنل با خاموش كردن، كامل unload نميشه و نياز هست قبلش باتري رو در بياريد. در برخي مدلهاي MTK هم بايد به جاي سه كليد، باتري رو در بياريد و بدون باتري به سيستم وصل كنيد و بعد باتري رو بگذاريد، گوشي به حالت دانلود مد ميره
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

5 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

توسط sun48 » سه شنبه 18 شهریور 1393 09:19

سلام
سه دکمه را گرفتم ولی به دانلود مد نرفت به گمانم مشکل سخت افزاری براش پیش اومده (بریک سخت افزاری شده)
روش در آوردن باطری و جا زدنش بعد از وصل گوشی به سیتم را امتحان میکنم و نتیجه اش را اعلام میکنم
ممنون از راهنمایتون  :razz:

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

توسط sun48 » سه شنبه 18 شهریور 1393 15:16

sun48 نوشته است:با سلام
ضمن تشکر از زحمات شما گوشی من کاملاً خاموشه و وقتی به کامپیوتر وصلش میکنم شناخته نمیشه حتی درایور گوشی را هم دانلود  نصب کردم ولی در قسمت other driver نوشته MT6572 دیده نمیشه لطفاً بنده را راهنمایی کنید و بفرمایید چگونه میتونم گوشی را راه اندازی کنم ....ممنون

دوستان گوشی را بردم نمایندگی میگه بردش باید عوض بشه و قیمت برد گرانه ...در ضمن گفته بردش قابل تعمیر نیست و فقط باید تعویض بشه
کسی از دوستان در خصوص تعمیرات برد گوشی huawei y511-u30 اطلاعات داره و میتونه کمک کنه ؟

New Member

no avatar
4

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 9 شهریور 1393 07:19

توسط mohammadamin_98 » شنبه 22 شهریور 1393 10:50

ممنون ، یه دنیا ممنون ، گوشیم عین هونه روز اولش شد ، قربون داداش :)

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
9

تاريخ عضويت

توسط sun48 » شنبه 22 شهریور 1393 14:44

بهتون تبریک میگم جناب محمد امین  :razz:
لطفاً بفرمایید چه مشکلی برای گوشیتون پیش اومده بود و آیا گوشی به  حالت دانلود مد میرفت یا نه ؟ ممنون

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
5

تشکر کرده: 6 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 20 مرداد 1393 02:20

توسط forever-now » شنبه 29 شهریور 1393 10:46

من با همین روش که گفتید انجام دادم اینجوری شد :( کسی میدونه مشکل چیه ؟؟؟ لطفا کمک کنید :((((

Major II

Major II

نماد کاربر
52

تشکر کرده: 35 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 12 خرداد 1393 22:45

آرشيو سپاس: 22 مرتبه در 17 پست

توسط unixman » سه شنبه 1 مهر 1393 11:39

خب دیگه گوشی باطل شد دیگه کاریش نمیشه کرد  :grin:

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
1875

تشکر کرده: 6248 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

توسط SMH » سه شنبه 1 مهر 1393 12:55

unixman, دوست عزیز لطفا زهرترک نکن دوستمون رو  :D
ان شالله همون طوری که توی یه پست دیگه واستون توضیح دادم شما تمام مراحل رو به دقت که انجام بدید مشکلتون حل میشه به امید خدا  :D

در نهایت اگر هم مشکلتون حل نشد تشریف میبرید نمایندگی و بصورت رایگان گوشیتون رو براتون درست می کنند
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Novice Poster

Novice Poster

no avatar
94

تشکر کرده: 182 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 31 شهریور 1393 07:12

توسط safarnia2014 » پنج شنبه 3 مهر 1393 17:18

مرسی داداش با این روش گوشیمو درس کردم مثل روز اولش

خیلی ممنون

البته قابل ذکر است که ترفند فوق در ویندوز 7 قابل اجراست در ویندوز 8 جواب نداد . و در صورتی که فایل رو در پارتیشنی از حالت فشرده خارج کنید که با
سیستم فایل ntfs فرمت شده است اون هم با یونیت سایز 64 کیلو بایت.

با تشکر

Senior Poster

Senior Poster

no avatar
684

تشکر کرده: 110 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 5 مهر 1393 02:24

توسط iman620 » شنبه 5 مهر 1393 14:06