صندلی داغ با حضور JavadRadical...!

صندلي داغ مرکز انجمنهاي تخصصي

مدیران انجمن: AGeNiS1, MASTER, ASHKAN95, شوراي نظارت

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 425 بار
سپاس‌های دریافتی: 706 بار

Re: صندلی داغ با حضور JavadRadical...!

پست توسط JavadRadical » شنبه 17 مرداد 1388, 2:34 am

Mohammad 1985 نوشته شده:2000 تا سوال ؟!!!
هنوز قوای اصلی و نیروی هوایی به فرماندهی من وارد جنگ نشده ! اینها صرفا دارن پاتکهایی برای بررسی توان نظامی و استعداد نیروهای شما انجام میدن !
ژنرال میلاد هم هنوز نیروی دریایی رو وارد نبرد نکرده ! البته فکر نمی کنم احتیاجی به ورود اونها باشه !
- اماده پاسخگویی به تمامی سوالات متعارف هستم تصویر
در ضمن دیدی سوالهای من به درد بخور بود ؟!!! توی صندلی خانوم صدف جواب خانوم نورا رو خوندی ؟ که سوالهای من و جوابهای خانوم صدف باعث ارتقای علمی یه عده حداقل شده !
- من هیچوقت جسارتی در مورد ارزش سوالات شما نکردم تصویر تصویر
گوشیتون ؟
nokia N70 & p1
مشخصات سیستم تون ؟
- کدومشون ؟ تصویر
1
cpu : core 2 duo 2.4GHz
Geforce 9600
Ram : 4 GB

2
cpu : core 2 duo 3GHz
Geforce 9800
Ram : 6 GB

یک لپتاپ HP
فعلا اسم مدلش رو یادم نمیاد

بزرگترین گربه ای که تا حالا دیدی چه شکلی بود ؟!
- تصویراینجا یه گربه قلدر هست که هر شب کیسه زباله رو پاره میکنه فکر کنم بزرگترین گربه ای هست که تابحال دیدم .
یک عکس ازش دارم میگردم اپلود میکنم
زیباترین گلی که تا حالا خوردی کی بود !
- ماه گذشته منزل پدر زنم در بازی فوتبال دستی تصویر به طرز ماهرانه ای خودم به خودم گل زدم
تا حالا تقسیم یک سلول رو دیدی ؟
- بله . تصویر
اینها رو فورا جواب بده ! تا بعدا خدمت برسیم !

از سوالات شما سپاس گذارم تصویر تصویر
موفق و سربلند باشید تصویر تصویر
"time" isnt the test. Time is something you spend doing the tests.

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

تصویر

Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط JavadRadical » شنبه 17 مرداد 1388, 2:34 am

fereshteh blue نوشته شده:سلام
سلام به شما دوست عزیز تصویر تصویر

زندگي در خارج از شهر محاسن زيادي داره و البته معايب زيادتري! كه بزرگترينش همين عدم دسترسي به اينترنت پرسرعت!

1 تا به حال شده براي برگشتن به منزلتون توي يه ترافيك 4 ساعت به علت يك طرفه شدن مسير گير كرده باشين؟ احساستون چي بوده؟ (اگر حدس آقا ميلاد از محل زندگي شما درست باشه احتمال زياد تجربه اش را داشتيد)
- بارها پیش امده . اما زمانی ازاردهنده تر میشه که حرکت به صورت میلیمتری و ممتد ادامه داشته باشه تصویر
در اون زمان بیش از همه احساس خستگی دارم
2 بزرگترين آرزوتون براي سارا كوچولو چيه؟
- سلامتی و موفقیتش تصویر تصویر تصویر

3 شما هم در دانشگاه هاي ايران و هم در دانشگاه هاي آمريكا تحصيل كرديد از نظر شما سطح علمي اين دو دانشگاه خيلي با هم متفاوت؟ يا دانشجوهاي شما از نظر علمي پايين تر از دانشجويان آمريكايي يا اروپايي هستند؟
- تنها مشکل دانشگاه های داخل کشور نبود امکانات اموزشی و ارزش اموزشی برای یک دانشجو به عنوان فردی که روزی بست دهنده یک علم خواهد بود , هست . تصویردر ایران زمینه برای رشد یک دانشجو و تبدیل به یک دانشمند فراهم نیست . بلکه این افراد هستند که خودشون باید زمینه و شرایط رو فراهم کنند .
سطح علمی بسیاری از دانشجویان ایران در زمان ورود به دانشگاه بسیار بالاتر از دانشجوی غیر ایرانی در یکی از دانشگاه های امریکایی یا اروپاییست .
اما در دانشگاه های خارج از کشور تمامی شرایط برای باروری و رشد علمی یک دانشجو فراهم میشه به این علت که به بهره وری فرد ایمان دارند .

4 علوم زيستي يه خاصيتي كه دارند انسان را زياد ياد خدا مي اندازند برعكس علوم مهندسي! با ديدن چه ويژگي در پديده ها به اين كه مخلوق چنين خدايي هستيد به خود باليديد؟
- با دیدن ماده ژنتیکی بیش از هر چیزی پی به وجود خالق میبرم تصویر تصویر

5 از نظر شما بزرگترين عيبي كه توي مردم ايران چيه؟ اگر چنين كمبودي نبود چقدر اوضاع فرق مي كرد؟
- قبلا گفتم . سر کشیدن و دخالت در زندگی دیگر افراد درحالی که به هیچ وجه ارتباطی به اونها نداره . داشتن رفتارهای کنجکاوانه در مورد افراد و قضاوت بسیار نابجا و ناپسند تنها از روی حدس و گمان های بی پایه و اساس . تصویر
اگر مردم ایران بجای صرف وقت ارزشمند خودشون در چنین کارهای بیهوده ای . سعی و تلاششون رو بر روی هدایت زندگی خودشون در مسیر درست صرف میکردند بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی موجود وجود نداشت و برای زندگی دیگران هم مشکلاتی به بار نمی امد .
عیب دیگری که بر مردم ایران وارده راحت طلبی عده بسیاری از مردم ایرانه . همه انتظار این رو دارند که منجی موعودی خاتمه دهنده مشکلات متعدد اونها باشه درحالی که از خودشون غافل هستند .
مردم ایران همیشه عادت دارند ریشه مشکلات خودشون رو به گردن دیگران بیندازند درحالی که اینچنین نیست . کارمند از نانوا شکایت میکنه درحالی که خودش کار محوله رو به درستی انجام نمیده !!!

6 بچه بوديد دوست داشتيد چه كاره باشيد؟
- پزشک تصویر

7 قبلاً هم خونده بودم كه علاقه ي زيادي به همسرتون داريد اگر حس كنيد كه سارا جان را بيشتر از شما دوست داره حسودي هم مي كنيد؟
- به هیچ وجه , من همین الان هم حس میکنم همسرم مهر و محبت بسیار خاص و زیادی به نسبت من به دخترمون داره . تصویر
این برای من مایه افتخاره که همسرم چنین مادر دلسوزی هست تصویر تصویر

8 قصد سفر داشته باشيد اولين وسيله اي كه آماده مي كنيد چيه؟
- معمولا اول به سراغ مدارک شناساییم و کیف پولم . تصویر

خوب امروز سوالات نه مقدمه داشت نه خاتمه!!

از لطف شما در مطرح کردن سوالاتتون سپاس گذارم   تصویر تصویر

Time is not the test , but everything is measured against the time, we even differentiate the things against the time most of the time

تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3433 بار
سپاس‌های دریافتی: 3949 بار

پست توسط naghme » یک شنبه 18 مرداد 1388, 2:58 am

درود خدمت استاد گرامی تصویر

در ابتدا جا داره بگم که جداً خوشحالم که در cc عضو هستم
حالا چرا؟
بدون شک شما مشغله کاری بسیاری دارید و اصولاً استادان ( همانطور که خودتان هم فرمودید ) از هر فرصتی برای مطالعه بیشتر و کسب معلومات سود می برند
با این وجود شما زمانی را صرف فعالیت در این فروم اختصاص می دهید
بنابراین نشان می هد که این فروم آنقدر غنی است و ارزش دارد که وقت خود را صرف می کنید
( همین جا از تمامی دوستان به خصوص فعالان و مدیریت محترم فروم بابت این فروم غنی تشکر می کنم تصویر تصویر تصویر )
و این برای من جای مسرت دارد که وقت خود را درست صرف کرده ام
به قول معروف، از انتخاب خود راضیم تصویر

خوب استاد من به یاد دانشگاه افتادم و سوال پیچ کردن استادانم ( البته خودم نیز استاد شدن را در سرم می پرورانم اما امیدوارم که شاگردی به مانند خودم به تورم نخورد که راضی کردنش بس دشوار است و صبر ایوب می طلبد تصویر)
حالا از محضرتون چندین سوال داشتم
تصویر تصویر تصویر
و اما قبلش...
موارد زیر از سوال های پیشین برام قابل توجه بود:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- ملاک های انتخاب همسر از دیدگاه شما چه بود؟
- هیچ وقت از گفتن این ترسی نداشتم که بگم , به همان اندازه که اخلاق و رفتار برتر برای من اهمیت داشت ظاهر هم مهم بود . داشتن قدرت درک بالا و درک متقابل همدیگه

البته ما شاگردیم و کوچکتر از این که تأئیدتون کنیم اما جداً از این صحبتتون بسیار خوشمان اومد ( بیان صریح اهمیت ظاهر )
مگر اینکه از استادان بشنویم چون بعضی از آقایون گویا غرورشون اجازه نمی ده بگن یا نمی دونم احساس می کنند که طرف ببخشید البته ها پرو می شه ( با اینکه اینطور نیست )
البته لازم به ذکر است که نه اینوری بیفته نه اونوری
آخه یکدفه یکی از استادامون خصوصیات مورد نظر بچه ها رو در مورد انتخاب همسر پرسید
بعد یکی از پسرا خیلی بی مقدمه از اول شروع کرد
1_ خوشکل باشه 2- فکر کنم گفت سفید باشه و 3- 4- 5-
دیگه حالا نه از اون اول بالاخره چیزهای مهمتری هم بود ( خلاصه اساساً خوشم نیامد )

من فهمیدم سرزمینی که درش هستم افریقاست . فهمیدم جنگ و تلاش برای بقا اینجا معنی پیدا میکنه . فهمیدم در افریقا کسی نمیتونه دلسوزی کنه , فهمیدم کودک برای این گریه نکرد که کسی نبود پاسخ اشکهاش رو بده , اون رو در اغوش بگیره و نوازشش کنه , فهمیدم کودک برای این گریه نکرد که حتی گریه کردن هم در این سرزمین مانعی برای بقاست . فهمیدم کودک تنها بخاطر برداشتن یک تخم مرغ به اون روز افتاده
تصویر تصویر تصویر
جداً جای تأثر داره خدا بدادشون برسه تصویر
اما این قسمت از اون قسمت هایی بود که با خودم گفتم اینقدر ناشکری نکن بیشین سر جات خداتم شکر کن ( درس عبرتی بود ) تصویر
به قول شاعر گفتنی:
شکر نعمت، نعمتت افزون کند کفر، نعمت از کفت بیرون کند

جواد و سیگار و قلیان
با هیچکدام رابطه ای ندارم و نمیتونم داشته باشم
استاد حالا چرا نمی تونید داشته باشید ؟؟؟ تصویر البته عذر می خوام اما استاد همسرتون گفته که اگر.... تصویر تصویر

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1- در یکی از همایش هایی که در دانشگاه شرکت کرده بودم و اخیراً هم در تلوزیون جوانان ناب رو که اعلام کردند در قسمت انتخاب برترین و اعطای جوایز من خودم در جریان بودم که انتخاب برترین فرد غیر منصفانه و پارتی بازی بود و متأسفانه از علم واقعی و افراد شایسته تر تقدیر نشد آیا در خارج از کشور هم اینطور برخورد می کنند؟ اونجا جایگاه علم و افراد شایسته چطور است ؟ اونجا هم پارتی بازی هست؟

2- یکی از مسئولان یه همایشی که رفته بودم می گفت در هر همایشی دست اندرکاران و مسئولان همایش یک امتیازی برای انتخاب برترین فرد ار میون خودشون دارن ( باشه قبول اما سوال من اینه که حتی اگر شایستگی علمیش از بقیبه شرکت کنندگان کمتر باشه ؟ ) شما نظرتون چیه ؟ آیا شما این رو قبول دارید؟ چرا الان دیگه خیلی جاها این باب شده؟ ( بعد می گن چرا می خوای بری خارج از کشور تصویر )

3- من تا به الان به این نتیجه رسیده ام که اینجا نمی تونم از توانایی هام اونطور که می خوام استفاده کنم و بسیار راغب هستم در فرصتی مناسب به کشوری مناسب بروم اما پدرم مصرانه می خواهند راضیم کنند که مشکلاتی که اینجا هست به نوعی دگر آنجا هم هست خلاصه خوبی های اینور بیشتر از اونور هست و از اینجور صحبت ها و من جداً گیج شده ام که دلسوزی های والدین که بی شک بی دلیل و منطق نیست اما جداً کار درست چیست؟ نظر شما در این رابطه چیست؟

خوب با اجازتون استاد یک تغییری در سوالات بدهیم

4- شما نظرتون نسبت به شاگرد بسیار کنجکاو چیه ( منظورم دانشجویی که تا براش یه مسئله ثابت و کاملاً حل نشه ول کن قضیه نیست ) ؟ چطور باهاش برخورد می کنید؟ براتون خسته کننده نیست که همیشه براش چیزی رو که می خوات اثبات کنید؟

5- همانطور که گفتم یکی از شغل هایی که در نظر دارم استاد شدنه اما همیشه از این هراس دارم که نکنه کسی سوالی بپرسه که به اون آگاه نباشم ( بخصوص که خودم همیشه در کلاس بسیار سوال در ذهنم پیش می یات این نگرانی ام بیشتر می شه که کسی انطور سوال بپرسه ) شما با این قضیه چطور کنار اومدید؟

6- از اول هدفتون استاد شدن بود ؟ یا شرایط ایجاب کرد ؟ و یا...؟

7- از شغلتون راضی هستید؟

8- درآمد تنها استاد بودن برای گذران زندگی کافیه؟ ( لطفاً توضیح دهید؟ )

9- بسیار مایل هستم خاطره اولین جلسه استادیتون رو بگید؟ برخورد با دخترها براتون سختر بود یا پسرها ؟ خندتون می گرفت؟ چه حسی داشتید؟

10 - چند سال است که تدریس می کنید ؟ معمولاً نمره کمکیتون به بچه ها در چه مدلیه ؟ ترجمه؟ paper ؟ کنفرانس ؟ یا نکنه نظرتون اینه که دانشجو وظیفشه که کتاب رو از جلد تا جلد مطالعه کنه؟ تصویر

واما می رسیم به قول معروف گفتنی به اصل سوالات دیگه دیگه تصویر

11- نظرتون نسبت به روان شناسی چیه به قولی اهمیتش در زندگی؟ آگاهیتون نسبت به روان شناسی علمی بیشتره یا غیر علمی؟

12- در حال حاظر کاربردش رو در جامعمون چقدر می بینید ؟ این کاربرد بیشتر از جنبه علمیشه یا غیر علمی ؟

فاز به نسبت چالشی تصویر

13- چرا بعضی از پسران با دخترانی که اکثراً قبولشون هم ندارن ( همون ابرو شیطونی ، دماغ عمل کرده ، شلوار آستین کوتاه، مانتو..... و و و ....) مدتی دوست می شوند و به خوش گذرانی و .... می پردازند ? اما وقت ازدواج که می شه دختر آفتاب، مهتاب ندیده ، متین و نجیب می خوان؟

14- چقدر لازم می دونید که 2 نفر قبل ازدواج به یک مشاور ازدواج مراجعه کنن؟ خودتون معتقدید؟

15- به نظرتون چقدر از جدایی ها بدلیل عدم شناخت مناسب یکدیگر است ؟

16- چقدر با این نظر موافقید که ازدواج هایی که با دوستی های امروزه شروع شود اکثراً نهایتش به جدایه ؟

17- دلایل اصلی و برجسته بسیاری از جدایی های امروزه رو چی می دونید؟ نظرتون با دلایلی مثل کم شدن صبر، توجه به مادیات ، کمبود ایمان، علاقه های گذرا چیه؟

نوبتی هم که باشه نوبت سوالات متفرقه ست

18- نظرتون رو نسبت به بازی فوتبال بگید ؟ با توجه به حساسیت هایی که در حال حاضر روش هست و میونتون باهاش چه جوریه؟ در صلح به سر می برید؟ تصویر

19- فرموده بودید که شرح حجاب با چند کلمه قابل توضیح نیست پس شما استاد لطفاً با چندین جمله لطف بفرمائید؟ نظرتون رو نسیت به حجاب آقایون هم بفرمائید چی می تونه باشه به نظرتون؟

20- کدوم مرحله از زندگیتون رو بیشتر دوست دارید؟ چرا؟

21- چه کار هایی تو دوره کودکی که شما رو بچه می دیدند و نمی گذاشتند هر کاری انجام بدید آرزو داشتید انجام بدید؟

22- میونتون با تاریخ چیه؟چرا میگن از تاریخ باید درس عبرت گرفت؟

خسته نباشید استاد تصویر
از پاسخ هاتون هم سپاسگزارم
تصویر

تصویر

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6680 بار
سپاس‌های دریافتی: 12070 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » یک شنبه 18 مرداد 1388, 3:12 am

سلام مجدد !
چقدر جالبه ! اکثر ما سنترالی ها اهل سیگار و قلیان نیستم ! و ار موتور بدمون میاد ! :-( پ
نظرت در مورد فیلمها و سریالهای ایرانی و هندی تایید میشه !
اما یک نکته مهم که جدیدا باب شده در سوالات نظر شوال شونده رو میپرسن که : نظرت راجع به کسانی که در تمام موارد اظهار نظر تخصصی می کنند !!!!
مگه میشه یه نفر در تمام موارد اظهار نظر تخصصی بکنه ؟؟؟ البته میشه اظهار نظر کرد ولی اینکه اضهار نظر تخصصی یک نفر در تمام موارد انجام بده غیر ممکنه !! :x پس کلا نوع سوال اشتباه بود . میشه در چند ضمینه اطلاعات داشت ولی تخصصی نه .
البته یه بابایی در مناظرات انتخاباتی چنین ادعایی کرد و گفت در همه ضمینه ها کارشناسه !!! :???: :x
صحبتهای شما رو در مورد فرزندتون رو فقط یک پدر میفهمه !
من نگفتم که شما از سوالهای من ایراد گرفتید ! شما در صندلی خانوم صدف گفتید که سوالهایی مثل سحابی و سیاهچاله و مواردی از این قبیل رو میشه در منابع علمی پیدا کرد در حالی که همون سوالها شاید برای شما یا بعضیا جالب نبود ( چون راجع بهش اطلاع داشتید ) ولی برای بعضی جالب بود و استفاده شد ازش !
نظر شما در مورد خبرگزاری های نام برده شده تایید میشه .
با توجه به اطلاعاتی که من به دست آوردم باید رابطه ای با علم زیست شناسی داشته باشید .
از برزیل بیشتر برامون بگید .
آیا به نظر شما امکان داره حیات خود به خود به وجود اومده باشه ؟ مثلا چه طور ممکنه یک سلول خود به خود به وجود بیاد ؟!!!
ژنها دقیقا چه کاری انجام میدن ؟
کروموزوم XX یا XY ؟!
مقاومترین موجود زنده ؟
نظرت راجع به گربه ها !
اگه یه روز بیای خونه ببینی یه پلنگ وسط اتاق خوابیده چی کار میکنی ؟!
عمدترین فرق سلولهای گیاهی با سلولهای جانوری ؟
دلیل تغییر سریع ویروسها و همچنین مقاوم شدن اونها در مقابل شرایط جدید چیه ؟
مغز انسان دقیقا چند تا نورون داره !!!!
گرمایی هستی یا سرمایی ؟
طبیعت غرب آمریکا چه طوره ؟ باهاش حال میکنی ؟
صحرای نوادا خیلی باحاله ؟ ( البته اگه توش گم بشیم باحالتر هم میشه ! )
چرا بعضی از گونه های جانوری فقط در استرالیا یافت میشن ؟
نظرت راجع به کانادا ؟
شمال 60 کجاست ؟ (در واقعه 60 درجه شمالی توی کانادا هست )
عجیبترین چیزی که در آفریقا دیدی چی بود ؟
طبق اطلاعاتی که ما به دست آوردیم شما دقیقا 30 دقیقه قبل از حملات 11 سپتامبر از ساختمان شماره 2 تجارت جهانی خارج شدی ! و در عرض 48 ساعت خود را به مکزیک و سپس به مجارستان و از اونجا به طور زمینی به روسیه رفتید و از اوجا هم به عربستان و سپس به این اومدید . چرا ؟
نقش شما در اون عملیات چی بود ؟
ما در اتاق شما در خانه تیمی در واشنگنتن دی سی نقشه های ساختمان پنتاگون و تمام خیابانها و اتوبانهای اطرافش رو پیدا کردیم که تمام نقاط مهم در اون علامت زده شده بود چرا ؟
آخرین بار کی با بن لادن دیدار کردی؟ سفری هم که به افغانستان داشتید برای ملاقات با ملا عمر و کسب دستورات جدید برای عملیات بر علیه نیروی های ائتلاف در عراق بود ! که خوشبختانه قبل از هر اقدامی شناسایی شدید و در حین دستگیری موفق به فرار به خاک ایران شدید و الکی اینجا دارید میگید کسی قصد سرقت وسایلت رو داشته و درگیر شدی ؟!!! ( چون سربازان آمریکایی و انگلیسی دستور اکید داشتن داخل مرز ایران نیان موفق به دستگیری شما نشدن ! :-? ) ولی سری بعد حتما میگیریمت . ::ss
صبح روز 10 سپتامبر 2001 ساعت 11 کجا بودی ؟ چرا ؟!
آیا همیشه 2*2=4 هست ؟
بین موز و گلابی کدوم رو انتخاب میکنی ؟ و این وسط سیب چی کاره بود ؟ ( آیا سیب تونست نقش هویج رو ایفا کنه ؟ )
چرا همیشه سوانح هوایی در ایران به خاطر اشتباه خلبانه ؟
الف : چون خلبان با تک ماده قبول شده
ب چون باند فرودگاه هواپیما رو ندیده
د : چون حقوق خلبان رو دیر دادن اون هم خواسته تلافی کنه !
ج : چون مرده نمی تونه از خودش دفاع کنه !
اگه یه روز از خواب بلند بشی ببینی اونی که دوسش داشتی گذاشته رفته صبحانه چی میخوری ؟
از چه خمیر دندونی استفاده می کنی ؟
الف : جادوگر 2
ب : کرست
د : مسواک نمی زنم
ج : هیچ کدام !
فیلم هوش مصنوعی رو دیدی ؟
تا حالا ترکیدن یک نفر رو از حسودی دیدی ؟
فضولی خیلی هم بد نیست شما هم انجام بده حتما خوشت میاد !! تصویر ( شوخی کردم ! نکنی این کارو معتاد میشی ! )
تیر اندازی رو منم دوست دارم منتها با اسلحه های نظامی ! ترجیحا با کالیبر حداقل 7.62 و یا بالاتر ! شما به چه تفنگی تیر زدید ؟ جنگی هم بوده ؟
خوب فعلا ببخشید یه سری دری وری زیاد نوشتم ! به هر حال بیدار بودن تا این وقت شب ( بوق سگ هم بوق میگن !) این عوارض رو هم داره !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34086 بار
تماس:

پست توسط CAPTAIN PILOT » یک شنبه 18 مرداد 1388, 4:02 am

عرض سلام و احترام خدمت استاد بزرگوار, آقا جواد عزیز تصویرتصویر

ابتدا فرصت را غنیمت شمارده و از همینجا اعلام میدارم که خوشبختانه عقاید من هم تا حدود زیادی (به جزء معدود مواردی که بطور قطع اشکال از بنده هست) به شما بسیار نزدیک است که از این بابت حقیقتا" از صمیم قلب خوشحالم تصویر تصویر

بطور مثال از اینکه میبینم شما هم عبادت و بندگی حقیقی را در خدمت به مردم میبینید بسیار خشنودم تصویر
حتما" تابحال طعم خوب کمک به دیگران را چشیدید یا اینکه در مواردی حس کردید گره ای از کارتان باز میشود که در اصل مرحون همان کمک است. تصویر
-----------------------------------------------------
با اجازه دوستان کمی از فضای رسمی خارج شویم تصویر

راستش ماجرای سربازی و خدمتو خوندم و بسیار ناراحت و عصبانی شدم تصویر حتی کار به جایی رسید که در هوای خنک اطاق از شدت عصبانیت عرق کردم و خودم حس کردم که چهره ام قرمز شده !! و بدتر از همه چون همه خواب بودند نمیتونستم فریاد بزنم تصویر

یراستی چرا اینچنین ضعف هایی در سیستم مدیریتی دیده میشه ؟ تصویر تصویر
از این قبیل موارد بسیار برای خود من هم پیش اومده ولی آخه 5 ماه دوری از خانواده و حضور در پادگان .... تصویر

بگذریم تصویر با اجازه من هم چند سوال رسمی که البته تعدادی تکراری و تعدادی تازه تاسیس هستند بپرسم تصویر

-------------------------------------------------------------------------

1- بهترین کشور خارجی از دید شما ؟ (زندگی - کار - ایده آل)

2- زیباترین شهر ایران ؟

3- اتومبیل مورد علاقه ؟

4- قرمز یا آبی ؟ (جدا از بحث فوتبالی) تصویر

5- بین 1 تا 12 کدوم یکی ؟

------------------------------------------------------------------------

6- در جایی خوندم که فرموده بودین عشق بهترین چیزی هست که انسان میتونه داشته باشه. راستش من با ماهیت عشق مشکلی ندارم ولی با عاشقی بد جوری کلاهمون تو هم میره !!! نظز شما به عنوان یک استاد چیست ؟ چون خیلی ها منو به خاطر این خصلت سرزنش میکنند و میگن که اشتباه از منه تصویر

7- طریقه برخورد با شخصی که فکرشو شستشو دادند و به قولی ذهنش یخ زده چیست ؟

8- با دیدن حالت فعلی اجتماع چه حسی بهتون دست میده ؟

9- تا چه حد به رابطه صمیمی با شاگردان و یا زیردستان در شرایط فعلی ایران معتقد هستین ؟

10- اگر توی یک شبه بارانی با تمام خستگی با ماشین خودتون در حاله برگشتن از سره کار باشین و از جلوی یک ایستگاه اتوبوس رد بشین که توی اون یک پیرزن که اگر تا 15 دقیقه دیگه به بیمارستان نرسه فوت میکنه و یک دکتر و سومین نفر معشوقه خودتون باشه چکار میکنین ؟

فکر میکنم برای شروع 10 تا کافی باشه ! تصویر

موفق و پیروز باشید تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط JavadRadical » یک شنبه 18 مرداد 1388, 2:55 pm

naghme نوشته شده:درود خدمت استاد گرامی تصویر
- سلام به شما دوست عزیز و محترم تصویر تصویر
( naghme, خانم , این نظر لطف شماست که من رو استاد خطاب میکنید تصویر ولی من خودم رو در چنین جایگاهی نمیبینم . ای کاش من رو همان JavadRadical خطاب میکردید . )

در ابتدا جا داره بگم که جداً خوشحالم که در cc عضو هستم
حالا چرا؟
بدون شک شما مشغله کاری بسیاری دارید و اصولاً استادان ( همانطور که خودتان هم فرمودید ) از هر فرصتی برای مطالعه بیشتر و کسب معلومات سود می برند
با این وجود شما زمانی را صرف فعالیت در این فروم اختصاص می دهید
بنابراین نشان می هد که این فروم آنقدر غنی است و ارزش دارد که وقت خود را صرف می کنید
- حرف شما رو در مورد این انجمن تایید میکنم . ولی درس دادن در دانشگاه بخش کمی از وقت من رو به خودش اختصاص داده . من بیشتر اوقات رو باید روی فعالیتهام متمرکز باشم . و در حال حاظر در تعطیلات اجباری از کار بسر میبرم . تصویر
( همین جا از تمامی دوستان به خصوص فعالان و مدیریت محترم فروم بابت این فروم غنی تشکر می کنم تصویر تصویر تصویر )
- تصویر تصویر
و این برای من جای مسرت دارد که وقت خود را درست صرف کرده ام
به قول معروف، از انتخاب خود راضیم تصویر

خوب استاد من به یاد دانشگاه افتادم و سوال پیچ کردن استادانم ( البته خودم نیز استاد شدن را در سرم می پرورانم اما امیدوارم که شاگردی به مانند خودم به تورم نخورد که راضی کردنش بس دشوار است و صبر ایوب می طلبد تصویر)
حالا از محضرتون چندین سوال داشتم
تصویر تصویر تصویر
- امید این رو دارم که روزی اینچنین بشه و به ارزو تون برسید تصویر تصویر تصویر
و اما قبلش...
موارد زیر از سوال های پیشین برام قابل توجه بود:
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
- ملاک های انتخاب همسر از دیدگاه شما چه بود؟
- هیچ وقت از گفتن این ترسی نداشتم که بگم , به همان اندازه که اخلاق و رفتار برتر برای من اهمیت داشت ظاهر هم مهم بود . داشتن قدرت درک بالا و درک متقابل همدیگه

البته ما شاگردیم و کوچکتر از این که تأئیدتون کنیم اما جداً از این صحبتتون بسیار خوشمان اومد ( بیان صریح اهمیت ظاهر )
مگر اینکه از استادان بشنویم چون بعضی از آقایون گویا غرورشون اجازه نمی ده بگن یا نمی دونم احساس می کنند که طرف ببخشید البته ها پرو می شه ( با اینکه اینطور نیست )
البته لازم به ذکر است که نه اینوری بیفته نه اونوری
آخه یکدفه یکی از استادامون خصوصیات مورد نظر بچه ها رو در مورد انتخاب همسر پرسید
بعد یکی از پسرا خیلی بی مقدمه از اول شروع کرد
1_ خوشکل باشه 2- فکر کنم گفت سفید باشه و 3- 4- 5-
دیگه حالا نه از اون اول بالاخره چیزهای مهمتری هم بود ( خلاصه اساساً خوشم نیامد )
- از من سوالی پرسیده شد که باید حقیقت اون رو بیان میکردم . تصویر

من فهمیدم سرزمینی که درش هستم افریقاست . فهمیدم جنگ و تلاش برای بقا اینجا معنی پیدا میکنه . فهمیدم در افریقا کسی نمیتونه دلسوزی کنه , فهمیدم کودک برای این گریه نکرد که کسی نبود پاسخ اشکهاش رو بده , اون رو در اغوش بگیره و نوازشش کنه , فهمیدم کودک برای این گریه نکرد که حتی گریه کردن هم در این سرزمین مانعی برای بقاست . فهمیدم کودک تنها بخاطر برداشتن یک تخم مرغ به اون روز افتاده
تصویر تصویر تصویر
جداً جای تأثر داره خدا بدادشون برسه تصویر
اما این قسمت از اون قسمت هایی بود که با خودم گفتم اینقدر ناشکری نکن بیشین سر جات خداتم شکر کن ( درس عبرتی بود ) تصویر
به قول شاعر گفتنی:
شکر نعمت، نعمتت افزون کند کفر، نعمت از کفت بیرون کند
- امیدوارم روزی تمامی مشکلات این قاره رفع بشه و مردمش طعم واقعی زندگی رو تجربه کنند تصویر

جواد و سیگار و قلیان
با هیچکدام رابطه ای ندارم و نمیتونم داشته باشم
استاد حالا چرا نمی تونید داشته باشید ؟؟؟ تصویر البته عذر می خوام اما استاد همسرتون گفته که اگر.... تصویر تصویر
- تصویر استعمال دخانیات خیانت به خود و ناشکری در نعمت بزرگیست که خداوند در وجود انسان قرار داده ( سلامتی ) .

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1- در یکی از همایش هایی که در دانشگاه شرکت کرده بودم و اخیراً هم در تلوزیون جوانان ناب رو که اعلام کردند در قسمت انتخاب برترین و اعطای جوایز من خودم در جریان بودم که انتخاب برترین فرد غیر منصفانه و پارتی بازی بود و متأسفانه از علم واقعی و افراد شایسته تر تقدیر نشد آیا در خارج از کشور هم اینطور برخورد می کنند؟ اونجا جایگاه علم و افراد شایسته چطور است ؟ اونجا هم پارتی بازی هست؟
- فکر کنم این روال در همه جا بدین شکل باشه البته درجایی کمتر و در جایی بیشتر .
در خارج از کشور هم بخاطر برخوردهای تبعیض امیز ممکنه شایسته سالاری فراموش بشه .
اما به دلیل اینکه در خارج از کشور مهم ترین چیز استفاده و بهره گیری از معلومات و توانایی های فرد هست . این برخوردها ملایم تره و کمتر به چشم میاد
تصویر

2- یکی از مسئولان یه همایشی که رفته بودم می گفت در هر همایشی دست اندرکاران و مسئولان همایش یک امتیازی برای انتخاب برترین فرد ار میون خودشون دارن ( باشه قبول اما سوال من اینه که حتی اگر شایستگی علمیش از بقیبه شرکت کنندگان کمتر باشه ؟ ) شما نظرتون چیه ؟ آیا شما این رو قبول دارید؟ چرا الان دیگه خیلی جاها این باب شده؟ ( بعد می گن چرا می خوای بری خارج از کشور تصویر )
- حق با شماست . واقعا چنین چیزی وجود داره . تصویر
در همه جای دنیا فاکتورهای برتر برای انتخاب افراد وجود داره اما چیزی که عامل تفاوت و موجب انتخاب متفاوت افراد در نقاط متفاوت میشه . میزان ارزش این فاکتورهای ارزشی و جایگاه اونها به نسبت سایر مزیتهای فردی در نقاط متفاوت هست .
در استرالیا شایسته سالاری در انتخاب افراد بسیار تاثیر گذاره اما سفید پوست بودن , داشتن اصالت غربی و ( مسیحی , یهودی یا بدون اعتقاد بودن ) یک امتیاز مثبت محسوب میشه . پس این رفتار تنها مختص به ایران نیست !!!
من مخالف چنین رفتاری هستم . علت واقعی بروز چنین رفتاری میتونه ناشی از تلاش اون جامعه برای دستیابی به ایدال های خودش باشه , اما این رفتار تنها مختص به ایران نیست
تصویر .

3- من تا به الان به این نتیجه رسیده ام که اینجا نمی تونم از توانایی هام اونطور که می خوام استفاده کنم و بسیار راغب هستم در فرصتی مناسب به کشوری مناسب بروم اما پدرم مصرانه می خواهند راضیم کنند که مشکلاتی که اینجا هست به نوعی دگر آنجا هم هست خلاصه خوبی های اینور بیشتر از اونور هست و از اینجور صحبت ها و من جداً گیج شده ام که دلسوزی های والدین که بی شک بی دلیل و منطق نیست اما جداً کار درست چیست؟ نظر شما در این رابطه چیست؟
- به نظر من بهتره حق رو به پدرتون بدید تصویر
شاید با رفتن به خارج از کشور بخشی از مشکلاتتون حل بشه ولی مسلما مشکلات جدید تر و متفاوت تری براتون به وجود خواهد امد .
مشکلاتی که شاید کوچکتر ولی چالش برانگیز تر باشه .
اما در نهایت این شما هستید که باید راه درست زندگیتون رو پیدا کنید .
تصویر

خوب با اجازتون استاد یک تغییری در سوالات بدهیم
- خواهش میکنم تصویر تصویر

4- شما نظرتون نسبت به شاگرد بسیار کنجکاو چیه ( منظورم دانشجویی که تا براش یه مسئله ثابت و کاملاً حل نشه ول کن قضیه نیست ) ؟ چطور باهاش برخورد می کنید؟ براتون خسته کننده نیست که همیشه براش چیزی رو که می خوات اثبات کنید؟
- اگر واقعا چنین شاگردی باشه تصویر, این نوع رفتارش در یادگیری درس بسیار عالیه , اینکه ذهن خودش و مطلب رو به چللش بطلبه بسیار خوبه . چنین فردی قصد یادگیری داره .
اگر چنین فردی باشه سعی میکنم بهش کمک کنم به شرطی که موجب ناراحتی سایرین و اتلاف وقت افرادی که در درک اون مطالب مشکلی ندارند نشه .
این ممکنه که کمی خسته کننده باشه اما چه نعمتی بالاتر از کمک به یادگیری و افزون تر کردن علم دیگران وجود داره ؟
تصویر

5- همانطور که گفتم یکی از شغل هایی که در نظر دارم استاد شدنه اما همیشه از این هراس دارم که نکنه کسی سوالی بپرسه که به اون آگاه نباشم ( بخصوص که خودم همیشه در کلاس بسیار سوال در ذهنم پیش می یات این نگرانی ام بیشتر می شه که کسی انطور سوال بپرسه ) شما با این قضیه چطور کنار اومدید؟
- استاد هم یک انسانه و هر انسانی محدودیت هایی داره تصویر
قرار بر این نیست که استاد جواب هر سوالی رو در ذهن داشته باشه حتی اگر اون سوال مربود به تخصصی باشه که درحال تدریس اونه .
برای من تابحال چنین مشکلی به این شکل پیش نیامده , اما ممکنه روزی پیش بیاد . اگر چنین مشکلی پیش بیاد از اون فرد بخاطر ندانستن پاسخ سوال عذرخواهی میکنم و تا جلسه بعد سعی میکنم پاسخ سوال رو پیداکنم و به اون فرد بگم . خوشبختانه یک دانشجو انقدر فهیم هست که بتونه درک کنه یک استاد پاسخ تمامی سوالات رو نمیدونه .
تصویر

6- از اول هدفتون استاد شدن بود ؟ یا شرایط ایجاب کرد ؟ و یا...؟
- خیر . اصلا قرار بر این نبود . تصویر
اینبار عامل تاثیر گذار اجبار بود . تصویر

7- از شغلتون راضی هستید؟
- من شغل اصلی خودم رو محقق بودن میدونم و از اون نهایت رضایت رو دارم تصویر تصویر

8- درآمد تنها استاد بودن برای گذران زندگی کافیه؟ ( لطفاً توضیح دهید؟ )
- چون از راه تدریس درامد زندگی خودم رو کسب نمیکنم و به اون نیازی هم ندارم واقعا نیمدونم تصویرولی زمانی که از سایر دوستان که تنها منع درامدشون متکی به تدریسه میپرسم , افرادی هستند که رضایت چندانی ندارند .
یکی از اساتید سالخورده و فرهیخته زمانی به من گفت که دقیقا 4 ماه هست که حقوقی دریافت نکرده . بعضی از اساتید پرکار و تمام وقت هم رضایت کامل دارند
تصویر

9- بسیار مایل هستم خاطره اولین جلسه استادیتون رو بگید؟ برخورد با دخترها براتون سختر بود یا پسرها ؟ خندتون می گرفت؟ چه حسی داشتید؟
- اولین کلاسی که داشتم برای بچه هایی بود که عموما سال سوم و به قول دوستان ابدیده بودند تصویر
پشت در کلاس از خدا کمک خواستم و رفتم داخل . صحبت جلوی جمع برام عادی بود . بچه ها از دیدن من تعجب کرده بودن و شاید اول فکر میکردند که منهم دانشجو هستم تصویر
دقایق اول جلسه بیشتر پسرها تلاش فراوانی برای مقابله و متشنج کردن جو کلاس داشتند . نیمی از وقت جلسه اول برای معارفه و توضیح روش تدریس صرف شد , وقتی بچه ها متوجه این شدند که اینجا قرار بر مقابله و ستیز بین استاد و دانشجو نیست بلکه قرار بر دوستی هست و متوجه حسن نیت من شدند از ادامه رفتارشون صرف نظر کردند . تصویر
برخورد با هیچکدام برام سخت تر نبود .
حس خوبی داشتم , برام جالب بود تصویر

10 - چند سال است که تدریس می کنید ؟ معمولاً نمره کمکیتون به بچه ها در چه مدلیه ؟ ترجمه؟ paper ؟ کنفرانس ؟ یا نکنه نظرتون اینه که دانشجو وظیفشه که کتاب رو از جلد تا جلد مطالعه کنه؟ تصویر
- امسال سال سومی بود که تدریس کردم . ( حدودا 3 سال )
مهم ترین چیز برای من حضور بچه ها سر کلاس و یادگیری اونها سر کلاس و فعال بودنشونه . اگر فعال نباشند یا کمی براشون سخت باشه کمکشون میکنم تا این حس رو بدست بیارن . سعی میکنم کلاس پویا باشه . تمامی تلاش خودم رو به کار میبرم تا بچه ها نسبت به چیزی که در حال یادگیری هستند تصویر سازی ذهنی داشته باشند وقتی جو حاکم بر کلاس به این شکل باشه بچه ها سر کلاس همه چیز رو یاد میگیرند و همیشه در ذهنشون باقی میمونه . من به اونها نمیگم که کتاب رو بخونند . استادی که از شاگردانش مطالب کتاب رو بخاد در اموزشش به دانشجو هاش موفق نبوده .

از همون جلسه اول یک کار نسبتا تحقیقاتی بسیار مرتبط با درس رو به بچه ها پیشنهاد میکنم و جلسه به جلسه باهم پیگیر اون میشیم تا به لطف خدا کاری کنیم که شناخت بچه ها یک شناخت عمیق نسبت به درس باشه نه یک شناخت سطحی و محدود به معلومات خطی و کتابی . نمره ای هم نداره تصویر
به نمره برگه اخر ترم هم اهمیت نمیدم حتی اگر برگه سفید باشه . نمره همه بچه ها از قبل عالی در نظر گرفته شده تصویر
واما می رسیم به قول معروف گفتنی به اصل سوالات دیگه دیگه تصویر

11- نظرتون نسبت به روان شناسی چیه به قولی اهمیتش در زندگی؟ آگاهیتون نسبت به روان شناسی علمی بیشتره یا غیر علمی؟
- روانشناسی هم یک علم بسیار مهم و ضروری مانند سایر علومه برای پی بردن به نقاط ژرف اندیشه و رفتار انسانی . تصویر
کمی مطالعه علمی داشتم ولی چون اکثر دانسته هام رو از این علم به صورت تجربی و ذاتی کسب کردم باید بگم اگاهی غیر علمی بیشتری دارم تصویر

12- در حال حاظر کاربردش رو در جامعمون چقدر می بینید ؟ این کاربرد بیشتر از جنبه علمیشه یا غیر علمی ؟
کاربرد درست و هدفمندش در جامعه فعلی ایران محدوده ولی بکار بردن این علم رو بسیار لازم میدونم . تصویر
استفاده فعلی که از این علم در جامعه میشه فعلا غیر علمیه . چون اگر علمی بود بسیاری از مشکلات به شکل درست ریشه یابی میشدند و در حال تلاش برای رفع انها بودیم .

فاز به نسبت چالشی تصویر

13- چرا بعضی از پسران با دخترانی که اکثراً قبولشون هم ندارن ( همون ابرو شیطونی ، دماغ عمل کرده ، شلوار آستین کوتاه، مانتو..... و و و ....) مدتی دوست می شوند و به خوش گذرانی و .... می پردازند ? اما وقت ازدواج که می شه دختر آفتاب، مهتاب ندیده ، متین و نجیب می خوان؟
- تصویرمن واقعا نمیدونم . من در 19 سالگی بهترین فرد برای زندگی رو پیدا کردم تصویر بهتره از افراد دنیا دیده تری نسبت به من بپرسید تصویر

14- چقدر لازم می دونید که 2 نفر قبل ازدواج به یک مشاور ازدواج مراجعه کنن؟ خودتون معتقدید؟
- چنین چیزی رو یک نیاز مبرم میدونم و بسیار به اون اعتقاد دارم . هرچند که شرایط خودم متفاوت بود و چنین کاری رو انجام ندادم . تصویر
مشاوره قبل از ازدواج میتونه به طرفین نسبت به ازدواج و مسئولیتهای مهم اونها اگاهی بده و به زندگی اونها هدف و شکل ببخشه .
یک دختر قبل از ازدواج باید درک کنند از دواج تنها یک شروع عاشقانه نیست !! باید معنای مادر بودن , پدر بودن ,بهترین دوست هم بودن,یار و یاور هم بودن , همسر بودن , همدم , هم راز و همه چیز هم بودن رو درک کنند .
اکثرا به بخش عاشقانه فکر میکنند و درک درستی نسبت به سایر چیزهای مهم ندارند . و چون این درک در ذهن اونها شکل نگرفته با شروع زندگی و مسئولیتها دچار مشکل و تناقض با خواسته ها و تفکرات سابقشون نسبت به یک زندگی ایدال خواهند شد .

15- به نظرتون چقدر از جدایی ها بدلیل عدم شناخت مناسب یکدیگر است ؟
- بخش قابل اهمیتی از اونها ولی بخش مهم تر جدایی ها به دلیل عدم شناخت و درک کافی از خود ازدواج به وقوع میپیونده . ( یعنی امری بسیار ریشه ای تر )

16- چقدر با این نظر موافقید که ازدواج هایی که با دوستی های امروزه شروع شود اکثراً نهایتش به جدایه ؟
- اگر این دوستی ها تنها به قصد یک رابطه دوستانه باشه و بعدها به دلیل اصرار یکی از طرفین منجر به ازدواج بشه این یک شروع نا پایداره . تصویر
تعداد زیادی از شاگردهای من با هم دوست شدند و بعد از مدتی اقدام به ازدواج کردند و درحال حاظر هم زندگی موفقی رو دارند .[COLOR=#0070c0] ولی هدف اصلی هردو اونها از دوستی شناخت بیشتر برای اغاز زندگی مشترک بود .
یک نکته وجود داره که بسیار مهم : ( چرا هیچوقت به این فکر نمیشه که درگذشته ازدواجهایی که به روش مرسوم و سنتی به وقوع میپیوستن شاید ازدواجهای موفقی نبودند ولی علت امار پایین جدایی در اون زمان مسائل فرهنگی و برخورد ناخوشایند تر اجتماعی طعنه زننده و سرکوب کننده برای فرد و خانواده اون بوده و شاید بسیاری از زندگی ها باوجود شرایط ناخوشایند و تنها برای پرهیز از مشکلات بسیار ناخوشایند تر بعدی تا به انتها ادامه پیدا میکرده و هرگز منجر به جدایی نمیشده ؟ )

17- دلایل اصلی و برجسته بسیاری از جدایی های امروزه رو چی می دونید؟ نظرتون با دلایلی مثل کم شدن صبر، توجه به مادیات ، کمبود ایمان، علاقه های گذرا چیه؟
- مهم ترین دلایل نداشتن شناخت درست و هدف مشخص از ازدواجه که قبلا هم اشاره کردم .
دلیل دیگه اینه که خیلی از جوانها باوجود اینکه به سن زیادی رسیدند و بلوغ جسمی کاملی دارند ولی متاسفانه به بلوغ فکری دست پیدا نکردند
تصویر
اما در مورد مثالهایی که شما ذکر کردید باید بگم واقعا جای تاسف داره زندگی با چنین مشکلاتی شکل بگیره یا چنین مشکلاتی در طول زندگی شکل بگیره . تک تک عواملی که گفتید میتونه تاثیرگذار باشه اما اینها عوامل ثانویه هستند و عامل اولیه همان شناخت و هدف هست . اگر شناخت و هدفی قبل از ازدواج وجود نداشته باشه تاب و توان صبر و تحمل در برامشکلات را از دست میدهند , بدون داشتن هدف مشخص و تنها توجه به مادیات انگیزه اصلی از زندگی مشترک رو فراموش خواهند کرد , بدون داشتن درک و شناخت و در شرایط سخت ایمان به خدارو که مهم ترین عامل برای ادامه زندگی , تحمل سختی ها و مشکلات هست رو فراموش خواهند کرد و ......

نوبتی هم که باشه نوبت سوالات متفرقه ست

18- نظرتون رو نسبت به بازی فوتبال بگید ؟ با توجه به حساسیت هایی که در حال حاضر روش هست و میونتون باهاش چه جوریه؟ در صلح به سر می برید؟ تصویر
- علاقه ای ندارم تصویر اصالت یک ورزش رو نداره . تنها رابطه من با فوتبال بازی فوتبال دستیه انهم با برادر همسرم تصویر که عموما در وضعیت زرد انجام میشه تصویر

19- فرموده بودید که شرح حجاب با چند کلمه قابل توضیح نیست پس شما استاد لطفاً با چندین جمله لطف بفرمائید؟ نظرتون رو نسیت به حجاب آقایون هم بفرمائید چی می تونه باشه به نظرتون؟
- حجاب یک اجبار نیست ! حجاب یک ارزشه .
حجاب هم به مانند سایر خواست های خداوند از انسان یک اختیاره که با اجبار کردن اون مخالف هستم .
حجاب اختیاریه که رعایت شکل درست اون بدون افراطی گری و استفاده از زور و جبر میتونه تاثیر مثبتی بر روی زندگی فردی و اجتماعی داشته باشه .
حجابی که با اجبار حاصل بشه تبدیل به ضد ارزش میشه .
حجابی که بدون خواست قلبی شکل بگیره از هر بدترین شکل بی حجابی اثرات مخرب تری داره .
حجاب باید با خواست قلبی باشه و زمینه های فرهنگی , اجتماعی , شکل درست و زیبایی و برازندگی اون باید فراهم بشه .( حجاب رو باید فرهنگ سازی کرد )
حجابی که اسایش راحتی و وسعت عمل فرد رو بگیره درست نیست .
حجابی که بجای پوشیده محور بودن بر پوشش محور بودن استواره درست نیست .
تصویر

برای یک مرد هم حجاب پوششی هست که جلب توجه به منظور خاص ( عموما جلب توجه جنسی ) نکنه .
حجاب برای یک مرد علاوه بر پوشش ظاهری شامل مفهوم گسترده تری میشه . مثل توجه بیشتری که مردها به نسبت خانومها در رفتار , گفتار و گستره اعمالشون باید داشته باشند . حجابی که موجب خودداری از رفتارهای ناپسند و ناشایست میشه .
تصویر

20- کدوم مرحله از زندگیتون رو بیشتر دوست دارید؟ چرا؟
- مرحله جوانی .
شاید در این مرحله از زندگیم تا به این اواخر سختی های زیادی رو متحمل شدم . اما تحمل این سختیها و نتیجه حاصل برام بسیار شیرین و با ارزش بود .
در این دوره از زندگی با همسرم اشنا شدم و ازدواج کردم , در این دوره برای رسیدن به موفقیت تلاش کردم و موفق هم شدم و در این دوره صاحب فرزندی عزیز شدم
تصویر تصویر

21- چه کار هایی تو دوره کودکی که شما رو بچه می دیدند و نمی گذاشتند هر کاری انجام بدید آرزو داشتید انجام بدید؟
- من در دوره کودکی بودن و بزرگ شدن درکنار خانواده رو تجربه نکردم .
پدر و مادرم زمان جنگ رو در ایران بودند و من امریکا . مادرم رو شاید سالی یکبار میدیدم ولی پدرم رو برای اولین بار در 12 سالگی دیدم و تا ان زمان تنها 4 یا 5 بار تلفنی باهم صحبت کرده بودیم
تصویر
تا 5 سالگی نزد خاله مادرم زندگی کردم . این دوران سخت ترین دوران کودکی من بود و تقریبا اجازه انجام هیچ کاری رو نداشتم . بنابر این تا ان زمان ارزوهای زیادی رو داشتم . تصویر

22- میونتون با تاریخ چیه؟چرا میگن از تاریخ باید درس عبرت گرفت؟
- میونه بدی ندارم . اعتقادم بر اینه که باید تاریخ رو مطالعه کرد . باید با سرگذشت ها و اتفاقات اون اشناشد و از تجربیات درس گرفت .
برای این باید از تاریخ درس گرفت تا از رخدادن مجدد اشتباهات گذشته پرهیز کرد و زمینه فراهم ساختن رویدادهای خوب فراهم بشه .

خسته نباشید استاد تصویر
از پاسخ هاتون هم سپاسگزارم
تصویر

شما هم خسته نباشید   تصویر
از سوالات مفید و ارزشمندتون سپاس گذارم تصویر تصویر تصویر

تصویر

Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط JavadRadical » یک شنبه 18 مرداد 1388, 4:33 pm

Mohammad 1985 نوشته شده:سلام مجدد !
- سلام به شما دوست عزیزم تصویر تصویر
چقدر جالبه ! اکثر ما سنترالی ها اهل سیگار و قلیان نیستم ! و ار موتور بدمون میاد ! :-( پ
- جای شکرش باقیه تصویر
نظرت در مورد فیلمها و سریالهای ایرانی و هندی تایید میشه !
- تصویر تصویر
اما یک نکته مهم که جدیدا باب شده در سوالات نظر شوال شونده رو میپرسن که : نظرت راجع به کسانی که در تمام موارد اظهار نظر تخصصی می کنند !!!!
مگه میشه یه نفر در تمام موارد اظهار نظر تخصصی بکنه ؟؟؟ البته میشه اظهار نظر کرد ولی اینکه اضهار نظر تخصصی یک نفر در تمام موارد انجام بده غیر ممکنه !! :x پس کلا نوع سوال اشتباه بود . میشه در چند ضمینه اطلاعات داشت ولی تخصصی نه .
- حق با شماست تصویر
البته یه بابایی در مناظرات انتخاباتی چنین ادعایی کرد و گفت در همه ضمینه ها کارشناسه !!! :???: :x
صحبتهای شما رو در مورد فرزندتون رو فقط یک پدر میفهمه !
- تصویر
من نگفتم که شما از سوالهای من ایراد گرفتید ! شما در صندلی خانوم صدف گفتید که سوالهایی مثل سحابی و سیاهچاله و مواردی از این قبیل رو میشه در منابع علمی پیدا کرد در حالی که همون سوالها شاید برای شما یا بعضیا جالب نبود ( چون راجع بهش اطلاع داشتید ) ولی برای بعضی جالب بود و استفاده شد ازش !
- به هر حال من فقط نظر خودم رو اعلام کردم تصویر
نظر شما در مورد خبرگزاری های نام برده شده تایید میشه .
- تصویر
با توجه به اطلاعاتی که من به دست آوردم باید رابطه ای با علم زیست شناسی داشته باشید .
- بله .
از برزیل بیشتر برامون بگید .
- کشور خوبیه . مردم دوست داشتنی هم داره اما به میهمان نوازی مردم ایران نیستند .ولی بسیار شادتر از مردم ایران هستن .
اب و هوای مناسب و معتدلی داره ( حداقل برای من خوشاینده ) . شاید طبیعت بسیار بسیار زیبای بعضی مناطق از همه بیشتر جلب توجه میکنه . غذا ها و میوه های عجیبی هم دارند .
اما در مناطق جنگلی برزیل وضعیت کمی متفاوته . اب و هوای دوست داشتنی و معتدل برخی مناطق در اونجا تبدیل میشه به اب و هوای غیر قابل تحمل . رطوبت بسیار بالا , هوای شرجی تقریبا انسان رو به حالت مرگ نزدیک میکنه . زیبایی جنگلهایی که در فیلمها و مستند ها میبینید از نزدیک خیلی بیشتر به چشم میاد ولی باید ببینید ارزش مشکلات و خطرات رو داره یا خیر . زمانی که در حال راه رفتن در جنگل هستید ممکنه ناگهان تا زانو در گل چسبنده فرو برید که شستن اون بعدا از هر چیزی سخت تره . حشرات ازار دهنده مثل پشه و نوعی مگس که با گزیدن غذای خودش رو تامین میکنه مشکلات رو دوچندان میکنه . این توصیفات تنها مربوط به حواشی مناطق جنگلی و نقاط به نسبت پراکنده میشه و در مناطق انبوه تر این تفاوت بسیار چشمگیره .
ولی فکر کنم اگر قرار بر این باشه که جایی رو بر روی زمین , مشابه با بهشت انتخاب کنند برزیل مطمئنا یکی از اون مناطق خواهد بود .
تصویر تصویر
آیا به نظر شما امکان داره حیات خود به خود به وجود اومده باشه ؟ مثلا چه طور ممکنه یک سلول خود به خود به وجود بیاد ؟!!!
- بدون اراده و خواست خالق چنین چیزی ممکن نیست . اگر قرار بر توجیح چنین چیزی باشه ( یعنی شکل گیری یک سلول ) در ابتدا باید با علم شیمی پاسخ این سوال رو داد که تمامی پدیده های ان در نهایت تنها با وجود قدرت خالقی بی همتا توجیح پذیره .
ژنها دقیقا چه کاری انجام میدن ؟
- تعیین ویژگی های ژنتیکی گونه ها . برای مثال اینکه رنگ موهای شما به چه شکل باشد . بدن شما چه پروتئین هایی رو تولید کنه و حتی اینکه جای بینی و چشمها کجای صورت شما باشه از وظایف ژنهاست . تصویر
کروموزوم XX یا XY ؟!
- هردو لازمه بقای انسان هستند تصویر
مقاومترین موجود زنده ؟
- پاسخ به این سوال نیاز به توضیح داره .
باید گفت مقاوم ترین موجود زنده در چه شرایطی ؟
برخی گونه های باکتریایی در فشار بسیار زیاد اعماق اقیانوسی و در کنار دهانه های اتشفشانی با دمای اب مابین 600 تا 800 درجه سانتیگراد به زندگی ادامه میدن .
گونه ای کرم ساکن حواشی خلیج فارس در محیط های به شدت اسیدی میتونه بدون هیچ مشکلی به حیاط خودش ادامه بده .
برخی باکتری ها در محیط های بشدت رادیواکتیو میتونند زندگی کنند و صدمات ناشی از پرتوها بر روی ماده ژنتیکی اونها میتونه با سرعت ترمیم بشه . سوسکها هم این قابلیت رو دارا هستن .
تخم نوعی سخت پوس بعد از گذشت چندصد سال درون زمین میتونه دوباره فعال بشه و به حیاط خودش ادامه بده .
در سردترین نقطه کره زمین یعنی قطب جنوب انواع زیادی از باکتری ها در حال زندگی هستن .
ولی با تمامی این شرایط هرکدام از این گونه ها در مقابل عامل دیگری اسیب پذیر هستند و تنها انسانه که میتونه برای مقابله با شرایط سخت به سبب هوشش راه چاره پیدا کنه و به حیاط خودش ادامه بده .
تصویر
نظرت راجع به گربه ها !
- موجوداتی باهوش و دوست داشتنی تصویر
اگه یه روز بیای خونه ببینی یه پلنگ وسط اتاق خوابیده چی کار میکنی ؟!
- بیدارش نمیکنم . میزارم استراحت کنه تصویر
عمدترین فرق سلولهای گیاهی با سلولهای جانوری ؟
- داشتن دیواره سلولی
دلیل تغییر سریع ویروسها و همچنین مقاوم شدن اونها در مقابل شرایط جدید چیه ؟
- علت اصلی جهش ژنتیکی محسوب میشه . چون ویروسها فاقد ساختارها و اجزای تکثیر ژنتیکی و بازخوانی , ترمیم و اصلاح جهش های ژنتیکی هستند از سلولهای میزبان برای تکثیر خودشون استفاده میکنند . به همین دلیل امکان جهش های ژنتیکی هم وجود داره . درصورت رخدادن چنین جهش هایی به دلیل نبود ساختار ترمیم جهش ها ماندگار میشن و ممکنه موجب تغییرات ساختاری در اونها بشه .
یکی از نتایج تغییرات ساختاری ممکنه مقاومت در برابر عوامل تهدید کننده باشه .
مغز انسان دقیقا چند تا نورون داره !!!!
- قراره با میلادجان از هفته دیگه شروع به شمارش کنیم . از شما هم دعوت میکنیم در این کار بزرگ علمی با ما همکاری کنید تصویر
گرمایی هستی یا سرمایی ؟
- سرمایی تصویر تصویر
طبیعت غرب آمریکا چه طوره ؟ باهاش حال میکنی ؟
- زیبا . اگر به من پیشنهاد زندگی در شمال کشور یا یکی از ایالتهای غربی را بدهند من مورد دوم رو انتخاب میکنم . تصویر
صحرای نوادا خیلی باحاله ؟ ( البته اگه توش گم بشیم باحالتر هم میشه ! )
- ولی اشکال نداره اگر گشنه شدیم میتونیم زنگ بزنیم مک دونالد برامون غذابیاره تصویر
چرا بعضی از گونه های جانوری فقط در استرالیا یافت میشن ؟
- بخاطر جدا افتادگی این قاره نسبت به سایر مناطق جهش های ژنتیکی گونه ها در این قاره اختصاصی شده و با تغییرات به مرور زمان تفاوتهای حاصله جانداران متفاوتی از سایر گونه های موجود در جهان رو به وجود اورده .
نظرت راجع به کانادا ؟
- کشور بدی نیست ولی بخاطر داشتن زمستانهای سرد علاقه چندانی ندارم تصویر
شمال 60 کجاست ؟ (در واقعه 60 درجه شمالی توی کانادا هست )
- به تازگی ازش خبر ندارم تصویر
عجیبترین چیزی که در آفریقا دیدی چی بود ؟
- یک سگ که پوزه بسیار دراز و عجیبی داشت . تصویر
طبق اطلاعاتی که ما به دست آوردیم شما دقیقا 30 دقیقه قبل از حملات 11 سپتامبر از ساختمان شماره 2 تجارت جهانی خارج شدی ! و در عرض 48 ساعت خود را به مکزیک و سپس به مجارستان و از اونجا به طور زمینی به روسیه رفتید و از اوجا هم به عربستان و سپس به این اومدید . چرا ؟
- اون زمان من سر کار نیمه وقتم بودم تصویر
نقش شما در اون عملیات چی بود ؟
- تصویر
ما در اتاق شما در خانه تیمی در واشنگنتن دی سی نقشه های ساختمان پنتاگون و تمام خیابانها و اتوبانهای اطرافش رو پیدا کردیم که تمام نقاط مهم در اون علامت زده شده بود چرا ؟
- قصد افتتاح شعب اکبر جوجه و اکبر مشتی رو در اون مناطق داشتیم .
آخرین بار کی با بن لادن دیدار کردی؟ سفری هم که به افغانستان داشتید برای ملاقات با ملا عمر و کسب دستورات جدید برای عملیات بر علیه نیروی های ائتلاف در عراق بود ! که خوشبختانه قبل از هر اقدامی شناسایی شدید و در حین دستگیری موفق به فرار به خاک ایران شدید و الکی اینجا دارید میگید کسی قصد سرقت وسایلت رو داشته و درگیر شدی ؟!!! ( چون سربازان آمریکایی و انگلیسی دستور اکید داشتن داخل مرز ایران نیان موفق به دستگیری شما نشدن ! :-? ) ولی سری بعد حتما میگیریمت . ::ss
- تصویر
صبح روز 10 سپتامبر 2001 ساعت 11 کجا بودی ؟ چرا ؟!
- اگر اشتباه نکرده باشم برای خرید بیرون رفته بودیم تصویر
آیا همیشه 2*2=4 هست ؟
- احتمالا بله .
بین موز و گلابی کدوم رو انتخاب میکنی ؟ و این وسط سیب چی کاره بود ؟ ( آیا سیب تونست نقش هویج رو ایفا کنه ؟ )
- موز . سیب بیننده بود . تاحدودی
چرا همیشه سوانح هوایی در ایران به خاطر اشتباه خلبانه ؟
الف : چون خلبان با تک ماده قبول شده
ب چون باند فرودگاه هواپیما رو ندیده
د : چون حقوق خلبان رو دیر دادن اون هم خواسته تلافی کنه !
ج : چون مرده نمی تونه از خودش دفاع کنه !
- مورد ج
اگه یه روز از خواب بلند بشی ببینی اونی که دوسش داشتی گذاشته رفته صبحانه چی میخوری ؟
- چه سوالهایی میپرسی شما ؟!!! تصویر ( یک لیوان شیر و عسل )
از چه خمیر دندونی استفاده می کنی ؟
الف : جادوگر 2
ب : کرست
د : مسواک نمی زنم
ج : هیچ کدام !
- د تصویر
فیلم هوش مصنوعی رو دیدی ؟
- اگر همان فیلمی منظورتونه که استیون اسپیلبرگ کارگردانی کرده بله . تصویر
تا حالا ترکیدن یک نفر رو از حسودی دیدی ؟
- خیر . باید صحنه ی خطرناکی باشه تصویر
فضولی خیلی هم بد نیست شما هم انجام بده حتما خوشت میاد !! تصویر ( شوخی کردم ! نکنی این کارو معتاد میشی ! )
تیر اندازی رو منم دوست دارم منتها با اسلحه های نظامی ! ترجیحا با کالیبر حداقل 7.62 و یا بالاتر ! شما به چه تفنگی تیر زدید ؟ جنگی هم بوده ؟
- زیاد بوده . اگر اینجا باشن جنگی هم محسوب میشن ولی در امریکا تانک و جنگنده هم به شرطی که پولش رو پرداخت کنی و خلاف قوانین ایالتی یا فدرال نباشه میتونی داشته باشی و جنگی هم محسوب نمیشه . من AR-15 رو ترجیح میدم تصویر
خوب فعلا ببخشید یه سری دری وری زیاد نوشتم ! به هر حال بیدار بودن تا این وقت شب ( بوق سگ هم بوق میگن !) این عوارض رو هم داره !
- این چه حرفیه . سوالات شما بسیار متنوع بود تصویر تصویر

