در اين قسمت ميتوانيد درباره گوشي‌هاي نوکيا بحث و تبادل نظر نماييد
Captain II

Captain II

نماد کاربر
1115

تشکر کرده: 12 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 3 آبان 1386 15:56

ايران....از خزر تا خليج هميشه فارس

آرشيو سپاس: 1294 مرتبه در 446 پست

N96 یا Nokia X6

توسط big-man » دوشنبه 5 مهر 1389 12:32

سلام دوستان

بنده میخام گوشی n96 خودم رو با x6 16Gb  تعویض کنم.........

اما اختلاف قیمتش منو نگران کرده که چرا اینجوری ....تقریبا 120 هزار تمون n96 گرون تره....

از اون ور هم نگاه میکنیم میبینم امکانات x6 یکم بیشتره و در کل گوشی قابل قبوتری نسبت به n96 است....

به نظر شما دوستان این معامله رو انجام بدم یا نه؟؟؟؟
خدایا ...!

نیازی به زمین لرزه نیست ...!

کاخِ آرزوهای این مردم به تلنگری هم فرو میریخت ...!!!

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15464

تشکر کرده: 10168 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

Re: N96 یا Nokia X6

توسط Mahdi1944 » دوشنبه 5 مهر 1389 14:20

big-man,  
گوشي X6 گوشي خوبي هست، البته نداشتن امکان خواندن مموري کارت يک اشکال مهم هست براش، هر چند خود اين گوشي با مدلهاي مموري داخلي 32GB ،  16GB يا 8GB ارائه ميشه
اما به نظر من بجز دوربين اين گوشي در بقيه زمينه‌ها کاملا مشابه 5800 هست، پس اگر دوربين 3.15MP براي شما کافي هست من به شما پيشنهاد ميکنم 5800 خريداري کنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
noora, atlantik, big-man, azeRilA, MASTER, CAPTAIN PILOT, sokuteasemuni

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
191

تشکر کرده: 1 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 28 فروردین 1388 20:28

آرشيو سپاس: 803 مرتبه در 146 پست

توسط atlantik » دوشنبه 5 مهر 1389 15:16

x6تو پردازش و لود عکس ها  کمی ضعیف عمل میکنه .
عدم شارژ باتري از طريق پورت microUSB.
ضعیف بودن مرورگر وب و استفاده از برنامه های کمکی برای جبران این ضعف

اختلاف قیمتش با n96بین 50 تا 70 هزارتونمه
من در کشوری زندگی می کنم که زبانش پارسی است، اما به آن فارسی می گویند چون عربی "پ" ندارد!

دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب atlantik تشکر کرده اند:
big-man

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1115

تاريخ عضويت

توسط big-man » دوشنبه 5 مهر 1389 17:52

ممنون از  Mahdi1944,  و atlantik,   عزیز......

بنده به خاطر :

لق شدن صفحه نمایش که هی بیشتر میشه....و  گرد و خاک گرفتن صفحه نمایش گوشی N96 ازش خسته شدم.....
و در مورد اختلاف قیمتش اون موقع حدودا 450 تومن خردیمش...الانم همینجوری یه چیزی گفتم....شرمنده.

اما n96 به قول آقا مهدی که توی یک پست دیگه گفتند چون از GPRS کلاس 20 استفاده میکنه و EDGe هم داره خیلی عالیه و واسه همین دوستش دارم.....
اما نمیدونم X6 هم این قابلیت رو داره چون  atlantik,  گفته :"ضعیف بودن مرورگر وب و استفاده از برنامه های کمکی برای جبران این ضعف"
میتونید بهم بگید کلاس GPRS این گوشی چنده....و سایر راهنماییها

همچنین GPS این گوشی...
میگن X6 مجوز راهنمای صوتی نداره.....اما مهم نیست.

بنده از قیافه ی X6 خوشم اومده و 5800 الان هر کی نگاه میکنی تو دستشه.......نمی دونم چرا اینجوریه

به نظر من مهمترین مشکلش همین عدم توانایی خواندن مموری کارته...پس دائم باید کابل اتصالش توی جیبت باشه...

________

البته دوستان شما نگفتید از بین این دو گوشی کدوم یک رو میپسندید؟؟؟؟

همچنین قیمت این گوشیها رو اگه میشه ذکر کنید:

Nokia x6 32 gb
Nokia x6 16 gb
Nokia x6 8 gb
خدایا ...!

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
191

تاريخ عضويت

توسط atlantik » سه شنبه 6 مهر 1389 11:18

big-man  
حقیقتش من هم مدتی دنبال این گوشی بودم و از چند نفری که این گوشی رو تجربه کرده بودند برای خرید کمک گرفتم  و 3 مشکل عمدهای که همگی به اون اشاره کردند 1   لود ضعیف عکسها و برنامه ها(مخصوصا وقتی که حجمعکسها و برنامه های نصب شده بالا باشه ) 2  ضعیف بودن مرورگر گوشی 3  نداشتن امکان خواندن مموري کارت  بود

x6 مجوز راهنمای صوتی نداره

حدود قیمتها  بسته به نوع گارانتی

Nokia x6 8 gb                315  300

Nokia x6 16 gb              350  370
Nokia x6 32 gb          ؟

از بین این دو گوشی من x6 رو ترجیح میدم بنظرم شکیلتر و خوشدست تره  :razz:
من در کشوری زندگی می کنم که زبانش پارسی است، اما به آن فارسی می گویند چون عربی "پ" ندارد!

دکتر علی شریعتی

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب atlantik تشکر کرده اند:
big-man

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15464

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 6 مهر 1389 20:53

big-man,  
موضوعي که هست اينه که 5800 در نسخه‌هاي اوليه يک افتضاح واقعي بود چه از نظر سرعت و چه از نظر  کارائي و اشکالات سيستمي که البته طبيعي هم بود، چون يکي از اولينهاي S60v5 بود و به همين دليل در ايتدا چندان مورد توجه قرار نگرفت و اونهايي هم که ميخريديد و نسخه‌ي پايين بود، همگي اون رو ميفروختند، اما اين گوشي از نظر توانايي سخت افزاري در سطح بسيار بالايي قرار داره و امروز هم چون حدود دو سال از توليد اون ميگذره با قيمت مناسب روانه بازار شده و فريموير نسخه‌ي 51 هم اغلب مشکلات رو حل کرده، در حالي که از نظر سخت افزاري تفاوت زيادي با گوشي‌هاي جديد مانند X6 نداره، پس طرفداران زيادي داره
حتي به همين دلايلي که در بالا اشاره کردم نوکيا نسخه‌ي Nokia 5800 Navigation رو وارد بازار کرد که از نظر سخت افزاري دقيقا همون 5800 قبلي هست و فقط يک قاب جديدتر (استيل و ...) براي اون ارائه کرده و قيمت اون رو حدود 100$ افزايش داده!!!

پس به نظر من اينکه همه دارند به هيچ وجه بد نيست، بلکه دليل بر مقبوليت اون هست، مانند 6600 که در زمان خودش بسيار فراگير بود، انسان بهتره به جاي توجه به اين مسائل به کارائي و اينکه بدون در نظر گرفتن ديگران، مود، کلاس و چنين مفاهيم بي‌ارزشي آيا يک کالا مفيد هست يا خير يک کالا رو انتخاب کنه، مثلا اگر شما ظاهر يک کالا به هر دليلي خوشتون نمياد به نظر من دليل قابل قبولي هست، چون بايد به هر حال براي خود فرد مطلوب باشه، اما اگر بخواهيد به ساز اين اون برقصيد و دنبال مد و کلاس و همه دارند بيکلاسه و ... باشيد قطعا هرگز احساس رضايت نخواهيد داشت، چون هر کالاي مرغوبي قطعا خواهان زيادي هم خواهد داشت و دير يا زود دارندگان اون هم افزايش خواهد يافت و ....

در هر صورت من X6 رو پيشنهاد نميکنم، هر چند ممکنه در آينده مشکلات نرم افزاري اون حل بشه، اما نداشتن مموري کارت يک اشکال هست، خصوصا زماني که به دلايل مختلف مانند آب خوردگي و ... امکان بالا اومدن سيستم عامل گوشي نباشه، شما عملا به اطلاعاتتون دسترسي نخواهيد داشت (علاوه بر اينکه در حالت عادي هم همواره نياز به کابل هست!)

موفق باشيد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

nt, MASTER, big-man, CAPTAIN PILOT, sokuteasemuni

Major

Major

نماد کاربر
830

تاريخ عضويت

شنبه 2 تیر 1386 23:47

باختران

آرشيو سپاس: 2330 مرتبه در 546 پست

توسط ali1371 » چهارشنبه 7 مهر 1389 03:07

n97 بگیر اگر دوربین برات مدنظر نیست 5800 بگیر اگر هم ورژنش پایین بود سریع همونجا بده برات 51 بریزن فارسی هم داره در مجموعه 5800گوشی خوبیه
کاری که ارتش ایران  درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
                                                                    یاسرعرفات

وبلاگ من  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب ali1371 تشکر کرده اند:
big-man

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1115

تاريخ عضويت

توسط big-man » چهارشنبه 7 مهر 1389 10:11

:D
فکر کنم نظر آقا مهدی درسته یکم صبر کنم تا اشکالات نرم افزاریش برطرف بشه
خدایا ...!

