در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Major I

Major Ino avatar
پست ها

162

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

دوشنبه 9 مرداد 1391 14:24

آرشيو سپاس: 534 مرتبه در 148 پست

Meta Keywords استفاده از

توسط طراحی سایت » چهارشنبه 8 شهریور 1391 12:32

Meta Keywords که اول بوجود آمد ،کار را برای موتورهای جستجو راحت کرد و مورد استقبال بسیاری از وبمسترها قرار گرفت، اما پس از چندی اوضاع به این صورت پیش نرفت و عده ای با گذاشتن کیورد‌های نامربوط و زیاد توانستند تا بازدید زیادی از سوی موتورهای جستجو دریافت کنند!
بله ! این وضع تا سال ۲۰۰۹ جریان داشت تا اینکه موتورهای جستجو مثل گوگل تغییراتی در سیستم خود جهت افزایش کیفیت جستجو بوجود آوردند. گوگل به صورت علنی در وبلاگ خود اعلام داشت که برای رتبه بندی از Meta Keywords استفاده نخواهد کرد.
حال احتمالا سوالات زیادی در ذهنتان به وجود آمده که بعضی از آنها را پیش بینی کردم و به آن‌ها پاسخ میدهم :
سوال : چرا گوگل از Meta Keywords در رتبه بندی سایت‌ها استفاده نمیکند؟
پاسخ : در پاسخ کوتاه میتوان گفت که چون برخی از وبمستران با وارد کردن متا کیورد‌های نامربوط و انبوه باعث آزار و اذیت جستجوکننده‌ها شدند، گوگل به این فکر افتاد  که دیگر از متا کیورد در رتبه بندی سایت‌های استفاده نکند.
سوال : آیا گوگل تمامی‌متا تگ‌ها را مسدود کرده یا تا تنها متا کیورد را ؟
پاسخ : خیر . گوگل تنها Meta Keywords را مسدود کرده و باقی متا تگ‌ها در گوگل مانند Meta Description هنوز قابل اجراست.
سوال : آیا گوگل برای همیشه Meta Keywords را مسدود خواهد کرد؟
پاسخ : بله ! گوگل سعی دارد رضایت کاربران را جلب کند و تا زمانی که این مشکل وجود داشته باشد گوگل از متا کیورد در رتبه بندی استفاده نمیشود.
سوال : آیا تنها گوگل از Meta Keywords استفاده نمیکند ؟

پاسخ : در موتورهای جستجوی گوگل و بینگ از متا کیورد در رتبه بندی استفاده نمیشود ،  ولی در موتور‌های جستجوی یاهو و Ask استفاده میشود.
سوال : ۲ موتور جستجو از  Meta Keywords در رتبه بندی استفاده میکند و دو موتور دیگر استفاده نمیکند ! حال در سایت خود از Meta Keywords استفاده کنیم؟
پاسخ : آن دو موتور جستجو که از متا کیورد در رتبه بندی استفاده نمیکنند از مهم ترین موتورجستجو‌ها هستتند که میتوانند به شما بازدید زیادی بفرستند ولی Yahoo و Ask هم زیاد مهم نبوده و از طرف دیگر بازدید زیادی به سایت شما ( حد اقل سایتهای فارسی ) نمیفرستد. در صورت استفاده بیش از حد و غیر طبیعی باعث ناراحتی آن دو موتورجستجو اول میشوید و درحدود ۹۰% بازدید سایت خود را از موتور جستجو از دست میدهید.
در صورتی که باز هم راضی نیستید با Meta Keywords خداحافظی کنید و دوست ندارید بازدید‌های ارجاع شده محدود سایت خود را از موتورهای جستجوی Yahoo و Ask از دست بدهید، حداقل از متا کیورد‌ها در صفحات وب خود کم استفاده کنید! و حداکثر استفاده متا کیورد را در سایت خود ۵ قرار دهید. تا از طرفی باعث ناراحتی گوگل و بینگ نشوید و از طرفی ، yahoo و ask را از دست ندهید.

به صورت کلی اگر خودتان به سایتهای بزرگ جهانی، وبلاگهای سئوکاران بزرگ و .. نگاهی بیاندازید خبری از متا کیورد نیست !
همچنان joost de valk که یکی از سئوکارهای بزرگ وب هست هم در وبلاگ خود از متا کیورد استفاده نکرده و هم در افزونه WordPress SEO پیشنهاد کرده که از این متا استفاده نکنید!
و هم میتونید خودتان دست بکار شوید ! و این تجربه را انجام دهید ! سایتی را باز کنید که از متا کیورد استفاده کرده باشد، متا کیوردی را که وارد کرده است در گوگل جستجو کنید، آیا سایتش را مشاهده میکنید؟!
به احتمال ۹۷% پاسخ خیر است و آن ۳% باقی مانده احتمال دارد که سایت بخاطر anchor text در جستجو دیده شود.
حال موضوع که روشن شد ! میتوانید خودتان تصمیم بگیرید !


واحد تحقیقات و توسعه نونگار
(طراحی و بهینه سازی سایت)
Developer2@npco.net
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
                                                                                                لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Colonel II

Colonel IIنماد کاربر
پست ها

3475

تشکر کرده: 286 مرتبه
تشکر شده: 466 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

Re: Meta Keywords استفاده از

توسط Solver » چهارشنبه 8 شهریور 1391 15:52

طراحی سایت,  

این اقدامات (نادیده گرفته شدن برخی متاتگ ها) از سال 2006 آغاز شد نه 2009 .

همچنین آزمایشات اثبات کرده است گوگل ادعای دروغین داشته و همچنان از متاتگ کلمات کلیدی استفاده میکند اما فرمول اثر دهی آن دقیقا روشن نیست.


نصیحت پایانی هم از نظر من اصلا صحیح نیست واین آزمایش هیچ گاه تائید کننده بی اثر بودن متاتگ کلیدواژه ها نمی باشد. چرا که اساسا ممکن است یک وب سایت به علت ضعف در دیگر فاکتورها جایگاه ویژه ای برای یک کلمه جستجو شده نداشته باشد.

همانطور که اشاره شد، ازمایشات ثابت کرده است بر خلاف ادعای رسمی گوگل، این موتور جستجو همچنان در حال تحلیل متاتگ ها از جمله همین متاتگ کلید واژه ها می باشد، منتها همانطور که عرض شد تنها سهم اثرگذاری را کاهش داده و در فرمول های پیچیده تری قرار داده است.

باور ندارید ؟  کافیست متاتگ را به پیج خود اضاف کنید و البته آن را به صورت دقیق تنظیم کنید تا اثر آن را در کمتر از یک ماه مشاهده کنید (با بررسی جایگاه و رتبه خودتان در جستجو برای کلیدواژه های انتخابی).
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
MASTER


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 9 مهمان