در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
1

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 5 اسفند 1392 15:11

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

درخواست کمک برای ساخت چراغ قوه با 15 led

توسط majek » دوشنبه 5 اسفند 1392 16:15

سلام دوستان
کسی میتونه مداری رو برای یه چراغ قوه برای 15 led  با ولتاژ 6 ولت و قدرت نور دهی بسیار زیاد طراحی کنه؟
لطفا اگه کسی توانایشو داره کامل توضیح بده (کاملا آماتور هستم)
ممنون دوستان

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب majek تشکر کرده اند:
aliavr

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3101

تشکر کرده: 2438 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 12 اردیبهشت 1389 11:44

KWT

آرشيو سپاس: 2956 مرتبه در 828 پست

Re: درخواست کمک برای ساخت چراغ قوه با 15 led

توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دوشنبه 5 اسفند 1392 19:05

دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا

Major I

Major I

no avatar
235

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 بهمن 1388 05:06

آرشيو سپاس: 1034 مرتبه در 211 پست

Re: درخواست کمک برای ساخت چراغ قوه با 15 led

توسط HS368 » دوشنبه 5 اسفند 1392 19:53

سلام
شما اطلاعات دقیق تر باید بدید! 15 تا led چی؟ 1 وات، و یا هایبرایت؟ شما جواب بنده رو بدید تا من راهنمایی کامل کنم چون تو این مبحث تجربه کافی دارم.
به نظرم شما از ماژول های افزاینده استفاده کنید، با این ماژول که لینکش در پایین هست می تونید ولتاژ خروجی رو با پتانسیومتر تنظیم کنید، بنابراین وقتی باتری شارژش تموم بشه باز هم این ماژول ولتاژ رو روی اون مقداری که تنظیم کردید نگه میداره، یعنی مهم نیست ولتاژ ورودی چند هست، ماژول تا حد امکان ولتاژ رو روی مقدار تنظیم شده نگه میداره. در led ها باید وات روی led از مقدار مجاز بیشتر نشه، چون اگر بیش تر بشه نور به مقدار خیلی کمی افزایش پیدا میکنه و وات اضافی صرف گرم شدن و سوختن led میشه، بنابراین شما با این ماژول میتونید led ها رو هر طور خواستید ببندید و وات مورد نیاز رو محاسبه کنید و پتانسیومتر ماژول را طوری تنظیم کنید که همین مقدر وات در خروجی داده بشه. البته باید هر چه میتونید آرایش ال ای دی رو طوری ببندید که آمپر کمتری نیاز باشه، اینطوری اتلاف در ماژول کمتر خواهد بود.

http://eshop.eca.ir/%D9%85%D8%A7%DA%98% ... 77-4a.html
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب HS368 تشکر کرده اند:
Mahdi1944, Ghost Rider