در اين بخش مي‌توانيد در مورد رزم ناوها به بحث بپردازيد
Captain

Captainno avatar
پست ها

1225

تشکر کرده: 950 مرتبه
تشکر شده: 1628 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 4 شهریور 1389 20:14

آرشيو سپاس: 3493 مرتبه در 664 پست

رزمناو مشهور روسی Moskava

توسط shafagh 2 » يکشنبه 22 تیر 1393 17:21

رزمناو روسي Moskva  که بر گرفته از نام شهر مسکو است اولين نمونه (lead Ship) کشتي هاي جنگي مسلح به موشک هاي هدايت شونده ( Guide Missile cruisers ) کلاس آتلانتا 1164 در نيروي دريايي روسيه مي باشد و در حال حاضر تحت فرماندهي دريايي شهر مسکو قرار دارد.
اين رزمناو  در سال 1979 با نام  Slava در بندر نيکولايف به اب انداخته شد و اولين ماموريت دريايي ان در 30 جولاي 1983 بود که در دسامبر سال 1990 براي انجام يک سري سرويسها و ايجاد امادگي هاي لازم به نيکولايف بازگشت اما تا سال 2000 در انجا ماند و بخدمت گرفته نشد و بعد از ان بود که بعنوان کشتي فرماندهي ناوگان اعزامي روسيه به درياي سياه ماموريتي مجدد يافت.
در اپريل سال 2003 ، Moskva به همراه رزمناوهاي Pytlivy  و  Smetlivy  و يک کشتي ساحل رو ( landing ship  کشتي که قادر است بدون وجود اسکله در ساحل نيرو و تدارکات پياده کند) جهت يک سري تمرينات مشرک با ناوگان روسيه مستقر در اقيانوس اطلس و همچنين نيروي دريايي کشور هند راهي اقيانوس هند گرديد. پشتيباني نيروهاي شرکت کننده در مانور به عهده کشتي تانکر  Ivan Bubnov  و نوعي  يدک کش اقيانوس پيما بنام  Shakhter بود.
در اگوست سال 2008  که بحران روابط گرجستان و روسيه پيش امد، Moslava  به درياي سياه اعزام شده و در انجا مستقر گرديد. بعد از انکه روسيه استقلال آبخازيا ( منطقه اي در غرب گرجستان با 242 هزار نفر جمعيت) را برسميت شناخت، اين رزمناو در پايتخت ان کشور، بندر سوخومي پهلو گرفت. اين کشتي مدتي را نيز براي ارتقاع و تغييرات يک سري از واحدهاي مکانيکي و تسليحاتي سپري کرد.
در سال اپريل  2010 گزارشي دريافت شد مبني بر اينکه اين رزمناو جهت يک انجام تمريناتي مجددا به واحدهاي مستقر در اقيانوس هند خواهد پيوست. و در آگوست سال 2013 در بندر هاواناي کشور کوبا پهلو گرفت.
در اگوست همين سال رزمناو موشکي Moskava  در پاسخ به تهديدات کشتي هاي جنگي  امريکا و انگليس و فرانسه در حمله به کشور سوريه وارد درياي مديترانه شد و در سال 2014 که بحران روابط روسيه و اوکراين پيش امد اين رزمناو براي مسدود کردن مسير ناوگان اکراين در درياچه  " دونوزلاف" مستقر شد.


  
نمونه کشتي ساحل رو
مترجم : shafagh 2

10 کاربر از این پست سپاسگزاري کرده اند

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان