جديدترين اخبار مربوط به نجوم را در اين بخش بخوانيد
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 آبان 1389 01:26

آرشيو سپاس: 3220 مرتبه در 668 پست

Re: ثبت تصاویر رد پای انسان بر روی ماه توسط ماه گرد LRO ناسا

توسط cheka » چهارشنبه 16 شهریور 1390 20:13

در فیلمهای منتشر شده اثری از پرتاب سفینه در کنار پرچم وجود ندارد ، در واقع (در قسمتی که بنده دیدم) خود سفینه هم در کنار پرچم بصورت ساکن ایستاده است .

در مورد دخالت شوروی در طرح این گونه مسایل ، نه تنها مدرکی در این مورد وجود ندارد و بیشتر به اتهامهای شبکه های حقوق بگیر از آمریکا شباهت دارد . بلکه سکوت شوروی در مورد این موارد مشکوک در شواهد فرود آمریکایی ها به ماه در بسیاری از اوقات توسط معتقدان به فرود آمریکا در ماه به عنوان یک عامل اثبات کننده ی واقعی بودن این ماموریت تلقی شده ، فکر کنم در همین لینک راسخون هم علل سکوت شوروی (در کل سیاست رسانه ای برژنف در اون زمان) بررسی شده است .
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cheka تشکر کرده اند:
ASHKAN95, X.Nima

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: ثبت تصاویر رد پای انسان بر روی ماه توسط ماه گرد LRO ناسا

توسط typhoon » چهارشنبه 16 شهریور 1390 22:50

سلام
من یک سوال دارم:
چرا روسها هیچ وقت کسی رو به روی ماه نفرستادند؟
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
ASHKAN95

Major

Majorنماد کاربر
پست ها

763

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 23 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 14 آبان 1389 01:26

آرشيو سپاس: 3220 مرتبه در 668 پست

Re: ثبت تصاویر رد پای انسان بر روی ماه توسط ماه گرد LRO ناسا

توسط cheka » پنج شنبه 17 شهریور 1390 00:43

typhoon نوشته است:سلام
من یک سوال دارم:
چرا روسها هیچ وقت کسی رو به روی ماه نفرستادند؟


تایفون عزیز

شوروی پس از فضا روی ماه ماموریت های تحقیقاتی و اکتشافی گسترده ای انجام داد ، اولین کاوشگری که در مدار ماه قرار گرفت از شوروی بود و اولین عکسها از طرف دیگر ماه (طرفی که ما نمیبینیم) از کاوشگر Luna 3 شوروی به زمین مخابره شد. اولین سفینه ای که به ماه برخورد کرد (Luna 2) و اولین کاوشگر فضایی که روی ماه فرود آمد و از سطح ماه به زمین اطلاعات مخابره کرد (Luna 9) از شوروی بودند . همچنین روبات ماه نورد شوروی موسوم به Lunokhod 1 ، اولین ماه نوردی بود که سطح ماه را پیمود .با این حال ، دولت شوروی برخلاف جنجال های رسانه ای آمریکا ، هیچگاه بطور علنی وارد رقابت برای فرود بر ماه نشد . اما بطور محرمانه در حال تست موشکهای مناسب برای ماموریت فرود انسان بر ماه بود ، یکی از این پروژه ها پروژه ی متشکل از سفینه ی فضایی LK بود که روی راکت عظیم N1 نصب میشد .اما این موتور بوستر دارای مشکلات فنی در بخش ترکیب عامل اکسیداسیون و سوخت (در بخش انتهایی موتور) بود ، بطوریکه در تستها ، همواره این موضوع باعث از بین رفتن راکت در مرحله ی قبل از جدا شدن مرحله ی اول راکت بود .

پروژه ی دیگر اما پروژه ای موسوم به Zond بود که از سفینه های سرنشین دار Soyuz 7K-L1 بر روی راکت های Proton استفاده میکرد ، این پروژه دارای موفقیت بیشتری بود و توانست به مرحله ی پرتاب با محموله ی بیولوژیکی برسد ، اما ظاهرا محموله ی بیولوژیکی در هنگام عبور از کمربند ون آلن از بین میرفت . با بروز این مشکل و ادعای آمریکا مبنی بر فرود سرنشینان Apollo 11 بر ماه ، این پروژه ها متوقف شدند .لازم به ذکر است که کمربند ون آلن متشکل از ذرات پر انرژی باردار (پلاسما) است که در میدان مغناطیسی زمین پراکنده شده اند ، بیشتر این ذرات پرقدرت از بادهای خورشیدی و اشعه های کیهانی وارد کمربند ون آلن شده اند . ذرات این کمربند دارای تاثیرات مخربی بر سلول های زنده و حتی بخشهای حساس الکترونیکی میباشد . برای مقابله کامل با اثرات این اشعه باید از لایه های قطور آلومینیوم در بدنه سفینه ها استفاده کرد . (یکی از علل منتقدان به فرود آمریکایی ها بر ماه نیز وجود همین کمربند انرژی است)

برای درک بهتر قدرت این کمربند انرژی ذکر برخی نکات قابل توجه است :

- یک ماهواره با 3 میلیمتر زره آلومینیومی در بدنه بطور متوسط ، حدود 2500 ار.ای.ام از تشعشعات این کمربند را جذب میکند .
- تلسکوپ فضایی هابل که هم اکنون در فضا عملیاتی است ، هنوز در هنگام گذشتن از مناطق تشعشع شدید کمربند ون آلن ، حسگرهای خود را خاموش میکند !

دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب cheka تشکر کرده اند:
Persian Cat, kalafe2006, Shahbaz, typhoon, shola, A3eman, ASHKAN95, X.Nima, Solver

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 464 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: ثبت تصاویر رد پای انسان بر روی ماه توسط ماه گرد LRO ناسا

توسط Solver » پنج شنبه 17 شهریور 1390 01:28

بنده مدت ها قبل در مورد  moon hoax تحقیقات داشتم. اینجا برای دوستان یک جمع بندی دارم از ایرادات گرفته شده:

1. بحث فرود شهاب سنگ ها و غیر قابل قبول بودن فرود بر روی چنین سطحی

2. در تصاویر هیچ شهاب سنگی در فواصل دورتر از منطقه فرود نیز مشاهده نمیشود که این امر سوال برانگیز ترین مسئله در ابتدای انتشار تصاویر بود، چرا که همگان دنبال مشاهده باران شهاب سنگ حداقل در پشت سر فضانوردان بودند!

3. بحث نبود جو در کره ماه و نواخت پرچم. البته بحث جنس خاص پرچم موضوعی بود که سالها پس از وارد کردن این اشکال بیان شد.

4. مسائل پیرامون سایه ها و تابش خورشید.

در کل پس از تحقیقات هیچ گاه از ناسا به شکل رسمی پاسخی در مقابل این سوالات داده نشد و اکثر پاسخ ها به اشکالات از طرف افراد متفرقه بوده و در حد نظریاتی دفاعی از این ماجرا در حمایت از ناسا و دولت آمریکا است. اما وقتی تنها جوابیه رسمی ناسا را در این مورد یافتم بیشتر به موضوع شک کردم، چون در اون گفته شده بود، بر فرض دروغ بودن این ماجرا باز نمیتوان ناسا و ایالات متحده را متهم به جرمی کرد چرا که این دروغ آسیبی به کسی وارد نکرده است!

ضمناً قسمت فرود بر ماه سری ترین قسمت عملیات محسوب میشود در حالی که انبوع گزارش ها مبنی بر مساعد نبودن شرایط جهت فرود بر ماه بوده است در یک مقطع نامشخص و سری اعلام شد که فرود بر ماه با موفقیت انجام شده است و البته این نیز برای برخی از پرسنل خود ناسا نیز سوال ایجاد کرده بود که با مطرح کردن مسئله به عنوان موضوعی امنیتی و سری دسترسی ایشان به منابع مربوط قطع شد.

البته جالب اینجاست بر خلاف تصور برخی دوستان، روس ها نبودند که اولین بار به این موضوع اشکال وارد کردند و ریشه اشکال تراشی ها از خود پرسنل ناسا بوده است.

از بهترین منابع اطلاعی مستند در این مورد : http://www.unmuseum.org/moonhoax.htm
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Shahbaz, yasermym, A3eman, X.Nima, ASHKAN95, cheka

Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2442

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

آخرین تصویر از جزئیات حضور انسان روی ماه/ تصویر جدید منطقه ف

توسط Shahryar » پنج شنبه 17 شهریور 1390 07:00


آخرین تصویر از جزئیات حضور انسان روی ماه/ تصویر جدید منطقه فرود آپولویی ها

سازمان ناسا تصویری دقیق با جزئیاتی بالا را از منطقه فرود ماموریت آپولو و آثار به جا مانده از حرکت فضانوردان و ابزارهای به جا مانده از آنها بر روی سطح ماه را منتشر کرده است.
                                                                 

     به گزارش خبرگزاری مهر، این تصویر به خوبی ابزارهایی که توسط فضانوردان آمریکایی طی ماموریتهای آپولو در دو دهه 60 و 70 بر سطح ماه به جا مانده از جمله نقلیه ای که بر روی ماه به کار گرفته شده بود را نمایش می دهد.
     این تصویر توسط مدارگرد اکتشافی ماه به ثبت رسیده است که از سال 2009 تا کنون در مدار ماه در حرکت بوده است. چنین تصاویری پیش از این نیز به ثبت رسیده بودند اما این تصویر یکی از دقیق ترین تصاویری است که تا کنون ثبت شده است.
     با کمک تصویر جدید دیدن تجهیزات از قبیل سکوهایی که فضانوردان از روی آن بر روی ماه قدم گذاشتند، تعدادی از تجهیزات آزمایشهای علمی و رد به جا مانده از جا به جایی این تجهیزات بر روی خاک نرم ماه امکان پذیر شده است.ر تصویر بالا می توان رد چرخهای نقلیه ماهگرد (LRV Wheel Tracks)، بسته ابزار (Science Package)، ردپای فضانوردان (Astronaut Boottrak) سکوی فرود (Descend Stage) و نقلیه پارک شده بر روی ماه (Parked LRV Buggy) را به خوبی مشاهده کرد.
     سیستم دوربین تصویربرداری زاویه باریک مدارگرد اکتشافی ماه یا LROC که ثبت این تصاویر را به عهده داشته در ارتفاع پایین می تواند به وضوح تصویری برابر 25X 25 سانتیمتر بر پیکسل دست بیابد. حتی می توان در این تصویر موقعیتی که نقلیه ماهگرد توسط دو فضانورد ماموریت آپولو بر روی کره ماه پارک شده است را نیز مشاهده کرده و دید که چرخهای این نقلیه به سمت چپ گرایش دارند.
     ماموریت مدارگرد اکتشافی ماه ماموریتی بسیار پربار بوده است و این مدارگرد تا کنون صدها تصویر از سطح ماه را به زمین ارسال کرده است. فرسایش بر روی سطح ماه بسیار کندتر از سیاره زمین رخ می دهد از این رو به تدریج تمامی نشانه های به جا مانده بر روی ماه از حضور انسان از بین خواهد رفت.
     بر اساس گزارش بی بی سی، سطح ماه به صورت مداوم مورد هجوم ریزشهابسنگها قرار دارد و به تدریج آثار به جا مانده از حرکت انسانها و ماشین بر روی ماه را با یکدیگر ترکیب خواهد کرد. تخمین زده شده است که سرعت فرسایش یک سنگ بر روی سطح ماه یک میلیمتر در هر یک میلیون سال است.


خبرگزاری مهر
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
shola, Ruozbeh, CAPTAIN PILOT, A3eman, behrad90, Shahbaz, Persian Cat, ASHKAN95

Captain

Captainنماد کاربر
پست ها

1783

تشکر کرده: 4 مرتبه
تشکر شده: 71 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 29 اردیبهشت 1386 15:58

آرشيو سپاس: 11669 مرتبه در 1512 پست

Re: ثبت تصاویر رد پای انسان بر روی ماه توسط ماه گرد LRO ناسا

توسط typhoon » پنج شنبه 17 شهریور 1390 09:24

سلام
جناب چکا از شما ممنونم. :smile: واقعا چیزی که برای من عجیبه این مسئله است که چه در زمینه فرستادن اولین ماهواره و اولین انسان روسها از آمریکایی ها سبقت گرفتند ولی آمریکایی ها بعد از مدتی هم ماهواره و هم انسان را به فضا فرستادند.حال این که چرا روسها در طی چند دهه بعد از ماموریت آپولو 11 به روی ماه نرفتند یک مقدار شبهه برانگیز است.راستی جناب چکا،فیلم ترنسفورمرز 3 رو دیدی؟
Old soldiers never die.They just fade away

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب typhoon تشکر کرده اند:
cheka, X.Nima, ASHKAN95, A3eman

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان