در اين بخش مي‌توانيد در مورد تسليحات سنگين و توپخانه‌اي به بحث بپردازيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

145

تشکر کرده: 2 مرتبه
تشکر شده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 5 آبان 1387 01:18

محل سکونت

Bushehr

آرشيو سپاس: 1243 مرتبه در 141 پست

خمپاره انداز M252

توسط M.Lawyer » چهارشنبه 9 آذر 1390 16:34

چون خمپاره انداز یک سلاح مستقیم  زن نیست بلکه یک سلاح منحنی زن است که گلوله به صورت منحنی شلیک می شود  کار یک نفر نیست بلکه همکاری 4 یا پنج نفر است گرا بستن خرج بر روی گلوله نهادن زاویه بستن و در ادامه شلیک و بعد از زدن هدف می فهمید که چقدر لذت دارد یک هدف را درست نشانه بگیرید.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

مختصات و مشخصات:در دنیای خمپاره اندازها نام M252 بیانگر اعتبار و ارزش خاصی است . این خمپاره انداز  با بردی متوسط و دقتی کم نظیر در میادین رزم سلاحی کشنده و موثر می باشد در دهه 80 ارتش آمریکا نیازمند یک خمپاره انداز 81 میلیمتری موثر و دقیق بود. در سال 1986 M252 به عنوان خمپاره انداز استاندارد 81 میلیمتری در ارتش آمریکا پذیرفته و جایگزین انواع قبلی گردید. در طراحی و ساخت  M252  علاوه بر استفاده از استاندارهای ارتش آمریکا از استانداردهای ارتش انگلیس در زمینه خمپاره انداز های 81 میلیمتری که در دهه 1970 تهیه شده بود استفاده شایانی گردید ودر حال حاضر کمتر ارتشی در دنیا وجود دارد که به این سلاح مجهز نباشد. یکی از موارد تمایز این خمپاره انداز با سایر مدلهای هم خانواده طرح دهانه آن است. در دهانه این خمپاره انداز یک طرح ابتکاری موسوم به (BLAST ATTENUATION DEVICE )BAD استفاده شده است که وظیفه آن کاهش صدای سوت پرتاب گلوله است. واین امر باعث ایجاد یک وضعیت مناسب برای خدمه این سلاح از لحاظ صوتی می شود. این سلاح برای واحدهای هوابرد پیاده نظام سبک و سایر واحد های نظامی بسیار ایده آل و ارزشمند است .

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

خدمه و مسافت شلیک و مهمات: برای استفاده موثر و سریع از این سلاح نیاز به سه خدمه است ماکزیم برد موثر آن 5700 متر و کم ترین برد قابل شلیک حدود 80 متر می باشد. ماکزیم نرخ شلیک آن 33 گلوله در دقیقه است اما برای آتشباری مداوم این نرخ به 16 گلوله در دقیقه کاهش می یابد زاویه شلیک این خمپاره انداز از 45 تا 85 درجه قابل تنظیم است. M252 علاوه بر استفاده از مهمات کلاسیک از مهمات با قدرت انفجاری بالا نیز می توان استفاده کرد .

سیستم نشانه روی و وزن:M252 از سیستم نشانه روی استاندارد خمپاره انداز های 60 میلیمتری M64 استفاده می کند. وزن این خمپاره انداز به همراه دو پایه و سیستم نشانه روی و سایر قطعات در حدود 5/40 کیلوگرم میشود که نسبت به کارایی و قدرت آن بسیار ایده آل و مناسب است.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

منبع: وبلاگ مربی نظامی
The Glory and Greatness of a Man Depends on Three Things ... Good Speech*Good Idea*Good Deed لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

                                                                             
                                                                      

                                                                        

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب M.Lawyer تشکر کرده اند:
sevrous, behrad90, Jangafzar, CAPTAIN PILOT, armanmodern

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان