بررسي بازي Lock Down

در اين بخش شما ميتوانيد درباره کليه مباحث بازيهاي كامپيوتري به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Administrator
Administrator
نمایه کاربر
پست: 15682
تاریخ عضویت: جمعه 7 بهمن 1384, 7:51 pm
سپاس‌های ارسالی: 70979 بار
سپاس‌های دریافتی: 31315 بار
تماس:

بررسي بازي Lock Down

پست توسط Mahdi1944 » سه شنبه 15 فروردین 1385, 10:20 pm

از: [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

داستان Lock Down بر اساس يكي از داستانهاي نويسنده معروف به نام Tom Clancy ميباشد.در واقع اين روزها بازيهاي زيادي بر مبناي داستانهاي اين نويسنده توسط كمپاني Ubi Soft به بازار ارايه شده است
سري بازي هاي Rainbow Six جزو قديمي ترين سري بازي هاي اكشن تيمي نيرو هاي ويژه ميباشد. اولين نسخه اين بازي زماني كه به بازار عرضه شد و طرفداران بازيهاي كامپيوتري آن زمان كه نسبت به زمان حال چيزي حدود يك دهم بودند و گرمي اين بازي را در دستان خود احساس كردند ، فكر مي كردند كه ديگر هيچ رقيبي نخواهد توانست جاي اين بازي را بگيرد . پس از اين بازي بازي هايي همچون Swat به تقليد از Rainbow Six بر آمدند اما هيچ كدام به موفيقيت اين بازي ظاهر نشدند . تاكنون بيش از 7 نسخه مختلف ار سري اين بازي ها وارد بازي ها شده است . نسخه Rainbow Six : Raven Shield تاكنون بيشترين محبوبيت و نسخه Athena Sword داراي بالاترين سطح گرافيكي بوده است . امكانات اين سري بازي هاي در حد بسيار عالي اي هست و جوانب سري بازي هاي Rainbow Six فوق العاده عالي است . سبك گرايي بازي در حد فوق العاده اي است . در هنگام پيشروي در بازي بايد به تمامي مناطق دقت كنيد ، گه گدار پيش مي آيد كه در آن هنگامي كه شما داريد با خيال راحت در بازي پيشروي ميكنيد ناگهان به طور غافلگيرانه اي كشته نشويد. بنابراين بايد به گروهتان آرايش خوبي دهيد تا بتوانند به خوبي محيط را پوشش دهند .
متاسفانه اين سري از بازي ها و يا ساده تر تمام سري بازي هايACTION - TEAM -SHOOTER که با نيرو هاي ويژه سروکار دارند داراي عنصر داستان بسيار ضعيفي ميباشند . در اين بازي ها بيشتر به گيم پلي رسيده شده است . در کل تمامي داستان اين بازي در مورد مبارزه ي نيرو هاي ويژه با تروريست ها و ماموريت هاي خطر ناک آنان است .

ضدگلوله خود را بر تن كنيد !
خود را براي يک بازي بينظير و از هر لحاظ عالي آماده کنيد . بازي اي که در سبک اکشن تيمي نيروهي ويژه يکتاست و در سبک خود يک هزاره از بازيي مثل Swat 4 جلو تر است . باز هم شرکت Ubi Soft و سري بازي هاي بينظيرTom Clancy’s . تمامي اين مشخصات با پيوستن استوديو سازنده هنرمند سري مجموعه هاي بازي Rainbow Six يعني Red strom به اين ليست كامل مي شود . اين نسخه از بازي rainbow six 4:lock down نام دارد . با آمار فروش دو نسخه Rainbow Six : Black arrow و Rainbow Six : Reven Shield مي توان براحتي پيش بيني كرد كه اين بازي در ليست ده عنوان برتر Ubisoft قرار خواهد گرفت . در درگيري هاي سخت در گروگان گيري هاي سياسي در بد ترين مخمصه ها در مکاني که ديگر کاري از دست پليس بر نمي آيد ، هنگامي که بزرگترين باند هاي تروريستي در کشور دست به اعمال ضد بشري ميزنند و پليس و ارتش کاري از سركوبي آنها ناتوانند ، دولت در يک تنگناي بزرگ قرار ميگيرد آنگاه قهرمانان ما وارد ميشوند . دلاوراني که مي توانند ماموريت ها را به سرعت هر چه تمام تر و با كمترين تلفات به پايان برسانند . اينان از جان خود گذشته اند و خود را براي مرگ آماده کرده اند و با دل و جان با مرگ بيگناهان. قتل و گروگان گيري مردم بي دفاع مبارزه ميکنند .


جلوه هاي گرافيكي
موتور گرافيكي بازي نسبت به نسخه هاي قبلي تفاوت زيادي دارد . شفافيت در اين بازي به طور بينظيري خود نمايي ميكند و تمامي اجزا بر اساس اصول واقع گرايي ساخته و پرداخته شده اند. در خيلي از عمليات ها نورپردازي حرفه اي بازي به كمك شما مي آيد . در اين مواقع مي توانيد از روي سايه ها تشخيص دهيد كه دشمن در چه مكاني قرار گرفته است .
سيستم گرافيكي بازي همچون SC3 عالي طراحي شده و شما ميتوانيد با موتور گرافيكي جديد يوبي سافت شاهد طراحي بينظير فيزيك دشمنان باشيد . شما ميتوانيد به وضوح آثار تيرها و گلوله ها را چه در تن دشمن و چه بروي محيط شاهد باشيد. شما هنگامي كه وارد اتاقي روشن ميشود ميتوانيد براي استتار بهتر چراغ هاي اتاق را خرد كنيد . جلوه ها در اين بازي به خوبي رعايت شده اند شما به خوبي و به طور طبيعي اسلحه را بدست ميگيريد (شما در نقش نيرو هاي ويژه داراي لباس هاي مخصوصي ميباشيد كه گه گاه داراي ماسكي عينك مانند نيز ميباشند) يا به عنوان مثال ديد شما از درون ماسكي عينك مانند ميباشد اما اين مورد هيچ ضرري به ديد شما در بازي نميزند وقتي كه در بازي به شما خسارت وارد ميشود و گلوله ميخوريد عينك محافظ شما ترك ميخورد. شما ميتوانيد اسلحه هايتان را به انواع و اقسام تجهيزات مجهز كنيد و در كل يك اسلحه ي بسيار دخواه و زيبا براي خود بسازيد .

تاكتيك هاي بازي
هسته ي تاكتيكي بازي با سري بازي هاي قبلي كمي متفاوت است . شما ميتوانيد به آرامي در محيط حركت كرده و در مواقع لزوم به هم تيمي هايتان دستور دهيد . در نسخه هاي پيشين دستورات شما دامنه گسترده اي را در بر نمي گرفت و به چند جمله مانند پوشش دادن ، حمله كرد ، بازكردن در و غيره محدود مي شد . اما اين نسخه اختيارات بيشتري را در مورد دستورات و كنترل دقيق و بهتر در اختبار شما مي گذارد . به جرات مي توان از Swat 4 به خاطر هوش مصنوعي فوق العاده اش تشكر و قدرداني كرد ، اما اين بار UbiSoft با تكنيك هايي كه در دمو ها عرضه كرد نشان داد كه واقعا در پي حذف كردن تمامي رقباي خود از ليست اين دست بازيهاست . به طور كلي كنترل هر يك از هم تيمي هايتان در حالت تك نفره در دست شماست . مي توانيد انواع دستور ها و فرمان ها را به آنها دهيد . گاهي اوقات نيز نياز به حمله جاسوسي و گروگان گيري داريد تا از خود گانگستر ها براي خنثي كردن بمبها استفاده كنيد . گانگسار هايي كه مطمئنا براي حفظ جان خود حاضر به هر كاري هستند .

هوش مصنوعي بازي
ميتوانيد به خوبي از سيستم جديد هوش مصنوعي بازي استفاده كنيد. وقتي كه شما به هم تيمي هايتان فرمان ميدهيد كه به يك موقعيت داخل شوند و يا منطقه اي را پوشش دهند آنها به طور كاملا عاقلانه آن را انجام ميدهند . به هر حال شما به دفعات مردان خود را در معرض خطر خواهيد ديد . محيط بازي آنچنان بزرگ است كه در خيلي از لوكيشن ها نمي توانيد به صورت گروهي پيوسته به انجام بازي بپردازيد و در اين حالت است كه بازي رنگ سختي به خود مي گيرد .
شما بايد مناسب با توانايي هاي هر يك از هم تيمي هايتان براي آنها اسلحه ي مناسب انتخاب كنيد و آنها را به درستي گروه بندي كنيد . هوش مصنوعي بازي آنچنان بالا رفته كه ميتوانيد براحتي به هم تيمي هايتان اعتماد كنيد و مي توانيد مطمئن باشيد زماني كه متوجه دشمن مي گردند ، او را نابود مي كنند ‌. در اين بازي دشمنان نيز از هوش مصنوعي خوبي برخوردار هستند ولي شما همواره از آنها يك قدم جلوتر هستيد . معمولا وقتي ياران شما به روي دشمنان آتش باز ميكنند ، آنها با اولين گلوله متوجه ي حضور شما شده و به تندي به دنبال پيدا كردن شما بر مي آيند . در نسخه ي ايكس باكس شما ميتوانيد دشمنان را قبل اينكه در خط ديدشان قرار بگيريد رويت كنيد . البته اين حالت انتخابي ميباشد و ميتوانيد از طريق منوي بازي اين حالت را خاموش كنيد . اما در كل اين حالت به صورت پيش فرض ميباشد و ميتواند كار را براي شما بسيار آسان تر كند مخصوصا زماني كه آنها در پشت شما قرار دارند و يا شما در پشت آنها هستيد و اطلاعي نداريد.

