در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
43

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 22 مرداد 1387 20:21

آرشيو سپاس: 9 مرتبه در 4 پست

Re: تو مانیتور های LCD کنتراست بیشتر مهم تره یا رزولیشن بیشتر ؟

توسط Manfred » جمعه 4 بهمن 1387 21:55

Negar.int نوشته است:Manfred, جان

اینها فاکتور های هم گون نیستند. پس نمیشه خیلی قاطع یکی را برتر دونست. من به صورت خودمونی توضیح می دمون گفتی اما اگر خواستی مقاله دربارش زیاد دارم، گلچینش را بزارم.

کنتراست (Contrast):
میزان دقت نمایش هر پیکسل در مقایسه با پیکسل های دیگر در لایه پلاسما، یعنی نه یک چیز سخت افزاری مرتبط با رایانه یا تنظیمات ویندوز هست (هر چند به صورت مجازی با نرم افزار تغیراتی می کند اما در رنج خودش) نه آنکه یک سخت افزار نصب شده روی نمایشگر، این مربوط است به فناوری ساخت صحفه پلاسمای شما. یکی از راه های ساده برای سنجش کنتراست در LCD ها آن است که از زاویه به نمایشگر نگاه کنید. مثلاً تا آنجا که بنده اطلاع دارم (سال 2008) بالاترین کنتراست تصویر متعلق بود مدل 1752s LG که البته جزو مدل های ارزان قیمت بود اما در سایت خود LG نیز گواهینامه های مبتنی بر دارا بودن بالاترین کنتسرات تصویر میان تمام نمایشگر ها به نمایش گذاشته شده بود. پس قیمت بالاتر ها الزاماً کنتراست بالا تری ندارند.

لغت کنتراست به معنای سنجش می باشد که در شرح تخصصی تر روشن میشوند به چه معناست.

رزولشن (Resolution):
دقت نمایش تصاویر توسط نمایشگر، به طور روشن بر خلاف کنتراست یک چیز مختص LCD نمی باشد. وابسته به فاکتور های مختلف از جمله کیفیت گرافیک سیستم عامل (به سادگی در ویندوز تغییر پذیر است)، کارت گرافیک شما (در کاتالوگ آن توان نمایش رزولشن ها مشخص است)، و در انتها سخت افزار نمایشگر. از این رو این فاکتور در کنترل سازنده است. البته رزولشن بر خلاف کنتراست که تنها یک حسن است، یک فاکتور حساس است که بی دقتی موجب پشیمانی خواهد شد.

مثلاً رزولشن های متناسب یک LCD که قرار است در فروشگاه تصویری پخش کند باید متفاوت باشد از یک LCD که قرار است در کافی نت استفاده شود.

از دیدگاه ساده تر:

رزولشن طول و عرض تصویر را تعیین می کند و حداکثر و حداقل طول و عرض (باید با گرافیک و سیستم عامل خود هماهنگ باشد.)

کنتراست کیفیت نمایش یک پیکسل در مقایسه با یک پیکس دیگر در نمایشگر است. چرا که در طی ساخت لایه پلاسما ممکن است فرم شکل گیری طوری باشد که یک نقطه نورانی تر شود، به این ترتیب وقتی از زاویه به تصویر نمایشگر نگاه کنید به علت درخشندگی های بخش از تصویر شما انبوه نقاط تاریک تر را به حالت سایه خواهید دید. در صورتی که اگر به یک میزان نور در تمام پیکسل ها باشد شما تصویری یکنواخت مانند پوستر مشاهده میکنید که از زاویه نیز قابل مشاهده است.

البته کلی توضیح شد اما اگر خواستی خیلی کامل تر و فنی تر میشه در موردش صحبت کرد. :razz:

ولی شما به این قیمت ها نگاه کنید: (قیمت های سایت مادیران)
19اینچ W1952TQ = 255000
22اینچ W2252TQ = 252000  

این دو تا فقط تو کنتراست با هم فرق دارند 19 ایچ 20000 هست و 22 اینچ 10000 که 19 گرونتره تازه 19 ساخت ایرانه و 22 ساخت اندونزی.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » شنبه 5 بهمن 1387 00:11

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

گفتنی ها گفته شد. منابع فراوانی در اینترنت در این باب وجود دارد. همینطور در سنترال نیز دوستان واردتر از من نیز زیاد هستند، بنده دانسته های خود را بیان کردم، ادامه بحث فقط مجادله هست.

:(
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Captain II

Captain II

نماد کاربر
4251

تشکر کرده: 178 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

توسط Mohammad 1985 » شنبه 5 بهمن 1387 21:29

Negar.int نوشته است:Mohammad 1985, دوست عزیز

شما به کمک تنظیمات خود نمایشگر، همینطور نرم افزارهای جانبی Cd کارت گرافیک خود می توانید برای نمایشگر خود Mode های مختلف را تعریف کنید.

Multimedia مخصوص نمایش فیلم و عکس است. Game که برای بازی است. Text برای متن. Photo برای عکس است همینطور گزینه Auto Adjest نیز به باز نشانی سایز و روشنی تصویر به صورت خودکار با توجه به وضعیت حاظر می باشد.

عزیزم من خودم اینا رو می دونم !  
Frogfoot   من کی گفتم سونی فقط توی او ال ای دی سرمایه گذاری کرده و بقیه رو ول کرده؟ من گفتم دیگه اونها برای ال سی دی و پلاسما نمی خوان الکی هزینه کنن !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

Major

Major

نماد کاربر
414

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 4 فروردین 1386 09:43

آرشيو سپاس: 457 مرتبه در 119 پست

توسط saeed_hz » دوشنبه 7 بهمن 1387 23:28

با سلام ، با تمام مباحثی که شد به نظر شما ایا خرید ال سی دی مادیران 32 اینچ خوبه یا نه
این 2 لینک هم هست:
http://www.rayaneh.com/cat-282.aspx
http://www.rayaneh.com/product-3057.aspx
هیچ چیز واقعا خراب نیست ، حتی ساعتی كه از كار افتاده است ، دو بار در روز زمان را درست نشان می دهد ...توماس ادیسون

قبلي