در این بخش می‌توانید در رابطه با شبکه و کلیه مباحث مربوط به آن بحث و تبادل نظر نمایید
Major

Majorنماد کاربر
پست ها

533

تشکر کرده: 0 مرتبه
تشکر شده: 10 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 15 آذر 1388 13:35

آرشيو سپاس: 2762 مرتبه در 485 پست

شبكه هاى نسل آينده NGN

توسط shadow.of.death » دوشنبه 7 دی 1388 19:32

مديريت و عيب يابى از راه دور
شركت هاى مخابراتى مى توانند با استفاده از سوييچ هاى نسل آينده شبكه اى گسترده از سوييچ هاى هوشمند ايجاد كنند اما در قلمرو مديريت با يك سوييچ مجازى سرو كار داشته باشند. در كنار اين شبكه يك واسط كاربرى گرافيكى بسيار كارآمد هم وجود دارد كه به شركت هاى مخابراتى امكان مى دهد شبكه اشان را از راه دور اداره كنند. سوييچ هاى نسل آينده به شركت هاى مخابراتى امكان مى دهند از طريق رايانه ى ميزبان متصل به شبكه نسل آينده به منابع روى هر كارت دسترسى يابد. اين قابليت به گونه اى چشم گير هزينه هاى بهره بردارى از شبكه را كاهش مى دهد.
بالا ترين دسترس پذيرى
در سوييچ هاى نسل آينده ميزان از كار افتادگى به صفر مى رسد و اين به لطف نرم افزار هايى است كه در برابر بروز ايراد بسيار مقاوم اند و در حين كار مى توان آن ها را تنظيم كرد. در اين كارپايه براى ارتقاى نرم افزار نيازى به خواباندن سامانه يا قرار دادن آن در حالت كار كرد ساده نيست. يعنى در حين كار سوييچ مى توان به بارگذارى و فعال سازى نرم افزار پرداخت. حتى وقتى كه مكالمه ها در حال انجام هستند نيز مى توان بدون وقفه اى عمل ارتقاى به نرم افزار جديد را انجام داد.
شركت هاى مخابراتى با استفاده از سوييچ هاى نسل آينده مى توانند خدمات و قابليت هاى جديد را به صورت بى درنگ عرضه كنند و نيازى نيست كه منتظر بمانند تا ترافيك شبكه به حداقل برسد.
انعطاف پذيرى كاركردى
سوييچ هاى نسل آينده را مى توان در كاربرد هاى شبكه اى گوناگون به كار گرفت كه برخى از آن ها عبارتند از:
ـ جانشين سوييچ هاى متعارف
ـ به كار گيرى در كارپايه هاى خدمات پيشرفته
ـ استفاده در سوييچ هاى دسترسى محلى بى سيم و كنترل كننده هاى ايستگاه پايه
مزيت اقتصادى
آشكارترين مزيت سوييچ هاى نسل آينده پايين بودن هزينه ى آن ها است. در سوييچ هاى نسل آينده در مقايسه با سوييچ هاى متعارف ميزان سرمايه گذارى اوليه كمترى لازم است و ميزان پذيرى آن ها بسيار كم هزينه تر و بسيار خطى تر است. پيامد هاى اقتصادى اين مزيت هاى هزينه اى آشكار است.
حتى شركت هاى مخابراتى كوچك هم مى توانند با استفاده سوييچ هاى نسل آينده وارد بازارشوندوبه به سودآورى برسند. همين كه اين شركت هاى نوپا سهمى از بازار را به دست آوردند مى توانند به سرعت و به گونه اى مقرون به صرفه خود را با افزايش تقاضا هماهنگ كنند.
مزيت خدماتى
آشكارترين مزيت سوييچ هاى نسل آينده پايين بودن هزينه ى آن ها است. در سوييچ هاى نسل آينده در مقايسه با سوييچ هاى متعارف ميزان سرمايه گذارى اوليه ى كم ترى لازم است و ميزان پذيرى آن ها بسيار كم هزينه تر و بسيار خطى تر است. پيامد هاى اقتصادى اين مزيت هاى هزينه اى آشكار است. حتى شركت هاى مخابراتى كوچك هم مى توانند با استفاده سوييچ هاى نسل آينده وارد بازارشوندوبه به سودآورى برسند.
همين كه اين شركت هاى نوپا سهمى از بازار را به دست آوردند مى توانند به سرعت و به گونه اى مقرون به صرفه خود را با افزايش تقاضا هماهنگ كنند.
persianfardad.com
به جای آنکه به تاریکی لعنت بفرستی ، یک شمع روشن کن.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب shadow.of.death تشکر کرده اند:
Mahdi1944

 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان