همکاری IBM و AMD تضمین کننده آینده پردازنده های Opteron

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دو شنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

همکاری IBM و AMD تضمین کننده آینده پردازنده های Opteron

پست توسط sohrab_poet » شنبه 31 تیر 1385, 12:47 pm

حتمال داده می شود دو کمپانی بزرگ IBM و Advanced Micro Devices در اوائل ماه آگوست، همزمان با برگزاری همایشی در شهر نیویورک خبرهایی را مبنی بر همکاری دو شرکت اعلام نمایند.


موضوع این همایش که با حضور افراد سرشناسی همچون مهندس "Hector Ruiz" از مدیران بلند پایه AMD و خانم مهندس "Susan Whitney" مدیر بخش توسعه سرورهای X86 IBM برگذار می شود به تصمیم IBM در استفاده از پردازنده های جدید Opteron در نسل آینده سیستم های سرور این شرکت اشاره خواهد داشت. این همکاری نه تنها یک جهش مثبت برای AMD خواهد بود بلکه تکانی نیز به رقیب دیرینه یعنی Intel خواهد داد که مدتهای زیادی است بازار سیستم های سرور را در دست دارد.

هر چند که همکاری های دو کمپانی IBM و AMD به مدتها قبل باز می گردد اما استفاده از پردازنده های Opteron توسط IBM که به عنوان یکی از چهار شرکت بزرگ تولید کننده سیستم های سرور دنیا شناخته می شود قرارداد بسیار مهمی خواهد بود. در حقیقت، دو کمپانی تصمیم دارند دانش و تکنولوژی خود در زمینه تولید چیپست ها را به اشتراک بگذارند. با وجود آنکه پیش از این شرکتهایی همچون Hewlett-Packard و حتی Dell موفق به ساخت سیستم های سرور مبتنی بر پردازنده های Opteron شده بودند اما بدلیل اعتبار IBM پیشبینی می شود بزودی شاهد ایجاد سیستم های سرور از نوع فوق پیشرفته باشیم.

ماه آگوست زمان بسیار خوبی برای اعلام همکاری با AMD خواهد بود. زیرا در همان تاریخ یعنی 15 آگوست AMD قصد دارد جدیدترین نوع پردازنده Opteron خود یعنی "Rev F" که بصورت دو هسته ای (dual-core) می باشد را معرفی نماید. همچنین نسل نوین پردازندهای Opteron دارای تکنولوژی "virtualization" می باشند و به آسانی امکان ارتقاء آنها به مدل "quad-core" تا سال 2007 وجود خواهد داشت.

یک همکاری منسجم و پایه ای بین دو کمپانی AMD و IBM می تواند محدوده ای بین به اشتراک گذاری تجارب توسعه تکنولوژی تا ایجاد سرورهای دو هسته را شامل شود.
تصویر

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”