در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به زمين به بحث بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

1227

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1633 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

موشک ضد تانک جاولین Javelin جایگزین دراگون

توسط shafagh 2 » پنج شنبه 26 آبان 1390 17:01

.جاولین یک موشک ضد تانک قابل حمل توسط نفر با قابلیت " اتش کن و فراموش کن " می باشد که توسط رسته ی پیاده نظام برای دفاع در مقابل تهدید نیروهای زرهی زمان حال و اینده بخدمت گرفته شد. جاولین می رود تا جایگزین سیستم ضد تانک قدیمی تر دراگون در نیروی زمینی و تفنگداران دریایی  امریکا شود. جاولن نسبت به سیستم دراگون از پیشرفت قابل ملاحظه ای بر خوردار شده است . برد این موشک  2500 متر است که تقریبا نسبت به برد نوع قدیمی تر ان یعنی دراگون دوبرابر شده است . مزیت ثانی جاولین توانایی ان در مقابله با هلیکوپترها و مواضع   جنگ های زمینی است. این موشک مجهز به تصویربرداری مادون قرمز  (12R) و یک سیستم راهنمای برخورد خودکار به هدف می باشد. جاولن معمولی درای یک حالت حمله از بالا و قدرت نفوذ قابل توجه به زره تانک می باشد همچنین دارای قابلیت حمله مستقیم به هدف های دارای پوشش بالای سر و بونکرها می باشد. نرم بودن اتش پرتاب این موشک  اجازه می دهد که که بتوان ان را از درون ساختمان ها یا مواضعی با محیط های  بسته رزمی شلیک کرد. اثرات  نرم بودن اتش پرتاب باعث محدود شدن کشف موقعیت نفر تیرانداز توسط نیروهای مقابل شده  و به حفظ جان وی  کمک می کند. جاولین همچنین دارای قدرت تخریبی افزون تری از موشک های دراگون می باشد.
مجموعه سیستم این موشک انداز عبارت است از یک لوله ی پرتاب ، واحد باطری خنک کننده (battery coolant unit – BCU)  وموشک . برد موشک 2000متر است . موشک قبل از پرتاب بوسیله یک انتن کانونی مادون قرمز و یک پردازشگر  on- board  بر روی هدف قفل شده که می تواند ضمن رهگیری خط سیر هدف، موشک را بعد از پرتاب به سمت ان  هدایت کند. وزن کل سیستم موشک انداز جاولین با تمام ملحقات حدود 22/5 کیلوگرم می باشد.  

.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shafagh 2 تشکر کرده اند:
shapooor, chad, ASHKAN95, CAPTAIN PILOT, Mohammad 1985, HESAM-007, ARafiee, babak1985, Erratic, A3eman, Qaher1406, HS368, Java

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان