در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل و موضوعات مرتبط با طراحي صفحات اينترنتي به بحث بپردازيد
Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

ايجاد Loading براي وبلاگ ها و صفحات و

توسط Farhad3614 » يکشنبه 28 اسفند 1384 02:34

امروز آموزش قرار دادن Loading براي وبلاگ ها و صفحات وب رو بهتون ميدم .
لودينگي كه امروز بهتون آموزششو ميدم به اين شيوه كار ميكنه كه هنگامي آدرس صفحه رو ميزنيد يه مستطيل در بالاي صفحه مياد و هي پر ميكنه تا صفحه كاملا لود شه .
بعد از اينكه صفحه كامل لود شد اين Loading خود به خود محو ميشه و شما صفحه رو به صورت كامل و لود شده مي بينيد .

اول يه توضيح كوچيك بدم كه هر صفحه ي Html يا قالب وبلاگ با يك تگ <html> شروع ميشه و با تگ پاياني <html/> تموم مي شه .

خوب حالا بريم سر اصل مطلب و چگونگي قرار دادن لودينگ در وبلاگ يا صفحات وب :

خوب ابتدا كد زير رو برداريد و در قالب وبلاگ ( يا كدهاي Html صفحه ي مورد نظرتون ) بعد از تگ <html> كه در اول قالب هست بزاريد .

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

همونطور كه گفتم بعد از تگ <html> يه اينتر بزنيد تا يه سطر باز بشه و بعد كد رو در اون سطر بزاريد . مثل زير
<html>
كد اول رو اينجا بزاريد
.......

بعد از اينكه كد بالا رو در جايي كه گفتم قرار داديد نوبت به كد دوم ميرسه . كد دوم كاربردش اينه كه وقتي صفحه كامل لود شد لودينگ بسته بشه پس اين كد بايد در انتهاي قالب و قبل از تگ <html/> قرار بگيره

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

كد دوم رو بايد بزاريد آخره آخره قالبتون ( اگه بزاريد قبل از تگ <html/> بهتره ) . مثل زير

.....
كد دوم رو اينجا بزاريد
</html>

لازمه اينو بگم: اينكه كد اول رو بعد از تگ <html> بزاريد ضروري نيست و ميتونيد كد اول رو در اوله اوله قالب بزاريد .

همچنين اينو : كه كد دوم رو قبل از تگ <html/> بزاريد ضروري نيست و ميتونيد كد دوم رو در آخره آخره قالب بزاريد .

فقط به اين خاطر من اين جاها رو براشون گفتم كه اول و آخر كدها معلوم باشه كه مثلا يه قالب با <html> شروع و با <html/> تموم ميشه .

اخراج شده

no avatar
79

تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 تیر 1385 18:50

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 1 پست

توسط valizadeh4 » يکشنبه 11 تیر 1385 16:07

سلام فرهاد جان
من كه نفهميدم چي شد خب همش رو كامل بزار يكجا من اون چيزي رو كه فهميدم تست كردن نشد رو بلاگ اسپات

ممنون
باي

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » يکشنبه 11 تیر 1385 18:20

valizadeh4 شما كد بلندتر رو در بالاي صفحه و كد دوم رو آخر صفحه قرار بديد
و يا كد اول رو بعد از تگ <html> و كد دوم رو  قبل از <html> قرار بديد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, SAMAN

Incredible Poster

Incredible Poster

نماد کاربر
3047

تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 21:41

آرشيو سپاس: 408 مرتبه در 218 پست

توسط Farhad3614 » يکشنبه 11 تیر 1385 23:10

valizadeh4 جان ببينيد کد اول را با يد در خط بعد از <html> بگزاريد و کد دوم را براي اين بايد در آخر بگذاريد چون زماني که تمام کدها خوانده شد و صفحه بطور کامل نيز لود شد نوبت به بستن لودينگ ميشه که بايد آخرين کد, کد دوم باشه که همين کد کوتاه دوم است که بايد قبل از تگ<html> بزاريد يعني آخر کدهاي شما.

سوالي بود مطرح کنيد :-)

Old Moderator

Old Moderator

نماد کاربر
1258

تاريخ عضويت

يکشنبه 10 دی 1385 00:01

www.ir-dl.ir

آرشيو سپاس: 1235 مرتبه در 233 پست

قرار دادن لودینگ متني برای سایت یا وبلاگ

توسط nt » پنج شنبه 28 تیر 1386 02:12

ممکن است که شما بخواهید برای صفحه بارگذاری یک تصویر و یا یک پنجره ای، در زمانی که هنوز صفحه مورد نظر شما کامل نشده است به نمایش در بیابد.

ما در قدم اول برای طراحی این پنجره بار گذار، باید بعد از تگ <Body> کدی مانند زیر را در آن قرار دهیم:

کد بالا در صفحه سایت شما، یک پنجره ای با متن " لطفاً کمی صبر کنید. صفحه در حال بارگذاری است " نمایش خواهد داد.

برای مشاهده و مخفی کردن این پنجره باید از دو کد جاوای زیر بعد از کد بالا استفاده نمایید:

سپس صفحه مورد نظر خود را امتحان نمایید تا پنجره مورد نظر را مشاهده نمایید.

توجه داشته باشید که این کد در مرورگرهای IE و Mozila و Netscape8 بخوبی کار کرده است ولی در مرورگرهای دیگر هنوز امتحان نشده است.

بعد از اینکه کد بالا را صفحه قرار دادیم، شروع به نوشتن بقیه کدهای سایت می نماییم. در انتها در هنگام بستن شدن تگ </body> (یعنی قبل از این تگ) شما باید کد زیر را برای مخفی شدن پنجره مورد نظر استفاده نمایید:

حال دیگر صفحه لودینگ ما به پایان رسیده است و می توانیم آنرا در سایت خود براحتی برای جلوگیری از خستگی بازدیدکننده هنگام بارگذاری سایت یا وبلاگ خود استفاده کنیم.

New Member

no avatar
13

تاريخ عضويت

جمعه 1 تیر 1386 14:46

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط ahmad.sadeqi » شنبه 10 شهریور 1386 16:45

سلام وبلاگ من wow-clip.blogfa.com هست ميخاوم بدونم ميشه قسمت پيوند هاي وبلاگ و يا قسمتي که توش نوشته صفحه نخست و آرشيو وبلاگ اينارو که اسمشون رو هم نميدونم رو کاري کنم تا از پايين وبلاگ به بالاي وبلاگم بياد چون اعصابم رو خورد ميکنه ممنون ميشم اگه زود جواب بديد

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
2104

تشکر کرده: 2 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 بهمن 1384 11:48

آرشيو سپاس: 1400 مرتبه در 548 پست

توسط Professional » شنبه 10 شهریور 1386 16:50

ahmad.sadeqi, با عرض خوش امد خئمت شما.
شما باید کد قالب وبلاگتون رو عوض کنید و از قالبی که دارای این خاصیت است استفاده کنید. :-)
[ دست نوشته های من:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ] - [ لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد ]

Every Thing That U Feel,Is Every Thing That I Feel

Novice Poster

Novice Poster

نماد کاربر
70

تاريخ عضويت

دوشنبه 10 دی 1386 09:57

آرشيو سپاس: 2 مرتبه در 2 پست

توسط itiranpc » پنج شنبه 2 اسفند 1386 14:36

ببخشيد لودينگ براي سويش مكث يا فلش داريد؟
اگه دارين ممنون ميشم بذاريد كارم گيره؟؟ :-)
amir@li

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

چهارشنبه 4 اردیبهشت 1387 19:09

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

توسط zafar » چهارشنبه 4 اردیبهشت 1387 19:20

سلام
چطوري مي توننم يه وبلاگ دانلود موسيقي درست کنم
چطوري مي تونم يه سايت دانلودکتاب درست کنم
اينم ايميل من
david.actor91@yahoo.com

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 4 اردیبهشت 1387 20:55

zafar,
براي ساخت وبلاگ که هيچ ملزوماتي باريشروع کار نياز نداريد و فقط کافيه نام مورد نظرتون رو در يکي از سرويسهاي ارائه وبلاگ مثل blogfa.com ثبت کنيد و کار رو شروع کنيد
اما براي ايجاد سايت، نياز به هاست و دامين براي شروع کار و اسکريپت مورد نياز مثل fusion , joomla ,wordpress براي ادامه و راه اندازي سايت خواهيد داشت، در زمينه راه اندازي سايت اگر مايل باشيد ميتونم در هر سه زمينه راهنماييتون کنم (در صورت نياز PM بديد)

