مشخصات چیپست های IGP جدید nVIDIA برای پردازنده های Intel اعلام شد.

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
نمایه کاربر
پست: 16
تاریخ عضویت: پنج شنبه 16 فروردین 1386, 2:58 am

مشخصات چیپست های IGP جدید nVIDIA برای پردازنده های Intel اعلام شد.

پست توسط Black Stone » سه شنبه 8 خرداد 1386, 8:50 am

شرکت nVIDIA به تازگی مشخصات چیپست های جدید پشتیبانی کننده از پردازنده های Intel را اعلام نموده است. این چیپست ها از جدید ترین پردازنده های اینتل باس 1333 پشتیبانی می کنند و مجهز به تراشه های گرافیکی سازگار با DirectX 9 و Shader Model 3 نیز هستند.

 تصویر 

چیپست های جدید nVIDIA در سه مدل مختلف با امکانات مختلف و قیمت های تمام شده متفاوت، برای نیاز های گوناگون طراحی شده اند که تمام این مدل ها از تراشه گرافیکی توکار استفاده می کنند.

قویترین عضو خانواده این چیپست های جدید، nForce 630i نام دارد که تراشه گرافیکی توکار آن GeForce 7050 می باشد که nVIDIA کد MCP 73PV را به آن اختصاص داده است. از مشخصات این چیپست می توان به پشتیبانی از پردازنده های باس 1333 مگاهرتز، پشتیبانی از ماژول های حافظه DDR2-800 به صورت Single Channel و خروجی های تصویری DVI، D-Sub و HDCP همچنین چهار پورت SATA-300، یک شکاف توسعه PCI Express x16، دو شکاف توسعه PCI Express x1 و 10 پورت USB 2.0 نام برد.

پس از این چیپستی با نام nForce 620i به همراه تراشه گرافیکی GeForce 7025 قرار دارد که کدنام آن MCP 73S می باشد. این چیپست نیز از پردازنده های با باس 1333 مگاهرتزی پشتیبانی می کند و تفاوت آن با چیپست قبلی در پشتیبانی از حافظه های DDR-2 666 است.

در انتهای لیست چیپست با نام nForce 610i مجهز به تراشه گرافیکی GeForce 7025 و کدنام MCP 73V قرار دارد که اختلاف آن با سایر چیپست های هم خانواده خود در پشتیبانی از سرعت گذرگاه 1066 مگاهرتزی، تعداد پورت های SATA و USB 2.0 کمتر و عدم وجود خروجی های DVI و HDCP است. این چیپست نیز کماکان از شکاف های توسعه PCI Express x16 و x1 پشتیبانی می نماید.

تمامی این چیپست ها مجهز به تراشه شبکه محلی استاندارد و سریع Gigabite و امکانات RAID می باشند.

nVIDIA هدف خود را از تولید این تراشه ها، ساخت مادربرد هایی با قابلیت پشتیبانی از پردازنده های جدید شرکت Intel و با قیمت تمام شده پایینتر اعلام کرده است. به نظر این چیپست ها با در اختیار داشتن تمامی امکانات استاندارد و قیمت مناسب انتخاب مناسبی برای کاربران متوسط به شمار می رود.

طبق جدول زمانی ارایه شده توسط nVIDIA این تراشه ها از اواسط ماه سپتامبر سال جاری میلادی آماده تولید شده و از اوایل نیمه چهارم همین سال به بازار عرضه خواهند گردید. رقیب اصلی این چیپست ها، چیپست های Intel P35 IGP هستند که تراشه های گرافیکی آنها از DirectX 10 پشتیبانی می کنند، به هرحال مطمنا قیمت تمام شده چیپست های nVIDIA نسبت به آنها بسیار کمتر خواهد بود.

nVIDIA ادعا می کند استفاده از این چیپست ها، تا سقف 5.05 دلار در هر مادربر نسبت به تراشه های Intel قطعات الکترونیکی کمتری نیاز خواهد داشت.

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”