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15464

تاريخ عضويت

توسط Mahdi1944 » چهارشنبه 7 مهر 1389 18:18

big-man,  
در ضمن يک مورد ديگه رو فراموش کردم مطرح کنم، صفحه‌ي نمايش X6 از نوع خازني ساده هست که يک تکنولوژي ناقص هست، در صفحه‌هاي لمسي خازني امکان عکس العمل به چند نقطه همزمان (Multi Touch) وجود داره اما کار کردن با اون کمي مشکل تر هست و کمي هم تصوير تار تر ميشه، چرا که حتما بايد انگشت يا جسم رسانايي اون رو لمس کنه تا عمل کنه و مثلا با دست کش و قلم پلاستيکي و امثال اون نميشه با اون کار کرد و اين موضوع در کل يک اشکال بزرگ هست، در حالي که در 5800 از صفحه‌ي لمسي مقاومتي استفاده شده که هر چند MultiTouch نيست، اما با هر چيزي ميشه با اون کار کرد و در واقع به فشار حساس هست، و البته امکان شبيه سازي مالتي تاچ هم در 5800 با روشهاي نرم افزاري امکان پذير شده و از اين نظر بسيار برتر بر مدل خازني هست، جز اينکه در مدل خارني اوليه مصرف برق کاهش پيدا ميکنه، البته تکنولوژي صفحات لمسي بر پايه خازني در حال توسعه هست و مثلا نسل جديد خارني‌ها موسوم به AMOLD , Super AMOLD اين مشکل محدوديت کار کردن با قلم و ... رو رفع کردند و راحت تر ميشه با اونها کار کرد، اما به هر حال نسل اوليه اون که در X6 استفاده شده اين محدوديت رو داره که به نظر آزار دهنده ميرسه، پس اگر مشکل ظاهر 5800 هست و از طرفي در بالا هم نوشتيد که ميتونيد صبر کنيد، من پيشنهاد ميکنم در صورتي که قيمت حدود 450 هزار تومن براتون مناسب هست، چند ماه صبر کنيد گوشي C7 وارد بازار بشه که از هر لحاظ يک گوشي کامل هست و سيستم عامل اون هم نسل ارتقا يافته سيمبيان يعني Symbian ^3 هست که مزاياي بيشماري به نسبت S60v5 داره، از جمله USB Host, قدرت پشتيباني گرافيک‌ سه بعدي بسيار قدرتمند و چيپ مجزاي 3D، سرعت عملکرد بسيار بالا و مصرف بسيار پايين تر هست، ظاهر اون هم بسيار امروزي و شيک هست، در هر صورت من فکر ميکنم خريد X6 مانند خريد N73 در زمان خودش هست که يک گوشي اثبات فناوري محسوب ميشد و همه چير به صورت ناقص در اون وجود داشت، مثلا N73 يکي از معدود گوشي‌هاي با پردازشگر دو هسته‌اي هست، اما به دليل بهينه نبودن سيستم عامل و سازگار نبودن فناوري‌هاي جديد در حال تست در اون، عملکرد اون بسيار بسيار فاجعه بار بود، سرعت بسيار پايين، هنگ کردن‌هاي متوالي، مصرف بالا و ناسازگاري با اغلب برنامه‌هاي مختص S60v3 از مشکلات N73 بود، X6 هم با توجه به مسائلي که تا به حال برشمردم و تحقيقات و تست‌هايي که با اين گوشي انجام دادم فکر ميکنم چيزي مشابه N73 در زمان خودش خواهد بود

nt, CAPTAIN PILOT, sokuteasemuni, big-man, atlantik

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1115

تاريخ عضويت

توسط big-man » شنبه 10 مهر 1389 09:58

دیگه هی داره اشکالاتش آشکار میشه این x6

با این حساب گوشی به درد بخوری نیست....همون c7 بهتره...
ولی اون هم وقتی بیاد سری اوله و مشکلاتش رو باید صبر کنیم تا حل بشه
خدایا ...!

Junior Poster

Junior Poster

نماد کاربر
191

تاريخ عضويت

توسط atlantik » شنبه 10 مهر 1389 11:59

c7

دکتر علی شریعتی

Captain II

Captain II

نماد کاربر
1115

تاريخ عضويت

توسط big-man » يکشنبه 11 مهر 1389 12:03

tببخشید دوستان اما c7 فکر کنم یکم گرون در میاد......

بعضی از دوستان Vivaz رو پیشنهاد کردند حدود 350 تومن......

گوشی قشنگیه اما نمی دونم چجور گوشی است...

و آیا جی پی اس داخلی داره؟

گارمین روش نصب میشه؟
خدایا ...!

بعدي