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

CAPTAIN PILOT, SAMAN

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: ايجاد Loading براي وبلاگ ها و صفحات و

توسط Solver » جمعه 18 دی 1388 07:05

عنوان مبحث در مورد لودینگ صفحات وب هست، مطالب را که خوندم دیدم بهتره قبل از سوال یه نکته را یادآوری کنم،

برای نمایش تصویر هنگام بارگزاری یک صحفه وب، شیوه های مناسب تر و البته استاندارد تری هم هست مثل استفاده از Behaviores و قرار دادن کد در تگ Body که به محظ کامل شدن آن، خصوصیت تصویر یا جدلو و ... Loading  به hide تغییر یابد، یا حتی با افکت های داینامیک، المان مذکور به بیرون از کادر صحفه برده شود.

اما این اسکریپت که اینجا گذاشته شده، خودش کلی طول میکشه تا load بشه! در حقیقت ما برای ساخت رابط کاربر پسند، خیلی بیش از اندازه کاربر را منتظر میکنیم.

حداقل اگر از این اسکریپت استفاده کردید، بهتره اون را در یک فایل js بزارید و  فراخوانی کنید تا زودتر برای کاربر نمایش داده شود. هر چند با وجود قابلیت Behaviores که در شرپوینت و فرانت پیج کار با اون به سادگی آب خوردن است، توصیه میکنم از این اسکریپت ها استفاده نکنید.

اما سوال خودم  :o  که به نظرم با عنوان مبحث حاضر همخوانی بیشتری داشته باشد. من مدتی هست که بازنویسی یک قالب phpbb مشغولم، تو این راه مشکلات جالبی در phpbb و قالب هاش دیدم، که خوشبختانه تا حالا همگی را حل کردم. حتی برخی موارد هم گزارش کردم که تائید شده است.

الان در آخرین مراحل کار، با یک اسکریپت که قبلاً آقا مهدی در همین سایت جهت کوچک کردن تصاویر گذاشته بودید به مشکل برخورد کردم.

البته اسکریپت مقصود را حاصل میکند، اما یک اشکال دارد که آن هم باعث پایان نیافتن فرایند Load تگ body میشود. به این ترتیب، هم قدری این صحفه با مشکل روبرو است (از نظر استاندارد) هم اینکه loading این صفحه متوقف نخواهد شد، چون هنوز کدها در حال چرخش هستند.

[/I]

من فکر کنم باید یک اصلاحی در این خط صورت بگیرد:

for (i=1; i<document.getElementsByTagName('img').length; i++)

تا مسئله حل شود، خواستم جویای نظر  دوستان، خصوصا Mahdi1944 بشم برای حل این مسئله.
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تاريخ عضويت

Re: ايجاد Loading براي وبلاگ ها و صفحات و

توسط Mahdi1944 » جمعه 18 دی 1388 17:21

Negar.int
دليل موضوع کاملا روشن هست،‌ اين کد تا زماني که تمام تصاوير صفحه resize شوند به کار خودش ادامه ميده، کد رو در آخرين خط body قرار بديد، يعني قبل از تگ بسته شدن body، در اين صورت زماني اسکريپت شروع به کار خواهد کرد که تمامي اجزاي صفحه فراخواني شدند و در حال لود هستند، شما در حالت عادي هم تا لود کامل اجزاي صفحه از جمله تصاوير لودينگ داريد و وقتي تصاوير کامل لود شدند هم اين اسکريپت خيلي سريع اونها رو تغيير اندازه ميده، اگر مشکلي وجود داره، ممکنه به دليل وجود تصاويري با سايز بيشتر از حد تعيين شده در صفحه بعد از مکان قرار گرفتن اسکرپيت باشه، مثلا در فوتر يا هر جايي بعد از کد، به هر حال اين کد اگر در جاي درستي باشه لودينگ محسوسي علاوه بر حالت عادي ايجاد نميکنه

اگر هيچ تصويري در هيچ صفحه‌اي بزرگتر از اين سايز نبايد وجود داشته باشه، ممکنه قرار دادن کد در فوتر مشکل رو حل کنه، پس من فکر ميکنم مشکل شما وجود تصاويري بزرگتر از سايز تعيين شده در مکاني بعد از قرار گيري کد هست

crony_69, CAPTAIN PILOT, SAMAN, Solver

بعدي