در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

یک مشکل کوچیک با jquery

توسط Solver » سه شنبه 5 بهمن 1389 05:55

اون قالب فضایی ما  برای انجمن همچنان زیر تیغ جراحی است پس از ماه ها، البته به کار بستن آجاکس و الان jquery ، یا بتهره بگم جانشین کردن برخی ابزارهای jquery  جای آجاکس حسابی آماده شدنش را عقب انداخت.

بنده مد ویرایش سریع با jquery  را استفاده کردم، البته با کمی ویرایش، اما نه آنقدر که ساختار کلی کد تغییر کند، این هم نمونه خروجیش:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

از طرف دیگر، مد پرایم لینک را نصب کرده به دنبال اون RokBox را که یک لایت باکس جالب هست برای مرور لینک های اکسترنال. این کد هم با کمی دستکاری باز استفاده کردم اما تاکید میکنم هیچ مشکلی براش پیش نیامده و خوب کار میکند، به عنوان مثال:

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

اما مشکل حاضر این است، که این دو مد به طور همزمان کار نمیکنند، و در حقیقت کدی فعال است که اسکریپتش نزدیکتر به تگ <head/> است. و با جا به جا کردن اسکریپت، این یکی غیر فعال و آن یکی فعال میشود. البته پیش از این تعداد زیادی از کدها مورد استفاده قرار گرفت که jquery و mootools بهره میبردند اما این دو تا با هم مشکل پیدا کردند. این هم سورس قسمت مشکل ساز:

کد: انتخاب همه

آیا علتش فراخوانی چندباره کتابخانه mootools هست؟ یا اینکه مثل برخی کدهای جاوا اسکریپت که هیچ راهی برای استفاده همزمانشون نیست این دو محصول مفید و جالب با هم سازگار نیستند؟
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]