گزارش جدید iSupply : اینتل و سامسونگ بزرگترین سازندگان چیپ د

در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي سامسونگ بحث و تبادل نظر نماييد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 352
تاریخ عضویت: یک شنبه 15 آبان 1390, 2:46 pm
سپاس‌های دریافتی: 738 بار

گزارش جدید iSupply : اینتل و سامسونگ بزرگترین سازندگان چیپ د

پست توسط a_gadget » چهار شنبه 5 تیر 1392, 9:54 pm

تصویر
براساس آخرین گزارش منتشر شده iSupply، شرکت قدرتمند اینتل بعنوان بزرگترین تولید کننده نیمه هادی ها در سه ماهه اول سال ۲۰۱۳ معرفی گردید. آنها حدود ۱۵.۱ درصد از سهم بازار تراشه ها در دنیا را در اختیار دارند. بعد از اینتل، شرکت کره ای سامسونگ با سهمی ۱۰.۵ درصدی قرار گرفته است.

در دوره سه ماهه ژانویه تا مارس، شرکت سامسونگ به فروش ۷.۷ میلیارد دلاری در این بخش دست یافته، در حالیکه شرکت اینتل در این دوره ۳ ماهه ۱۱.۱۶ میلیارد دلار فروش داشته است. شرکت سرشناس کوالکام با سهمی ۵.۳ درصدی و درآمدی ۳.۹۲ میلیارد دلاری در مکان سوم بزرگترین تولیدکنندگان چیپ قرار گرفته است. رتبه چهارم هم در اختیار کمپانی ژاپنی توشیباست که سهمی ۴ درصدی و درآمدی ۲.۹۳ میلیارد دلاری دارد.

برای مقایسه، در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۲ شرکت سامسونگی سهمی ۱۱.۱ درصدی از بازار جهانی تراشه ها را در اختیار داشته است.

اما در بخش مموری چیپ ها، سهم سامسونگ حدود ۳۳.۳ درصد و فروش آنها ۴.۷۲ میلیارد دلار می باشد که در این قسمت این کمپانی کره ای بدون مشکل در صدر قرار دارد. به دنبال آن شرکت SK Hynix قرار دارد که سهمی ۱۷.۴ درصدی از بازار را به خود اختصاص داده است.

البته در بازار SoC ها داستان تا حدودی متفاوت است و بعد از اینتل که سهمی ۲۰ درصدی دارد، کمپانی کوالکام با ۷.۳ درصد قرار دارد. سامسونگ نیز با سهمی ۵ درصدی در رتبه سوم است.

منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

ارسال پست

بازگشت به “Samsung”