مشاوره انتخاب بین ideapad ۵۲۰ E و VivoBook S۱۵ S۵۱۰UQ - A

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
سپاس‌های ارسالی: 501 بار
سپاس‌های دریافتی: 124 بار

مشاوره انتخاب بین ideapad ۵۲۰ E و VivoBook S۱۵ S۵۱۰UQ - A

پست توسط arsham33 » دو شنبه 28 اسفند 1396, 2:49 pm

با سلام
قصد خرید لپ تاپ دارم بعد از بررسی های فراوان به دو لپ تاپ زیر رسیدم. در صورت امکان نظر خود را بفرمایید. نیاز من کارهای محاسباتی، استفاده عمومی و در برخی موارد بازی است.
ideapad ۵۲۰ E:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

VivoBook S۱۵ S۵۱۰UQ - A:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

سوالات:
در حال حاضر انتخاب خودم به دلایل زیر لنوو است. آیا انتخاب مناسبی است؟۱- آیا تفاوت سیستم خنک کننده لنوو و ایسوس زیاد است؟
۲- لنوو صفحه IPS دارد. آیا این واقعا درست است و صفحه IPS لنوو از صفحه TFT واید ویو ایسوس بهتر است؟
۳- هر چند نوع ساتای ایسوس M۲ است اما در کاربری های رایج اگر PCIe نباشد عملاً تفاوت محسوسی بین SSD در ساتای ۳ با M۲ وجود ندارد. آیا مطلعید پورت برای SSD ایسوس PCIe هست و یا خیر؟
۴- بر اساس بعضی بنچ مارک ها، کارت گرافیک لنوو (GeForce MX۱۵۰ GDDR۵) از ایسوس (GeForce ۹۴۰MX GDDR۵) بهتر است.
۵- قیمت لنوو کمتر است. (حتما می خواهم از دیجی کالا خرید کنم.)
۶- ایسوس پورت شبکه ندارد.
۷- حسن ایسوس رم بالاتر است که احساس می کنم با توجه به اختلاف قیمت نیاز نیست و بعداً هم امکان ارتقا وجود دارد و ۸ گیگ رم کفایت می کند.

اگر امکان دارد با تاکید بر سه سوال اول پاسخ بفرمایید. سپاس

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9178 بار
سپاس‌های دریافتی: 20968 بار
تماس:

Re: مشاوره انتخاب بین ideapad ۵۲۰ E و VivoBook S۱۵ S۵۱۰UQ -

پست توسط sinaset » چهار شنبه 1 فروردین 1397, 7:53 am

سلام بر شما
اینجانب بطور کلی برند asus را پیشنهاد میدهم... (در بین این دو شرکت که اشاره کردید).

اما اگر کار شما محاسباتی می باشد.و محاسبات شما طوری است که نباید تاخیر هم داشته باشد، بهتر است سراغ لپ تاپ نروید و یک مدل کامپیوتر دسکتاپی تهیه کنید.یا یک مدل لپ تاپ بسیار پیشرفته تهیه کنید! (که البته بازهم به اندازه کامپیوتر نمی شود!)

پنل IPS معمولا زاویه دیده تمام شده بهتره نسبت به دیگر پنل ها دارند.
حافظه SSD سرعت بسیار خوبی دارند(البته طول عمر نیز دارند!) نوع معمولی ان بین 250 تا 550 مگابایت سرعت دارند نوع m.2 ان نیز بیش از 1500 مگ سرعت دارند !
گذرگاه sata 3 نهایت تا 300 مگابایت سرعت را پشتیبانی می کند (اگر سرعت حافظه بیشتر از این باشد و به این ذرگاه اتصال داده شود،با نهایت سرعت 300 از ان پشتیبانی میشود)
گذرگاه sata 6 تا سرعت 600 مگابایت

بطور کلی لپ تاپ ها برای کارهای سبک تر با محدود سرعت پایین تر هستن،بهتر است این نکته را مد نظر داشته باشید.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”