در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد
Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
117

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 13 شهریور 1389 18:30

آرشيو سپاس: 614 مرتبه در 95 پست

Re: ایران یکی از جنگنده های MiG-29 خود را مدرنیزه نمود

توسط Corporal » جمعه 19 شهریور 1389 07:54

تو سایت سپاه نیوز در مورد ارتقاع و بهسازی میگ 29 مذکور نوشتن.یه عکسی از کابین مدرن یه جنگنده هم گذاشتن که شبیه هیچ کدوم از جنگنده های ما نیست.فکر کنم مال همین میگ 29 باشه.البته بعد از ارتقاع.ظاهرش که خیلی پیشرفتست.
انسان کیست؟وسرنوشت او چیست؟
                                               جامیست که عقل آفرین میزندش       صد بوسه ز مهر بر جبین میزندش

این کوزه گر دهر چنین جام لطیف       میسازد و باز بر زمین میزندش

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Corporal تشکر کرده اند:
javadfakoori, sokuteasemuni, SAMAN, shola

New Member

no avatar
1

تاريخ عضويت

شنبه 5 مرداد 1387 18:55

آرشيو سپاس: 1 مرتبه در 0 پست

دوستان میخواهیم سر مون

توسط t100 » جمعه 19 شهریور 1389 12:24

دوستان من برای اولین بار تو این چند سالی دارم مینویسم فقط شنونده بودم حال آدم از این همه دروغ نظامی بهم میخوره جز چند تا قراضه قدیمی که به آرپی چی 7 قالب رهگیری هست هیچی نداریم

گر هم فرض محال چیزی داشتیم به دلیل عدم استفاده تاالان اویونیک اون از کار افتاده چون یه ماشین 5 روز خاموش باشه دیر استارتمیزنه وای به حال هواپیما                         
من چند لار تو فرودگاه مهر اباد دیدم میگ 29 و اف 4 دارن رنگ میشن قطعا جابه جا شده به سایر پایگاهها میرن به عنوان مدرنیزه
سلام از کی تا حالا رنگ کردن هواپیما با تعویض لاستیکها و شستن شد ارتقا

^:)^ آهسته برین ما هم بیاییم نیروی هوایی ما واقعا جزو 5 نیروی خاور میانه هم نیست
آخرين ويرايش توسط SAMAN در جمعه 19 شهریور 1389 17:47, ويرايش شده 1 در کل.
دليل: ویرایش شد. ارسال پست های متوالی مجاز نیست! لطفا" دقت کنید.

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

توسط میهن پرست » جمعه 19 شهریور 1389 12:53

دوست من بعضی از متخصصین نظامی در این سایت هستن که اگر در میحثی اطلاعات فوق العاده زیادی داشته باشن شاید دو تا پست متوال بدن حالا شما 3تا پست زدید که بگید چی :?  :?  :?  :-O
دوست من شما دلت جای دیگه پره برو جای دیگه خالی کن و به نیروی هوایی توهین نکن.بعدش مگه خاله بازیه که جنگنده رو رنگ کنن بگن مدرنیزه شده بعد بفرستن پایگا های دیگه.لابد خلبان و پرسنل سایر پایگاه ها هم بلا نسبت ببو تشریف دارن.
از نوع صحبت کردنت معلومه 17 سال بیشتر نداری اما دلیل نمیشه هر چی که میخوای بگی.همین نیروی فرسوده با تحریم کمر شکن تا حالا تونسته انواع جنگنده ها رو اورهال کنه و حتی تامکت خارج از سرویس رو هم به حالت عملیاتی در بیاره.خدا میدونه با دست خالی چه زحمتی کشیدن این عزیزان تا یه تامکت بتونه تو اسمون غرش کنه.
انشالله از سال های بعد از فاز تعمیر خارج میشیم و به فاز تولید میریم.
و در اخر دوست من کجای دنیا میگیرن جنگنده رو تو باند فرود گاه رنگ میکنن که شما دیدید.نکنه تو صافکاری های سر خیابون هم تامکت رنگ میکنن. ::do  ::do  ::do
و در اخر اومدم پست رو ارسال کنم دیدم این برادرمون یه پست دیگه هم زده خدا انشالله سرعت اینترنتشون رو زیاد تر کنه.

خدایا باز پستم ارسال نشد چون این اقا یک پست دیگه هم داد.زمانی که من نوشتم رو تموم کردم ایشون رسیده بود به همون نیروی هوایی داغون
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب میهن پرست تشکر کرده اند:
Sami 1993, نادر70, Present

Captain

Captain

نماد کاربر
2371

تاريخ عضويت

شنبه 24 فروردین 1387 22:03

آرشيو سپاس: 11729 مرتبه در 2040 پست

توسط yasermym » جمعه 19 شهریور 1389 14:59

t100 نوشته است:دوستان من برای اولین بار تو این چند سالی دارم مینویسم فقط شنونده بودم حال آدم از این همه دروغ نظامی بهم میخوره جز چند تا قراضه قدیمی که به آرپی چی 7 قالب رهگیری هست هیچی نداریم

