در اين بخش مي‌توانيد در مورد ساير ادوات دريايي به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2877

تشکر کرده: 1406 مرتبه
تشکر شده: 1282 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 8 اسفند 1387 15:23

محل سکونت

DE - CZE

آرشيو سپاس: 35767 مرتبه در 2768 پست

Re: آشنایی با کشتی رادار گریز M80 Stiletto, خنجر پنهان آب ها

توسط CAPTAIN PILOT » چهارشنبه 30 شهریور 1390 23:13

دوست عزیز و گرامی, جناب reza4087
درود بر شما

با سپاس از تصاویر ارسالی و ارزشمند جنابعالی


بدون سرنشین هدهد

همانطور که در پست های پیشین نیز اشاره گردید, هواپیمای مورد استفاده در سامانه هدهد در واقع همان (مهاجر 4) میباشد که در محافل مختلف شاهد نامگذاری های متعدد بر روی آنها میباشیم. البته برخی تغییرات در سیستم های هدایتی و کنترلی وجود دارند اما اساسا" نمونه موجود در تصویر فوق, نسبت به گونه تکامل یافته (مهاجر 4) دارای قابلیت های کمتر از جمله عدم نصب سامانه نظارت و همچنین برد کمتر میباشد و این قبیل نمونه ها بیش از آنکه در مناطق عملیاتی مورد استفاده قرار گیرند, در نمایشگاه ها و معابر عمومی به معرض دید گذارده میگردند و گاهی در تمرینات نظامی حضور میابند.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

یک سوال: چرا بدون سرنشین ها منهدم نشدن؟

البته در موارد نه چندان محدود, بارها ناوگان های خارجی و حاضر در خلیج فارس اقدام به پاسخ های متقابل نموده اند و از جمله آخرین موارد میتوان به شلیک هشدار دهنده ناوگروه انگلستان به سوی قایق های سپاه در خلیج فارس اشاره نمود. در چندین مورد نیز هواپیماهای بدون سرنشین (اعم از داخلی و خارجی) منهدم گردیده اند اما از آنجا که این قبیل اخبار هیچگاه از جانب 2 طرف به طور عمومی و رسمی اعلام نمیگردند, لذا نمیتوان توضیحات زیادی در خصوص انها ارائه نمود. با اینحال کلیه UAV های موجود, از تکنولوژی انتقال تصویر هم زمان و Online بهره میبرند و لذا چنانچه منهدم گردند, بازهم این تصاویر در مرکز کنترل زمینی باقی میمانند و قابل بازیابی میباشند. از آنجا که UAV های (مهاجر 4) و سایر نمونه های موجود, از موتورهای پیستونی با سوخت ترکیبی اتانول و روغن کرچک به همراه اندکی نیتروژن بهره میبرند, لذا ردیابی آنها از طریق گرمای خروجی اگزوز و سر سیلندر موتور, توسط رادارهای حسگر مادون قرمز (در صورت فعال بودن در شرایط عادی) امکان پذیر میباشد و این موضوع در تصویربرداری از ناو CVN-76 نیز تقریبا" مشهود بود. رهگیری و کشف هواپیماهای بدون سرنشین در طول شب بسیار آسانتر از طول روز میباشد زیرا دوربین های دید در شب جهت بازیابی مکانی از تعداد زیادی لامپ اشعه IR و یا همان مادون قرمز بهره میبرند و این اشعه براحتی توسط دوربین های نظارتی (حتی تلفن همراه!) قابل رویت میباشد.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
LR/IRST

اما با اینحال برخی ترفندهای ویژه در جهت نزدیک شدن به حریم هوایی رزم ناوها وجود دارند که در واقع ضعف تکنولوژی و گاهی قوانین بین المللی میباشند و همانطور که بارها شاهد پرواز UAV ها بر فراز مناطق مختلف در کشور بوده ایم, طبیعتا" میتوانیم شاهد تصاویر بیشتر از جانب ناوگان بین المللی و حاضر در خلیج فارس باشیم.

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


موفق باشید
When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب CAPTAIN PILOT تشکر کرده اند:
m-249, Persian Cat, Mohammad 1985, noora, sroasha, reza4087, wild-bear, ASHKAN95, shaman

قبلي

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان