در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Captain II

Captain II

no avatar
5147

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 اردیبهشت 1385 14:30

گشتم نبود نگرد نیست.

آرشيو سپاس: 152 مرتبه در 103 پست

Logitech معرفي كرد كار با ماوس روي هوا

توسط DJ.HAMED » دوشنبه 25 تیر 1386 14:11

روزنامه دنیای اقتصاد-مي‌توانيد تصور كنيد، ماوسي روي هوا كار مي‌كند! جالب است بدانيد كه تصور شما تا حد زيادي به واقعيت نزديك است چون شركت بزرگ Logitech به تازگي اين محصول را توليد كرده است.

Logitech كه در سال‌هاي اخير در زمينه توليد و عرضه محصولات و لوازم جانبي كامپيوتر فعاليت كرده است، توانسته به جايگاه خوبي در بازار اين محصولات دست پيدا كند.
اين شركت محصول جديدش را كه يك ماوس قابل شارژ بي‌سيم است، با قابليت‌هاي متفاوت از يك ماوس ليزري ساده توليد كرده است.
MX Air كه توانايي كار روي ميز يا روي هوا را دارد به كاربرانش اجازه مي‌دهد تا مانند يك دستگاه كنترل تلويزيون از اين ماوس استفاده كرده و به راحتي كامپيوترشان را از فاصله دور هدايت كنند.
اين ماوس جديد كه ظاهري شفاف و براق دارد با استفاده از تكنولوژي بي‌سيم 4/2گيگاهرتزي مي‌تواند تا فاصله 30 فوتي (حدود 10متر) كار كند.
به اين ترتيب كاربران اين ماوس محدوديت مكاني براي كار با آن نخواهند داشت.
اين ماوس مجهز به تكنولوژي‌هاي MEMS (حسگرهاي مبتني بر سيستم‌هاي ميكرومكانيكي)، DPS (پردازش سيگنال‌هاي ديجيتالي) و RF (دريافت فركانس‌هاي راديويي) است.
MX Air همچنين از الگوريتم‌هاي جلوگيري از تداخل فركانس‌ها -كه اغلب دستگاه‌هاي مجهز به تكنولوژي‌هاي بي‌سيم با برد زياد با اين مشكل مواجهند- بهره مي‌برد اين محصول جديد قابليت تركيب و اجراي چند فرمان را به طور همزمان دارد.
اين ماوس به جاي كليد چرخشي كه روي سطح خارجي اغلب ماوس‌ها قرار دارد، يك پنل لمسي دارد.
علاوه بر اين، MX AIR دو كليد كوچك براي انجام كارهاي سرگرمي مانند مكث / پخش (PLAY / PAUSE) و قطع صدا (VOLUME / MUTE) دارد.
به اين ترتيب كاربران اين ماوس مي‌توانند به راحتي به موسيقي مورد علاقه‌شان از طريق كامپيوتر گوش كنند، آهنگ‌ها را عوض كرده و ميزان صدا را كم و زياد كنند بدون آن كه لازم باشد به ميز كامپيوترشان برگردند.
به اين دليل اين ماوس براي كاربراني كه اتاق بزرگ دارند و براي كار با كامپيوترشان مجبور به طي مسافت طولاني هستند، كاملا مناسب است.
ماوس جديد Logitech قرار است از ماه آگوست به بازار اروپا و آمريكا عرضه شود.
طبق اعلام مسوولان فروش اين شركت، MX Air با قيمتي در حدود 99/149 دلار به فروش خواهد رسيد.

Captain

Captain

no avatar
3820

تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 مهر 1385 14:30

هر جا اینترنت هست... Net.

آرشيو سپاس: 85 مرتبه در 64 پست

Re: Logitech معرفي كرد كار با ماوس روي هوا

توسط DANG3R » دوشنبه 25 تیر 1386 20:42

DJ.HAMED نوشته است:

Logitech كه در سال‌هاي اخير در زمينه توليد و عرضه محصولات و لوازم جانبي كامپيوتر فعاليت كرده است، توانسته به جايگاه خوبي در بازار اين محصولات دست پيدا كند.

سلام دوستان
این جمله را جدی بگیرید!!! :grin:
من پیشنهاد می کنم اگر کسی به کار حرفه ای یا تخصصی مشغول هست از این موس ها و کیبوردها و حتی هدست و اسپیکر و ......چون دقت و کیفیت را در زمینه های گیم و گرافیک و سایر کارهای حساس و تخصصی کامپیوتری افزایش می دهد چون من خودم تجربه داشتم و استفاده می کنم گرچه قیمتش بالاست ولی به نظر من به کیفیت و دقتش می ارزه.دقت این موس ها که بر حسب dpi هست همانی است که روی جعبه اش نوشته چون اخیرا مشاهده می کنیم که دقت های کاذب برای جلب مشتری بیشتر روی جعبۀ موس ها زده می شه(موسو واسه این می گم که من از موس و کیبوردش استفاده کردم)؛پول را دور می ریزد گرچه می توانیم با همین پول یک موس بخریم که دقتش استاندارد و معلوم است.خوبی این لاجیتک این است که بعد از معرفی مدل جدید ،مدل قدیم کاهش قیمت پیدا می کند چون دیدم که مثلا موس MX518 قیمتَا و مدلاَ  از G5 بهتر پیشنهاد می شود.چرا؟چون G5 یک مقدار دردسر دارد چون وزنه ای مخصوص در آن کار گذاشته شده تا سنس موس به حالت خاصی در بیاید و برای بازیهای حرفه ای و بسیار حساس مثل Counter-Strike آنهم برای بازیکنان بسیار حرفه ای پیشنهاد می شود و این کاهش قیمت خوب است .دوم : یک خوبی هم که داره دارای دکمۀ تنظیم سنس موس بر روی خود موس است.سوم: دکمۀ Application که پیش فرض روی برنامه ها و ShortCut هایی مثل Windows MediaPlayer , My Computer ,.... قرار دارد که مثل یک میانبر میماند و شما با فشردن این دکمه می توانید به میانبرهایی که در پیش فرض و یا بر حسب نیاز خودتون در این امکان قرار می دهید به سرعت کار خود را انجام دهید و دکمۀ Back & Forward هم داره که تقریبا چیز معمولی هست.
کیبورد  : خوبی این کیبوردها : بعضی از کیبوردها پس از زمانی می شه گفت پیر می شن و کار خودشونو درست انجام نمی دن ولی اینا اینجوری نیستن و خوبی دومی که من مشاهده کردم اینه که ضد آب و ضد گرد و غبار هستن و ......
اگر سوالی بود در خدمتم... :-)  :D
موفق باشید

Captain

Captain

no avatar
3820

تاريخ عضويت

چهارشنبه 12 مهر 1385 14:30

هر جا اینترنت هست... Net.

آرشيو سپاس: 85 مرتبه در 64 پست

توسط DANG3R » جمعه 29 تیر 1386 15:39

راستی اینو یادم رفت اگر می خواهید خرج کنید و یک موس خوب بگیرید حتما براش یک پد خوب از محصولات Steel بخرید .
موفق باشید