در اين بخش شما ميتوانيد سوالات و اشکالات نرم افزاري خود را مطرح کنيد
Captain I

Captain I

نماد کاربر
1567

تشکر کرده: 3445 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 23 بهمن 1392 11:40

آرشيو سپاس: 338 مرتبه در 72 پست

درخواست راهنمایی رایت mkv با زیرنویس برای dvdplayer

توسط bamn » شنبه 2 خرداد 1394 19:13

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز . بنده یک نگاه کلی به تیتر مباحث کردم و دیدم این سئوالی که برایم وجود دارد در بینشان نیست . حالا اگر جایی وجود داشته و بنده ندیده ام به بزرگواری خودتان ببخشید .
و اما ، غرض از مزاحمت ؛
بنده حدود یک هفته است که چند فایل فیلم با فرمت mkv به دستم رسیده که می خواهم آنها را برای تماشا روی dvd plaer اتاقم رایت کنم اما هر راهی که بلد بوده و نبوده ام را در این یک هفته رفته ام به نتیجه مطلوب نرسیده ام . فقط خواهشاً قبل از اینکه یک جواب کلی بدهید خوب به توضیحات بنده توجه کنید :

اولاً بنده این فیلم ها را در کامپیوتر تماشا کرده ام . روی فلش هم که باشند دستگاه سینمای خانگی منزلمان پخش می کند اما می خواهم به صورت video dvd داشته باشم تا هر وقت خواستم با dvd player خودم تماشا کنم!

دوماً این فیلم ها را که یکی از دوستانم بر روی فلش برایم آورده ، فایل های زیر نویس جداگانه هم داشته اند که بنده آنها را با نرم افزار mkv merge به فیلم متصل کرده ام . حالا هم نسخه زیرنویس دار فیلم ها را روی هاردم دارم . هم نسخه های جداگانه را .

سوماً حتماً می دانید که با nero express نمی شود mkv رایت کرد و باید حتماً یکی از سه فرمت ifo ، vob یا bup باشد اما نسخه های تبدیل شده mkv به این سه فرمت توسط دو نرم افزار format factory و mkv merge توسط nero شناسایی نمی شوند .

چهارماً از نرم افزار convertxtodvd4 هم استفاده کرده ام اما نتیجه نهایی بدون زیرنویس است و تازه عبارات مربوط به معرفی نرم افزار هم مرتباً روی صفحه نمایش داده می شود و بنده نمی دانم تیک حذف آنها کجاست؟!

پنجماً از nero video هم استفاده کرده ام . اولاً حجم فایل آنقدر زیاد می شود که dvd معمولی قبول نمی کند و بعد از کلی گشتن که توانسته ام dvd 9 گیر بیاورم و یکی از فیلم ها را رایت کردم باز هم بدون زیر نویس است!

و ...

در ضمن توجه داشته باشید که بنده در موارد چهارم و پنجم فایل هایی را برای رایت انتخاب کردم که زیرنویس به آنها الصاق شده بود نه فیلم های زیرنویس جدا .

حالا شما اگر نکته ای به ذهنتان می رسد که بنده از قلم انداخته ام و کارم را راه می اندازد حتماً راهنمایی کنید چون آن دوستم قرار است فیلم های بیشتری را به همین شکل برایم بیاورد!

کانال تلگرام فروشگاه بنده :

https://t.me/hor_hamoon

SMH از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain

Captain

نماد کاربر
1879

تشکر کرده: 6269 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 6 مهر 1392 22:47

آرشيو سپاس: 794 مرتبه در 318 پست

Re: درخواست راهنمایی رایت mkv با زیرنویس برای dvdplayer

توسط SMH » شنبه 2 خرداد 1394 19:52

bamn,  با سلام
بهتون توصیه می کنم حتما نرم افزار xmedia recod رو تست کنید ، نمی دونم به درد این کارتون می خوره یا نه ((ولی به احتمال بالای 80 درصد مشکلتون و حل می کنه چون نرم افزار فوق العاده حرفه ای هست )) ولی ارزش یکبار امتحان کردن رو داره این نرم افزار ...
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

2 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1567

تاريخ عضويت

توسط bamn » يکشنبه 3 خرداد 1394 10:19

mojtaba13721372 نوشته است:bamn,  با سلام
بهتون توصیه می کنم حتما نرم افزار xmedia recod رو تست کنید ، نمی دونم به درد این کارتون می خوره یا نه ((ولی به احتمال بالای 80 درصد مشکلتون و حل می کنه چون نرم افزار فوق العاده حرفه ای هست )) ولی ارزش یکبار امتحان کردن رو داره این نرم افزار ...

دوست عزیز ، نرم افزاری رو که گفتید حتماً امتحان می کنم اما فکر نمی کنید بدون راهنمایی و آموزش شانسم کمتر از 80% باشد؟!
دوستان دیگر هم اگر چیزی به ذهنشان می رسد حتماً بگویند!

Captain

Captain

نماد کاربر
1879

تاريخ عضويت

توسط SMH » يکشنبه 3 خرداد 1394 10:54

bamn, با سلام دوست عزیز
شما نرم افزار و دانلود کن ، وارد نرم افزار و فقط فیلم رو وارد نرم افزار کن .
روی فیلم کلیک کن تا اپشن های زیرش همگی فعال بشن .
توی قسمت format نوع خروجی رو روی VOB قرار بدید و توی قسمت subtitle گزینه ی import رو بزنید و زیرنویس مورد نظر رو وارد کنید و کنارش یه فلش به سمت راست داره رو بزنید تا زیرنویس به فیلم اضافه بشه .
در تولبار نرم افزار گزینه ی add to queue (همون علامت +) رو بزنید و در آخر هم گزینه ی encode براتون فعال میشه و می تونید از فیلمتون خروجی بگیرید .
در ضمن می تونید توی قسمت های دیگه ی نرم افزار بصورت حرفه ای روی فیلمتون تغییراتی رو ایجاد کنید که به دلیل ویژگی های فوق العاده فراوانی که داره نمیشه گفت و باید با تست به بهترین نتیجه برسید ...
در ضمن این نرم افزار زیر نویس و با فیلم marege نمی کنه که بعدا توی DVD مشکل به وجود بیاد ، بلکه اون رو شبیه به عکس یا همون واتر مارکی می کنه که روی فیلم قرار می ده ، بنابراین هیچ مشکلی دیگه برای زیرنویستون پیش نمیاد و به راحتی می تونید کارتون رو انجام بدید.
موفق باشید
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1567

تاريخ عضويت

توسط bamn » يکشنبه 3 خرداد 1394 20:35

این رو هم امتحان کردم فایده ای نداشت!

اولاً باز هم نرو اکسپرس اون رو به عنوان فایل حقیقی vob قبول نکرد . دیگه نرفتم با نرو ویدئو امتحان کنم!

دوماً تبدیلش نزدیک به دو ساعت طول کشید در حالی که بنده اونی رو انتخاب کرده بودم که حجمش کمتر از همه بود!

سوماً کیفیت تصویر نتیجه خیلی پایین است در حالی که یک فایل 850 مگابیتی را تبدیل کرده به 5 فایل روی هم 5.1 گیگابایتی! با این کیفیت پایین اصلاً صرف نمی کند dvd 9 خرجش کنم!

خلاصه ، دوستان ، بالاخره باید حتماً یک راهی باشد که بنده را به نتیجه مطلوب برساند . الکی این فرمت mkv را محبوب کرده اند که بساط dvd player های قدیمی را جمع کنند . اما خیال کرده اند!

Captain

Captain

نماد کاربر
1879

تاريخ عضويت

توسط SMH » يکشنبه 3 خرداد 1394 21:15

bamn,  
اولاً باز هم نرو اکسپرس اون رو به عنوان فایل حقیقی vob قبول نکرد . دیگه نرفتم با نرو ویدئو امتحان کنم!

مگه میشه ؟؟؟!!!
این نرم افزار بهترین و کامل ترین نرم افزار توی زمینه ی تبدیل هست ، هر نرم افزاری که بگید و توی این زمینه امتحان کردم و بهترین نتیجه و خروجی رو از این نرم افزار گرفتم ...

دوماً تبدیلش نزدیک به دو ساعت طول کشید در حالی که بنده اونی رو انتخاب کرده بودم که حجمش کمتر از همه بود!