خوب پس معلوم شد که همون بهتر که شنونده باشید.
حتما تعداد زیاد پست پشت سر هم نیز برای جبران چند سال سکوت بوده!!

t100 نوشته است:اگر هم فرض محال چیزی داشتیم به دلیل عدم استفاده تا الان اویونیک اون از کار افتاده چون یه ماشین 5 روز خاموش باشه دیر استارت میزنه وای به حال هواپیما
من چند لار تو فرودگاه مهر اباد دیدم میگ 29 و اف 4 دارن رنگ میشن قطعا جابه جا شده به سایر پایگاهها میرن به عنوان مدرنیزه :lol

سلام از کی تا حالا رنگ کردن هواپیما با تعویض لاستیکها و شستن شد ارتقا

^:)^ آهسته برین ما هم بیاییم نیروی هوایی ما واقعا جزو 5 نیروی خاور میانه هم نیست

پست ها ادغام شد
                                                           دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
==================================

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب yasermym تشکر کرده اند:
نادر70, Present, sokuteasemuni, MOHAMMAD JAFAR, shola

Major

Major

نماد کاربر
830

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 2 تیر 1386 23:47

باختران

آرشيو سپاس: 2330 مرتبه در 546 پست

توسط ali1371 » جمعه 19 شهریور 1389 15:39

خواهشا دستاورد ها ی نیروهوایی رو مسخره نکنید به قول یک کسی در بیابان لنگ کفش هم غنیمت است
کاری که ارتش ایران  درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
                                                                    یاسرعرفات

وبلاگ من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ali1371 تشکر کرده اند:
kimia 55

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
1606

تشکر کرده: 397 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 5 آذر 1387 13:41

آرشيو سپاس: 13186 مرتبه در 1359 پست

توسط shola » جمعه 19 شهریور 1389 18:50

Corporal نوشته است:تو سایت سپاه نیوز در مورد ارتقاع و بهسازی میگ 29 مذکور نوشتن.یه عکسی از کابین مدرن یه جنگنده هم گذاشتن که شبیه هیچ کدوم از جنگنده های ما نیست.فکر کنم مال همین میگ 29 باشه.البته بعد از ارتقاع.ظاهرش که خیلی پیشرفتست.

تصویر فوق قطعا متعلق به میگ های ایران نیست (بالا گوشه سمت چپ اقای اون خوش تیپ کراواتی را می بینید )
تصویر فوق از کاکپیت میگ-35 گرفته شده اینم تصویر واضح تر
البته امیدواریم با توجه به اخبار چند وقت پیش دستی هم به سیستم های اخلالگر این میگ کشیده شده باشه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shola تشکر کرده اند:
salam_2407, Shahbaz, Present, @lirez@, CAPTAIN PILOT, SAMAN, sokuteasemuni, Corporal, kimia 55, كيارش, Hashashin, حسن2568

Captain

Captain

نماد کاربر
983

تشکر کرده: 21 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 29 دی 1387 00:05

آرشيو سپاس: 7666 مرتبه در 921 پست

توسط @lirez@ » جمعه 19 شهریور 1389 21:17

سلام دوستان این خبر رو خیلی وقت پیش خبر گذاریهای خودمون دادند اینم تایپیک مربوطه

topic-t68980.html

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب @lirez@ تشکر کرده اند:
oweiys, sokuteasemuni

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
46

تاريخ عضويت

پنج شنبه 5 فروردین 1389 12:32

آرشيو سپاس: 139 مرتبه در 35 پست

توسط An225 » شنبه 20 شهریور 1389 06:31

با توجه به شناختی که از IRIAF داریم تعییرات انجام شده روی این میگ29 نباید از این چند مورد بیشتر باشند:
1) بهسازی کارکرد رادار N019 با بکارگیری قطعات و نیمه هادی های جدید الکترونیکی به جای قطعات قدیمی و دهه 1970 روسی
2) افزایش مقاومت رادار N019 در برابر اقدامات متقابل الکترونیکی جنگنده های دشمن یا سامانه های پدافند هوایی سام با بکارگیری سیستم های موجود در نیروی هوایی همچون ALQ-87 و ALQ-101
3) بهینه سازی یا به روز آوری کابین و کاستن از ادوات آنالوگ با کمک قطعات ارسالی از کشور دوست: بلاروس
4) بهینه سازی رادار میگ29 برای بکارگیری تسلیحات غربی همچون موشک اسپارو و سایدویندر

و ......
«اكنون شهيدان مرده‌اند، و ما مرده ‌ها زنده هستيم. شهيدان سخنشان را گفتند، و ما كرها مخاطبشان هستيم.» دكتر علي شريعتي

Major I

Major I

نماد کاربر
837

تاريخ عضويت

شنبه 19 اردیبهشت 1388 17:10

آرشيو سپاس: 2090 مرتبه در 595 پست

توسط میهن پرست » شنبه 20 شهریور 1389 16:05

An225 نوشته است:با توجه به شناختی که از IRIAF داریم تعییرات انجام شده روی این میگ29 نباید از این چند مورد بیشتر باشند:
1) بهسازی کارکرد رادار N019 با بکارگیری قطعات و نیمه هادی های جدید الکترونیکی به جای قطعات قدیمی و دهه 1970 روسی
2) افزایش مقاومت رادار N019 در برابر اقدامات متقابل الکترونیکی جنگنده های دشمن یا سامانه های پدافند هوایی سام با بکارگیری سیستم های موجود در نیروی هوایی همچون ALQ-87 و ALQ-101
3) بهینه سازی یا به روز آوری کابین و کاستن از ادوات آنالوگ با کمک قطعات ارسالی از کشور دوست: بلاروس
4) بهینه سازی رادار میگ29 برای بکارگیری تسلیحات غربی همچون موشک اسپارو و سایدویندر

و ......

دوست من فکر نمیکنم امکان شلیک موشک های غربی رو اضافه کرده باشند چون نیازی به این کار نیست و نیروی هوایی بیشتر علاقه داره موشک های شرقی رو روی جنگنده های غربی سوار بکنه.اما در سایر موارد مطمئنا همین خواهد بود.کاش توانایی ارتقا میگ ها به سطح smtرو داشتیم.اونوقت پایگاه تبریز یک اسکادران رهگیر فوق العاده قدرتمند داشت که توانایی شاخ به شاخ شدن با هر دشمنی رو داشت.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
121

تاريخ عضويت

سه شنبه 15 تیر 1389 16:31

آرشيو سپاس: 299 مرتبه در 92 پست

توسط mortaza-iri » شنبه 20 شهریور 1389 16:27

با سلام!
این فوق العاده غیر منطقی هستش که اندازه ی قطعات هواپیماهای روسی با هم تفاوتی داشته باشد! ( این هم مثل سیاه و سفید نشان دادن محصولات شوروی در دهه 80 توسط آمریکا هست!!!)
من به دوستان توصیه میکنم که منتظر شنیدن خبر خاصی  در مورد این ارتقاء ها نباشند!! ( چون هیچ وقت خبری که بشه چیز دندون گیری ازش دربیاد درز نخواهد کرد!)
بر خلاف نظر بعضی از دوستان که فالکرومها رو یه چیز به درد نخور میدونن! من حتی مدل پایش رو هم چیز بی مصرفی نمیدونم!
با توجه به اینکه ادعا میشه ایران بین 40 الی 60 تا میگ 29 داشته باشه میشه روی اونا حساب باز کرد!(من یکم تحقیق کردم به این نتیجه رسیدم که ایران حداقل 24 تا و حداکثر 60-70 تا میگ 29 داره!)

در کل مشکل نیروی هوایی بیشتر از اینکه تکنولوژیکی باشه ، بودجه هستش!( که من امیدی ندارم! به اینکه مشکل بودجه حل بشه!!!! )
رهبر انقلاب: عاملان جنایت اخیر(شهادت شهید مصطفی احمدی روشن) را مجازات خواهیم کرد...
انشاءالله.

Major II

Major II

نماد کاربر
260

تشکر کرده: 50 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 30 آبان 1388 12:11

آرشيو سپاس: 1258 مرتبه در 200 پست

توسط salam_2407 » يکشنبه 21 شهریور 1389 20:39

mortaza-iri نوشته است:با سلام!
این فوق العاده غیر منطقی هستش که اندازه ی قطعات هواپیماهای روسی با هم تفاوتی داشته باشد! ( این هم مثل سیاه و سفید نشان دادن محصولات شوروی در دهه 80 توسط آمریکا هست!!!)
)

دوست عزیز من این مطلبو از یکی از متخصص های تعمیر و نگه داری نیروی هوایی شنیدم
آخر من از گیسوی تو ، خود را بیاویزم به دار

Rookie Poster

Rookie Poster

نماد کاربر
38

تشکر کرده: 205 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 8 اسفند 1388 10:16

آرشيو سپاس: 186 مرتبه در 34 پست

توسط Motimann » يکشنبه 21 شهریور 1389 22:12

salam_2407 نوشته است:
mortaza-iri نوشته است:با سلام!
)

دوست عزیز من این مطلبو از یکی از متخصص های تعمیر و نگه داری نیروی هوایی شنیدم

با سلام؛
خوب ايشان دروغ گفته است، خيلی ساده !
بزرگترين مصرف کننده محصولات نظامی آمريکا و شوروی (روسيه) خودشان هستند و هيچوقت چنين کار احمقانه ای را انجام نميدهند تا نيروهای مسلح خودشان و همپيمانان خودشان را از بعــد تعمير و نگهداری دچار مشکل ساخته و از سوی ديگر اعتبار خود را در بازارهای تسليحاتی از دست بدهند.

kayvan6079 از این پست سپاسگزاري کرده است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Motimann تشکر کرده اند:
kayvan6079

قبليبعدي