در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
3

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 18 مهر 1394 15:06

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

روشن نشدن LCD لب تاب

توسط Golgolak » چهارشنبه 29 مهر 1394 11:01

سلام
لب تاب من بعد از روشن شدن مشکل بوت داشت و دیگه ویندوزش بالا نمی اومد. حدس زدم ویندوز پریده و نیاز به ویندوز داره بعد از اینکه CD ویندوز آماده شد و به قسمت بوت رفتم دیدم جدا از هارد و CD یه چند تا بوت دیگه هم داره کنجکاو شدم و یکی از اون بوت را برای سیستم تنظیم کردم(که متاسفانه یادم نیست اون بوت ها چی بود) و با ذخیره کردن ریستارت کردم اما بعد از اون LCD هیچ چیز را نشون نمی ده در حالی که لب تاب روشن میشه یعنی صدای فن و CDROM و LED پاورش و غیره درست کار میکنه ولی دیگه روشن نمی شه
اینم بگم که یه مدت زیادی روشنش گذاشتم اتفاقی نیافتاد و خیلی هم خاموش بود بازم اتفاقی نیافتاد.
پاور و باتری و ... هم درسته
البته بعد از این اتفاق پشت لب تاب را هم باز کردم و باتری مادر برد را در آوردم دو پورتش را به همدیگه اتصالی دادم به مدت یک ربع هم صبر کردم بعد جا زدمش ولی بازم اتفاقی نیافتاد

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: روشن نشدن LCD لب تاب

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 29 مهر 1394 22:17

Golgolak,  
باتری رو از لپتاپ جدا کنید
برق رو هم قطعا کنید
کلید پاور رو به مدت حداقل یک دقیقه به صورت پیوسته نگه دارید تا تمام مدارات اون از انرژی تخلیه بشه
مجددا برق رو بدون باتری وصل کرده و سعی کنید سیستم رو روشن کنید، انشاالله مشکلتون حل بشه

در بایوس‌های نسل جدید که امکان مدیریت پاور رو هم دارند برخی مواقع چنین احتلالاتی رخ میده که با این کار حل میشه، به هر حال تغییر در اولویت بوت، تاثیر مستقیمی بر عدم روشن شدن صفحه نمایش نداره، ضمنا اگر با این کار مشکل حل شد، توصیه میکنم حتما اگر آپدیتی برای بایوس عرضه شده اون رو نصب کنید. اگر مشکل رفع نشد هم سیستم رو به یک مانیتور خارجی وصل کنید و با استفاده از اون تنظیمات بایوس رو به صورت پیشفرض برگردونید و آپدیت رو هم انجام بدید و نتیحه رو اعلام کنید  :D
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط Golgolak » چهارشنبه 29 مهر 1394 23:30

من اونا به یه ماتیتوری خارجی وصل کردم ولی فایده ای نداشت و مانیتور از حالت standbyخارج نشد

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 29 مهر 1394 23:38

Golgolak,  
کارهایی که گفتم رو انجام دادید دقیقا؟

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

New Member

no avatar
3

تاريخ عضويت

توسط Golgolak » چهارشنبه 29 مهر 1394 23:40

باتری خارج شد و شارژر هم متصل نبود
دو دقیقه دگمه پاور نگه داشته شد
بعد شارژر متصل شد بدون باتری
لب تاب روشن شد ولی بازهم صفحه مانیتور سیاه است

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 29 مهر 1394 23:43

Golgolak,  
چند بار این کار رو انجام بدید، شاید اگر مشکل همون موردی که گفتم باشه حل بشه، در غیر این صورت احتمالا مشکل سخت افزاری هست و چیپ گرافیک لپتاپ صدمه دیده و نیاز به تعویض داره (دقیقا همین روشن نشدن حدود 1 ماه پیش برای لپتاپ asus u30jc یکی آشنایان رخ داد و با این روش حل شد، موارد بسیاری در چنین حالتی با این روش قابل حل هست)

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند