در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
4107

تشکر کرده: 240 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 11 بهمن 1384 18:16

آرشيو سپاس: 4693 مرتبه در 898 پست

توسط Reza6662 » يکشنبه 6 فروردین 1385 13:18

Ali Singer,
متاسفانه من با پنتيوم IV  سه هزار مگاهرتزي با کش 1024 هم کار کردم و بايد اذعان کنم در مقابل Athlon 3000 خيلي ضعيف به نظرم اومد.  :-o
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 6 فروردین 1385 13:20

Reza6662,
هر چند شايد اينجا جاي بحث مناسبي براي نوع CPU نباشه اما به شما Athlon64 رو پيشنهاد مي‌کنم، مخصوصا به خاطر ويستا که احتمالا با CPU هاي 32 بيتي سازگاري نخواهد داشت  :-(
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major

Major

نماد کاربر
285

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 8 اسفند 1384 23:44

آرشيو سپاس: 49 مرتبه در 36 پست

توسط Ami R 940 » يکشنبه 6 فروردین 1385 13:26

Mahdi1944,

صد در صد درست است  ديگه مثل cpu  هاي  قديمي  amd  کمتر داغ ميکنه  ولي الان قيمتش  بالاست  .......

من مي خواستم بگيرم 4 ماه پيش ولي پشيمون شدم  چون  مادربردم رو هم بايد عوض مي کردم :?
دل خسته ام از این جا از آدمای دنیا

همین امروز فردا دل میزنم به دریا

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
627

تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 بهمن 1384 10:59

15616

آرشيو سپاس: 72 مرتبه در 51 پست

توسط Ali Singer » يکشنبه 6 فروردین 1385 13:54

Reza6662,جان شما بايد ببيني كه ميخواي يا سيستمت چه كارايي انجان بدي ...در مورد ويستا 64 بيتي بودن cpu براي يه نسخه به خصوص ضروري هست
اين روزا amd به خاطر performance خوبش و مهمتر قيمت بسيار عالي كه در مقايسه با intel داره همه رو به سمت خودش ميكشونه
داغ شدن cpu هاي amd هم مربوط به سري duron ..athlon ...barton ميشد كه الان در سري sempron و athlon64 اين مشكل رفع شده
در ضمن منم با مهدي موافقم و فكر ميكنم اگه قراره بحثمون ادامه پيدا كنه بهتره تو يه تاپيك مجزا باشه
موفق باشيد :D
آشنايي يك اتفاق است...جدايي يك قانون....دل به اتفاق نبند كه قانون اجرا مي شود.....!

Major

Major

نماد کاربر
285

تاريخ عضويت

توسط Ami R 940 » يکشنبه 6 فروردین 1385 14:00

Ali Singer,

ولي باز جديداشم نسبت به intel  بيشتر داغ   ميکنه     اينو بايد قبول کرد..  :D

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
627

تاريخ عضويت

15616

توسط Ali Singer » يکشنبه 6 فروردین 1385 15:55

گفتم شايد بد نباشه در مورد سخت افزار به خصوص cpu بحث رو اينجا ادامه بديم كه با نرم افزارا مثل nero تو تاپيك قبلي قاطي نشه
Ami R 940, جان با حرف شما كاملا موافقم و هنوز تو اين زمينه AMD حالا حالاها كار داره ولي power خوب هم كم تاثير نيست ..چون اگه برق رساني خوب و درست نباشه و برق مورد نياز قطعه به درستي تامين نشه طبيعتا درجه حرارت قطعات هم بالا ميره..البته يه مدل هاي خاص از مادربورد هستن كه هنوز نتونستن اين مشكل رو تو خودشون حل كنن كه نمئنه بارزش MSI هست كه پايه هاي cpu در مادر بورد انگار داره آتيش ميگيره و heatsink رو نميشه بهش دست زد

ولي در كل من خودم براي كاراي سنگين INTEL رو ترجيح ميدم با اينكه خودم AMD دارم
آشنايي يك اتفاق است...جدايي يك قانون....دل به اتفاق نبند كه قانون اجرا مي شود.....!

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 6 فروردین 1385 16:14

Ami R 940,
در مورد حرارت اينطور نيست، من خودم اين CPU رو توي مناطق کرمسير تست کردم، اما سلرونهاي زيادي رو ديدم که اين مشکل رو داشته باشه اما AMD بجز سري Athlon اين مشکل رو نديم
حتي اين مشکل در Duron هم وجود نداشت به اون شدت
در مورد مادربورد هم سازگارترين مادربورد براي AMD به نظر من Gigabyte هست که تا به حال من خيلي از اونها راضي بودم، البته Abit رو نديدم اما تعريف زيادي از اون شنيدم  :-(

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Major

Major

نماد کاربر
285

تاريخ عضويت

توسط Ami R 940 » يکشنبه 6 فروردین 1385 16:21

Mahdi1944,

توي بازي هاي سنگين amd  کم مياره                البته من هنوز athlon 64  امتحان نکردم  ولي به غير از athlon64  باقيش که اينجوري بود     80 درصد کسايي که ارتقا سيستم ميدن به دليل بازي هست :grin:  :grin:

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
627

تاريخ عضويت

15616

توسط Ali Singer » يکشنبه 6 فروردین 1385 16:26

به نظر من نميشه كلي مقايسه كرد باز اگه مدل به مدل مقايسه بشه خوب باز ميشه گفت چي بهتره و يا كدوم درجه حرارتش پايين تره حالا در مورد اينكه كدوم مادر بوردا بهتر هستن از اين جهت كه داغ نكنن soltek و Abit و giga بد نيستن ولي مساله خود cpu هست كه amd كم كم اين مشكل رو داره به حد اقل ميرسونه كه ظاهرا تو athlon64 به حد اقل درجه حرارت رسيده
:D

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 6 فروردین 1385 16:26

Ami R 940,
بازي به کارد گرافيک قدرتمند و همينطور باس بالاي رم بيشتر نياز داره تا CPU، هر چند CPU خوب هم تاثير بسيار زيادي داره
در اين مورد بنده تست نکردم  :-(

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
627

تاريخ عضويت

15616

توسط Ali Singer » يکشنبه 6 فروردین 1385 16:35

Ami R 940, جان خدمت شما عرض كنم كه اتفاقا همه AMD رو براي بازي ميخرن و اگه دقت كنيد مصداق دقيق اين chipset‌ شركت Nvidia براي مادر بوردهاي AMD‌هست كه هر روزه دارن ارتقا پيدا ميكنن و Nvidia‌ همونطور كه ميدونيم بهترين chipset براي كارتهاي گرافيكي هست
َAMD در مدلهاي 64 bit و athlon xp barton مخصوص بازي هستن و سرعتشون بسيار عاليه
تو بازياي جديد تبليغ NVIADIA و AMD 64bit اكثرا ديده ميشه و اين هم ميتونه دليل خوبي بر performance عالي AMD در بازيها باشه :D

Major

Major

نماد کاربر
285

تاريخ عضويت

توسط Ami R 940 » يکشنبه 6 فروردین 1385 16:39

Ali Singer,  دوست عزيز منم منظورم همين بود  ديگه که گفتم بالا :-(     گفتم هر کي که amd 64 bit  ميگيره  بيشتر براي بازي هست    :-)  :)

بعدي