انتخاب MP3 PLAYER و اما و اگرهايش

در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد

مدیران انجمن: Mahdi Mahdavi, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 5147
تاریخ عضویت: شنبه 30 اردیبهشت 1385, 2:30 pm
محل اقامت: گشتم نبود نگرد نیست.
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار
تماس:

انتخاب MP3 PLAYER و اما و اگرهايش

پست توسط DJ.HAMED » سه شنبه 26 تیر 1386, 9:03 pm

براي خريد يك MP3 PLAYER بايد فاكتورهاي متعددي را در نظر بگيريد. در اينجا مهم‌ترين آنها در دو دسته تقسيم‌بندي شده است كه به ترتيب به بررسي‌ آنها مي‌پردازيم.

1 - خوب يا بد، مساله اين است! بهتر است قبل از خريد هر چيزي از مزايا و معايب آن به خوبي مطلع شويم تا بعدا دچار مشكل نشويم.
به جرات مي‌توان گفت بزرگ‌ترين و شايد اصلي‌ترين امتياز MP3 PLAYER نسبت به ساير دستگاه‌هاي پخش موسيقي قابل حمل، ذخيره كردن تعداد زيادي فايل موسيقي دلخواه در فضايي كوچك است.
به عبارت ديگر شما با استفاده از MP3 PLAYER مي‌توانيد همواره مجموعه‌اي از آهنگ‌هاي دلخواه خود را همراه داشته باشيد و هر وقت كه از يكي از آنها خسته شديد، مي‌توانيد به راحتي آن را پاك كنيد و با آهنگي ديگر تعويض كنيد و اين كار را بارها بدون افت كيفيت پخش انجام دهيد.
تنظيم پخش، تن صدا و حالت پخش CLASSIC, POP)P) و ROCK و ...) انجام ميكس‌هاي گوناگون، پخش راديو FM و ضبط مستقيم از آن، داشتن ورودي LINE- IN براي ضبط آهنگ از دستگاه‌هاي پخش ديگر، قابليت ارتقاي حافظه و نمايشگر و ... از ديگر امتيازات يك
MP3 PLAYER خوب است كه در هنگام خريد بايد به آنها توجه كنيد.از بارزترين معايب اين دستگاه‌ها قيمت نسبتا بالاي آنها است. اگر براي شما ذخيره يك ساعت موسيقي كافي است، مشكل زيادي در تهيه هزينه آن نخواهيد داشت،‌ اما اگر اصرار داريد كه در هر جا و مكاني هر موسيقي‌اي را كه دوست داريد، بشنويد، شايد به يك شغل خوب احتياج پيدا كنيد!
البته بعضي از MP3 PLAYERها مي‌توانند از كارت حافظه نيز پشتيباني كنند كه اگر هم‌اكنون در خريد MP3 PLAYER با حافظه بالا مشكل داريد، مي‌توانيد متناسب با بودجه خود يكي از آنها را تهيه كنيد و بعدا به حافظه آنها اضافه كنيد.
2 - انواع مختلف، بهاي مختلف MP3 PLAYER را مي‌توان به سه دسته كلي تقسيم كرد: مدل‌هاي خانگي، شخصي و ماشيني (براي اتومبيل). MP3 PLAYER خانگي معمولا ظاهري شبيه DVD دارد و مي‌تواند فايل‌هاي MP3 را از روي CD پخش كنند.
با توجه به امكانات متعدد اين نوع از MP3 PLAYER و توجه بر اين نكته كه شما چقدر به استفاده از همه امكانات اصرار داريد، قيمت آنها متغير است و به چند صدهزار تومان هم مي‌رسد.
آن نوع از MP3 PLAYER كه در اتومبيل‌ها مورد استفاده واقع مي‌شود درست مثل پخش اتومبيل در جلوي داشبورد قرار مي‌گيرد. انواع ديگري از آنها درست مثل نوع خانگي خود هستند و برخي ديگر به شما اجازه مي‌دهند آهنگ‌هاي MP3 را روي بلندگوهاي اتومبيل بشنويد. (البته امروز با استفاده از دستگاهي جديد به نام AIRWAVE، مي‌توانيد آهنگ‌هاي يك MP3 PLAYER شخصي را روي باندهاي اتومبيل بشنويد). اين نوع MP3 PLAYERها نسبتا گران هستند. سومين و آخرين نوع آنها انواع شخصي MP3 است كه خيلي كوچك و سبك هستند و امكان حمل راحت آنها در جيب يا دست را به كاربران مي‌دهد.

ارسال پست

بازگشت به “سخت افزار كامپيوتر”