در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Major

Major

نماد کاربر
236

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 مهر 1385 16:48

تهران-اهواز

آرشيو سپاس: 3 مرتبه در 3 پست

مشکل در شبکه کردن(LAN) دو کامپيوتر در XP

توسط shahram_sampad » جمعه 26 مرداد 1386 09:59

سلام دوستان...من میخوام بر طبق مطالب تاپیک http://www.centralclubs.com/viewtopic.php?t=28070 یه لپ تاب رو با یه PC شبکه کنم اما مشکلم اینجاست که دو سیستم شبکه میشن و همدیگه رو میشناسن یعنی تو قسمت work group اسم دو سیستم نمایش داده میشه اما برای ورود به اون یکی سیستم پسورد میخواد فقط از من و از اون یکی پسورد نمیخواد که هر دومون وارد کنیم...فایل هایی رو هم که  share میکنم از هر یک از سیستم ها تو اون یکی دیگه از سیستم ها نمیان :lol:  :-(  :-(
موقع بازی هم هر 2 تا کانکت میشن اما فقط host  میتونه بازی کنه واون یکی نمیتونه؟ :?  :?  :lol:  :lol:  :lol:

تا اون جاییکه تنظیمات شبکه رو بلدم که در اون تاپیک فوق هم اومده درست انجام دادم ...فایروال ها رو هم خاموش کردم....حتی با دستور ping IP هم درست میاد یعنی data  ها eply میشن اما نمیدونم چرا مشکلات بالا رفع نمیشن....

لطفا کمک کنید نیاز فوری دارم.

هم اکنون نیاز مند یاری  سبزتان هستم....پیشاپیش مرسی
عمریست که از حضور او جا ماندیم/ در غربت سرد خویش تنها ماندیم/ او منتظر ماست که ما برگردیم/ ماییم که در غیبت کبرا ماندیم

Major II

Major II

no avatar
82

تاريخ عضويت

دوشنبه 15 مرداد 1386 20:48

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

توسط max_cady991 » جمعه 26 مرداد 1386 10:57

من هم همین مشکل رو داشتم ، فایروال ها رو یکبار چک کنین به جز فایروال که خودتون دارین . فایروال ویندوز رو هم غیرفعال کنین

احتمالا یکی از فایروالهای ویندوز هنوز فعال هست

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » جمعه 26 مرداد 1386 11:48

shahram_sampad جان
اگر تمام موارد رو انجام داديد و صحيح هست، شايد مشکل يک اختلال مقطعي باشه، هر دو سيستم رو خاموش کرده و کابل برق اونها رو از پريز در بياريد (در ماردبورهاي جديد، با خاموش کردن عادي، برق تمام اجزا قطع نخواهد شد)
مجددا سيستمها رو روشن کرده و چک کنيد، اگر مشکل به قوت خودش باقي بود، اعلام کنيد تا موارد ديگه‌اي رو بررسي کنيم  :shock:
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
SAMAN, CAPTAIN PILOT, sokuteasemuni

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

جمعه 9 شهریور 1386 08:15

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط kabotar2006 » جمعه 9 شهریور 1386 08:28

با سلام دوتا سيستم مشابه داريم بامادر برد گيگا شبکشون کرديم سيستم عاملمون هم xp فاصله دو تا سيستم 26 متراست.
مرتب کانکت ميشه دوباره  قطع ميشه(unplugged ) راهنمايي ميخواهيم لطفا

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » جمعه 9 شهریور 1386 20:59

kabotar2006 جان
از چه کابلي استفاده کرديد؟ آيا از هاب هم استفاده کرديد؟  :-(

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

جمعه 9 شهریور 1386 08:15

توسط kabotar2006 » پنج شنبه 15 شهریور 1386 16:48

با سلام از کابل کراس وکارت شبکه ان برد استفاده کردم. از هاب نه

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » پنج شنبه 15 شهریور 1386 17:09

kabotar2006 جان
براي چنين فاصله‌اي بهتره از هاب استفاده کنيد، شما در حال حاضر اصلا ارتباطي داريد که مثلا براي 1 دقيقه برقرار باشه و بشه پينگ کرد؟ حتما ميدونيد که براي اتصال بدون هاب بايد از روش اتصال (نحوه‌ي اتصال سيمها) DirectLink استفاده کنيد؟ با کابلهاي عادي قادر به اتصال دو سيستم بدون استفاده از هاب نخواهيد بود

New Member

no avatar
2

تاريخ عضويت

جمعه 4 آبان 1386 10:24

Re: مشکل در شبکه کردن(LAN) دو کامپيوتر در XP

توسط moj_asghary » سه شنبه 7 مهر 1388 11:53

با سلام خدمت همه عزیزان انجمن مخصوصا مدیر گرامی
با عرض معذرت از اینکه وفت شما رو میگیرم، بنده 2 کامپیوتر رو میخوام شبکه کنم اما با واسط پریز توکار چون در 2 طبقه هستیم و خونه تازه ساخت هست میخوام این کار رو بکنم .
اما مشکل اینجاست که من اتصال کابل به سوکت پریزها رو یا باید کلاس آ بزنم یا بی اما نمیدونم کابلی که از هر رایانه قراره به این پریز ها بخوره باید چی باشه کراس باشه یا همون کلاس آ یا بی باشه لطفا اگه ممکنه کمکی به من بکنید .
منتظر پیام شما هستم !
ممنونم و خدانگهدار

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تاريخ عضويت

Re: مشکل در شبکه کردن(LAN) دو کامپيوتر در XP

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 7 مهر 1388 22:29

moj_asghary,
کابل ارتباطي بين دو طبقه (ساختمان) رو با استاندارد A يا B بايد بگذاريد، تفاوتي نميکنه
کابل يکي از طرفين مبدا يا مقصد رو هم مشابه همون استانداردي که براي پريز استفاده کرديد سکوت بزنيد (هر دو A يا هر دو B باشند)
فقط کابل طرف ديگه (کامپيوتر مبدا يا مقصد) رو کراس بزنيد تا دو کامپيوتر بدون نياز به هاب امکان اتصال داشته باشيد (کراس يعني يک سر A و يک سر ديگه B)

SAMAN, CAPTAIN PILOT, sokuteasemuni, SHAHRAM, moj_asghary