در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2294

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

چگونه LAN کنم؟

توسط Ma3ouD » سه شنبه 27 فروردین 1387 11:13

سلام به همه دوستان.
من یک کابل لن خریدم و می خوام 2 تا پی سی رو باهاش لن کنم.چگونه این کار را انجام دهم؟می خوام فایل ردوبدل کنم.توری باشه که اون 2 تا کامپیوتر کوچولوهم بیان کنار ساعت.
ممنون  :(   :)

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 27 فروردین 1387 11:44

Ma3ouD,
شم قبلا هم همين سوال رو مطرح کرده بوديد و ...
با کابل lan فقط و فقط به وسيله‌ي HUB ميتونيد اين اتصال رو برقرار کنيد (کابل LAN يعني همون کابل 8 سيمي که براي اتصالات عادي شبکه، ADSL و ... استفاده ميشه)
براي اتصال دو کامپيوتر بدون هاب حتما و حتما بايد از کابل موسوم به DirectLink استفاده کنيد که از نظر نوع سيم و اتصالات کاملا مشابه LAN هست و فقط در نحوه‌ي اتصال کابلها کمي تفاوت وجود داره (چند سيم جا به جا ميشوند در دو سر کابل)
با اين کابل به راحتي ميتونيد ببن دو کامپيوتر ارتباط برقرار کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
2294

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 21 اردیبهشت 1385 13:56

_*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_ _

آرشيو سپاس: 1176 مرتبه در 362 پست

توسط Ma3ouD » سه شنبه 27 فروردین 1387 13:47

Mahdi1944 نوشته است:Ma3ouD,
شم قبلا هم همين سوال رو مطرح کرده بوديد و ...
با کابل lan فقط و فقط به وسيله‌ي HUB ميتونيد اين اتصال رو برقرار کنيد (کابل LAN يعني همون کابل 8 سيمي که براي اتصالات عادي شبکه، ADSL و ... استفاده ميشه)
براي اتصال دو کامپيوتر بدون هاب حتما و حتما بايد از کابل موسوم به DirectLink استفاده کنيد که از نظر نوع سيم و اتصالات کاملا مشابه LAN هست و فقط در نحوه‌ي اتصال کابلها کمي تفاوت وجود داره (چند سيم جا به جا ميشوند در دو سر کابل)
با اين کابل به راحتي ميتونيد ببن دو کامپيوتر ارتباط برقرار کنيد

میشه تنظیمات آی پی را هم بگویید.من همین جا مشکل دارم

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 27 فروردین 1387 14:00

Ma3ouD,
معمولا هيچ نيازي به تنظيم IP نيست، روي اتوماتيک که باشند راحت ارتباط برقرار ميشه، اما اگر خواستيد دستي ست کنيد بايد از IPهاي کلاس C يعني مثلا در رنج 192.168.0.0 تا 192.168.255.254 باشند

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » يکشنبه 22 اردیبهشت 1387 16:07

البته با كابل لن هم مي توان دو سيستم را شبكه كرد بدون نياز به هاب.
اما قدري تنظيمات داره كه اون هم چندان سخت نيست. اگر خواستيد بگيد حتماً به طور كامل مي گم. تنها نياز شما
2 سيستم با كارت شبكه 10/100 حالا روي مادربرد باشه يا كارت جدا فرق نداره،
كابل شبكه 10/100 به متراژ لازم
ويندوز xp روي يكي از سيستم ها ( ديگري هر چيزي باشد حتي مكينتاش)
اگر لازم داشتيد تا توضيح كامل بدم.

الان من در منزل يك ويندوز XP كه سيستم AMD است را با يك سيستم Intel  كه هم ويندوز XP دارد و هم VISta شبكه كردم و از اينترنت هم به اشتراك استفاده ميكنم. تنها با 6 متر سيم و 2 كارت شبكه روي مادربرد.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 24 اردیبهشت 1387 14:50

Negar.int,
بله، همونطور که عرض کردم، کابل و سوکتها يکسان هستند، فقط جاي چند سيم با هم تغيير ميکنه که در اين مورد قبلا در انجمن توضيح دادم  :D

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » چهارشنبه 25 اردیبهشت 1387 04:20

اMahdi1944,
راستش من شب ها بيدارم و روز ها هم حدود 2 - 3 ساعتي بيشتر نمي خوابم،  ::ss

اگر بي دقتي كردم شرمنده،‌ قصدم فقط همكاري بود.  :sad:
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]