جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

اسرائیل: 4 فروند MiG-31E در راه سوریه

توسط Shahryar » چهارشنبه 18 شهریور 1388 08:44

اسرائیل: 4 فروند MiG-31E  در راه سوریه


میگ های 31 سوریه قابلیت تهاجمی نخواهند داشت


4 فروند MiG-31E  که بزودی به سوریه تحویل داده خواهند شد فاقد توانائیهای تهاجمی بوده و فقط قادر به انجام ماموریتهای شناسائی میباشند. اورشلیم پست این خبر را از قول منبعی در مسکو اعلام داشته است. اخبار رسیده از مسکو حاکیست که این کشور قصد فروش تعداد بیشتری از جنگنده ها را به سوریه ندارد زیرا این کشور قادر به پرداخت مبلغ بیشتری نیست. در این گزارش آمده است که تنها دو فروند از میگ ها عملیاتی خواهند بود و از دو فروند دیگر به عنوان "منبع قطعات یدکی" استفاده خواهد شد زیرا سوری ها به این باور رسیده اند که احتمالا روسیه خدمات پس از فروش موثری در این زمینه نخواهد داشت.


در سال 2007 گزارش هائی در مورد فروش MiG-31E  به سوریه منتشر گردید که بلافاصله از طرف مسکو تکذیب شد و بازوی صادراتی تسلیحاتی روسیه Rosoboronexport طی بیانیه ای اظهار داشت که روسیه هیچ برنامه ای برای فروش جت های جنگنده به سوریه ندارد. اگر چه، اوایل امسال، رئیس سابق آژانس جاسوسی دفاعی پنتاگون ژنرال Michael D. Maples, تائید کرد که گزارشات مستدلی در دست میباشد که مسکو و دمشق مراحل اجرای قرارداد را به پایان رسانده اند و میگ ها بزودی تحویل سوریه خواهند شد.


در حالیکه اسرائیل نگران فروش میگ های 31 به سوریه نیست اما مقامات ارشد دفاعی اسرائیل در مورد فروش جنگنده های MiG-29  به سوریه که بسیار مشابه جنگنده های F-16 مورد استفاده در نیروی هوائی اسرائیل میباشند و در دو نقش بازدارندگی و بمباران مورد استفاده قرار میگیرند هشدار دادند. سوریه علاقمند به دریافت مدل MIG-29 SMT میباشد که از برد به مراتب بیشتر، رادار پیشرفته و توانائی حمل مهمات بیشتر نسبت به نمونه های اولیه خود برخوردار است.
Sep 8, 2009


The Jerusalem Post
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Shahryar تشکر کرده اند:
shola, JavadRadical, yasermym, Hadi1001, Fariborz, CAPTAIN PILOT, kayvan6079, Shahbaz, sokuteasemuni, SadafG, Mahdi1944, capitan nima

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان