در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

New Member

no avatar
7

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 10 تیر 1386 09:47

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

انتخاب يك LCD خوب ....

توسط majid2752 » يکشنبه 10 آذر 1387 20:24

با سلام كدوم lcd بهتره ؟ ممنون ميشم با دليل بگيد . samsung 226bw يا LG L227WSG

Colonel I

Colonel I

no avatar
643

تاريخ عضويت

سه شنبه 19 تیر 1386 13:08

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 259 پست

توسط Frogfoot » دوشنبه 11 آذر 1387 00:16

مشخصاتشان را با هم مقایسه کنید (مثلا وضوح تصویر، Response Time, Contrast Ratio, مصرف انرژی، تنظیمات مختلفی که به کاربر ارائه میده، و...). اگر از نظر مشخصات به هم نزدیک بودند، یا تفاوشان در برخی مشخصه هایی بود که تاثیر چندانی ندارند، آنها را از نظر میزان رضایت خریدارانشان، یا Reviewهایی که درباره شان نوشته شده، بررسی کنید. اگر بتونید یک Review خوب درباره آنها پیدا کنید، برایتان خیلی مفید هست، چون کیفیت یک مانیتور LCD فقط به مشخصه های منتشر شده آن نیست، بلکه خیلی فاکتورهای دیگه در آن نقش داره، مثلا اینکه مانیتور چقدر به تغییر زاویه عمودی (نه افقی) حساس هست، یا چقدر میتونه رنگ ها را طبیعی نمایش بده، یا چقدر در نمایش رنگ های خاکستری خوب عمل میکنه، یا در نمایش یک طیف رنگی از سیاه تا سفید چقدر دقت داره، تنظیمات پیش فرضش تا چه حد مناسب هستند و... اگر مانیتور شما در بعضی از این موارد مشکل داشته باشه، باید وقت زیادی صرف کالیبره کردن آن، و تصحیح مشکلات با استفاده از تغییر گاما، و سایر پارامترها بکنید. برای بعضی از پارامترها هم عملا راهی برای رفع نقصشان وجود نداره، و یا باید به آن عادت کنید، یا باید مانیتور خودتان را تغییر بدید.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Frogfoot تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Mohsen1001, Mahdi Mahdavi, ARSAM 88

New Member

no avatar
8

تاريخ عضويت

جمعه 6 شهریور 1388 00:55

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

Re: انتخاب يك LCD خوب ....

توسط javad68 » شنبه 7 شهریور 1388 13:21

مانیتور فقط LG w1752s

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
24

تاريخ عضويت

يکشنبه 29 دی 1387 16:11

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط as57 » جمعه 20 شهریور 1388 01:15

majid2752 نوشته است:با سلام كدوم lcd بهتره ؟ ممنون ميشم با دليل بگيد . samsung 226bw يا LG L227WSG

سامسونگ به خاطر زیباییی و وضوح و کیفیتش! من p2050 دارم و ازش راضیم.

Major II

Major II

no avatar
168

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 10 فروردین 1387 12:52

آرشيو سپاس: 378 مرتبه در 80 پست

توسط sky_pesar » جمعه 20 شهریور 1388 11:48

با سلام
خدمت دوستان گرامی م خودم قبلا از کیفیت سامسونگ خیلی راضی بودم ولی مدتی است تاجرهایی که لوازم الکترونیکی میارن دقت کافی را هنگام خرید نمی کنند و فقط به مارک توجه می کنند بطور مثال از مارک سامسونگ در چین حداقل 4 شرکت معتبر مونتاژ کار وجود دارد این به غیر از شرکت هایی هست که ریمارک کار می کنند و برای محصول lg هم همینطور چون تاجر هنگام خرید به قیمت پائیین توجه دارد نمی توان قیمت را ملاک خوبی برای ارزیابی قرار داد .
(( در بازار ما رسمبر این است هر کسی مارک معروفی را بطور قاچاق وارد میکند ( برای سود بیشتر ) بعد وقتی کالا به شهر مورد نظر رسید شماره سریال را برای بعضی نمایندگی ها ارسال می کند و جهت ضمانتنامه اقدام میکند پیشنهاد من این است
1- از نمایندگی معتبر کلا را خریداری کنید .
2- شرایط گارانتی را خوب مطالعه کنید ( مثلا اگر فروشنده می گوید در صورتی فلان خرابی تعویض می شود حتما در گارانتی قید شده باشد و به حرف فروشنده توجه نشود .
3- از گفته های دوست خودمون Frogfoot,  باید بیشتر استفاده کنید چون به خصوصصیات جنس توجه دارد
4- اگر هم نمیتونی همه اینارو باهم داشته باشی به خدا توکل کن (  :???:  ) .

Rookie Poster

Rookie Poster

no avatar
47

تاريخ عضويت

دوشنبه 20 مهر 1388 20:08

آرشيو سپاس: 13 مرتبه در 9 پست

توسط naeemeh123 » پنج شنبه 28 آبان 1388 20:19

منم از lcd سامسونگ راضی هستم . چون هم خودمان داریم و هم چند تا از دوستان نزدیکمان . وضوح تصویرش خیلی خوب است

اگر به ماهواره وصل شود که خیلی عالی و خوب نشان می دهد . ولی در مورد خرید سامسونگ خوب هم بیشتر تحقیق کنید .
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » جمعه 29 آبان 1388 00:57

البته کیفیت ال جی هم کمتر از اون نیست که خودم با مشاهد نمونه ای که پسر خالم گرفته کلی حال کردم باهاش و همچنین ای او سی که از هر دوی اینا قیمت کمتری داره و اکثر مدلهای این دو تولید کننده باید لنگ بندازن جلوی مونیتور من که LED هست و با قیمتی عالی
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون