در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Rookie Poster

Rookie Posterنماد کاربر
پست ها

41

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 6 مرداد 1389 13:34

آرشيو سپاس: 226 مرتبه در 32 پست

مقابله با قایقهای کوچک پرتعداد، با سامانه LCITS

توسط joiber » چهارشنبه 18 خرداد 1390 11:18


این تکنولوژی جدید برای استفاده در هلی کوپترهایی نظیر MH-60 و AH-1 کبرا طراحی شده و مدعی است توانایی رویارویی و مبارزه با تهدیدات و حملات انبوهی از قایق ها و شناورهای کوچک دریایی را دارد.


به گزارش هیتنا و به نقل از گیزمگ در شصت و سومین اجلاس سالانه انجمن هلی کوپترهای دریایی در سن دیه گو که در هفته گذشته برگزار شد، مرکز تحقیقات دریایی (ONR) از طراحی تکنولوژی سلاحی جدید برای هلی کوپترها پرده برداشت. این سیستم ایستگاه جستجوگر و عکس برداری پیشرفته آسان و کم هزینه (Low-Cost Imaging Terminal Seeker ) بنام LCITS ، موشک های 2.75 اینچی را به قابلیت هدایت آسان و دقیق مجهز می کند که به خلبانان قابلیت فرمان "Fire-Forget" را فراهم می آورد. با این فرمان موشک پس از قفل شدن روی هدف و شلیک نیاز به ارتباط با هلیکوپتر نداشته و مستقلا به سمت هدف روانه می شود. بدین وسیله خدمه این امکان را می یابند که در چند جناح با اهداف گوناگونی به مقابله بپردازند و در واقع امکان یک حمله سریع به اهداف دریایی را در بازه زمانی کوتاه تری بوجود می آورد.
برخلاف سلاح های لیزری، سیستم LCITS به توانایی و قابلیت پاسخ و واکنش سریع به حملات و تهدیدات مجهز می کند و این توانایی حاصل این است که این سیستم مسئولیت شناسایی و ردیابی اهداف را به عهده داشته و موشک ها را در حال پرواز به سوی اهداف نشانه می رود و آنها را بطور دقیق هدایت می کند و در واقع جانشین خلبان در هدایت راکت ها می باشد. این سیستم شامل 3 جزء اصلی می باشد یک بخش، الگوریتم هایی هستند که اهداف را شناسایی کرده و اطلاعات هدف را محاسبه و پردازش می کنند و مجموعه اطلاعات را انتقال می دهند. بخش دیگر، پرتاب کننده دیجیتالی هوشمند که اطلاعات اهداف را به سلاح مورد نظر می دهد و در پایان سلاح اصلی که همان LCITS می باشد.
یکی از اهداف مهم، تعیین و موقعیت یابی بوسیله سنسور های مادون قرمز رو به جلو هلی کوپتر (FLIR) است که اطلاعات اهداف شامل موقعیت قرار گیری، اندازه و مقیاس هدف، سرعت و وضوح آن را از طریق پرتاب کننده هوشمند دیجیتالی برای هدایت موشک به آن انتقال می دهد. موشک سپس نقطه هدایت ساکن خود را محاسبه کرده و پس از پرتاب با جستجوگر تصویر برداری مادون قرمز  هدف را ردیابی کرده و به آن اصابت می کند. این نقطه اصلی در ردیابی نیست، بلکه سیستم تنظیم فوکوس ارزان قیمت این سیستم، عکس گرفته شده از هدف را به الگوریتم on-board فرستاده که با پردازش تصویر، هدف را از پس زمینه جدا می کند. جستجوگر مادون قرمز سپس موشک را برای دقت در برخورد و هدف قرار دادن مرکز هدف مورد نظر هدایت می کند.