در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
232

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 22 آذر 1386 16:19

آرشيو سپاس: 11 مرتبه در 8 پست

***كمك در مورد دي وي دي رايترهاي (LightScribe)***

توسط zadora » جمعه 3 اسفند 1386 21:23

سلام به تمامي كاربران cc
بعد از كلي گشتن طولاني در سايتهاي مختلف بخصوص cc بنده هيچ مطلب به درد بخوري در مورد كيفيت و شايعاتي كه پيرامون دي وي دي رايترهاي لايت اسكريب است پيدا نكردم كه نكردم و  بالاخره دست از پا دراز تر خودم را مجبور ديدم تا از شما عزيزان درخواست كمك كنم در ضمن اين كه ميگن بعد از مدتي اپتيك دستگاه ميسوزه و ديگه بدرد نميخوره راست هستش يا نه :-(  به نظر شما بهترين دي وي دي رايتر لايت اسكريب بازار چي هستش  :-x
من از هر كسي پرسيدم گفت  hp

آدولف هیتلر: اگر من روزی در مقابل یهودیان به دفاع بر خیزم دفاع من جهاد بزرگ من است که خداوند ان را فرمان داده است.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » شنبه 4 اسفند 1386 01:57

zadora جان
بايد ديد منظور از بعد از مدتي چي هست، اينکه مسلمه به هر حال بعد از مدتي کار هر وسيله‌ي الکترونيکي دچار فرسايش ميشه،‌ اما اين زمان منطقي و قابل قبول هست، اينکه عمر اونها کمتره شايد درست باشه، اما نه اينکه مثلا زير 90% رايترهاي عادي باشه و اين با توجه به فعاليت بيشتر عادي هست و جاي نگراني نيست
در مورد مارک هم اين رايترها تازه فراگير شدند و هنور امتجان خودشون رو  پس ندادند، اما قاعداتا از نظر کيفيت مشابه رايترهاي عادي همون مارک هستند
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » شنبه 21 اردیبهشت 1387 03:39

[align=justify]كلاً قطعات مكانيكي داراي اصطعلاك بالا هستند و عمر مفيد با ضريب بهره ثابت آنها 3 سال است و از ان به بعد افت مي كنند اما در الكترونيك اين امر وجود ندارد و يك دستگاه حدوداً تا 25 - 30 سال با همان ضريب بهره اوليه كار مي كند و پس از آن افت ناچيزي دارد و تا 70 سال به طور قابل قبول عمل مي كند. امروزه شركت هاي تجاري الكترونيك براي عقب نماندن از شركت هاي مكانيكي اقدام به يك عمل كه انحرافي اقتصادي نيز است، دست زدند. مثلاً گيگابايت با ساختن سري مادربردهاي 2 ساله خود و اپسون در پرينترها كه تعداد دارند.

كلاً‌ O.D.D ها هم داراي شمارشگر هستند. البته جدا از اشكالات تصادفي و مكانيكي، اين شمارشگر است كه پس از تعداد خاصي مثلاً قبلا 6000 براي رايتر ساده TDK و الان كه اكثراً‌ حدود 3000 است،‌ قفل مي شود. در حقيقت يك مدار بر سر راه سيستم سري شده است و داراي يك حافظه زنده (Eprom) است. اين حافظه پس از پر شدن ديگر ورودي دريافت نمي كند در نتيجه سگنال ها در پشت اين مدار مي مانند و رد نمي شوند. البته تعمير اين سيستم بسيار ساده است و از روي نقشه مي توان حافظه زنده را رسيت نمود. كه اين نيازمند ارائه نقشه توسط كارخانه سازنده است.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]