اسرائیل: 4 فروند MiG-31E در راه سوریه

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهار شنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14944 بار

اسرائیل: 4 فروند MiG-31E در راه سوریه

پست توسط Shahryar » چهار شنبه 18 شهریور 1388, 9:44 am

 اسرائیل: 4 فروند MiG-31E در راه سوریه 

 میگ های 31 سوریه قابلیت تهاجمی نخواهند داشت 

 تصویر    فروند MiG-31E که بزودی به سوریه تحویل داده خواهند شد فاقد توانائیهای تهاجمی بوده و فقط قادر به انجام ماموریتهای شناسائی میباشند. اورشلیم پست این خبر را از قول منبعی در مسکو اعلام داشته است. اخبار رسیده از مسکو حاکیست که این کشور قصد فروش تعداد بیشتری از جنگنده ها را به سوریه ندارد زیرا این کشور قادر به پرداخت مبلغ بیشتری نیست. در این گزارش آمده است که تنها دو فروند از میگ ها عملیاتی خواهند بود و از دو فروند دیگر به عنوان "منبع قطعات یدکی" استفاده خواهد شد زیرا سوری ها به این باور رسیده اند که احتمالا روسیه خدمات پس از فروش موثری در این زمینه نخواهد داشت.  

  سال 2007 گزارش هائی در مورد فروش MiG-31E به سوریه منتشر گردید که بلافاصله از طرف مسکو تکذیب شد و بازوی صادراتی تسلیحاتی روسیه Rosoboronexport طی بیانیه ای اظهار داشت که روسیه هیچ برنامه ای برای فروش جت های جنگنده به سوریه ندارد. اگر چه، اوایل امسال، رئیس سابق آژانس جاسوسی دفاعی پنتاگون ژنرال Michael D. Maples, تائید کرد که گزارشات مستدلی در دست میباشد که مسکو و دمشق مراحل اجرای قرارداد را به پایان رسانده اند و میگ ها بزودی تحویل سوریه خواهند شد.  

  حالیکه اسرائیل نگران فروش میگ های 31 به سوریه نیست اما مقامات ارشد دفاعی اسرائیل در مورد فروش جنگنده های MiG-29 به سوریه که بسیار مشابه جنگنده های F-16 مورد استفاده در نیروی هوائی اسرائیل میباشند و در دو نقش بازدارندگی و بمباران مورد استفاده قرار میگیرند هشدار دادند. سوریه علاقمند به دریافت مدل MIG-29 SMT میباشد که از برد به مراتب بیشتر، رادار پیشرفته و توانائی حمل مهمات بیشتر نسبت به نمونه های اولیه خود برخوردار است. 


 
[FONT=Verdana]Sep 8, 2009   
 
The Jerusalem Post  
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”