مرکز تحقیقات دریایی می گوید که سیستم LCITS بصورت بالقوه تعامل و درگیری زمانی صرف شده برای هدف را به کمتر از 15 ثانیه کاهش می دهد و بدین وسیله به خلبانان اجازه می دهد که وقت خود را صرف اهداف دیگری کنند. در واقع با کاهش زمان درگیری برای هر هدف، می توان در بازه زمانی ثابت، با اهداف بیشتری مقابله کرد و این قابلیت ارزش موثر بیشتری به نیروی دریایی بر فراز قایق های شناور کوچک خواهد داد و به آنها در آسمان این امکان را می دهند که قبل از اینکه دشمن بر روی آنها نشانه رفته و به اصطلاح موشک هایشان را بر روی آنها قفل کنند، آنها از آسمان با دشمن درگیر شوند و این یک مزیت و برتری در میدان جنگ می باشد.
مایکل ایچمن مدیر دپارتمان نبردهای هوایی و سلاح های نیروی دریایی در مرکز تحقیقات دریایی ONR در این باره می گوید: "پروژه LCITS به عنوان یک پروژه آسان و کم هزینه در نظر گرفته شده، بدلیل اینکه این پروژه در واقع ارتقاء سیستم موشک 2.75 اینچی است که قبلأ وجود داشته و به جای اتکا به قطعات و تجهیزات گران قیمت، سیستم های هدایت و سنسورها به سیستم های هواپیما تکیه می کنند و با توسعه و ارتقای اطلاعات اهداف مورد نظر، دقت و کارایی این موشک ها را افزایش می دهند.
این سیستم حاصل یک همکاری مشترک مابین ONR و شرکایی نظیر کره جنوبی، DARPA ، وزارت دفاع و اداره پروژه های بین المللی نیروی دریایی می باشد. آخرین نمایشات و شنیده ها از LCITS به 1 ماه می سال 2010 باز می گردد، زمانیکه یک موشک LCITS به صورت آزمایشی از یک هلی کوپتر AH-1 کبرا شلیک شد و بصورت مستقیم به یک هدف متحرک دریایی که نشان دهنده یک قایق کوچک بود اصابت کرد. این تکنولوژی در حال حاضر تحت آزمایشات بیشتری قرار گرفته تا به عنوان بخشی از نمایش قابلیت و توانایی های مشترک تکنولوژیکی پروژه ستاره دریایی (Medusa) با عنوان JCTD با هدف یکپارچه سازی موشک ها درون پلت فرم مشترک هلی کوپتر MH-60 مورد استفاده قرار گیرد و عملیاتی شود.
منبع:http://www.hitna.ir/2965-fa.html
يک روز دروغ به حقيقت گفت:مياي بريم دريا شنا کنيم؟حقيقت ساده و زود باور پذيرفت.وقتي به کنار دريا رسيدن تا حقيقت لباس حياي خود را درآورد دروغ آنهارا دزديد و فرار کرد.از آنروز به بعد حقيقت عريان و زشت است...ولي دروغ در لباس حقيقت زيبا است .

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب joiber تشکر کرده اند:
Solver, tomcatf14ir, Mr.Amirhessam, emad_tava, un4given.1991, interceptor, SAMAN, wild-bear, oweiys, CAPTAIN PILOT, shafagh 2, Mahdi1944, Shahbaz, shola

Junior Poster

Junior Posterنماد کاربر
پست ها

119

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 20 شهریور 1389 11:29

محل سکونت

مرکز انجمنهاي تخصصي

آرشيو سپاس: 395 مرتبه در 96 پست

Re: مقابله با قایقهای کوچک پرتعداد، با سامانه LCITS

توسط kimia 55 » پنج شنبه 19 خرداد 1390 21:50

با سپاس از کاربر گرامی"joiber"‌ این هم فیلمی از کاربرد این سلاح :

http://www.mediafire.com/?3s13vg9scg3vvcv

بهترین سخنان را به گوش هوش بشنوید و با اندیشه روشن و ژرف بینی آنها را بررسی کنید. هر مرد و زن راه نیک و بد را شخصاً برگزینید  

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب kimia 55 تشکر کرده اند:
joiber, interceptor, oweiys, CAPTAIN PILOT, shola, Mahdi1944, Solver

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

756

تشکر کرده: 9 مرتبه
تشکر شده: 192 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 10 دی 1387 22:23

آرشيو سپاس: 3961 مرتبه در 604 پست

Re: مقابله با قایقهای کوچک پرتعداد، با سامانه LCITS

توسط Morteza313 » پنج شنبه 19 خرداد 1390 23:59

خوراکش یه موشک دوش پرتابه

بعید می دونم مال ایران باشه

هرچند بهترین استراتژی برخورد با شناورهای ایران هم همین هلی کوپتر هان
ان الارض یرثها عبادی الصالحون ......

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Morteza313 تشکر کرده اند:
Mr.Amirhessam, interceptor

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

3805

تشکر کرده: 24 مرتبه
تشکر شده: 1266 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 7 شهریور 1388 02:26

محل سکونت

جمهوری اسلامی ایران

آرشيو سپاس: 23503 مرتبه در 3364 پست

Re: مقابله با قایقهای کوچک پرتعداد، با سامانه LCITS

توسط Sami 1993 » جمعه 20 خرداد 1390 02:02

با انجام تمهیداتی می توان از پس هلیکوپترهای حامل این سامانه بر آمد . ایران هم در این زمینه سابقه خوبی دارد .
نمونه آن موشک ضد آپاچی است که ایران برای مقابله با هلیکوپترهای آپاچی توسعه داده . می توان از این سلاح برای مقابله با دیگر بالگردها استفاده نمود .
علاوه بر این می توان پهپادهایمان را ( مانند کرار ) مجهز به موشکهای هوا به هوا ( مثل همین موشک ضد آپاچی  و یا نمونه موشکهای دوش پرتاب ) نمود و با به پرواز در آوردن بالای نیروهایمان ازشان در مقابله بالگرد های مجهز به سامانه LCITS  حفاظت نمود .
همینطور این سیستم مطمئنا محدودیتی دارد . می توان با فرستادن قایق های بیشتر ( علاوه بر تمهیداتی که برای مقابله مستقیم و غیر مستقیم با این سامانه در نظر گرفته شده ) مشکل را تا حدود بسیار حل نمود.


گرگ ها خوب بدانند در این ایل غریب

گر پدر رفت، تفنگ پدری هست هنوز

گرچه نیکان به مرور بار سفر بر بستند


شیرمردی چو علی خامنه ای هست هنوز لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                          لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد                                                                             لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Sami 1993 تشکر کرده اند:
Solver, Mr.Amirhessam

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: مقابله با قایقهای کوچک پرتعداد، با سامانه LCITS

توسط Solver » جمعه 20 خرداد 1390 03:21

مشابه همون سیستمی هست که برای تانک ها ایجاد شده بود و عده ای معتقد بودن موشک های ضد تانک دیگر بی اثر خواهند شد با اون سیستم اما در واقعیت چنین نشد! اسرائیل مدعی شد قویترین سامانه دفاع ضد موشکی را داره (قبل از جنگ تو رزمایش خودش آزمایش و معرفیش کرده بود در آفریقا) اما در جنگ با لبنان ما شاهد اصابت انبوه موشک هایی بودیم که حزب الله اون ها را با شرایط خیلی نامطلوبی هم روانه کرده بود و این سامانه اونقدر ضعیف بود که مردم شهرها را از ترس موشک ها خالی کردند!

قطعا افراد باهوش تر از من هم زیاد هست که این را فهمیده، اما بعد تبلیغاتی برخی سیستم های دفاعی هنوز مورد توجه است و من فکر میکنم بیشتر بعد تبلیغاتی این قبیل تجهیزات است تا به کار بستن عملیشون.

شاید در محاسبات برخی مسائل منطقی به نظر بیاد، اما اگر از نزدیک با برخی سلاح ها آشنا بشید اون وقت میفهمید در مورد جنگ افزارها و سیستم مقابله با اونها همیشه منطق برقرار نیست!

این را از تلرانس دقیق ترین جنگ افزارها میتوان محاسبه کرد. اما زمانی که بعد تبلیغاتی یک سلاح مد نظر باشد اون را میشه به سادگی یک بازی کامپیوتری تصور کرد ...


اگر ما ایده آل در نظر بگیریم که این سیستم صحیح و طبق ادعا کار میکند، برای طرف مقابل هم باید ایده آل را در نظر گرفت و خوب اون وقت است که به قولا یک تیرانداز ماهر سهند 3 در وضعیت ایده آل میتواند در عرض یک دقیقه چند تا از این بالگردها را زمینگیر کنه !

اما به نظر من، نه سهند اونطور که روز معرفیش ادعا شد عملکرده و خواهد کرد نه این سیستم و امثالش اونطور که الان معرفی میشوند عمل خواهند کرد !
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
HASAN BARATY, Mr.Amirhessam

Junior Poster

Junior Posterno avatar
پست ها

158

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 4 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 شهریور 1388 13:01

آرشيو سپاس: 332 مرتبه در 96 پست

Re: مقابله با قایقهای کوچک پرتعداد، با سامانه LCITS

توسط f-35 » جمعه 20 خرداد 1390 12:08

دوست عزیز موشک سهند 3 چه موشکی هست؟ فکر میکردم فقط موشک میثاق 2 تولید میکنیم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب f-35 تشکر کرده اند:
Mr.Amirhessam

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1780

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: مقابله با قایقهای کوچک پرتعداد، با سامانه LCITS

توسط typhoon » جمعه 20 خرداد 1390 12:46

دوست عزیز موشک سهند 3 چه موشکی هست؟

یک کپی از سام 7 روسی!!!
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
Solver, Mr.Amirhessam

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: مقابله با قایقهای کوچک پرتعداد، با سامانه LCITS

توسط Solver » شنبه 21 خرداد 1390 00:47

احتمالا همین که دوستمون گفتند. همان دوش پرتاب های حرارتی که خودکار روی هدف قفل میکنند و تا 8 کیلومتر دنبال هدف میروند.

همین موشک کافیه اشتباهاً روی یک وسیله خودی قفل شود یا با تاخیر توسط تیرانداز شلیک شود آنگاه  هدف را اشتباه گرفته و احتمالا نزدیکترین و گرمترین نقطه را هدف خواهد گرفت ...
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Mr.Amirhessam, X.Nima, interceptor

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

509

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 آذر 1389 00:07

آرشيو سپاس: 2572 مرتبه در 393 پست

Re: مقابله با قایقهای کوچک پرتعداد، با سامانه LCITS

توسط interceptor » شنبه 21 خرداد 1390 06:51

دوست عزیز :razz:
جناب Mima

یعنی کسایی که این همه نشستند طراحی کردند و ساختند، فکر اینجا رو نکردند که نزدیکترین وسیله (اون هم خودی!) رو میزنه.

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

4265

تشکر کرده: 192 مرتبه
تشکر شده: 706 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 23 اسفند 1384 13:14

محل سکونت

کرج پلاک 43!

آرشيو سپاس: 13307 مرتبه در 2679 پست

Re: مقابله با قایقهای کوچک پرتعداد، با سامانه LCITS

توسط Mohammad 1985 » شنبه 21 خرداد 1390 08:56

چه فکری باید می کردند ؟؟؟ گرمای وسیله خودی با وسیله غیر خودی فرق می کنه ؟
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mohammad 1985 تشکر کرده اند:
X.Nima, Hiddenway

Captain II

Captain IIنماد کاربر
پست ها

509

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 آذر 1389 00:07

آرشيو سپاس: 2572 مرتبه در 393 پست

Re: مقابله با قایقهای کوچک پرتعداد، با سامانه LCITS

توسط interceptor » شنبه 21 خرداد 1390 16:18

آمریکا که از قایق های تندرو استفاده نمی کنه. فقط ما هستیم که استفاده می کنیم، در نتیجه شناورهای ما و اونها اندازه های مختلفی خواهند داشت و ابعاد متفاوت قایق سطح انتقال حرارت (heat transfer area) متفاوتی خواهد داشت. می شه این سطح رو به راحتی با سیستم های خاص تشخیص داد.
تازه سیستم IFF هم می تونستند به کار ببرند. این یه نقطه ضعف خوب برای این سیستم هست.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب interceptor تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: مقابله با قایقهای کوچک پرتعداد، با سامانه LCITS

توسط Solver » شنبه 21 خرداد 1390 16:29

سیستم کار سهند باز طبق توضیحات مربیان مربوطه به این شکل است: (عجب آدم جویای علمی هستم آخه دیده بان 120 م م این همه فضولی تا کار دیگر سلاح ها)  :m:a

اول اینکه این لوله پولیکا (به شوخی سربازان دیگر دسته ها اینطور صداش میکنند) یک بار مصرف است و غیر از دستگاه چکاننده اش باقی قسمت ها از جمله باطری و دستگاه نشانه روی و همون پوکه که فکر کنم از جنس چند ساز ها هست همگی یکبار مصرف هستند و پس از شلیک رها خواهند شد و چکاننده اش هم تیرانداز روی موشک بعدی نصب خواهد کرد.

اول اینکه فقط بر ضد اهداف هوایی قابل استفاده است، نکته دیگر هدف یا باید ثابت باشد (بالگرد و برخی هواپیماهای عمود پرواز) یا اینکه هدف در حال دور شدن از تیر انداز باشد! به عبارت دیگر زمانی که مثلا یک هواپیما از روبرو میاد تیر انداز در جهت حرکت اون شروع به دویدن میکند و در بلندترین نقطه که مسیر گذر هواپیما هست مستقر میشود تا هواپیما از روی سرش عبور کند و زمانی که داره ازش دور میشه سر لوله را به سمت هدف میگیره و سعی میکنه حدودی نشانه روی کند، البته دستگا نشان رویش تقریبا شبیه RPG است اما دقتش کمتر. سپس گوشش را تیز میکند یک بیپ از حس گر دستگاه شنیده خواهد شد که این به معنای قفل شدن دستگاه روی هدف است و باید در کمتر از 3 ثانیه (فکر کنم همین حدود) شلیک با نهایت دقت توسط تیرانداز انجام شود.

موشک با سرعت بسیار بالا به پرواز در میاد و به دنبال هدف خواهد رفت. اما اگر تیرانداز به خطا قبل از شنید صدای بیپ شلیک کند یا مدتی بعد از صدای اون (با تاخیر) احتمالا موشک روی اون هدفی که لوله به سمتش نشانه رفته روانه نخواهد شد و حتی سابقه اصابت موشک در نزدیکی خود تیر انداز هم وجود داشته است.

اما در کل این سلاح امروزه در ارتش بیشتر با هدف مقابله با بالگردها، هواپیماهای بدون سرنشین و شناسایی و عکسبرداری استفاده خواهد شد که از قدرت عکس العمل کمتری برخوردارند.

تا آنجا که من میدونم بیشترین قدرت پدافندی ما مربوط به آشتبارهای ما هست خصوصاً تو رزمایشی مدافعان آسمان ولایت تیپ ما از پس چند تا پرنده کشور نارنجی بر آمد به کمک همین آشتبارها.  :-) از این مدل ها که خود ایران دستکاریش کرده و لوله هاش چرخشی شده اند و گلوله در آسمان منفجر میشود. لازم نیست بخوره به خود هدف در همون حدود ارتفاع منفجر میشود و انبوه ترکش ها در کنار شانس اصابت مستقیم گلوله ها به پرنده شانس سقوط را زیاد میکند.

البته از اینکه آیا ارتفاع انفجار توسط تیر انداز تعیین میشود یا اساسا فلسفه دیگری دارد اطلاعی ندارم  :-(
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

بعدي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان