ابراز علاقه شرکت Intel در جهت گسترش همکاری های خود با nVIDIA.

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 763
تاریخ عضویت: دو شنبه 8 خرداد 1385, 10:52 pm
محل اقامت: مشهد
سپاس‌های دریافتی: 196 بار
تماس:

ابراز علاقه شرکت Intel در جهت گسترش همکاری های خود با nVIDIA.

پست توسط sohrab_poet » جمعه 14 مهر 1385, 8:11 am

به گزارش پایگاه خبررسانی رویترز، به تازگی مقامات بزرگترین سازنده پردازنده های شخصی در جهان یعنی شرکت Intel علاقه مندی خود را به افزایش چشمگیر همکاری با شرکت بزرگ nVIDIA فعال در زمینه ساخت تراشه های گرافیکی و Core-Logic اعلام نموده اند. در این گذارش آمده است که مقامان دو شرکت در این باره جلسه محرمانه ای را نیز برگذار نموده اند. اگرچه هنوز کمتر از یک روز از اعلام این خبر توسط خبرگزاری معروف رویترز می گذرد، هیچ یک از مقامات طرفین در این رابطه واکنشی نشان نداده اند.

Bill Lefkowitz، تحلیل گر اقتصادی نشریه vFinance Investments در نیویورک در مورداین خبر چنین نظر می دهد : "به نظر این خبر صحت دارد و ممکن است در آینده بسیار نزدیک شاهد اعلام رسمی توافق نامه ای از سوی طرفین مبنی بر انجام همکاری های نزدیک تر و یا حتی ترکیب این دو غول صنعت تراشه در جهان باشیم".

با این حال هنوز نمی توان با قطعیت در مورد صحت و همچنین ماحیت قرار داد مفروض بین دو شرکتاظهار نظر نمود. شرکت nVIDIA با ATI تفاوت عمده ای دارد و آن وسعت فعالیت ها و همچنین حجم کل دارایی ها و ارزش نهایی این شرکت است که در مقابل 5.4 بیلیون دلار ارزش قرار داد منعقد شده بین AMD و ATI، به تنهایی بیش از 14 تا 15 بیلیون دلار نرخ گذاری شده است، در حالی که گفته می شود میزان بودجه نقدی شرکت اینتل در حال حاضر تنها 7.64 بیلیون دلار می باشد که قطعا برای خرید کامل شرکت nVIDIA کافی نخواهد بود.

به این ترتیب می توان حدس زد که این قرار داد، البته در صورت وجود، یک قرار داد مشارکت و در حقیقت همکاری نزدیک تر خواهد بود که در جهت تقویت قدرت و توان دو شرکت در رقابت با AMD است که حال با در اختیار داشتن ATI و بهره گیری از تجربه آن، وضعیت مناسب تری پیدا کرده است.

البته از زمان اعلام ترکیب AMD و ATI شایعاتی در مورد اقدام مشابه دیگری توسط Intel و nVIDIA نیز در محافل خبری و سخت افزاری شنیده می شد و این موضوع اصلا دور از انتظار نبوده است.
تصویر

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”