روسیه خرید MIG 35 را به تاخیر انداخت

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 189
تاریخ عضویت: دو شنبه 30 اردیبهشت 1392, 11:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 1414 بار
سپاس‌های دریافتی: 687 بار

روسیه خرید MIG 35 را به تاخیر انداخت

پست توسط shahab313 » دو شنبه 28 مرداد 1392, 12:00 am

روزنامه کومرسانت روسیه نوشت، وزارت دفاع این کشور خرید 37 فروند جت میگ-35 را تا سال 2016 میلادی به تعویق انداخته است.
به گزارش مشرق به نقل از ایسنا، وزارت دفاع روسیه در ابتدا قصد داشت تا در ماه ژوئن سال جاری میلادی این تعداد جت جنگنده را خریداری کند، اما ماه گذشته میلادی سرگئی سورتکوف، مدیر اجرایی کارخانجات ساخت این جنگنده اعلام کرد که این قرارداد تاکنون امضا نشده است.

وزارت دفاع روسیه هم‌اکنون قصد دارد تا این قراردادها را در سال 2016 میلادی امضا کند.

روزنامه کومرسانت به نقل از یکی از منابع وزارت دفاع روسیه نوشت، وزارت دفاع روسیه در مورد این تاخیرها در خرید جت‌های میگ اظهار نظری نکرده است.

این روزنامه در ادامه نوشت: در همان زمان، وزارت دفاع روسیه از سوی وزارت اقتصاد این کشور پیشنهادی را مبنی بر به تاخیر انداختن صرف هزینه برای خرید این جت‌ها تا سال 2016 میلادی دریافت کرد. وزارت دفاع پس از بررسی اوضاع تصمیم گرفت تا خرید این جت‌ها را به تعویق بیندازد. همچنین تعداد جت‌هایی که وزارت دفاع روسیه قصد دارد آنها را بخرد، همچنان بدون تغییر باقی مانده است.

جت‌های میگ 35 میکویان، از نسل "++4" جت‌های جنگنده و تکمیل شده میگ‌های 29 ام هستند. این جت‌ها به موشک‌های رهگیر هوا به هوا و هوا به زمین و سیستم راداری ژوک - ای مجهز هستند.

روزنامه کومرسانت همچنین نوشت که کارخانه میگ ممکن است به‌زودی از سوی وزارت دفاع روسیه برای ساخت جت‌های جنگنده میگ 29 اس.ام.تی سفارش دریافت کند و هر دو طرف آماده هستند تا در سال 2016 میلادی این خرید صورت گیرد.

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”