در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با موشکهاي زمين به زمين به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1282 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

*-* آشنایی با موشک ضد زره Kornet *-*

توسط CAPTAIN PILOT » شنبه 19 تیر 1389 10:18

موشک ضد زره Kornet (نام ناتو:AT-14) موشک ضد زره روسي و جايگزين موشک كنكورس مي باشد كه توسط موسسه KBP در سال 1994 معرفي و در سال 1997 به توليد انبوه رسيده است. اين موشك از نوع موشكهاي ضد زره نسل سوم به شمار مي رود كه با حذف دوك برد آن افزايش يافته و نيز امكان Jaming آن توسط دشمن كمتر شده است. موشك كرنت داراي 4 بالك در عقب و دو بالك در دماغه است.روي سه پايه و نيز روي خودروهاي و نفربر هاي زرهي نصب مي شود.كل مجموعه توسط دو نفر حمل مي شود و از اين نظر بسيار كار آمد است.ضمن اينكه مدت زمان نصب و عملياتي كردن آن كمتر از يك دقيقه است كه قابليت وكار آيي آن را بسيار افزليش مي دهد.

گزارش هاي منتشر شده در آوريل 1997 حاكي از آن است كه ارتش سوريه 1000 فروند از اين موشكها را خريداري كرده است.در جنگ اخير عراق چند دستگاه تانك آبرامز آمريكايي منهدم شده است كه با تحقيقات ارتش آمريكا معلوم شد كه اين تانكها با موشكهاي ضد زره كرنت منهدم شده اند.

به همين دليل آمريكا به شدت به فروش آين موشكها به سوريه از سوي روسها اعتراض كرده است. با توجه به قدرت اين موشک ها در انهدام تانكهاي آبرامز ارتش اريتره هم در سال 2005 خواستار خريد اين موشكها از روسیه  شده است.
حداقل و حداكثر برد آن 100متر و 5500 متر مي باشد كه زمان رسيدن به برد نهايي 22 ثانيه است. وزن اين موشك 27 كيلوگرم است و بر روي آن دو نوع سر جنگي نصب مي شود:يكي براي اهداف انساني و جنگ هاي شهري موسوم به Thermobaric و ديگري براي اهداف زرهي موسوم به Tandem heat يا خرج گود كه قدرت نفوذ آن در زره 1200 ميليمتر مي باشد.

اين سر جنگي داراي 2 قسمت است:يكي سر جنگي پيشرو كه به محض تماس موشك به زره هدف باعث تخريب زره هاي واكنش گر وشبكه هاي محافظ تانك مي شود و ديگري سر جنگي اصلي است كه وظيفه نفوذ به درون و انهدام كلي هدف را دارد و بين بخش كنترل و موتور پرواز قرار دارد.قطر سر جنگي اصلي 6اينچ مي باشد در ضمن سر جنگي پيشرو آن به گونه اي است كه توان تخريب تمام زره هاي واكنشگر جديد را دارد. موشك كرنت دو گونه است: Kornet LR , Kornet MR كه كرنت ال آر (نوع E هم گفته مي شود)5500 متر و كرنت ام آر3500 متر برد دارد. (اين گونه هنوز در حال توسعه است)


=======================
مشخصات:
نام موشک: Cornet (ضد زره هدایت شونده)
سازنده: موسسه KBP (شرکت روسی)
سال ساخت: 1994
تولید انبوه: 1997
گونه ها: MR و LR
برد: حداقل 100متر و حداکثر 3500 (گونه MR) و 5500 متر (گونه LR)
وزن: 27 کیلوگرم
هدایت: مرئی (خط دید) و فروسرخ (حرارتی)


==========================

به نقل از:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

تصاویر: CAPTAIN PILOT

==========================

*-* Special Edit For CentralClubs *-*
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
رضاخان, oweiys, @lirez@, Shahbaz, SAMAN, Reza6662, kayvan6079, Mahdi1944, javad111, shola, sinaset, ASHKAN95, sokuteasemuni, AGeNiS1, Persian Cat

Novice Poster

Novice Posterno avatar
پست ها

60

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 مرداد 1390 11:03

آرشيو سپاس: 164 مرتبه در 33 پست

موشک کورنت ای، کابوس تانکهای مدرن مرکاوا و آبرامز + عکس

توسط لیتل برد » پنج شنبه 10 شهریور 1390 19:41

ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ
کورنت ای (Kornet E) نامی است که به نمونه صادراتی سیستم موشکی روسی کورنت اطلاق می شود. این سیستم که برای نخستین بار در سال 1994 به نمایش عمومی درآمد، توسط دفتر طراحی تجهیزات KBP در تولای روسیه توسعه یافته است و هم اکنون در ارتش روسیه در دست تولید و در حال خدمت است.کورنت یک موشک ضدزره نسل سوم است که به عنوان جایگزینی برای سیستمهای قدیمیتر Fagot و Konkurs در ارتش روسیه، توسعه یافته است. این موشک به منظور انهدام انواع تانک از جمله تانکهای با زره واکنشی انفجاری (ERA)، استحکامات، یگانهای مستقر در سنگر و نیز اهداف کوچک مقیاس (small-scale) طراحی شده است. این سیستم با انواع وسایط نقلیه شنی دار یا چرخ دار از جمله BMP-3 قابل انطباق است؛ ولی به صورت مستقل و با کمک سیستم پرتابل نیز قابل استفاده است. سیستم خودکششی موشک کورنت توسط کارخانه Volsk Mechanical Plant در وُلسک روسیه تولید می شود.
موشک
موشک کورنت با دو نوع سر جنگی قابل کاربرد است:1- سر جنگی با خرج شکل دار دو مرحله ای برای درگیری با تانکهای مجهز به زره های واکنشی انفجاری2- سر جنگی انفجاری/آتش زا (با اثر ترموباریک) جهت استفاده بر ضد سنگرهای بتنی، استحکامات و مواضع توپخانه.برآورد می شود سرجنگی دو مرحله ای قادر به نفوذ در زره هایی به ضخامت 1200 میلیمتر باشد. برد موشک کورنت، 5 کیلومتر و دارای سیستم هدایت لیزری نیمه خودکار SACLOS* است.

لانچر
لانچر سه پایه دار کورنت، شامل سایت نشانه روی اپتیکال، سایت نشانه روی حرارتی، گرداننده لوله لانچر، اجزا و متعلقات پرتاب موشک، موشکهای ذخیره و محفظه جهت حمل و نقل است. اپراتور موشک می تواند از سایت نشانه روی اپتیکال یا حرارتی جهت تشخیص و ردیابی هدف استفاده کند. سایت نشانه روی حرارتی از نوع 1PN80 است که توسط انستیتو دولتی اپتیک کاربردی (NPO GIPO) در کازان روسیه تولید می شود.

کورنت نصب شده بر روی خودرو
سیستم ضد تانک هدایت شونده کورنت بر روی خودرویی نصب شده است که بر پایه خودروی رزمی پیاده نظام BMP-3 تولید شده و دارای قابلیت حرکت در بیرون از جاده و شاسی تقویت شده می باشد. BMP-3 که از اواخر دهه 80 میلادی در خدمت ارتش روسیه است، یک خودروی آبی- خاکی زره پوش و شنی دار دارای موتور دیزلی با قدرت 500 اسب بخار، وزن 7/18 تن، حداکثر سرعت 70 کیلومتر در ساعت و شعاع عملیاتی 600 کیلومتر است. این خودرو به تجهیزات دید در شب نیز مجهز شده است.سیستم خودکششی کورنت قادر به بارگذاری خودکار و شلیک همزمان دو موشک به سوی یکه هدف خاص است. خودرو قابلیت حمل 16 موشک را داراست و دوسرنشینه است.

برجک موشک/توپ کلیور (KLIVER)
دفتر طراحی تجهیزات KBP به تازگی یک برجک موشک/توپ را بر پایه سیستم موشکی کورنت توسعه داده که بر روی خودروهای مختلفی از جمله نفربر زرهی BTR-80 و خودروی رزمی پیاده نظام BMP-1 قابل نصب است. این برجک بر روی شناورهای کوچک از قبیل قایقهای گشت ساحلی نیز می تواند نصب شود.برجک کلیور شامل مجموعه ای از 4 موشک کورنت و یک توپ 30 میلیمتری از نوع 2A72 است. برد توپ 4000 متر و نواخت تیر آن 350 تا 400 گلوله در دقیقه می باشد. یک تیربار 62/7 میلیمتری PKT نیز بر روی برجک تعبیه شده است. وزن کل برجک ،شامل موشکها و مهمات، حدود 1500 کیلوگرم است. سیستم خودکار کنترل آتش شامل کامپوتر بالستیک، سایت نشانه روی حرارتی، مسافت یاب لیزری و سیستم تثبیت می باشد. برجک دارای قابلیت چرخش 360 درجه به صورت افقی و 15- تا 60+ درجه به سمت بالا یا پایین است.
سابقه عملیاتی
علاوه بر ارتش روسیه، سوریه نیز سیستم موشکی کورنت را به خدمت گرفته است. روسیه از سال 1998 صادرات این سیستم را به سوریه آغاز کرد. [.  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
برای مشاهده لینکها در سایت عضو شوید
]
در جنگ 33 روزه اسرائیل و حزب الله، موشکهای کورنت صادراتی به سوریه که از طریق سوریه به حزب الله تحویل داده شده بود، به نحو موثری توسط حزب الله علیه تانکهای اسرائیلی به ویژه تانکهای پیشرفته مرکاوا به کار گرفته شد و خسارات و تلفات سنگینی به ارتش اسرائیل وارد ساخت. مسکو رسیدن موشکهای کورنت صادراتی به سوریه را به دست حزب الله، شدیداً رد می کند. حتی پس از آنکه یک هیات بلندپایه نظامی اسرائیلی به سرپرستی
"لان میزراهی" ،رئیس شورای امنیت ملی اسرائیل، راهی روسیه شد و شواهدی دال بر استفاده حزب الله از موشکهای کورنت (از جمله قطعات موشکهای گردآوری شده از جبهه های نبرد و عکسهایی در تائید ادعای خود) را به مقامات روس ارائه کردند، روسها حاضر به پذیرش این مساله نشدند.موشکهای کورنت کام نیروهای آمریکایی نیز تلخ کرده است. اولین تجربه مواجهه نیروهای آمریکایی با کورنت به سال 2003 بر می گردد که تعدادی از تانکهای M1 آبرامز به وسیله موشکهایی که تصور می رود توسط سوریه به نیروهای عراقی تحویل داده شده بود، منهدم گردید. پس از اشغال عراق، شورشیان سنی عراق موشکهای کورنت را به صورت گسترده ای علیه نیروهای آمریکایی به کار گرفتند.مشخصات موشک ضدزره کورنت
برد
روز : 100 - 5,500 متر
شب : 100 - 3,500 متر
موشک
سرجنگی : حرارتی دو مرحله ای یا ترموباریک
هدایت : لیزری نیمه خودکار
قطر : 152 میلیمتر
طول: 1200 میلیمتر
وزن ( با محفظه): 29 کیلوگرم
قابلیت نفوذ: نفوذ در انواع زره از جمله زره های واکنشی انفجاری
میزان نفوذ در زره های واکنشی انفجاری: حدود 1200 میلیمتر
وزن لانچر: 25 کیلوگرم
وزن سایت نشانه روی: 11 کیلوگرم
نرخ آتش: 3-2 شلیک در دقیقه
زمان لازم برای عملیاتی شدن: 1 دقیقه
زمان لازم برای شلیک: 2/1 ثانیه
ارتفاع عملیاتی موشک: حدود 3000 متر
خودروی حامل
سرعت
بیشینه سرعت (دربزرگراه): 70 کیلومتر در ساعت
سرعت متوسط (در جاده): 45 کیلومتر در ساعت
سرعت حرکت در آب: 10 کیلومتر در ساعت
شعاع عملیاتی
در بزرگراه : 600 کیلومتر
در جاده استاندارد: 12 ساعت
در آب: حداقل 7 ساعت
تعداد سرنشین: 2
برجک kliver
زاویه حرکت عمودی : 15- تا 60+ درجه
زاویه حرکت افقی : 360 درجه
جنگ افزار محمول
موشک هدایت شونده کورنت
توپ خودکار 30 میلمتری
برد : حدود 4000 متر
نواخت تیر: 400-350 گلوله در دقیقه
تیربار 62/7 میلیمتری
ذخیره مهمات
موشک: 4
گلوله 30 میلیمتری: 350
فشنگ 62/7 میلیمتری: 200
حداکثر سرعت هدف
اهداف زمین پایه/دریایی: 70 کیلومتر در ساعت
هواگرد: 700 کیلومتر در ساعت
آخرين ويرايش توسط CAPTAIN PILOT در پنج شنبه 10 شهریور 1390 20:03, ويرايش شده 1 در کل.
دليل: احتراما" تاپیک ادغام شد.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب لیتل برد تشکر کرده اند:
Shahbaz, ASHKAN95, Persian Cat, Persian_ranger, CAPTAIN PILOT


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان