در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
30

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 4 آذر 1385 08:57

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

چند سوال راجع به خرید مانیتورLCD دارم میشه راهنمایی کنید

توسط behros » شنبه 9 تیر 1386 14:56

1. ایا به هنگام استفاده از ورودی DVI کیفیت و دقت تصویر بیشتر از حالت ورودی انالوگ است؟.(منظورم این است که ایا تفاوت محسوس است)
2. ایا ال سی دی های سونی واقعا بهترین جنس بازار است؟به چه دلیل ؟ چون خیلی ها سونی را بهترین میدانند
3. ایا کم یا زیاد بودن ضخامت صفحه نمایش LCD تاثیری در کیفیت نمایش دارد؟
4. چه نوع ال سی دی هایی پیکسل سوخته کمتری دارند یا کمتر دچار سوختگی پیکسل میشوند؟
در ضمن من بودجه زیادی ندارم و می خواهم مانیتور LG 17"  خود را با یک ال سی دی دست دوم
عوض کنم. چه ال سی دی پیشنهاد میکنید . همچنین زمان پاسخ دهی تصویرش حدود 8ms باشد.؟
نظرتون راجع به این مانیتور چیه . ممکنه ال سی دی 110000 تومانی مارک تقلبی یا چینی باشه؟ادرس پایین
http://www.istgah.com/firekeys/kid_127/ ... 07351.html

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

Re: چند سوال راجع به خرید مانیتورLCD دارم میشه راهنمایی کنید

توسط Frogfoot » سه شنبه 19 تیر 1386 14:07

ایا به هنگام استفاده از ورودی DVI کیفیت و دقت تصویر بیشتر از حالت ورودی انالوگ است؟.(منظورم این است که ایا تفاوت محسوس است)

خیر، تفاوت چندان محسوس نیست، اما چون یک مرحله از کار کم میشه (تبدیل از آنالوگ به دیجیتال و بالعکس) یک مقدار کیفیت تصویر بهتر میشه. البته این مسئله در داده های پرحجم مثل HDTV بیشتر نمود داره.

2
. ایا ال سی دی های سونی واقعا بهترین جنس بازار است؟به چه دلیل ؟ چون خیلی ها سونی را بهترین میدانند

لذوما اینطوری نیست. خیلی از محصولات بیشتر از اینکه کیفیت داشته باشند، نون برندشون را می خورند. البته محصولات Sony در اکثر زمینه ها (نه همه آنها) کیفیت خوبی دارند. اما اگر فکر می کنید که کیفیت مانیتورهای Sony اونقدر با مانیتورهای سامسونگ و ال جی تفاوت داره که ارزش پول بیشتر را داره، باید بگم که اشتباه می کنید. الان شرکتی مثل سامسونگ یکی از پیشروترین و بزرگترین شرکت های تولید LCD هست، بطوری که سونی مجبور شد با سامسونگ مراکز تحقیق مشترک درمورد مانیتور راه اندازی کنه.
3. ایا کم یا زیاد بودن ضخامت صفحه نمایش LCD تاثیری در کیفیت نمایش دارد؟

خیر.
4. چه نوع ال سی دی هایی پیکسل سوخته کمتری دارند یا کمتر دچار سوختگی پیکسل میشوند؟

هر نوع LCD ایی می تونه پیکسل سوخته داشته باشه، این مسئله ربطی به نوع LCD نداره.