درخواست کمک برای ساخت چراغ قوه با 15 led

در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, sinaset, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

درخواست کمک برای ساخت چراغ قوه با 15 led

پست توسط majek » دو شنبه 5 اسفند 1392, 4:15 pm

سلام دوستان
کسی میتونه مداری رو برای یه چراغ قوه برای 15 led با ولتاژ 6 ولت و قدرت نور دهی بسیار زیاد طراحی کنه؟
لطفا اگه کسی توانایشو داره کامل توضیح بده (کاملا آماتور هستم)
ممنون دوستان

Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
محل اقامت: زمین پهناور خدا
سپاس‌های ارسالی: 3837 بار
سپاس‌های دریافتی: 7702 بار

Re: درخواست کمک برای ساخت چراغ قوه با 15 led

پست توسط MOHAMMAD_ASEMOONI » دو شنبه 5 اسفند 1392, 7:05 pm

سلام
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
 دوستِ عزیز , چه باور کنی چه باور نکنی چه خوشت بیاد چه خوشت نیاد ،همۀ ما آسمونی هستیم وشمارش معکوس برایِ بازگشتمون ازهمون روزِ اولِ خلقتمون شروع شده و کسی قدرتِ متوقف کردنش رو نداره و حسابِ بسیار دقیقی هم در انتظارمونه. یه آسمونیِ فعّال باش که آزمایشِ دنیا تکرارشدنی نیست. باور نمیکنی؟ همۀ ثروت و قدرت و هوش و دانش و زیبایی و نفوذت رو به کار بگیر تا مانعِ پرواز بشی. قبول نداری؟ این شما واین هم دنیا  

Major I
Major I
سپاس‌های ارسالی: 977 بار
سپاس‌های دریافتی: 988 بار

Re: درخواست کمک برای ساخت چراغ قوه با 15 led

پست توسط HS368 » دو شنبه 5 اسفند 1392, 7:53 pm

سلام
شما اطلاعات دقیق تر باید بدید! 15 تا led چی؟ 1 وات، و یا هایبرایت؟ شما جواب بنده رو بدید تا من راهنمایی کامل کنم چون تو این مبحث تجربه کافی دارم.
به نظرم شما از ماژول های افزاینده استفاده کنید، با این ماژول که لینکش در پایین هست می تونید ولتاژ خروجی رو با پتانسیومتر تنظیم کنید، بنابراین وقتی باتری شارژش تموم بشه باز هم این ماژول ولتاژ رو روی اون مقداری که تنظیم کردید نگه میداره، یعنی مهم نیست ولتاژ ورودی چند هست، ماژول تا حد امکان ولتاژ رو روی مقدار تنظیم شده نگه میداره. در led ها باید وات روی led از مقدار مجاز بیشتر نشه، چون اگر بیش تر بشه نور به مقدار خیلی کمی افزایش پیدا میکنه و وات اضافی صرف گرم شدن و سوختن led میشه، بنابراین شما با این ماژول میتونید led ها رو هر طور خواستید ببندید و وات مورد نیاز رو محاسبه کنید و پتانسیومتر ماژول را طوری تنظیم کنید که همین مقدر وات در خروجی داده بشه. البته باید هر چه میتونید آرایش ال ای دی رو طوری ببندید که آمپر کمتری نیاز باشه، اینطوری اتلاف در ماژول کمتر خواهد بود.

خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی

ارسال پست

بازگشت به “مدارهای آنالوگ و دیجیتال”