در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Administrator

Administratorنماد کاربر
پست ها

15486

تشکر کرده: 10219 مرتبه
تشکر شده: 3981 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

اتصال آسان با KVM

توسط Mahdi1944 » جمعه 12 اسفند 1384 04:30

منبع: مجله شبکه شماره 54


اشاره
استفاده از چند کامپیوتر در کنار یکدیگر در محیط کار , طبیعتا فضای زیادی را اشغال می کند . نه تنها باید به هر سیستم بخشی را به صورت جداگانه اختصاص دهید , بلکه باید به تعداد کل سیستم ها , مانیتور , صفحه کلید و ماوس هم تهیه کنید.
این مساله تا نیز می تواند فرد را به اشتباه بیندازد , به طوری که ممکن است در برخی مواقع فراموش کند هر مانیتور توسط کدام صفحه کلید و ماوس کنترل می شود . چیدن پشت سر هم کامپیوترها نیز نه همیشه عملی بوده و نه بهترین شیوه است . از سوی دیگر شلوغ کردن میز کار با مانیتور ها , صفحه کلید ها و ماوس ها به شدت می تواند فضای مورد نیاز وسایل و چیزهای مهم دیگری چون چاپگرها , اسکنر, CD ها, DVD ها و .......را محدود کند.
عیب دیگر چنین پیکربندی چند سیستمی , هزینه سخت افزار آن است. اما اگر شما هنگامی که یک کامپیوتر می خرید , به یک مانیتور ,صفحه کلید و ماوس جداگانه دیگری نیاز نداشته باشید , می توانید در هزینه خرید خود صرفه جویی قابل ملاخظه ای به عمل آورید.

سوییچ های KVM
یک سوییچ KVM که معادل یک مانیتور ,یک صفحه کلید و یک ماوس است می تواند با صرفه جویی در هزینه و فضای کار , هر دوی این مشکلات را بر طرف سازد . این وسیله شما را قادر می سازد که چندین کامپیتر را توسط تنها یک مانیتور , یک صفحه کلید و یک ماوس کنترل کنید.
تکنولوژی که در پشت سوییچ های KVM نهفته است , بسیار ساده است . در گاه های مانیتور ,کیبورد و ماوس سیستم های شما توسط کابل های ویژه ای به درگاه های مطابقشان بر روی سوییچ KVM متصل می شودند و به جای این که یک مانیتور , یک صفحه کلید و یک ماوس به صورت جداگانه ,مستقیما به هر سیستم متصل شود . تنها به یک سری از این وسایل مورد نیاز بوده و به بخش ویژه ای که برای آنها در سوییچ KVM در نظر گرفته شده است متصل می گردند و بدین ترتیب تمامی کامپیوترها می توانند به طور اشتراکی از آن ها استفاده کنند.
سوییچ های KVM را می توانید از بیشتر فروشندگان تجهیزات کامپیوتر یا تجهیزات شبکه خریداری نمایید . نکته ای که در خرید یک سوییچ KVM باید مد نظر داشته باشید این است که آیا کابل های لازم برای اتصال کامپیوترها به سوییچ KVM به همراه آن وجود دارد یا خیر . چرا که این کابل ها اغلب گران قیمت بوده و می توانند به طور قابل لنتظاری هزینه خرید را افزایش دهند.
سوییچ های دو درگاهه و چها درگاهه با قابلیت های متنوعی تولید می شوند.
در طی سالهای اخیر سوییچ های KVM پیشرفته تر شده اند . مدل های آنالوگ قدیمی اغلب گران قیمت بوده و به ویژه کاربرپسند نبودند . بر عکس , مدل های جدیدتر هم ارزانتر بوده و هم پس از تنظیم و راه اندازی آن ها به شیمو صحیح , راخت تر می توان با آن ها کار کرد .
تنظیم و راه انذازی سوییچ KVM به شیوه صحیح تا خدودی زمان بر است . تعداد کابل های درگیر در این میان نیز ممکن است راه اندازی سوییچ KVM را در ابتدا گیج کننده نشان دهد . اما پس از اتصال تمام سیستم ها , مانیتور , صفحه کلید و ماوس به آن , سوییچ KVM وظیفه خود را به خوبی انجام خواهد داد .
قیمت در برابر قابلیتهائي مانند کامپیوترها,قیمت سوییچ KVM تععین کننده میزان توانایی آن است . اما عامل اصلی و مهم در تعیین قیمت یک سوییچ KVM, تعداد سیستم هایی است که می توان به آن ها متصل نمود . نمونه های معمولی سوییچ های KVM که برای استفاده شدکت های کوچک مناسب هستند معمولا دو درگاهه یا چها درگاهه هستند , از این رو می توانید حداکثر دو تا چهار کامپیوتر را به آن ها متصل نموده و همزمان استفاده نمایید.
همچنین دقت کنید که سوییچ KVM ای که می خواهید بخرید از چه روشی برای انتخاب درگه فعال و جا به جایی بین سیستم ها پشتیبانی می کند . سوییچ های ساده و معمولی برای این کار دکمه مخصوصی بر روی خود دارند . پس از جا به جا شدن از یک سیستم به سیستم دیگر , یک چراغ نورای بر روی سوییچ نشان می دهد که کدام کامپیوتر انتخاب شده است . در بعضی مدل ها ممکن است برای هر کامپیوتر , یک دکمه و چراغ جداگانه وجود داشته باشد .
در یک سوییچ KVM پیشرفته تر جا به جایی بین کامپیوترها را می تواند با صفحه کلید نیز انجام دهید . این شیوه به انتخاب درگاه توسط کلید (HOTKEY PORT SELECTION ) موسوم است . معمولا در این روش ابتدا باید کلید CTRL و ALT یا کلید مشابه دیگری را فشار دهید و پس از آن کلید شماره کامپیوتری که می خواهید به آن سوییچ نمایید را فشار دهید تا سوییچ KVM عمل جابجایی را انجام دهد .
در سوییچ KVM پیشرفته تر و گران قیمت تر , پس از این که کلید را می قشارید , بر روی صفحه نمایش لیست کامپیوترها نشان داده می شود تا به صورت کاملا بصری , کامپیوتر فعال را انتخاب نمایید . این شیوه به روش (ON-SCRREN DISPLAY) OSD موسوم است.
توانایی دیگری که به هنگام انتخاب یک سوییچ باید مد نظر داشته باشید , حداکثر دقتی است که سوییچ برای صفحه نمایش پشتیبانی می کند . اولین چیزی که همیشه باید پیش از همه چیز بررسی کنید این است که آیا سوییچی که می خواهید بخرید دقت های مانیتو شما را پشتیبانی می کند یا خیر .
سوییچ های KVM گران قیمت تر دارای قابلیت پویش خودکار نیز می باشند و می توانند به گونه ای تنظیم شوند تا به صورت خودکار طی یک برنامه مشخص شده عمل جا به جایی بین کامپیوترها را انجام دهند , که معمولا زمان آن بین 5 تا 60 ثانیه می باشد . این مساله در حالتی که چند کار را به کامپیوترها سپرده اید و نمی خواهید برای سرزدن به آن ها و کسب اطلاع از پایان کار آن ها نر بار خودتان به طور دستی این کار را انجام دهید قابلیت مفیدی است .
اما اگر به دنبال یک سوییچ KVM واقعا پیشرفته می گردید , در سوییچ های KVM فوق پیشرفته , امکان اتصال وسایل جانیب ای مانند پرینتر و چاپگر نیز مهیا است و نکته دیگر این که توجه داشته باشید که قیمت سوییچ KVM در حالتی که هم از درگاه USB و هم از درگاه PS/2 برای صفحه کلید و ماوس پشتیبانی می کند بیشتر می باشد . در کل با نکاتی که گفته شد سوییچی را انتخاب کنید که نیاز شما را بهتر بر آورده می کند.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان