صندلی داغ با حضور Mohsen1001...

صندلي داغ مرکز انجمنهاي تخصصي

مدیران انجمن: AGeNiS1, MASTER, ASHKAN95, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11995 بار

صندلی داغ با حضور Mohsen1001...

پست توسط Mil@d » دو شنبه 21 اردیبهشت 1388, 8:28 pm

دورد دوباره بر دوستان سنترالی

در پنجمین قسمت از صندلی داغ این بار یحتمل چالشی ترین صندلی را خواهیم داشت! بله دوستان میهمان ما محسن 1001 و مدیر انجمن اعتقادات و از دوستان بسیار مقید و محب اهل بیت و تشیع هستند.از جهاتی این صندلی برای خود بنده نیز جالب توجه خواهد بود...در صندلی داغ خودم بخشی از شخصیت و منش و اخلاقیاتم بر همگان آشکار شد و شاید چیزی که چندان به آن پرداخته نشد عقاید مذهبی بنده بود که معمولا در جایی بروز نمی دهم ولی در این صندلی استثنائا چون می خواهم بحثی جذاب برای شما داشته باشیم کمی وارد این وادی خواهم شد. وجه اشتراک بنده و محسن در شیعه بودن و اعتقاد به ظهور منجی است و بسیاری از مسائل شیعی دیگر...وجه افتراق بنده و ایشان نیز بعد فقهی شیعه است که نوع نگاهمان به این بحث متفاوت است...امیدوارم با این صندلی و پرسشهای خاصی که مطرح خواهد شد بتوانیم هر بیشتر به اقتراب نظر دست یابیم.

بنده حتی به خاطر اینکه سوبرداشتی نشود آواتور خود فَرَوَهَر را که نمادی از تاریخ وفرهنگ ایران زمین بود و اصلا برای بنده بعد مذهبی ندارد و جنبه ای ملی و تاریخی برای آن قائلم و ممکن بود ناخودآگاه به تبلیغ زردشتیت تعبیر شود عوض نمودم و سمبلی از ابتدای نام خود و سه پرچم ایران را برگزیدم.

ابتدا کمی با محسن و شخصیت و اخلاقش و یه سری سوالات غیر مذهبی آغاز خواهیم کرد و در اواخر صندلی به بحثی داغ پیرامون سوالات نسل جدید و احساساتی که از تضاد دین و مدرنیته به او دست داده است خواهیم پرداخت.انشالله در پایان تاپیک بسیاری از پوشیده ها آشکار و دوستان با حقایق شیعه مولا علی بیشتر اشنا شوند.

محسن جان ابتدا ریش و قیچی را دست خودت میدهم کامل خودت و مشخصاتت مثل صندلی قبلی را بگو و مقداری از منش و اخلاقیاتت و همچنین فعالیت های فعلی ات...

اینها را که مفصل گفتی میروم سراغ سوال...چون تا جمعه شب خیلی با هم کار داریمتصویر
  بی  

Captain
Captain
نمایه کاربر
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 1385 بار
سپاس‌های دریافتی: 3738 بار
تماس:

Re: Mohsen1001 روی صندلی داغ...!

پست توسط sayeh_roshan_1988 » دو شنبه 21 اردیبهشت 1388, 8:49 pm

با سلام خدمت Mohsen1001 :
لطفا یک لیست کامل از کتاب هایی که هر شیعه باید حداقل یک بار در عمر خود مطالعه نماید ، ارایه دهید .
ملکوت نماز دقیقا چیست ؟
بهترین اذکار از دید شما چه ذکرهایی می باشند ؟
لطفا نظرتان را درباره تک تک مراجع تقلید بیان نمایید ؟
با سپاس .
[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

[لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]

کارت پستال درخواستی اعضای سنترال

Colonel I
Colonel I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 587 بار
سپاس‌های دریافتی: 777 بار

پست توسط mohayer » سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 9:47 am

محسن قد اتاك المسیئ وقد امرت المحسن ان یتجاوز عن المسیئ انت المحسن و انا المسیئ
   نیکوکار، اینک بنده گناه کار تو به درگاهت آمده؛ و تو خود دستور دادی که نیکوکار از لغزش گناه کار در گذرد؛ اکنون تو آن نیکوکاری و من آن گناه کار

چه شگفت و شگرف، عاشق و معشوق در دنیای زمینی نام های گوناگون دارند، از غرب تا به شرق آنجا که لیلی و مجنون، شیرین و فرهاد، وامق و عذرا آشفته و دلباخته در پی عشق رمینی خویشند و آنجا که رومئو و ژولیت در دیگر سوی دنیا دلداده و عاشق گام در مسیری نهادند که همه عاشقان و معشوقان آن را پیموده اند. هیچ گاه از ذهنم دور نمی شود آن هنگامی را که رومئو برای رسیدن به معشوق گفت Deny your name یعنی از نام خود در گذر و ... 
عشق زمینی باید راهی به سوی عشق متعالی و آسمانی باشد و اگر نباشد به قول مولانا : عشق هایی کز پی رنگی بود ---عشق نبود عاقبت ننگی بود...
شگرف و شگفت آنجا است که در دنیایی فراتر از زمین گاهی عاشق و معشوق هم نام اند. چه زیبا است عشقی که معشوق از فرط عشق به عاشق نام خویش را بر او نهاده باشد...
1-محسن، هم اکنون چه احساسی داری؟
2-"نحن اقرب من حبل الوريد" آیا تا کنون مصداق این آیه را لمس کرده ای؟
3-احساس می کنی تو چه قدر به او نزدیکی؟

4-نوشتار زیر را با دقت بخوان:

[COLOR=#4f6128]"دیدیم که می شناسیمش ،از آن جاذبه ای که بالها را بسوی او می گشود ،از آن قبای اشک که بر اندامش دوخته بود، از آنکه می سوخت و با اشک از چشمان خویش فرو میریخت و فانی می شد در نوری سرمدی ، همان نوری که مبدآ ازلی ادم و عالم است و مقصد ابدی آن. آب میگذرد، اما این نقش سرمدی فراتر از گذشتن بر نشسته است . چشمانش بسته شد،اما نگاهش باقی ماند ، دهانش بسته شد ،اما کلامش باقی ماند.

زمین مهبط است، نه خانه وصل. در این جا نور از نار می زاید و بقا در فنا است و قرار در بی قراری. زمین معبر است و نه مقر... و ما می دانستیم .پروانه ای دوران دگردیسی اش رابه پایان برد و بال گشود و پیله اش چون لفظی تهی از معنا ، از شاخه درخت فرو افتاد . رشته وحی گسست و ما ماندیم و عقلمان. عصر بینات به پایان رسید و ان اخرین شب ، دیگر به صیح نینجا مید .در تاریکی شب ، سیر سیرکی نوحه غربت را زمزمه میکرد. خانه، چشم بر زمین و اسمان بست و در ظلمت پشت پلک ها یش پنهان شد. پرده ها را آویختیم تا چشمانمان به لاشه سرد و بی روح زمین نیفتد و درخود ما ندیم و یتیمانه گریستیم.
دیری نپایید که ماه بر آمد و در آینه خود را نگریست و شب پرک ها بال به شیشه کوفتند تا راهی به دشت شناور در ماهتاب بیابند. "
این نوشتار از کیست؟
آیا هبوط مقدری است از سوی قادر متعال بر سرنوشت انسان ؟
ایا عقل مصلحت اندیش آدمی میتواند از پیله عقلانیت فراتر رود و راه به سوی نور بگشاید؟ این گفتار را چگونه می توان تفسیر نمود:
لا یکمل العقل إلا باتباع الحق

عذر میخواهم محسن، سخن از هبوط به میان آمد حیف است که نوشتار زیر را نخوانی. دوست دارم تا انتها آن را با دقت بخوانی و نوشتار بالا را با آن مقایسه کنی.

می خواهم بدانم چه نظری در باره این دو نوشتار داری... برایم سخن بگو ...

[COLOR=#a0a0a0] [COLOR=#4f6128]"مرا کسی نساخت، خدا ساخت . نه آنچنان که "کسی می خواست"، که من کسی نداشتم ، کسم خدا بود، کس بی کسان.
او بود که مرا ساخت، آنچنان که خودش خواست. نه از من پرسید و نه از آن "من دیگر"م. من یک گل بی صاحب بودم. مرا از روح خود در آن دمید و بر روی خاک و در زیر آفتاب، تنها رهایم کرد. "مرا به خودم واگذاشت" . عاق آسمان! کسی هم مرا دوست نداشت، به فکرم نبود.
وقتی داشتند مرا می آفریدند ، می سرشتند ، کسی آن گوشه خدا خدا نمی کرد. وقتی داشتم روح می پذیرفتم ، شکل می گرفتم ، قد می کشیدم، چشمهایم رنگ می خورد، چهره ام طرح می شد ، بینی ام نجابت می گرفت ، فرشته ظریف و شوخ و مهربان و چابک پنجه ای ، با نوک انگشتان کوچک سحرآفرینش ، آنرا صاف و صوف نمی کرد، برانگاره "کاشکی" که تکدرختی خشک بر پرده خیالش تصویر کرده است، آنرا تیز و عصیانگر و مهاجم نمی پرداخت.
وقتی خواستند قامتم را برکشند، خویشاوند شاعر خیال پرور و بلند پروازی نداشتم تا خیال و آرزوی خویش را نثار بالای من کند. وقتی می خواستند کار دل را در سینه ام آغاز کنند، آشنائی دلسوز و دل شناس نداشتم تا برود و بگردد و از خزانه دلهای خوب، بهترین را برگزیند. وقتی روح را خواستند در کالبدم بدمند، هیچ کس، پریشان و ملتهب دست به کار نشد تا از نزهتگه ارواح فرشتگان، قدیسان ، شاعران، عارفان و الهه های زیبائیهای روح و خدایان هنر و احساس و ایمان، نازترین و نازنین ترین را انتخاب کند.
وقتی .... وقتی ..... وقتی ..... وقتی .... و در هر یک از این "اوقات"، فرشته ها از آن جوان تنها و منتظری که آنجا ایستاده و چهره اش گل انداخته و دلواپس و بیقرار و شتابزده این پا آن پا می کند و انگشتانش مرتعش است و دلش گرس گرس می زند، هی نمی پرسیدند :"خوب ، اینجا چکار کنیم؟ اینرا چگونه بتراشیم؟ آنرا از چه ها ترکیب کنیم؟ در اینباره نظرت چیست؟ نقشه ات کدامست؟ چه را می پسندی؟ چگونه دوست داری؟ آرزوی دلت چیست؟ ..... خوب شد؟ خوب است؟ بس است؟ باز هم ظریف تر؟ خوب شد؟ اینجور؟ هنوز هم لطیف تر؟ خوب شد؟ این رنگ خوب است؟ این هم نه؟ آن رنگ چطور؟ آن هم نه؟ آن رنگ مخصوص را بیار، از آن که خیلی کم کار میکنیم ها...! خوب شد؟ اینرا که حتماً می پسندی؟ باز هم نه؟ پس چه رنگی؟ مثل این؟ نه؟ پس چگونه؟ دیگر رنگی نیست! از دویست هزار گونه رنگی که خداوند خدا آفریده است هیچکدامش به درد تو نخورد؟ به کار اینها نیامد؟ از همین ها ناچار یکی را باید انتخاب کنی! حرف بزن! تصمیم بگیر! چرا ناراحتی؟ غصه میخوری؟ چرا حرف نمی زنی؟ یاالله! بگو! زود!"
آه! او چه بگوید؟ هی با پریشانی و تلخی و بیچارگی این پا آن پا میکند و نمی داند چه کند. آخر چه جوابی بدهد؟
لااقل چندین سال، یک عمر، مهلتش نمی دهند که کمی دراینباره فکر کند. فرصتی داشته باشد که بتواند تصمیمی بگیرد! دلش هم نمی آید یکی از همین رنگها را برای آنها انتخاب کند. با اینها رنگ بزند؟ مگر می شود؟ حیف است. آخر این رنگها را خدا برای گلها، ستاره ها، آسمانها، افقها، برگها، دریاها، پرنده های رنگین و............ ساخته. به درد آنها نمیخورد. خوب نیست. آخر آنها جان اویند. او دلش نمی آید که جانش را با اینها رنگ زند. اگر رنگ اینها آن جور که او آرزو می کند از آب در نیاید زندگیش سیاه می شود. دیگر این دنیا بی معنی بی معنی میشود. دیگر زندگی کردن چه فایده دارد؟ دیگر همه آفرینش خدا زشت میشود، بد میشود، بدرنگ میشود، منفور میشود. کسی اگر جانش خوشرنگ نباشد باید بمیرد.
بالاخره انتخاب نکرد. او آدم لجباز و یکدنده ای ست. نه در همه کار. در همه کار آسان گیر و بی اعتناست. هرچه شد، شد. اما اینجا شوخی نیست. این کار ...... آخر .......... چه بگویم؟
قهر کرد و با اخم و خشم گفت:"نه، نمیخواهم. بردارید این رنگهاتان مال خودتان. بروید با آنها در و دیوار دنیاتان را رنگ بزنید. مرغها و ماهیها و چیت ها و احجار کریمه تان را بزک کنید. من آنها را اصلاً رنگ نمیزنم. من بی رنگ دوست دارم. به رنگ ابر، رنگ نسیم، قطره آب، به رنگ روح خودم. بی رنگ بهتر از این رنگهای بازاری شماست!"

5-برایم بگو از طوفانی ترین لحظه هایت در برابر معبود...
6-طپش قلبت را می شنوم... از چه روی بدینسان پر تلاطم است و چرا اینقدر تند می زند...
7-جمله ای، شعری که بیانگر احساس درونی ات باشد برایمان بنویس...

در پایان شما را به شعری از حافظ شیراز میهمان می کنم:
حسنت به اتفاق ملاحت جهان گرفت
آرى به اتفاق جهان مى توان گرفت
افشاى راز خلوتيان خواست كرد شمع
شكر خدا كه سر دلش در زبان گرفت
مى خواست گل كه دم زند از رنگ و بوى دوست
از غيرت صبا نفسش در دهان گرفت
زين آتش نهفته كه در سينه ء منست
خورشيد شعله ايست كه در آسمان گرفت
آسوده بر كنار چو پرگار مى شدم
دوران چو نقطه عاقبتم در ميان گرفت
آن روز شوق ساغر مى خرمنم بسوخت
كاتش ز عكس عارض ساقى در آن گرفت
خواهم شدن به كوى مغان آستين فشان
زين فتنه ها كه دامن آخر زمان گرفت
مى خور كه هر كه آخر كار جهان بديد
از غم سبك بر آمد و رطل گران گرفت
بر برگ گل به خون شقايق نوشته اند
كانكس كه پخته شد مى چون ارغوان گرفت
فرصت نگر كه فتنه چو در عالم اوفتاد
حافظ بجام مى زد و از غم كران گرفت

آسوده بر کنار چو پرگار می شدم
دوران چو نقطه عاقبتم در میان گرفت

Commander
Commander
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14945 بار

پست توسط Shahryar » سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 12:31 pm

محسن جان سلام و درود تصویر

خوشحال میشم به سوالات زیر جواب بدید:

1- چه خودروئی سوار میشوید؟

2- چه خودروئی دوست دارید سوار شوید؟ (چون میدونم اطلاعات خوبی درباره ماشین دارید)

3- اگر مدیر عامل ایران خودرو بودید 3 تا از مهمترین دستوراتی که صادر میکردید چه بود؟

4- اگر رئیس جمهور ایران بودید در اولین روز کاری مهمترین تصمیماتی که میگرفتید چه بود؟ (3 تا از مهمترینها)

مرسی.  
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » سه شنبه 22 اردیبهشت 1388, 10:41 pm

درود بر دوستان....

گویا برای محسن کاری پیش اومده و همچنین از دسترسی به اینترنت محروم شده!

محسن با 2 روز تاخیر به ما خواهد پیوست و زمان تاپیک نیز احتمالا تمدید خواهد شد.

بنده نیز با بازگشت محسن در خدمت صندلی داغ خواهم بود...

فعلا با اجازه همگی. :)
  بی  

Commander
Commander
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1473 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 » پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 2:09 am

باسمه تعالی

سلام خدمت دوستان خوبم تصویر

از همه معذرت می خوام که دو روز تاخیر افتاد در این برنامه تصویر

من هفته قبل هم به میلاد عزیز گفتم که من سه شنبه مسافرت هستم ولی فکر میکردم اقلاً بشه توی سایت اومد !

اما عجیب اینجاست که وقتی کانکت شدم برای لود شدن صفحه اصلی باید چندین بار (اگر بگم ده ها بار شاید دروغ نباشه !) رفرش میکردم تا کمی از صفحه نمایان شود !

به همین خاطر نتونستم جوابگوی دوستان باشم و به مجری محترم گفتم تا اعلام کند که بنده دو روز تاخیر دارم تصویر

خب ...

این عدد 5 که به من افتاد (پنجمین صندلی داغ) را به فال نیک می گیرم (روایت داریم مومن هر اتفاقی را به فال نیک می گیره)

و به نیت 5 تن آل عبا (علیهم السلام) شروع می کنم تصویر

محسن جان ابتدا ریش و قیچی را دست خودت میدهم کامل خودت و مشخصاتت مثلصندلی قبلی را بگو و مقداری از منش و اخلاقیاتت و همچنین فعالیت های فعلیات...

سوال بپرسی بهتره تصویر

سید محسن متولد فروردین سال 63

متولد تهرانم اما اصلیتم قمی هست و اکنون هم ساکن قم و مشغول به تحصیل.

اخلاقیاتم را اطرافیان بهتر میتونن بگن تصویر سوالی مدنظرتون بود بپرسید تا بگم ، اینجوری انگار یکمی سخته تصویر

sayeh_roshan_1988 نوشته شده:با سلام خدمت Mohsen1001 :
لطفا یک لیست کامل از کتاب هایی که هر شیعه باید حداقل یک بار در عمر خود مطالعه نماید ، ارایه دهید .
ملکوت نماز دقیقا چیست ؟
بهترین اذکار از دید شما چه ذکرهایی می باشند ؟
لطفا نظرتان را درباره تک تک مراجع تقلید بیان نمایید ؟
با سپاس .

سلام
  • کتابهای زیادی هستند که بسیار مفید و قابل استفاده هستند

اما به نظر من هر شیعه باید بیشتر کتابهای علامه مجلسی (رحمة الله علیه)را مطالعه کنه ، منظور متون عربی مثل بحارالانوار یا عقائدنا و... نیست .

بلکه تالیفاتی مثل حق الیقین ، عین الیقین که عقاید ناب شیعه را بطوربسیار دقیق و روان مطرح کرده البته زبان متن کمی قدیمی هست که بصورت فارسیقدیم نوشته شده

اما در چاپهای جدید اصلاح زبان صورت گرفته و برای همه قابل استفاده هست.

این در زمینه عقاید ، کتاب منتهی الامال که سیره 14 معصوم را بیان کرده.

و با افزایش سطح معلومات رو به کتابهای تخصصی تر مثل تبیین امامت در شیعه یا رفع شبهات مثل کتابهای علامه عسکری ، ایت الله میلانی

که ما خیلی از انها را در مرکز نشر اعتقادات برای کاربران قرار دادیم.

و دیگر توصیه اینکه تا میتونید روایت بخونید ، حدیث هست که خواندن روایاتائمه معصومین (علیهم السلام) قلب را نورانی میکند و این واقعاً به اثباترسیده.

متن فارسی احادیث را بخونید حتی کتابهایی که به تفکیک امام روایاتی اوردند مثل تحف العقول وجود دارند که میتونید استفاده کنید.

و کتابهای زیاد دیگه ای که در این مجال نمیگنجه تصویر

• بنظر من ملکوت نماز همان "تنهي عن الفحشاء و المنکر" است.
  • تمام اذکاری که از جانب ائمه معصومین (علیهم السلام) به ما رسیده اند ، کارگشا هستند. که از مهمترین آنها میتوان به صلوات و لعن اشاره کرد. مخصوصاً برای نذر که بسیار مجرب است.
  • همه باید با تحقیق و بررسی برای خود یک مرجع اعلم انتخاب کنند تا از او احکام دین را بیاموزند. حاج آقای مجتهدی (رحمه الله) درمورد مراجع می فرمودند : هر گلی یک بویی داره تصویر

بقیه باشه برای فردا ، اخه کمتر از یک ساعت هست که از راه رسیدم تصویر

موفق باشید تصویر

Colonel I
Colonel I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 587 بار
سپاس‌های دریافتی: 777 بار

پست توسط mohayer » پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 9:06 am

1-دیدگاه شما نسبت به نامه و واژه های زیر:
آیت الله صانعی
حجت الاسلام و المسلمین نواب
دانشگاه ادیان و مذاهب
مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام
نشریه پرتو
جامعه المصطفی العالمیه
آیت الله تسخیری
اباصالح المهدی
ولایت فقیه

2-دیدگاه شما نسبت به خبر زیر:
1388/02/23 درپي اطلاع رهبر معظم انقلاب از عدم پخش اذان از سيماي استان کردستان، ايشان دستور به پخش اذان دادند که نخستين اذان مغرب مسلمانان اهل سنت منطقه که اغلب شافعي مذهب هستند از شبکه سيماي استاني پخش شد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) به نقل از پايگاه اطلاع‌رساني دفتر حفظ و نشر آثار آيت‌الله سيدعلي خامنه‌اي، در پي دستور رهبر معظم انقلاب، شوراي افتاي علماي اهل سنت کردستان نيز با انتشار اطلاعيه‌اي از موافقت ولي امر مسلمين با پخش اذان اهل سنت بر اساس فقه شافعي از سيماي مرکز کردستان قدرداني کردند.
دراين بيانيه روحانيون اهل سنت از رهبر معظم انقلاب براي صدور دستور براي پخش اذان بر اساس فقه شافعي در سه نوبت صبح ، ظهر و مغرب قدرداني شده است. پيش از اين اذان اهل سنت بر اساس فقه شافعي از سيماي مرکز کردستان پخش نمي‌شد.

3- رویهمرفته چه کرانه و مرزی را برای وحدت اسلامی می پندارید ؟ ایا با این گزاره هم نگر هستید:"هر کس ندای تفرقه سر دهد چه شیعه باشد چه سنی، مزدور دشمن است" ؟
آسوده بر کنار چو پرگار می شدم
دوران چو نقطه عاقبتم در میان گرفت

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 4:33 pm

سلام به دوستان سنترالی..دوری از سنترال برام خیلی سخته ولی حتما روزی یکبار می یام...

به محسن هم سلام میگم...سبک سوالات من با همه متفاوت است... و تا حدود زیادی مشککل تر...بنده در این صندلی داغ به بدیهیات نخواهم پرداخت...بیشتر مسائل تابو شده و ناگفته برایم هدف است تا چیزهایی که در کتاب تاریخ و دینی چهارم دبستان هم خوانده ایم.

ابتدا واژگان زیر را وصفی نما تا برویم سر اصل مطلب.

محمد:
علی:
فاطمه:
حسین:
مهدی(عج):

ایران:
مکه:
کربلا:
نجف:
مدینه:
خلیج فارس:

2. نزدیک به 31 سال از انقلاب می گذرد...آن جامعه اسلامی که در شعارهای انقلاب شنیده می شد را تبلور واقعی اش را می بینی؟
3.چرا دین گریزی پدیده ای شایع است؟
4.آیا زنجیر زنی سنخیتی با عزاداری امام حسین دارد؟ چرا ما باید خود را بزنیم؟
5.با توجه به تبعات بین المللی هر سنگسار آیا آن را تایید میکنی و آیا حاضری در یک سنگسار شرکت کنی و به مجرم سنگ بزنی؟
6.قطع دست راست و پای چپ در کدام روایت و یا آیه آمده است؟
7.می گویند ما ایرانیان تا زمان صفویه سنی بوده ایم و شاه اسماعیل ما را به زور شمشیر شیعه کرده است؟موضوع چیست؟
8.آیا پس از فتح ایران توسط خالد بن ولید و سعد ابی وقاص ایرانیان به زور شمشیر مسلمان شدند؟
9.آیا چیزی از تجاوز به هزاران دختر و زن ایرانی در زمان فتح ایران از سوی اعراب شنیده ای؟ و همچنین ازاله بکارت لولو دختر 14 ساله توسط عمرالخطاب؟
10.چرا باید خدا را پرستید؟
11.چرا هنگام نماز خواندن تنبل می شویم؟
12.نگاه کردن و خیره شدن به دختران در خیابان از چه چیز منشا می گیرد؟
13.حجاب اجباری یا اختیاری؟
14.گشت ارشاد؟
15.سنی و وهابی چه اختلافاتی دارند؟

16.این مسئله ای که اخیرا شنیده شده! و در برخی کتب نیز موجود است. روایتی است و میشه روش بحث کرد.

قاتل عمر: فیروز نهاوندی

قاتل عثمان: بهزاد همدانی

قاتل حضرت علی: بهمن جازویه....

چقدر در این رابطه اطلاعات داری و مطلب خوانده ای...از بهمن جازویه به ابن ملجم تعبیر شده است. هر 3 ایرانی هستند.
  بی  

Commander
Commander
تماس:

پست توسط Mohsen1001 » پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 7:17 pm

1-محسن، هم اکنون چه احساسی داری؟

رسیدن به این مرتبه جهد فراوان میطلبد (عشق حقیقی)

2-"نحن اقرب من حبل الوريد" آیا تا کنون مصداق این آیه را لمس کرده ای؟

بله ، دقیقاً.

3-احساس می کنی تو چه قدر به او نزدیکی؟

خداوند خیلی به من لطف داره ، این را کاملاً در زندگیم حس میکنم و واقعاً یارای شکر نعماتش نیستم ، اما در مقابل من جداً بنده خوبی برایش نیستم ! تصویر

[COLOR=#000000]این نوشتار از کیست؟ 

شهید مرتضی آوینی

آیا هبوط مقدری است از سوی قادر متعال بر سرنوشت انسان ؟

[COLOR=#000000]تقدیری که توسط اختیار خود انسان رقم زده شد. 

«و اذ قال ربّک للملائکة انّی جاعل فی الارض خلیفه قالوا اتجعل فیها من یفسد فیها؛  

[COLOR=#000000]آن گاه که پروردگارت فرشتگان را گفت که من در زمین جانشینی قرار می‏دهم، گفتند: آیا در زمین کسی را می‏گماری که در آن فساد می‏کند». (سوره مبارکه بقره ایه 20) 

[COLOR=#000000]اینگونه نیست که انسانها تقاص کاری که حضرت ادم انجام داد را پس می دهند در صورتیکه حضرت ادم نمادی از انسان و این موجود است.  

[COLOR=#000000]انسان از ابتدا برای زندگی و مرگ بر روی زمین خلق شده است و آدم، نماد نوع انسان است  

[COLOR=#000000]و انسان به مقتضای خلقت انسانی‏اش و آن چه که در نهاد و ضمیرش قرار داده شده، از آن درخت می‏خورد و زندگی زمینی را انتخاب می‏کند. 

[COLOR=#000000]ایا عقل مصلحت اندیش آدمی میتواند از پیله عقلانیت فراتر رود و راه به سوی نور بگشاید؟ 

خیر اگر این چنین بود دیگر نیازی به هادی و راهنما برای رسیدن به کمال و سعادت اخروی وجود نداشت.

اما باید از عقل خود در تمام سطوح استفاده کنیم تا با سنجیدن مطالب با یکدیگر و تشخیص راه صحیحی که برایمان قرار داده شده است و برگیری از فطرت ، به کمال برسیم.

پیامبران الهی نیز به همین منظور فرستاده شدند تا انسان را به سوی سعادت رهنمون کنند و از صراط مستقیم تبعیت کنند.

سخن از هبوط به میان آمد حیف است که نوشتار زیر را نخوانی. دوست دارم تا انتها آن را با دقت بخوانی و نوشتار بالا را با آن مقایسه کنی

نوشته اخر که از اقای شریعتی است بنظر بنده کمی جسورانه و زمینی نگاشته شده است.

و حس خوبی به من دست نداد چون تمام مسائل اخروی را با فاکتور های زمینی بررسی کرده بود.

متاسفانه بعضاً در متون ادبی دیده میشه برای اینکه یک اتفاقی را برهه از زمانی را به رشته ادب بکشند دست به تشبیهات و تخیل هایی که خوشایند نیست ، می زنند.

در مورد مطالبی که با حضرت حق در میان است باید کمی محتاطانه برخورد کرد تا خدایی ناکرده خالق را از جنس مخلوق نپنداریم!

[COLOR=#000000]5-برایم بگو از طوفانی ترین لحظه هایت در برابر معبود... 

بنده ای کمترینم
  تصویر

6-طپش قلبت را می شنوم... از چه روی بدینسان پر تلاطم است و چرا اینقدر تند می زند...

پر تلاطم می زند ؟

7-جمله ای، شعری که بیانگر احساس درونی ات باشد برایمان بنویس...

خودمون را در برابر عظمت الهی قرار بدیم متوجه میشیم از هیچ هم کمتر هستیم.

1- چه خودروئی سوار میشوید؟

206

2- چه خودروئی دوست دارید سوار شوید؟ (چون میدونم اطلاعات خوبی درباره ماشین دارید)

خودرو های زیادی هستند که علاقه دارم اما ارزوم هست که سوار Porsche بشم ، بنظرم کم نظیرترین ماشین دنیا هست.

3- اگر مدیر عامل ایران خودرو بودید 3 تا از مهمترین دستوراتی که صادر میکردید چه بود؟

1- بالا بردن کیفیت ماشینهای داخلی
2- مشتری مداری و اهمیت دادن به نظر مشتری چه قبل از خرید (مثل تست درایو) و چه بعد از خرید (مثل گارانتی)
3- بهبود طراحی های صورت گرفته بر روی خودروهای طراحی داخلی و رسوندن خود به بازارهای روز دنیا

4- اگر رئیس جمهور ایران بودید در اولین روز کاری مهمترین تصمیماتی که میگرفتید چه بود؟ (3 تا از مهمترینها)

1- انجام تمام دستورات اسلامی در کلیه مصوبات
2- رسیدگی به اقتصاد مردم
3- به خودم میگم این نیز بگذرد ...

1-دیدگاه شما نسبت به نامه و واژه های زیر:
آیت الله صانعی
حجت الاسلام و المسلمین نواب

درمورد شخصیتها نظری نمیدم!
دانشگاه ادیان و مذاهب

ان شاالله که ادیان را بطور واقعی نقد کنند.
مجمع جهانی اهل بیت علیهم السلام

ظاهراً فعالیت مفیدی دارند
نشریه پرتو

نقاد
جامعه المصطفی العالمیه

یاید بیشتر شوند
اباصالح المهدی

ارواح العالمین لتراب مقدمه الفدا

من نذر کردم خاک پایت را ببوسم
آیا سر این بنده منت می گذاری ؟
ولایت فقیه

مقام معظم رهبری

2-دیدگاه شما نسبت به خبر زیر

احتمالاً این کار به صلاح بوده.

3- رویهمرفته چه کرانه و مرزی را برای وحدت اسلامی می پندارید ؟ ایا با این گزاره هم نگر هستید:"هر کس ندای تفرقه سر دهد چه شیعه باشد چه سنی، مزدور دشمن است" ؟

وحدت در اصل امر خوبی است اما همانطور که رهبر و مراجع فرمودند نباید به معنای ذوب شدن عقاید ما نسبت به باورهای دیگران باشد.

بلکه باید تفرقه به معنای جنگ و نابودی کنار رود و بصورت مسالحه آمیزی با هم رابطه داشته باشیم.

ابتدا واژگان زیر را وصفی نما تا برویم سر اصل مطلب.

محمد:

برترین و مظلومترین مخلوق خدا

علی:

آیا تا به حال شده 23 سال خاری در چشمانتان قرار داشته باشه و نتونید کاری کنید ؟
فاطمه:

چرا دختر پیامبر فقط 18 بهار را در زندگی اش سپری کرد ؟
حسین:

ضامن بقای اسلام
مهدی(عج):

پیش تو ماه باید رخ بر زمین بساید ...

پایان شب های بلند انتظاری
آیا برای آمدن میلی نداری ؟

ایران:

وطنم مایه افتخارم
مکه:

نقطه گسترش دنیا و ظهور
کربلا:

کربلا
ای جای اندو و بلا
گشته بر خاک تو از افتادگان
سیل خون جاری و اشک از دیده ها
نجف:

ایوان نجف عجب صفایی دارد ...
شهر رویایی من
مدینه:

کوچه های مدینه و ضرب دست صیاد ...
خلیج فارس:

همیشه فارس

Commander
Commander
تماس:

پست توسط Mohsen1001 » پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 8:05 pm

سلام

یک نکته :

میلاد جان لطفا دامنه سوالاتت را کمی محدود تر کن چون شما از تمام زمینهها میپرسی و این وقت زیادی مطلبه من باید کل بخش پرسش و پاسخ سایتاعتقادات را اینجا کپی کنم !

این باعث میشه سرعت جوابگویی پایین بیاد. مخصوصا که شما بخواهی سر هر شبهه بحث هم بکنی که دیگه هیچی.

من توی پیشنهادات هم گفتم سوالات اکثرا باید با توجه به روحیات و خلقیات و علاقه مندیها باشه.

من میتونم این سوالات را پاسخ بدم اگر هم کامل اشراف نداشته باشم با تحقیق جواب میدم اما این هدف صندلی داغ نیست.

سوالاتی که واقعا مورد نیاز امروز هست سوالات خوبیه

اما اینکه مسلمانان در زمان فلان بن فلان چه سرنوشتی داشتند و...

ضرورت خاصی ندارن.

شما اگه اینجا طرح شبهه کنی دو حالت داره :

یا من باید جواب بدم که همون عرض بالایی بنده پیش میاد.

اگه جواب ندم شبهه باقی می مونه و ممکنه روی ذهن بعضی ها اثر سوء داشته باشه.

طرز بیان شما به گونه ای است که ظاهراً فقط قصد مطرح کردن شبهات را دارید .

من با اصل مطرح کردن اینگونه سوالات مشکل دارم.

من نمیدونم چرا اینگونه مُد شده که در همه مسائل علمی و تخصصی و به متخصص رجوع میکنیم اما در مورد دین و اسلام که میشه خودمون میشیم متخصص !

مثلا قطع پا و دست در کدام روایت و ایه امده ؟ این سوال چه معنایی میتونه داشته باشه ؟

از چه ذهنیتی سرچشمنه میگیره ؟؟

اگر فتوایی داده شده و ما به صاحب اون فتوا اطمینان داریم که اهل مطالعه و تحقیق هست پس دیگر این جنجالها برای چیست ؟

اگر سنگسار فتوای اسلام هست دیگه چرا رد بر ان قرار بدیم؟

این وظیفه مرجع هست که فتوایی را نسخ کند یا اینکه بگوید چه ...

احکام اسلامی فقط برای یک دوره خاصی مورد استفاده نیست!

اصلاً افتخار شیعه همینه که دینی هست که تا قیام قیامت پویا و قابل استفاده هست و هیچگاه قدیمی نمیشود.

به هر حال این روند بنظرم جالب نیست و باید تغییر کند.

شما اینگونه سوالات شبهه ای و چالشی را در سایت اعتقادات مطرح کنید قطعاً جواب خواهید گرفت.

