درخواست راهنمايي در مورد masm611

در اين بخش مي‌توانيد به مباحث مربوط به انواع زبان هاي برنامه نويسي بپردازيد

مدیران انجمن: athlon64x2, abbas.m.k, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member

درخواست راهنمايي در مورد masm611

پست توسط azadeh12 » جمعه 9 آذر 1386, 3:35 pm

سلام من می خام در ماکرو اسمبلر بر نامه بنویسم. masm611 را دارم. ولی اصلا link را نمی شناسه.
من دقیقا همون کارهایی رو می کنم که شما گفتید. حتی فایل obj. رو می سازه ولی وقتی می زنم link بشه اصلا link را نمی شناسه. من فکر می کردم مشکل از ماکرو اسمبلر منه و مال یکی از دوست هامو گرفتم. ولی بازم همون مشکل وجود داره. من باید چی کار کنم؟

Administrator
Administrator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 70844 بار
سپاس‌های دریافتی: 31298 بار
تماس:

پست توسط Mahdi1944 » جمعه 9 آذر 1386, 6:39 pm

azadeh12 جان
فايل link در ليست فايلهاي پکيج مورد استفاده شما وجود داره؟
LINK.EXE رو جستجو کنيد، اگر وجود داره، خط فرمان کامند پرامت رو به اون مسير برده و از اونجا اجرا کنيد، بهتره فايل obj در کنار فايل لينک باشه
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | مجله الکترونيکي سنترال کلابز

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] | [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

New Member

پست توسط aki_joudi » چهار شنبه 14 آذر 1386, 10:19 am

Mahdi1944 نوشته شده:azadeh12 جان
فايل link در ليست فايلهاي پکيج مورد استفاده شما وجود داره؟
LINK.EXE رو جستجو کنيد، اگر وجود داره، خط فرمان کامند پرامت رو به اون مسير برده و از اونجا اجرا کنيد، بهتره فايل obj در کنار فايل لينک باشه
سلام . من مي خوام به طور دقيق بدونم كه الگوريتم عملياتي MASM و TASM به چه صورت هست . اصلا فرق اين دو تا از لحاظ الگوريتم عملياتيشون به چه صورته . تخصصي و كامل . لطفا كمكم كنين

Colonel I
Colonel I
سپاس‌های ارسالی: 300 بار
سپاس‌های دریافتی: 1161 بار

پست توسط Frogfoot » چهار شنبه 14 آذر 1386, 3:16 pm

سلام . من مي خوام به طور دقيق بدونم كه الگوريتم عملياتي MASM و TASM به چه صورت هست . اصلا فرق اين دو تا از لحاظ الگوريتم عملياتيشون به چه صورته . تخصصي و كامل . لطفا كمكم كنين

الگوریتم عملیاتی چی؟!! MASM یک اسمبلر از شرکت مایکروسافت هست و TASM یک اسمبلر از شرکت بورلند. توسعه TASM متوقف شده و دیگه نسخه جدیدی از آن ارائه نمیشه، اما MASM همچنان توسط مایکروسافت توسعه داده میشه و بصورت رایگان عرضه میشه. MASM پر طرفدارترین اسمبلر تحت Win32 هست که در نسخهای جدیدش از برنامه های 64 بیتی هم پشتیبانی میکنه. TASM این امکان را داره که سورس های نوشته شده برای MASM را هم کامپایل کنه.

الگوریتم عملیاتی چی هست؟! منظورتون اینه که چطور کد را به زبان ماشین ترجمه می کنند؟ هیچکدوم از این دو ابزار Open Source نیستند که بشه با قاطعیت درباره الگوریتم های تبدیل کدشان نظر داد. اگر مشتاق این هستید که ببینید چطور کد اسمبلی به کد ماشین تبدیل میشه، اسمبلرهای Open Source زیادی وجود دارند که می تونید سورس آنها را مطالعه کنید.

ارسال پست

بازگشت به “برنامه نويسي”