در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3474

تشکر کرده: 286 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

اشکالات مادربردهای میکرو استار - MSI

توسط Solver » چهارشنبه 9 اردیبهشت 1388 01:29

عنوان را به این شکل مطرح کردم تا در آینده نیز مشکلات دیگر دوستان در همینجا مطرح بشه که تمرکز مبحث حفظ شود.

راستش یک اقدام اشتباه کردم بدون اطلاع در مورد کیفیت کارکرد و دیگر فاکتورهایی که موقوع خرید بیشتر اوقات در نظر میگیرم، یک مادربرد خریدم.

مدل: MSI - 945GCM7

بعد از نصب مادربرد و قطعات زیر روی اون به نصب ویندوز پرداختم که مشکلی نداشت و به نظر کارکرد خوبی داشت.

CPU: 3000Cel
RAM: 512MB DDRII

البته گرافیک onboard بود. برنامه این بود بعداً رم را به 1 یا 2 افزایش بدم.

در هر صورت بعد از نصب ویندوز و نرم افزارها. سیستم چند ساعتی روشن بود. اما فردا صبح سیستم هنگام روشن شدن |یغامی داده که متاسفانه بنده در محل نبودم و کاربر هم به خاطر ندارد چه بود.

سیستم را مجدد راه اندازی کردند و اینبار پیغام هم نیامده و هیچ! اینها از برق جدا کردن من را خبر کردن. بعد از بررسی متوجه موضوع جالبی شدم که تا حالا تجربه نکرده بودم!

PW LED به محض زدن برق روشن میشد اما FAN ها و درایو ها به هیچ وجه دارای برق نبودند. نکته جالب تر این بود زمانی که PW SW را 1 میکردم که سیستم روشن شود، فن ها و .. مثل حالت عادی روشن میشدند اما اینبار PW LED چشمک زن بود! که تا به حال مشاهده نکرده بودم.

لازم به ذکر هست روز قبل تمام علائم بالا طبق روال معمول بودند. Cmose و ... هم اجرا کردم. همینطور یک مولد دیگه هم استفاده کردم. مادربرد را از کیس خارج کردم و رو میز آزمایش کردم بدون رم اما کلاً سیستم هیچ تصویری نمایش نمیداد و البته همان علائم عجیب PW LED که برای من جدید بود.

هر چند چون روز قبل نصب کرده بودم از صحت نصب فیش ها اطمینان داشتم اما باز بررسی کردم با دقت از روی دفترچه راهنمای مادربرد اما مشکل از اشتباه در نصب نبود.

دوستان هر آنچه که به نظرتان میرسد را بیان کنید، البته من مادربرد دیگری جایگزین کردم و این را گذاشتم رو میز کارم و ترجیح دادم قبل از بردن به گارانتی خودم تا حد ممکن بررسی کنم ببینم مشکل از چه قطعه ای هست.

البته باید اشاره کنم هنوز CPU را ازش جدا نکردم. احتمالش است از اون باشه!
[ Never is Never an Answer ||| Personal Site:  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  ]

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15465

تشکر کرده: 10180 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: اشکالات مادربردهای میکرو استار - MSI

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 9 اردیبهشت 1388 01:35

Negar.int,  
مادربوردها علائم خاصي براي اعلام مشکل براي خودشون دارند که در اغلب مارکها يکسان هست، مثلا چند بيپ، بيپ متد و ....
ممکنه اين مادربورد از PW LED براي اين کار استفاده ميکنه، در توضيحات علائم دفترچه بررسي کنيد بينيد به اين موضوع اشاره‌اي شده يا خيرC
CMOS رو يکبار ريست کنيد و در صورتي که آپديتي براي اون ارائه شده، بايوس رو آپديت کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Solver, MASTER, Shahbaz, Ra30ol