موفق باشی تصویر تصویر

Captain
Captain
نمایه کاربر

پست توسط Mil@d » پنج شنبه 24 اردیبهشت 1388, 10:05 pm

طرز بیان شما به گونه ای است که ظاهراً فقط قصد مطرح کردن شبهات را دارید

محسن کمی صبوری میکردی در ادامه میدیدی که اینگونه نیست.

...چند تا نکته...در معرفی این صندلی نوشتم..این صندلی چند مرحله داره...ابتدا معرفی مهمان و سپس توضیح پیرامون برخی شبهات پر حرف و حدیث و در نهایت بحث پیرامون حقانیت شیعه

اینکه از سوالات من سوتعبیر به شبهه افکنی و یا خدای ناکرده ایجاد جو سو شده مقداری کم لطفی است.

2.بحث مراجعه به متخصص در علوم دینی نیز مربوط به عقاید هر فردی است...بنده و همه افرادی که این صندلی داغ را می خوانند شخصا مسئول دنیا و آخرت خود هستند و بنده به این حد از بلوغ فکری و عقیدتی رسیده ام که بدانم چه چیز با عقلانیت می خواند و چه چه چیز نمی خواند..به راحتی قادرم برای 1 روایت 1 خطی چندین پرسش عجیب و غریب مطرح کنم ولی به هیچ وجه اینکار را نخواهم کرد چون به عقاید دوستان احترام قائلم و تمایلی به ایجاد جو سو در تاپیک صندلی داغ ندارم.

هدف نیز از پرسشهای بالا مباحثی است که بنده با توجه به علاقه ای که به دقت شدید در بعضی مسائل کور دارم کشیدم بیرون و فکر میکنم با توجه به شناختی که دوستان از شما دارند که پیرامون مسائل مذهبی دستی بر آتش دارید اگر پاسخ داده می شد بسیار خوب بود...بسیاری از دوستان کم مطالعه و عمدتا کم و سن و سال اینگونه شبهات را فقط شنیده اند! و...

به هر حال به پرسشهایی که به نظر شبهه افکن و مخل بحث می آید پاسخ ندهید و به پرسشهای دیگر پاسخ دهید...باز هم به انتخاب خودتان...چون چند پرسش اجتماعی روز نیز مطرح کردم.

به هر حال اگر تا فردا دوست دیگری پرسشی مطرح نکرد با سوالاتی به گونه دیگر وارد بحث خواهم شد...نکته دیگر اگز قرار است به اینگونه سوالات پرداخته نشود به سوالاتی که این صندلی داغ را به تاپیک رفع اشکالات شرعی و پرسش و پاسخ مسائل فقهی و سوالاتی مثل کفن میت چند تیکه است و به قول خودم بدیهیاتی که اکثرا در بخش احکام درس دینی مدرسه آمده است و... تبدیل می کند نیز نبایستی پرداخته شود!

دوست هم ندارم صندلی داغ در حد عید دیدنی و تعارف تنزل یابد...که در آن صورت نامش را باید صندلی یخ گذاشت!

با توجه به تلقی پیش آمده احتمالا مسیر مباحث تغییر خواهد کرد...امیدوارم محسن از ما خدای ناکرده کدورتی به دل نگیرند چون به هیچ وجه قصد زیر سوال بردن هیچ چیز را نداشته و ندارم و فقط قصد پاسخ موجز و قاطع به برخی شبهات بود.

با پوزش از همگی فردا باز خواهم گشت. تاپیک نیز به دلیل تاخیر های پیش آمده تا یکشنبه شب و تقریبا نخستین ساعات بامدادان دوشنبه برقرار است.(البته اگه محسن مثل همیشه شب زنده دار باشه و با ما همراه...!)
  بی  

Commander
Commander
تماس:

پست توسط Mohsen1001 » جمعه 25 اردیبهشت 1388, 12:43 am

سلام

میلاد جان شما متوجه منظور من نشدی !

بعضی وقتها ما خودمونبه شبهات بها میدیم و باعث انتشارش میشیم .

من هر گاه در این زمینه ها حرفی میزنم شما میگی من عقل دارم و خیلی هم وارد هستم گمراه نمیشم !

اما این درست نیست .

به هر حال ...

به هر حال اگر تا فردا دوست دیگری پرسشی مطرح نکرد با سوالاتی به گونهدیگر وارد بحث خواهم شد...نکته دیگر اگز قرار است به اینگونه سوالاتپرداخته نشود به سوالاتی که این صندلی داغ را به تاپیک رفع اشکالات شرعی وپرسش و پاسخ مسائل فقهی و سوالاتی مثل کفن میت چند تیکه است و به قول خودمبدیهیاتی که اکثرا در بخش احکام درس دینی مدرسه آمده است و... تبدیل میکند نیز نبایستی پرداخته شود!

سوال در مورد قطع پا و دست مصداق این عبارت شما نیست ؟

عرض کردم شما اگه سوالی کنید من جواب میدم اما کمی دقت را روی سوالها بیشتر کنید. تصویر

2. نزدیک به 31 سال از انقلاب می گذرد...آن جامعه اسلامی که در شعارهای انقلاب شنیده می شد را تبلور واقعی اش را می بینی؟

مگه شما نمیبینی ؟
3.چرا دین گریزی پدیده ای شایع است؟

بنظرم خیلی هم شایع نیست ما خودمون همش میگیم شایع شده و همه از دین بدشون میاد
گفتم اگر هم باشه علتش خودمون هستیم که طوری برخورد نکردیم که جوانان الگو بگیرند و زده نشوند.
خوراک دینی جوانها را باید به بهترین وجه انجام بدیم .
4.آیا زنجیر زنی سنخیتی با عزاداری امام حسین دارد؟ چرا ما باید خود را بزنیم؟

زنجیر زنی عین عزاداری هست ، و برای امام حسین علیه السلام هر کاری باید کرد این نظر مراجع هم هست
تنها مقوله ایست که هیچ محدودیتی در ان وجود ندارد .میتونید نظر مراجع را در [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید] ببینید .
چون کسی بودکه از کل خویشاوندانش بخاطر خدا و بقای اسلام گذشت کم چیزی نیست !
لذا در راه کربلا هم وجود ترس را مانعی برای رفتن به زیارت امام حسین علیه السلام نمی دانند.
5.با توجه به تبعات بین المللی هر سنگسار آیا آن را تایید میکنی و آیا حاضری در یک سنگسار شرکت کنی و به مجرم سنگ بزنی؟

کدوم تبعات خارجی ؟ باز اینم از اون چیزهاییه که خودمون بهش بها دادیم !
ما اینجا آب بخوریم اونها جنجال خودشون را برپا می کنند که ایران آب خورد باید بخاطر این کارش تحریم کنیم و...
شما سنگسار را برداری میرن سراغ چیز دیگه کما اینکه الان اعدام را مورد تشکیک قرار دادند.
فرمانی که از جانب اسلام داده شده باشد قطعاً مورد تایید بنده هست.
6.قطع دست راست و پای چپ در کدام روایت و یا آیه آمده است؟

این هم مثل سنگسار هست که وجوبش را می رسونه.
اما چون شما مدرک خواستی (حالا به چه دردی میخوره !) براتون میگم.
روایات صحیح بسیاری داریم برای این حکم ها .
دو نمونه از منابعی که این روایات در انها موجوده :
اصول کافی جلد 7 :4/222 ، تهذیب جلد 10 :103/402
7.می گویند ما ایرانیان تا زمان صفویه سنی بوده ایم و شاه اسماعیل ما را به زور شمشیر شیعه کرده است؟موضوع چیست؟
8.آیا پس از فتح ایران توسط خالد بن ولید و سعد ابی وقاص ایرانیان به زور شمشیر مسلمان شدند؟
9.آیاچیزی از تجاوز به هزاران دختر و زن ایرانی در زمان فتح ایران از سوی اعرابشنیده ای؟ و همچنین ازاله بکارت لولو دختر 14 ساله توسط عمرالخطاب؟

متاسفانه این بحثی است که دشمنان ما ازش استفاده می کنند و مردم ایران دوست ما را تحریک میکنند که مسلمونها شما را به بدبختی کشیدند و ...
اما واقعیت امر باید دید که این فتوحات و جنگها به هیچ وجه مورد تایید پیامبر نبوده و حتی نهی شده اما خلفا گوش نکردند و لشکرکشی کردند.
غصب فدک از اولین پیامدهای این فتوحات بود. پس فقط ایران مورد تعرض قرار نگرفت.
10.چرا باید خدا را پرستید؟

چرا نباید پرستید ؟
نیاز فطری هر انسانی است که یک معبودی داشته باشد و چه کسی بهتر از خالق لایزال کسی که زندگی ما در دست اوست.
11.چرا هنگام نماز خواندن تنبل می شویم؟

چون نماز را به عنوان یک رویداد و اتفاق بسیار مهم درنظر نمی گیریم !
اگه تمام موارد نماز را مو به مو رعایت کنیم مثل مستحبات قبل از نماز حتی هنگام وضو و...
ما هنگامی که با یک شخصیت مهم دنیوی قرار ملاقات داریم
کلی قبلش به خودمون میرسیم اصلاح مو ، خوش بویی ، لباس تمیز ، مسوال ، حمام و...
ایا برای ملاقات خدا هم این کار را انجام میدیم ؟ با توجه به اینکه هر کدام از این کارها چقدر به ثواب نماز افزوده میکنه.
12.نگاه کردن و خیره شدن به دختران در خیابان از چه چیز منشا می گیرد؟

خیلی چیزها ، فقر فرهنگی و عدم اموزش مناسب جوانها با امیزه های دینی. چه کسی که نگاه میکنه چه کسی که مورد نگاه قرار میگیره
حتماً یک فرقی با دیگر دخترها داره که بهش نگاه میکنند.
اگر فرهنگ حجاب و عفت در جامعه نهادینه بشه خیلی از مشکلات حل میشه.
ما همیشه در مورد مریضی ها میگیم پیشگیری از درمان بهتره
ولی در مورد فسادهایی که انجام میشه کاری نمیکنیم درصورتیکه همین ها مقدمه ای برای فساد هستند.
13.حجاب اجباری یا اختیاری؟

هیچکدام ، باید با فرهنگی که به مردم تزریق میشه کاری کنیم که خودبه خود حجاب را انتخاب کنند.
14.گشت ارشاد؟

نه چندان موثر
15.سنی و وهابی چه اختلافاتی دارند؟

البته هیچ کدام اسلام واقعی نیستند چون تنها دینی که مورد تایید خدا و ائمه معصومین علیهم السلام است ، شیعه می باشد.
اثبات مدعای من هم ساده است
حدیث ثقلین را هیچ احدی نمیتونه منکر بشه بخاطر کثرت و صحت نقلش و اینکه خود سنی ها مفصل در کتابهاشون مثل صحاح بهش اشاره کردند.
پیامبر فرمودند : بعد از من به قران و اهل بیتم مراجعه کنید.
ایا این دو فرقه این کار را میکنند ؟
اما وهابیت فرقه ای ساختگی توسط غرب است برای تشدید تفرقه بین مسلمونها و از بین بردن قداست اسلام
با وحشی گریهایی که انجام میدهند.
نمونه بارزشون هم همین سلفی های ملعون سعودی هست . که هر روز بر سر زائران ایرانی یک بلا نازل میکنند.
16.این مسئله ای که اخیرا شنیده شده! و در برخی کتب نیز موجود است. روایتی است و میشه روش بحث کرد.

قاتل عمر: فیروز نهاوندی

قاتل عثمان: بهزاد همدانی

قاتل حضرت علی: بهمن جازویه....

چقدر در این رابطه اطلاعات داری و مطلب خوانده ای...از بهمن جازویه به ابن ملجم تعبیر شده است. هر 3 ایرانی هستند.

سوال مفهوم نیست ، ابن ملجم که در تاریخ مفصل نقل شده که قاتل امیرالمومنین علیه السلام بوده و کسی هم منکر نبوده.

قفل شده

بازگشت به “صندلي داغ”