از لطف شما بخاطر مطرح کردن سوالاتتون سپاسگذارم تصویر تصویر

تصویر

Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط JavadRadical » یک شنبه 18 مرداد 1388, 5:44 pm

CAPTAIN PILOT نوشته شده:عرض سلام و احترام خدمت استاد بزرگوار, آقا جواد عزیز تصویرتصویر
- سلام به شما دوست خوب و عزیزم تصویر تصویر تصویر
رامین جان لطفا منو بیش از این شرمنده خودتون نکنید تصویر تصویر تصویر

ابتدا فرصت را غنیمت شمارده و از همینجا اعلام میدارم که خوشبختانه عقاید من هم تا حدود زیادی (به جزء معدود مواردی که بطور قطع اشکال از بنده هست) به شما بسیار نزدیک است که از این بابت حقیقتا" از صمیم قلب خوشحالم تصویر تصویر
- منهم بخاطر این اشتراک بسیار خوشحالم تصویر

بطور مثال از اینکه میبینم شما هم عبادت و بندگی حقیقی را در خدمت به مردم میبینید بسیار خشنودم تصویر
- تصویر
حتما" تابحال طعم خوب کمک به دیگران را چشیدید یا اینکه در مواردی حس کردید گره ای از کارتان باز میشود که در اصل مرحون همان کمک است. تصویر
- - خداوند متعال بخاطر هر کار کوچک و ناچیزی لطف بزرگی در حق بندگانش میکنه . تصویر
-----------------------------------------------------
با اجازه دوستان کمی از فضای رسمی خارج شویم تصویر
- خواهش میکنم تصویر

راستش ماجرای سربازی و خدمتو خوندم و بسیار ناراحت و عصبانی شدم تصویر حتی کار به جایی رسید که در هوای خنک اطاق از شدت عصبانیت عرق کردم و خودم حس کردم که چهره ام قرمز شده !! و بدتر از همه چون همه خواب بودند نمیتونستم فریاد بزنم تصویر
- گر ز حکمت ببندد دری ز رحمت گشاید در دیگری تصویر
یراستی چرا اینچنین ضعف هایی در سیستم مدیریتی دیده میشه ؟ تصویر تصویر
- واقعا نمیدونم یا اگر مشکلی هم باشه بیانش جلوه سیاسی پیدا میکنه که درست نیست ! تصویر
از این قبیل موارد بسیار برای خود من هم پیش اومده ولی آخه 5 ماه دوری از خانواده و حضور در پادگان .... تصویر

بگذریم تصویر با اجازه من هم چند سوال رسمی که البته تعدادی تکراری و تعدادی تازه تاسیس هستند بپرسم تصویر
- بفرمایید تصویر تصویر تصویر

1- بهترین کشور خارجی از دید شما ؟ (زندگی - کار - ایده آل)
- هیچ کجای دنیا وطن نمیشه . تصویر
اما ( استرالیا , المان )

2- زیباترین شهر ایران ؟
- از نظر مناظر طبیعی منطقه نایبند تصویر تصویر
از نظر زیبایی شهری اصفهان تصویر تصویر

3- اتومبیل مورد علاقه ؟
- هامر تصویر

4- قرمز یا آبی ؟ (جدا از بحث فوتبالی) تصویر
- به فوتبال علاقه ای ندارم تصویر
ابی

5- بین 1 تا 12 کدوم یکی ؟
- 7

6- در جایی خوندم که فرموده بودین عشق بهترین چیزی هست که انسان میتونه داشته باشه. راستش من با ماهیت عشق مشکلی ندارم ولی با عاشقی بد جوری کلاهمون تو هم میره !!! نظز شما به عنوان یک استاد چیست ؟ چون خیلی ها منو به خاطر این خصلت سرزنش میکنند و میگن که اشتباه از منه تصویر
- رامین جان لطفا منو استاد خطاب نکنید . من در چنین جایگاهی نیستم .
نه اینطور نیست . شاید تابحال عشق رو به معنای واقعی تجربه نکردید .
تصویر
هر زمانی که اون رو به شکل درست تجربه کنید حتما متوجه خواهید شد که تفکرات سابقتون چقدر اشتباه بوده . تصویر
عاشق بودن رو در زندگیتون مثل داستانهای شکسپیر و لیلی و مجنون در نظر نگیرید .
عشق و عاشق بودن چیزیه که توصیفی براش وجود نداره .
مفهوم عشق رو تنها در تعریف شاعرانه یک حس غریب و یا توصیف زیست شناسی ازادی هورمونها و فعالیت عصبی نقاط خاصی از مغز نمیشه گنجاند .
عشق رو باید تجربه کرد و هرزمان که اون رو تجربه کنید عاشق هم خواهید شد
تصویر

7- طریقه برخورد با شخصی که فکرشو شستشو دادند و به قولی ذهنش یخ زده چیست ؟
- فردی که ذهنش تحت تاثیر شستشو داده شده باشه انسان سست اراده ای هست و مسلما میشه ذهنیت اون رو تغییر داد .
شاید این تلاش برای تغییر ساده باشه و شاید سخت . باید دید که ارزش تلاش کردن رو داره و یا خیر . این رو هم باید دونست که ممکنه بازهم تغییر ذهنیت به افکار گذشته خودش بده .
به نظر من اگر واقعا نیاز مبرمی به گفتگو و بحث با چنین فردی وجود نداره , بهتره از این کار خودداری بشه .
تصویر

8- با دیدن حالت فعلی اجتماع چه حسی بهتون دست میده ؟
- اگر منظورتون بخاطر انتخاباته باید بگم ناراحتی تصویر
ایکاش اوضاع به زمان قبل از انتخابات برمی گشت .

9- تا چه حد به رابطه صمیمی با شاگردان و یا زیردستان در شرایط فعلی ایران معتقد هستین ؟
- بسیار زیاد .
تنها با داشتن رابطه صمیمی میشه با یک دانشجو رابطه ذهنی مثبت ایجاد کرد و اون رو قلبا نسبت به درس علاقه مند ساخت .
بازیر دستان و کارکنان هم به همین شکل . زمانی که رابطه صمیمی بین طرفین و با توان بیشتر از طرف کارفرما یا مقام بالا دستی با کارکنان برقرار بشه . مسلمآ کارکنان با خواست قلبی به کار خودشون ادامه خواهند داد و کاری که با خواست قلبی انجام بشه از هر نظر بهره بیشتری حاصل میکنه .
اما هیچ یک از طرفین نباید از این رابطه صمیمی سوء استفاده بکنند .
تصویر

10- اگر توی یک شبه بارانی با تمام خستگی با ماشین خودتون در حاله برگشتن از سره کار باشین و از جلوی یک ایستگاه اتوبوس رد بشین که توی اون یک پیرزن که اگر تا 15 دقیقه دیگه به بیمارستان نرسه فوت میکنه و یک دکتر و سومین نفر معشوقه خودتون باشه چکار میکنین ؟
- معمولا من و همسرم باهم از سر کار برمیگردیم . ولی ....
ولی اگر چنین اتفاقی رخ بده پیرزن رو سوار ماشین خواهم کرد و از دکتر میخام سوار ماشین بشه و تا بیمارستان مراقب شرایط بالینی و علائم حیاطی پیرزن باشه و خودم تا بیمارستان رانندگی خواهم کرد .
تصویر
با شناختی که از همسرم دارم این خواست قلبی خودشون هم هست که من پیرزن بدحال رو ابتدا به بیمارستان برسونم و بعد برای سوار کردن ایشون برگردم . همان کاری که اگر خودشون باشند انجام خواهند داد و من نتنها ناراحت نخواهم شد بلکه این رفتار رو تحسین هم خواهم کرد .
در مورد اینکه چرا ماشین رو به دکتر ندادم و خودم و همسرم قدم زنان زیر باران به منزل بر نگشتیم باید به این نکته اشاره کرد که اعتماد کردن به یک فرد غریبه و سپردن ماشین در این دوره و زمونه کمی مشکله
تصویر . علاوه بر این در شب بارانی تاکسی برای برگشت پیدا نمیشه و ممکنه همسرم یا دخترم که همیشه با خودمونه و یا خودم مریض بشیم تصویر

فکر میکنم برای شروع 10 تا کافی باشه ! تصویر
- تصویر تصویر

موفق و پیروز باشید تصویر

از لطف شما در طرح سوالاتتون ممنون و سپاسگذارم تصویر تصویر
موفق و سزبلند باشید تصویر تصویر

تصویر

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 20 مرداد 1388, 5:09 am

سلام دوباره ! شایدم سه باره ! متاسانه صندلی شما من زیاد وقت نداشتم وگرنه سوال زیاده ! بخصوص راجع به زیست شناسی ! که یکی از علاقه مندیهای من بوده و هست !
قبلش راجع به میلاد ! همیشه زمانی که باید باشه نیست ! :-? و دوم اینکه بهتر بود برای خرید سیستم یه مشورت هم با ما میکردی ! امروزه بسیار از افراد کامپیوترهایی میخرن که در واقع هیچ احتیاجی به خیلی از توانایی های اونها ندارن ! مثل این میمونه که با پورشه 911 توربو بری مسافر کشی توی خط شوش انقلاب ! :grin: ( البته از ایشون خبری در دست نیست قرار بود زود بیاد ولی گویا بعد از خوردن اون نوشیدنی در کافی نت به کما رفته در واقع ایشون رو به قتل رسوندن ! سه اسکادران سوخو 35 و دو اسکادران سوخو 34 به همراه 11 سوخو 27 به آبادان اعزام شدن که فکر کنم تا دقایقی دیگر کافی نت مورد نظر رو با خاک یکسان می کنند !)
گفتید که این چه سوالهایی که من میپرسم ؟! به نظرتون این سوالها از کجای مغرز ترشح میشه !؟ کدوم بخش بیشتر دخالت داره ؟ و آیا اینها رو سخت افزار مغز طرح میکنه یا نرم افزارش ؟ همون طور که میدونید تمام یا اکثر فعالیتهای مغز با فعالیتهای شیمیایی انجام میشه .
نظرتون راجع به عشق تایید میشه .
نظرتون راجع به حجاب تایید میشه .
فیلم هوش مصنوعی منظورم همونی بود که شما دیدید . چه طور بود ؟
نظرتون راجع به سرمای کانادا تایید نمیشه !! هر جا سرما باشه منم اونجام ! به نظر من کانادا یکی از بهترین کشورها برای زندگی هست طبیعنتش هم که فوق العاده هست به خصوص به خاطر همون سرما و وسعت زیاد جاهای بسیاری داره که دست نخورده و بسیار بکره .
این کشورها رو خودم خیلی خوب میدونم نظرتون رو بگید در موردشون :
سوئد
سویس
نروژ
استرالیا
ژاپن
گینه بی صاحاب
حالا نظرت در مورد اینها :
آرژانتین ( ترمینال آرژانتین منظورم نیست :grin: )
مکزیک
روسیه
اکراین
اسراییل
فرانسه
بوسنی
آفریقای جنوبی
کره جنوبی
به چه شهرهایی از ایران سفر کردید ؟
نظرتون راجع به شهرهای زیر :
تبریز
اردبیل
سنندج
زنجان
همدان
لرستان
اهواز
آبادان
بوشهر
بندر عباس
زاهدان
کرمان
یزد
سمنان
مشهد
ساری
تهران شمالی
تهران مرکزی
تهران جنوبی
تهران غربی
از پونک تا آریا شهر چقدر فاصله هست ؟!
کرایه پیک موتوری از تجریش تا راه آهن چقدره ؟
سونی یا جی وی سی ؟
سونی اریکسون یا نوکیا ؟
چرا نوکیا زیمنس یه سری تجهیزات ممنوعه به ایران فروخت ؟
چرا ایران از جام جهانی حذف شد ؟
الف : چون از تهران پرواز به آفریقای جنوبی نداریم
ب : چون احتمال سقوط هواپیما ها زیاده ؟
د : چون مترجم زبان اونها رو نداریم !
ج : چون آفریقای جنوبی مدتها فرانسه رو استعمار می کرده !
نظر شما به شدت در مورد غرب آمریکا به شدت تایید میشه ! ( اگه روزی به آمریکا سفر کنم فقط برای دیدن طبیعت زیبای اونجا خواهد بود !)
ویروس آنفولانزای خوکی چرا به این نام خونده میشه ؟
ویروس اچ آی وی آیا مثل سابق قدرتمنده ؟
یکی از نظریه های من در مورد مقاومت بالای حشراتی مثل سوسک اینه که اونها چون دارای چرخه عمر کوتاه و تولید مثل بالا هستن به سرعت در مقابل عوامل تهدید کننده مقاوم میشن مثلا در طی 3 ماه ممکنه 30 نسل از اونها به وجود بیاد که نسبت به عامل تهدید کننده مثل سم نسبت به نسل اول به شدت مقاومتره . البته این توانایی به نظرم در اکثر موجودات هست مثل انسان ولی ولی تا مثلا انسان در مقابل یه تهدید تغییر پیدا کنه و ممکنه قرنها طول بکشه این نوشتار تا چه حد درسته ؟
آیا امکان حیات در فضا هست ؟
اولین گربه های شهری در چه زمانی به وجود اومدن ؟! و آیا اونها در واقعه نوع کوچک شده همون گربه سانان بزرگتر برای زندگی در شهر هستن ؟ ( مثل انواعی از تانکها که برای جنگ شهری بهینه میشن ! :shock: !)
عجیبترین موجودی که تا حالا دیدی ( البته از نوع زنده ! )
تاثیرات پرتوی های گاما بر ساختمان ژنتیکی سلولها چه گونه هست ؟
همچنین پرتوهای رادیو اکتیو و اشعه ایکس ؟
به نظرتون زیست شناسی در ایران مورد بی مهری قرار نگرفته ؟ و اون جایگاهی رو که باید داشته باشه رو داره یا نه ؟
آیا گیاهان قابلیت ارتباط با یکدیگر رو دارن ؟
مبارزه بیولوژیک با آفات کشاورزی چیه ؟
رابطه شیمی با زیست شناسی ؟
بالاخره این امواج رادیویی ساطع شده از گوشیهای موبایل بر سلولها تاثیر منفی دارد یا نه ؟
باهوش ترین حیوان ؟
آیا همیشه حیوانات شکارچی از طعمه هاشون باید باهوشتر باشن ؟
مهمترین عامل تخریب محیط زیست در ایران چیه ؟
راجع به مقاومترین موجود زنده نظر من اینه که درسته که مثلا یه نوع باکتری در اون شرایطی که گفتید زندگی میکنه یا مثلا در فشار بسیار سنگین آب گونه هایی از ماهی ها و جانوران در زیر اقیانوس زندگی می کنن و یا اون سرایطی که شما گفتید ولی اون محیط طبیعی زندگی اونهاست و اگه مثلا یه ماهی که در عمق 5000 متری زندگی میکنه به سطح آب بیاد میمیره ولی در مورد سوسکها مقاومترین موجوداتی هستن که من تا حالا شناسایی کردم ! با تمام تلاشی که جهت نابودیشون میشه بازم زیاد میشن ! و به سرعت خودشون با شرایط جدید وقف میدن ! حتی در صورت له شدن نصف بدن قادر به باسازی هستن ! اما در مورد انسان این عقل و علم و دانش او هست که این توانایی رو به اون میده که از همه موجودات پیشی گرفته در این ضمینه .
راچع به نظرتون در مورد پیدایش خود به خودی حیات اگه روزی دانشمندان تونستن چنین چیزی رو ثابت کنن به طوری که هیچ ایرادی نشه بهش گرفت و تمام دانشمندان این رشته اون تایید کنن من خودم اولین کسی هستم که از دین خارج میشم و کلا به وجود خدا کافر میشم .
نظرتون راجع به برزیل تایید میشه دوستی دارم که چند سالی در سفارت ایران در برزیل بودن البته مسائلی هم هست که نمیشه بیان کرد اینجا ! :grin: یه نکته جالب اونجا اینه که در شناسنامه هاشون نام پدر ندارن ! نام مادر نوشته میشه !
ایا ملاقات حضوری با من رو میپزیرد ؟
تا حالا کسی رو کشتی ؟
تا حالا کسی شما رو کشته ؟
تا حالا گول خوردی ؟
تا گول شما رو خورده ؟
چه طعمی داشت ؟
بی صبرانه منتظر آپلود عکس اون گربه قلدر محلتون هستیم ! اگه ناراحتی بدم بچجه ها شکمشو سفره کنن بدم سگهای بیابونهای اطراف فرودگاه امام بخورنش ! :grin:
فعلا سوالی نیست ! یعنی هست ! ولی وقت نیست ساعت 5 و 10 دقیقه هست !
بای
جکسون براون

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 19718 بار
سپاس‌های دریافتی: 21363 بار

پست توسط SAMAN » سه شنبه 20 مرداد 1388, 12:26 pm

با سلام و درود خدمت دکتر جواد (آ.آ) تصویر تصویر

بنده همین 4 سوال رو میپرسم و دیگه از شرم خلاص می شید. تصویر

همدان
لرستان
اهواز
آبادان
بوشهر

محمد 1985 از کی تا حالا استان لرستان شد شهر؟؟ تصویر

چهار سوال پایانی....

1- به عنوان یک معلم خوب ویژگی های یک شاگرد خوب و برجسته رو نام ببرید. (لطفا شاگرد رو نتنها در زمینه تحصیلی که در همه ابعاد مورد نظرتون – به عنوان معلم - مشخص کنید) و اخلاق رو تعریف کنید.

2- زیبا ترین یا عجیب ترین و یا وحشتناک ترین خوابی که تا به حال دیده اید و همیشه در طاقچه های ذهنتون باقی مانده چی بوده؟ یادتون هست؟

3- تفاوت دید واقع بینانه یک نفرد نسبت به آینده تاریک و مبهم و دید یک نا امید نسبت به آینده در چیست؟ آیا ممکن هست دیدگاه ها وجه اشتراکی با هم داشته باشند؟ (یک بار دیگه با آرامش سوال را بخوانید)

4- تا این روز(در نظر گرفتن تمام جوانب) به خودتون نمره چند می دید؟

جناب دکتر جواد (پیشرو) از آشنایی با شما بسیار خوشحال شدم. میدانم که نتنها من بلکه برای بسیاری از دوستان هم آشنایی با شما بسیار جالب و خوشحال کننده بود. امیدوارم که همیشه موفق موفق باشید.تصویر تصویر
پیام حکم قتل خود شنفتن مرا خوشتر بود, از یک تملق به نزد مردمان سفله گفتن!

Captain II
Captain II
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 » سه شنبه 20 مرداد 1388, 12:58 pm

خوب !!! به هر حال طرح سوالات در ساعت چهارو نیم صبح ! این مشکلات رو هم داره ! من از از اون گوشه بالای شمال غربی کشور شروع کردم اومدم پایین ! به هر حال لرستان رو تصحیح می کنم ! اصلا حواسم نبود لرستان مرکزش کرمانشاه هست !! :grin:
خوب سوال روتصحیح می کنم
نظرتون راجع به خرم آباد !
علت انقراض دایاناسورها چیه ؟
در مورد ماشین مورد علاقه شما بسیار خوشم اومد ! هامر فوق العاده هست ! به خصوص من به هامر H1 که نیروی های نظامی آمریکایی ازش استفاده می کنن خوشم میاد اصلا این کلاس ماشین حس قدرت رو به انسان القا می کنه .
جکسون براون

Captain II
Captain II
نمایه کاربر

پست توسط JavadRadical » سه شنبه 20 مرداد 1388, 3:53 pm

Mohammad 1985 نوشته شده:سلام دوباره ! شایدم سه باره !
- سلام به شما دوست خوبم تصویر تصویر
متاسانه صندلی شما من زیاد وقت نداشتم وگرنه سوال زیاده ! بخصوص راجع به زیست شناسی ! که یکی از علاقه مندیهای من بوده و هست !
- تصویر
قبلش راجع به میلاد ! همیشه زمانی که باید باشه نیست ! :-? و دوم اینکه بهتر بود برای خرید سیستم یه مشورت هم با ما میکردی ! امروزه بسیار از افراد کامپیوترهایی میخرن که در واقع هیچ احتیاجی به خیلی از توانایی های اونها ندارن ! مثل این میمونه که با پورشه 911 توربو بری مسافر کشی توی خط شوش انقلاب ! :grin: ( البته از ایشون خبری در دست نیست قرار بود زود بیاد ولی گویا بعد از خوردن اون نوشیدنی در کافی نت به کما رفته در واقع ایشون رو به قتل رسوندن ! سه اسکادران سوخو 35 و دو اسکادران سوخو 34 به همراه 11 سوخو 27 به آبادان اعزام شدن که فکر کنم تا دقایقی دیگر کافی نت مورد نظر رو با خاک یکسان می کنند !)
- برای ایشون ارزوی سلامتی دارم تصویر
گفتید که این چه سوالهایی که من میپرسم ؟! به نظرتون این سوالها از کجای مغرز ترشح میشه !؟ کدوم بخش بیشتر دخالت داره ؟ و آیا اینها رو سخت افزار مغز طرح میکنه یا نرم افزارش ؟ همون طور که میدونید تمام یا اکثر فعالیتهای مغز با فعالیتهای شیمیایی انجام میشه .
- اینکه بگیم تمام یا اکثریت فعالیتهای مغزی به وسیله ارتباطات شیمیایی شکل میگیره چندان درست نیست . علاوه بر فعالیتهای شیمیایی , فعالیتهای عصبی الکتریکی هم دخیل هستند و هنوز هم عده معدودی از دانشمندان اعتقاد به وجود سازوکار ناشناخته دیگری بعنوان مکمل فعالیتها و ارتباطات مغزی دارند .
در مورد سوالات شما
تصویر
نظرتون راجع به عشق تایید میشه .
- تصویر
نظرتون راجع به حجاب تایید میشه .
- تصویر
فیلم هوش مصنوعی منظورم همونی بود که شما دیدید . چه طور بود ؟
- فیلم بدی نبود . بیشتر تامل برانگیز بود تصویر
نظرتون راجع به سرمای کانادا تایید نمیشه !! هر جا سرما باشه منم اونجام ! به نظر من کانادا یکی از بهترین کشورها برای زندگی هست طبیعنتش هم که فوق العاده هست به خصوص به خاطر همون سرما و وسعت زیاد جاهای بسیاری داره که دست نخورده و بسیار بکره .
- متاسفانه من به مناطق طبیعی که پوشش گیاهی اون رو درختان کاج و صنوبر تشکیل میدن علاقه زیادی ندارم و سرما تاثیر این بی علاقهگی رو بیشتر میکنه .
این کشورها رو خودم خیلی خوب میدونم نظرتون رو بگید در موردشون :
سوئد
- به دلیل عامل سرما علاقه قلبی چندانی ندارن ( خاصیت اصلی کشورهای اسکاندیناوی ) اما یک نوع پنیر محلی خوش طعم دارند تصویر
سویس
- کشور خوب و پیشرفته ای هست . سطح فرهنگی بسیار بالایی بر جامعه شون حاکمه . ثبات سیاسی - اقتصادی بالایی داره . در صورت پیدا شدن شغل مناسب برای افرادی که تحمل زمستانهای سرد و تابستانهای مطبوع رو دارند کشور خیلی مناسبیه .
نروژ
- نظری مشابه سوئد . با این تفاوت که یک نوع گوشت پخته - خشک شده دودی دارند که خیلی خوش طعمه . البته نوع حلالش هم پیدا میشه . اما در مورد مردمش باید بگم مردم بی روحی داره . تصویر
استرالیا
- فوق العاده . اب و هوای گرم و دلنشینی داره . محل مناسبی برای کار و زندگی محسوب میشه , متخصصین و تحصیل کرده های ایرانی زیادی هم اونجا حظور دارند . برخورد نژاد پرستانه با افراد تحصیل کرده کمتر وجود داره . اگر به تفریحاتی مثل طبیعت گردی , شکار , پرواز با فوق سبک ها , غواصی و معدن یابی علاقه دارید استرالیا میتونه براتون بهشت باشه . تصویر تصویر
ژاپن
- مردم بسیار با فرهنگ , سخت کوش و محترمی داره . مراکز اموزشی و علمی با سطح علمی بسیار بالایی داره . بسیار پیشرفته هست . طبیعت بعضی مناطق بسیار رویایی هست میشه گفت هیچ جای دنیا نظیر نداره . تصویر [COLOR=#0070c0]برای زندگی و کار علمی کشور خوب ولی برای اشتغال عادی کشور چندان مناسبی نیست   تصویر. در صورتی که قصد زندگی رو داشته باشید حتما به مشکلات گوارشی متعدد دچار خواهید شد ( غذاهای غیر قابل خوردن ) تصویر
گینه بی صاحاب
- تصویر
حالا نظرت در مورد اینها :
آرژانتین ( ترمینال آرژانتین منظورم نیست :grin: )
- نظر خاصی ندارم تصویر
مکزیک
- کشور خوبیه , علی رغم اونچه که ازش در فیلمهای هالیوودی به نمایش در میاد ( قاچاق مواد مخدر , قتل , ادم ربایی و.......... ) کشور ارامیه و قانونمند . تصویر
روسیه
- نمیتونم نظری داشته باشم . اما در سیاست بازس روسها بسیار مکار هستند تصویر
اکراین
- باوجود گرایشات غربی که داره اما در سیاست خارجی خودش نسبت به ایران بسیار مثبت عمل میکنه . تصویر
اسراییل
- رژیمی بسیار پست با رفتاری بسیار رندانه . ( مردمانش بعد از اعراب وهابی در ردیف دوم نفرت انگیز ترین مردم قرار میگیرند ) تصویر
فرانسه
- کشور بدی نیست ولی رشد فرهنگی مثل سوئیس یا المان نداشته . مردم خشک و بی روحی داره . تصویر
بوسنی
- بیش از همه یاد مردم زجر کشیده اون می افتم تصویر
آفریقای جنوبی
- زیبا و خوش اب و هوا . برای تفریح و گردش جای مناسبیه . پیشرفت فرهنگ درش خیلی چشمگیره . برای تنوع جای مناسبیه . تصویر
کره جنوبی
- کشوری دارای مردم سخت کوش و قانع . درحال دستیابی به صنایع پیشرفته و با پایه های اقتصادی قوی .
به چه شهرهایی از ایران سفر کردید ؟
- مشهد . اصفهان . شیراز . بوشهر . شهرهای شمالی . یزد ..............
تبریز
- تابستانهای خوش اب و هوایی داره تصویر
اردبیل
- مثل تبریز تابستانها خوش اب و هواست تصویر
سنندج
- متاسفانه فکر کنم نرفتم تصویر
زنجان
- مردم خوش ذوقی داره . تصویر
همدان
- یکی از استانهای بسیار مناسب برای گردشگری و گذراندن اوقات فراقت از کار تصویر
لرستان
- مردم ساده , صمیمی و مهمان نوازی داره ولی......... تصویر. ایکاش رسیدگی بیشتری به این استان صورت میگرفت تا هم وضعیت معیشتی مردم بهتر میشد و هم مقدار ناچیز مشکلات فرهنگی . تصویر
اهواز
- متاسفانه نرفتم تصویر
آبادان
- متاسفانه به ابادان هم نرفتم . اما به قول میلاد جان ابادانجلس سیتی . احتمالا با تعاریف میلاد جان باید یه متروپولیتن باشه تصویر+++
بوشهر
- فکر کنم الان برای حمام افتاب و برنزه شدن خیلی مناسب باشه . تصویر
بندر عباس
- خود استان هرمزگان طبیعت ساحلی عالی داره . تصویر تصویر . از بندرعباس زیاد چیزی نمیدونم اما با فاصله کمی از ساحل میشه به بهترین جزایر خلیج فارس رفت تصویر
زاهدان
- متاسفانه اطلاع چندانی ندارم تصویراما بهر حال بخش عزیزی از خاک ایران تصویر
کرمان
- جاهای خوبی داره . بم , جیرفت و سیرجان تصویر
یزد
- بسیار بسیار مردم خوش لهجه ای داره . اردکان و میبد هم برای سفر مناسبه تصویر
سمنان
- طبیعت بسیار متنوعی داره تصویر فکر میکنم تنها استانی باشه که در این موقع از سال 3 فصل از 4 فصل رو در خودش داره تصویرو البته بخشی از نوادای ایران . طبیعت کویری زیبایی هم داره .
مشهد
- شهر امام رضا (ع) تصویر تصویر
ساری
- جای بدی نیست تصویر
تهران شمالی
- اینها جزء تقسیمات کشوری جدیده ؟! تصویر اش دهن سوزی نیست.
تهران مرکزی
- پر سرو صدا و شلوغ . بسیار الوده اما بهر حال کارایی یک قلب تپنده رو داره .
تهران جنوبی
- [COLOR=#0070c0]شلوغ و قدیمی  
تهران غربی
- [COLOR=#0070c0]نیو مکزیکو  
از پونک تا آریا شهر چقدر فاصله هست ؟!
- تصویربرادر زنم زمانی میگفت 15 دقیقه تصویر.
کرایه پیک موتوری از تجریش تا راه آهن چقدره ؟
- تصویر
سونی یا جی وی سی ؟
- سونی کیفیت بیشتری داره تصویر
سونی اریکسون یا نوکیا ؟
- 100% نوکیا تایید میشه تصویر
چرا نوکیا زیمنس یه سری تجهیزات ممنوعه به ایران فروخت ؟
- چون بابتش پول گرفت تصویر
چرا ایران از جام جهانی حذف شد ؟
الف : چون از تهران پرواز به آفریقای جنوبی نداریم
ب : چون احتمال سقوط هواپیما ها زیاده ؟
د : چون مترجم زبان اونها رو نداریم !
ج : چون آفریقای جنوبی مدتها فرانسه رو استعمار می کرده !
- ج تصویر
نظر شما به شدت در مورد غرب آمریکا به شدت تایید میشه ! ( اگه روزی به آمریکا سفر کنم فقط برای دیدن طبیعت زیبای اونجا خواهد بود !)
- تصویر تصویر
ویروس آنفولانزای خوکی چرا به این نام خونده میشه ؟
- چون ویروسی بود که در بدن خوکها به خودش شکل بیماری زا گرفته بود و این حیوانات رو الوده میکرد . و در نهایت برای اولین بار از این حیوان به انسان منتقل شد .
ویروس اچ آی وی آیا مثل سابق قدرتمنده ؟
- بله . ویروسها دائما درحال تغییر هستند .
یکی از نظریه های من در مورد مقاومت بالای حشراتی مثل سوسک اینه که اونها چون دارای چرخه عمر کوتاه و تولید مثل بالا هستن به سرعت در مقابل عوامل تهدید کننده مقاوم میشن مثلا در طی 3 ماه ممکنه 30 نسل از اونها به وجود بیاد که نسبت به عامل تهدید کننده مثل سم نسبت به نسل اول به شدت مقاومتره . البته این توانایی به نظرم در اکثر موجودات هست مثل انسان ولی ولی تا مثلا انسان در مقابل یه تهدید تغییر پیدا کنه و ممکنه قرنها طول بکشه این نوشتار تا چه حد درسته ؟
- نظر شما تاحدود زیادی درسته . جانداران همیشه صفات برتر رو به نسل بعد منتقل میکنند ( انتخاب طبیعی ) سوسکهایی که شانس زنده ماندن در مقابل عوامل اسیب رسان رو داشته باشن . صفت های ژنتیکی برتر خودشون رو به نسلهای بعدی منتقل میکنند . پس نسل بعدی هم دارای صفات برتری دهنده در محیط خواهند بود ( مثل مقاومت در برابر سموم ) . در مورد انسان هم درسته . صفتی مثل زیبایی به این شکل به تکامل رسیده . تصویر اما بخاطر مدت زمان طولانی بلوغ در انسان و انتقال صفات ژنتیکی به نسل بعد این تغییر کندتر از جانورانی مثل سوسکها مشهوده . تصویر
آیا امکان حیات در فضا هست ؟
- غیر ممکنی برای علم وجود نداره تصویر
اولین گربه های شهری در چه زمانی به وجود اومدن ؟! و آیا اونها در واقعه نوع کوچک شده همون گربه سانان بزرگتر برای زندگی در شهر هستن ؟ ( مثل انواعی از تانکها که برای جنگ شهری بهینه میشن ! :shock: !)
- شاید با شکل گیری اولین اجتماعات شهری گونه های کوچکتر گربه سانان هم زندگی در کنار انسانها و همسفرگی با اونها رو انتخاب کردند . همچنین به دلیل انتخاب طبیعی و برتر بودن صفاتی مثل کوچکی بدن و چابک بودن برای بدست اوردن غذا در مناطق شهری به مرور زمان این صفات در اونها بارز تر شده .
عجیبترین موجودی که تا حالا دیدی ( البته از نوع زنده ! )
- عجیبرترین شاید حشره شکارچی بود که در شب از خودش نور تولید میکرد تا حشرات دیگر رو به سمت خودش جلب کنه و اونها رو شکار کنه . البته مار اناکندا عجیب ترین موجود روی زمین برای منه تصویر
تاثیرات پرتوی های گاما بر ساختمان ژنتیکی سلولها چه گونه هست ؟
- این پرتوهای یونیزه کننده موجب شکستن ساختار DNA و تخریب اونها میشن .
همچنین پرتوهای رادیو اکتیو و اشعه ایکس ؟
- پرتوهای رادیو اکتیو از 3 پرتو الفا , بتا و گاما تشکیل شدند که به همراه اشعه ایکس موجب تخریب و شکسته شدن DNA میشوند . ( البته در مورد پرتو الفا و بتا اطلاع کاملی ندارم )
به نظرتون زیست شناسی در ایران مورد بی مهری قرار نگرفته ؟ و اون جایگاهی رو که باید داشته باشه رو داره یا نه ؟
- باید بگم تمامی رشته هایی که مربوط به علوم زیستی هستند در ایران مورد بی مهری واقع شدند و هیچکدام جایگاه شایسته ای ندارند تصویر
آیا گیاهان قابلیت ارتباط با یکدیگر رو دارن ؟
- بله . عموما به وسیله عوامل شیمیایی
مبارزه بیولوژیک با آفات کشاورزی چیه ؟
- یعنی استفاده از عوامل زیستی و طبیعی برای نابودی افات . مثلا استفاده از کفشدوز برای از بین بردن شته های درختی بجای استفاده از سموم شیمیایی . یا استفاده از نوعی زنبور برای نابودی مگس افت برنج در جنوب شرقی اسیا .
رابطه شیمی با زیست شناسی ؟
- رابطه ای بسیار نزدیک و تنگاتنگ . علوم زیستی در نهایت ختم به علم شیمی میشوند .
بالاخره این امواج رادیویی ساطع شده از گوشیهای موبایل بر سلولها تاثیر منفی دارد یا نه ؟
- باید دید بین نتایج تحقیقاتی که شرکتهای سازنده تلفن همراه و دانشمندان ارائه میدن کدوم معتبر تره تصویر
باهوش ترین حیوان ؟
- نخستی ها جزء باهوش ترین حیوانات هستن . ولی علاوه بر انها . دلفینها و کلاغها هم حیوانات بسیار باهوشی هستند . چون قادر به انجام رفتار جدید و یادگیری و حتی قدرت استدلال هستند . تصویر
آیا همیشه حیوانات شکارچی از طعمه هاشون باید باهوشتر باشن ؟
- لزوما خیر . اما بهتره که اینطور باشه . ( مگر شیر , تمساح یا کوسه از انسان باهوش تر هستند ؟! اما در سال صدها انسان طعمه این حیوانات میشوند ) تصویر
مهمترین عامل تخریب محیط زیست در ایران چیه ؟
- بی فرهنگی تصویر
راجع به مقاومترین موجود زنده نظر من اینه که درسته که مثلا یه نوع باکتری در اون شرایطی که گفتید زندگی میکنه یا مثلا در فشار بسیار سنگین آب گونه هایی از ماهی ها و جانوران در زیر اقیانوس زندگی می کنن و یا اون سرایطی که شما گفتید ولی اون محیط طبیعی زندگی اونهاست و اگه مثلا یه ماهی که در عمق 5000 متری زندگی میکنه به سطح آب بیاد میمیره ولی در مورد سوسکها مقاومترین موجوداتی هستن که من تا حالا شناسایی کردم ! با تمام تلاشی که جهت نابودیشون میشه بازم زیاد میشن ! و به سرعت خودشون با شرایط جدید وقف میدن ! حتی در صورت له شدن نصف بدن قادر به باسازی هستن ! اما در مورد انسان این عقل و علم و دانش او هست که این توانایی رو به اون میده که از همه موجودات پیشی گرفته در این ضمینه .
- گفتم که , باید گفت مقاوم ترین در چه شرایطی ؟! بله حق با شماست در شرایط عمومی و عادی سوسکها جزء مقاومترین موجودات هستند تصویر
راچع به نظرتون در مورد پیدایش خود به خودی حیات اگه روزی دانشمندان تونستن چنین چیزی رو ثابت کنن به طوری که هیچ ایرادی نشه بهش گرفت و تمام دانشمندان این رشته اون تایید کنن من خودم اولین کسی هستم که از دین خارج میشم و کلا به وجود خدا کافر میشم .
- هیچ وقت چنین چیزی ثابت نخواهد شد . به فرض که این اثبات شد بخاطر واکنشهای شیمیایی مواد عالی و در نهایت موجود زنده به وجود امد ولی مگر نه اینکه قدرت خالقی توانا در انجام اون واکنش شیمیایی دخیل بوده . همانطور که قبلا در مورد علم شیمی گفتم شیمی یکی از علوم خداشناسیست تصویر تصویر
نظرتون راجع به برزیل تایید میشه دوستی دارم که چند سالی در سفارت ایران در برزیل بودن البته مسائلی هم هست که نمیشه بیان کرد اینجا ! :grin: یه نکته جالب اونجا اینه که در شناسنامه هاشون نام پدر ندارن ! نام مادر نوشته میشه !
- تصویر
ایا ملاقات حضوری با من رو میپزیرد ؟
- خدارا چه دیدید ! شاید تصویر
تا حالا کسی رو کشتی ؟
- اگر منظورتون گرفتن زندگی باشه , فکر نکنم .
تا حالا کسی شما رو کشته ؟
- بله تصویر
تا حالا گول خوردی ؟
- ممکنه تصویر
تا گول شما رو خورده ؟
- گمان نکنم تصویر
چه طعمی داشت ؟
- مزه کلک میداد تصویر
بی صبرانه منتظر آپلود عکس اون گربه قلدر محلتون هستیم ! اگه ناراحتی بدم بچجه ها شکمشو سفره کنن بدم سگهای بیابونهای اطراف فرودگاه امام بخورنش ! :grin:
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
فعلا سوالی نیست ! یعنی هست ! ولی وقت نیست ساعت 5 و 10 دقیقه هست !
- تصویر تصویر
بای

سوالاتتون سپاسگذارم   تصویر تصویر
  و سربلند باشید
  تصویر تصویر

تصویر

قفل شده

بازگشت به “صندلي داغ”