در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » يکشنبه 6 فروردین 1385 17:24

سیستم بستن دقیقا بستگی به استفاده افراد داره  و باید ببینن از سیستم چه استفاده ای میخوان بکنن (بازی-برنامه نویسی-یا فیلم و ام پی تری-...)   بازی هم که همینطور که آقا مهدی گفتن به رم و باس RAM _VGA  بیشتر بستگی داره
من خودم AMD دارم ازش راضی هستم با توجه به اینکه میگن داغ میکنه من باهاش مشکلی ندارم جواب کار منو میده

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
627

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 بهمن 1384 10:59

15616

آرشيو سپاس: 72 مرتبه در 51 پست

توسط Ali Singer » يکشنبه 6 فروردین 1385 17:47

Farhad3614, من كارت گرافيكي يا همون اصطلاحاVGA رو قبول دارم كه بايد خوب باشه ولي فكر ميكنم منظور مهدي جان حافظه ram بود نه bus چون با اينكه الان باس 533 هم براي مادربوردهاي اينتل وجود داره ولي در كار فرقي رو احساس نميكنيم چون bus با fsb يا همون گذرگاه جلويي cpu در ارتباط هست و حالا اگه 333 باشه يا 533 شايد فرقش مشخص نشه
البته تو اين چيزا اينتل جلوتر هست مثلا fsb1000 يا 800 براي cpu كاملا بيهوده هست در حالي كه بالاترين bus براي رم 533 هست...جالب اينكه مادر بوردهاي abit خودشون به صورت خود به خود اين حالت رو تطبيق ميدن يعني مقدار fsb سي پي يو  رو با bus رم مطابقت ميده به عنوان مثال اگه شما از cpu 2800 athlon xp barton كه fsb اون 333 استفاده كنيد حتي اگر رم شما باس 400 باشه باز فقط از 333 استفاده ميشه ولي تو MSI من ديدم كه الكي ميزنه 400 و اين حقيقي نيست

البته اين روزا حداقل bus براي رم كه تو بازار موجوده 400 هست كه براي نسل جديد رم كه براي مادربوراي اينتل هست از باس 533 هم ميتونيم استفاده كنيم

مبحث گرافيك هم كه دنياي خودشو داره مثلا core clock و  bit و gpu و ram در كارت گرافيكي عوامل اصلي كيفيت هستند
آشنايي يك اتفاق است...جدايي يك قانون....دل به اتفاق نبند كه قانون اجرا مي شود.....!

قبلي