اسلحه ها و امكانات نظامي
در اين بازي انواع اقسام پوشش ها و لباس ها وجود دارد . تقريبا براي تمامي مناطق ميتوانيد از چندين نوع لباس خاص استفاده كنيد . اين لباس ها به خوبي ، با جزئيات و همراه با واقع گرايي عالي طراحي شده اند . پس از آن ميرسيم به اسلحه ها كه به نظر من تاكنون اين چنين اسلحه هايي يك جا در يك بازي بي نظير بوده و ما همچون آنرا در بازي هاي ديگري ملاحظه نكرده ايم .افراد شما در بازي در گروه هاي خاصي طبق توانايي دسته بندي ميشوند و وابسته به توانايي خاصشان شما ميتوانيد به آنها اسلحه هاي مختلفي بدهيد .مثلا براي تك تير انداز هاي اسلحه هاي Sniper و يا براي كوماندو ها اسلحه هايي مثل MP5 . شما ميتوانيد هر اسلحه را با چندين چيز و مورد اضافه آذين كنيد . ميتوانيد مثلا براي كلاشينكف تير اضافه به صورت خشاب هاي بزرگتر و دوربين و صدا خفه كن بخريد و يا براي هر اسلحه ، وابسته به نوع كار آن چندين مورد اضافه شونده بگيريد . چيزي در حدود بيش از 15 نوع نارنجك در بازي ميباشد البته نه فقط نارنجك بلكه مين هاي زميني و حساس به حركت و يا چندين نوع ديگر از مواد منفجره !
صداگذاري
اصوات در بازي به طور خوبي كار شده اند . صداي تير اندازي و تعويض خشاب هر اسلحه دقيقا از روي مدل هاي اصلي برداشته شده اند . پيام هاي شما و صداي كاراكتر ها نيز از جذابيت هاي خاصي برخوردار ميباشند كه به طور بي نظيري روح بازي هاي گروهي- ويژه را زنده ميكنند .
كمي با بازي (Game Play)
((در ابتداي هر بازي شرح ماموريت ها به شکل ماهواره اي و توضيحي براي شما بيان ميگردد)) . گيم پلي lock down همچون ساير مجموعه هاي Rainbow Six به خوبي از واقعيت پيروي ميكند و ديد واقعيت گرايي را به ما از بازي القا ميكنند .اما نسخه ي جديد مسلما نسبت به كل سري بازي هاي اكشن تيمي ويژه در جهان واقعي تر جلوه خواهد كرد .
مثلا در مرحله ي اول بازي شما بايد يك هليكوپر را پيدا كنيد تمامي اجزا و منابع و تمامي راه ها در بازي به طور استاندارد و بسيار طبيعي ميباشد . هر راهي كه در بازي وجود دارد به هيچ وجه بزرگ نمايي و قهرمان بازي نيست در ضمن وقتي كه ميخواهيد به خوبي نشانه بگيريد نميتوانيد حركتي كنيد .


مد هاي افزوده شد و تكميل به بهترين شكل
علاوه بر ماموريت هاي اصلي ((Single Player)) چند مد ديگر نيز به بازي ژ افزوده شده است كه اين مد هاي اضافه شده به بازي به همرا Single Player ميتوانند براي مدت طولاني شما را با لذت پاي بازي نگه دارند. براي اولين بار در Black arrow حالتي به سري بازي هاي Rainbow Six اضافه شد كه شما ميتوانستيد به تنهايي در يك مد خاص حركت كنيد و دشمنان را نابود كرده و گروگان ها را آزاد كنيد اين مد فرصت بزرگي بود تا بتوانيد از استراتژي هاي مخصوص و ويژه استفاده كنيد . در ادامه شما مي توانستيد از داخل يك خانه و يا پنجره به بيرون به طور مخفيانه نگاه كنيد و دشمنان را يكي پس از ديگري نابود كنيد و يا خارج از خانه با تير اندازي تمامي افراد داخل خانه و محل را نابود كنيد و گروگان ها را آزاد كنيد . در كل مد Sniper به شما فرصتي ميدهد تا مهارت تير اندازي خود را خارج از بازي اصلي و خارج از مرحله ي تميريني به طور يك مد آزاد مهك بزنيد. مدهاي ديگري نيز در بازي قرار داده شده اند كه فعلا از آنها اطلاعاتي در دست نداريم .
برخي از مشكلات
اگر چه rainbow six 4:lock down به عنوان يكي ديگر از بازي هاي استوار و مقتدر Ubi Soft خواهد بود اما در تعداد كمي از مراحل ، سطح مرحله ها به طور ناهموار و كمي بد طراحي شده اند . در بعضي نقاط نيز هوش مصنوعي بازي ناديده گرفته ميشود . اما در كل اين مشكلات در حدي جزيي ميباشد كه ما ميتوانيم به سرعت از كنار آنها بگذريم. نسخه PS2 اين بازي ميتواند با يك پيشرفت خود را تبديل به يك شاهكار كند . اما در نسخه ي ايكس باكس حالت هاي مخفيانه و تيراندازي به صورت محرمانه و حرفه اي گرايي قرار دارد . هم چنين گرافيك و فيزيك ظاهري افراد به شكلي بهتر از نسخه ي پلي استيشن2 وجود دارد و ميتوان اختلافي را در بين نسخه ي ايكس باكس و پلي استيشن 2 قائل شد . در كل فنون تاكتيكي و تير اندازي در نسخه ي Xbox به بهترين شكل طراحي شده اند
كار گروهي
مي توانيد در بازي 8 نفر را انتخاب كنيد (اين افراد از سراسر دنيا ميباشند) . اين هشت نفر ممكن است هر كدام توانايي هاي مختلفي داشته باشند . مثلا شما مي توانيد يك تك تير انداز و يك حمل كننده ي مواد منفرجه ي سنگين و يا نيروي ويژه و غيره و غيره را انتخاب كنيد اما متاسفانه اگر در يك ماموريت هر كدام از افراد گروهتان را از دست بدهيد ديگر نميتوانيد در هيچ كدام از ماموريت هاي بازي از آنها استفاده كنيد . با پيشروي در مراحل بر مهارت هم تيمي هايتان افزوده ميگردد . اما واقعا حيف ميشود كوماندويي را كه در مراحل زيادي از بازي سالم نگه داشته ايد و تجربيات او بسيار زياد شده و حالا به عنوان اصلي ترين بازيكن در بازي از او استفاده ميكنيد ناگهان در يكي از مراحل تير بخورد و كشته شود ! اين است يكي از اصولي ترين واقع گرايي هاي اين نسخه از بازي . در اين حالت براي شما واقعا ناراحت كننده است كه يكي از برجسته ترين افرادتان را از دست داده ايد و بايد بازي را بدون او ادامه دهيد .
نتيجه گيري
بدون شک اين بازي جزو بهترين باي هاي سال ۲۰۰۵ خواهد بود . اين اکشن تيمي داراي بهترين امکانات ، تجهيزات و همچنين بالاترين کيفيت در طراحي محيط و مراحل ميباشد . گرافيک بازي در حد بسيار قابل قبولي قرار دارد و بدون شک شما با انجام اين بازي حس كار گروهي و واقعيت گرايي را تجربه مي كنيد . اگر چه انتظار براي اماده شدن اين بازي سخت خواهد بود اما انتظاري شيرين دوست داشتي است . منبع بازیکده
این بازی در 5سی دی یا1 دی وی دی به بازار ارایه شده و شما می توانیداز نمایندگی های معتبر سرزمین در سراسر ایران تهیه کنید.در ضمن این نسخه نیاز به برنامه دیمون و یا کشیدن کابل ندارد و فقط نصب . سپس اجرا بازی.
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد


[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

ارسال پست

بازگشت به “بازيهاي رايانه‌اي”