تبدیلش بسته به قدرت سیستم شما اون مدت زمان طول کشیده ، در ضمن وقتی داره تبدیل می کنه می تونید periority اون رو تغییر بدید و روی real time بذارید تا رندرینگ رو سریع تر و با تمام توان سیستم انجام بده ...

سوماً کیفیت تصویر نتیجه خیلی پایین است در حالی که یک فایل 850 مگابیتی را تبدیل کرده به 5 فایل روی هم 5.1 گیگابایتی! با این کیفیت پایین اصلاً صرف نمی کند dvd 9 خرجش کنم!

سایز خروجی رو می تونید از قسمت filter/previwe تغییر بدید و کیفیت و بیت ریت رو هم می تونید از منوی video تغییر بدید تا به نتیجه ی دلخواه برسید ....

در ضمن کانتاینر mkv بهتره بگیم و کدک h264 که به فشرده سازی فریم ها می پردازه بهترین کدک قابل استفاده برای تبدیل هست که کمترین حجم به همراه بیشترین کیفیت رو بهتون میده ...
در ضمن شما خروجی نرم افزار  convertxtodvd رو ببینید و خروجی این نرم افزار رو هم دقیقا همون انتخاب کنید تا مشکلی پیش نیاد ، اگه km player دارید قسمت media infi رو یه نگاه بندازید و سعی کنید تنظیمات این نرم افزار رو هم عین همون درست کنید تا به نتیجه برسید ...

در کل این نرم افزار همه جوره قابل دفاع هست ...
       گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

Mahdi1944 از این پست سپاسگزاري کرده است

Captain I

Captain I

نماد کاربر
1567

تاريخ عضويت

توسط bamn » دوشنبه 4 خرداد 1394 10:16

از توضیحاتتان متشکرم اما تا آن مورد اول حل نشود بقیه اش فایده ای ندارد!

اول از همه باید متذکر شوم که بنده همه کارهایم را روی xp انجام می دهم اما چون نمی توانم nero را روی xp نصب کنم (دلیلش را نمی دانم . یک آدم واردتر از خودم هم آمد و گفت چون قبلاً nero رویش بوده و پاک شده ، حالا nero قبول نمی کند اما حتی با دستکاری رجیستر هم نتوانست درستش کند! - لابد می گویید ویندوز را عوض کن! اگر ویندوز را عوض کنم چند گیگابایت آبدیت هایی که در این چهار سال انجام داده ام هدر می روند!) nero را روی ویندوز 8 دارم . بنابراین نتیجه ای که از تبدیل کننده می گیرم روی xp است و رایتی که می خواهم روی 8 .

دوماً فایل های تبدیل شده در xp مشکلی برای پخش ندارند . اما در 8 به صورت فایل های بی هویت با آیکن سفید نمایش داده می شوند . در نرو اکسپرس هم وقتی وارد بخش انتخاب فایل می شوم نمایش داده می شوند اما وقتی انتخابشان می کنم با پیغام no compatible file found مواجه می شوم .

حالا به نظر شما اگر xmedia recod را روی 8 نصب کنم ، نتیجه تبدیل توسط نرو قابل خواندن خواهد بود؟

Captain

Captain

نماد کاربر
1879

تاريخ عضويت

توسط SMH » دوشنبه 4 خرداد 1394 16:04

bamn,  با سلام
دوماً فایل های تبدیل شده در xp مشکلی برای پخش ندارند . اما در 8 به صورت فایل های بی هویت با آیکن سفید نمایش داده می شوند .

خب برای رفع این مشکل شما روی فایل کلیک کنید و open with رو انتخاب کنید و نرم افزار رو یکی از پلیر هایی که نصب دارید ترجیحا km یا pot player استفاده کنید .
دوماً فایل های تبدیل شده در xp مشکلی برای پخش ندارند . اما در 8 به صورت فایل های بی هویت با آیکن سفید نمایش داده می شوند .

این رو هم تست کنید .
اون کاری که گفتم رو انجام دادید؟؟!!!

گر چرخ به كام ما نگردد     

كاري بكنيم تا نگردد       

3 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند