در اين بخش شما ميتوانيد درباره سخت افزار كامپيوتر به بحث و تبادل نظر بپردازيد
Major

Major

نماد کاربر
831

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 اسفند 1386 02:38

آرشيو سپاس: 189 مرتبه در 139 پست

با سلام -not formatted

توسط bahmanwolf » شنبه 14 آبان 1390 07:20

تو رو خدا کمک کنید
من یک هارد اکسترنال adata دارم 1t هستش ..امروز مجبور شدم بدون eject کردن بکشم از لپ تاب بیرون چون لپ تاب هنگ کرده بود حالا هر موقع به pc یا لپ تاب میزنم میگه باید format  بشه و ارر not formateed میده اصلا باز نمیکنه و درایوهای توش رو نشون نمیده فقط هر وقت میزنم یو اس پی رو و رو درایو کلیک میکنم گزینه فرمت میاد دو گزینه format it و no میاد و به نرم افزار های خاص رجوع کردم free هارد رو زده 950 گیگ در حالی که من 500 گیگ اطلاعات داشتم حالا چکار کنم --من واسه پی سی از نرم افزار recovery my file کار کردم قبلا فایلها رو با اسم دیگه و ناقص بر میگردونه --حالا چطور اطلاعات هارد اکسترنال رو بطور کامل برگردونم --راه حل داره؟؟؟ یک بار دیگه میگم به طور کامل ؟؟؟باید فرمت کنم ؟؟؟نمیشه یک کاری بشه که بدون فرمت درست بشه...؟؟؟
متن کامل erorr
you need to format the disk in drive g:before you can use it
do you want to format it?
format disk................cancel
هر موقع رو هارد دابل کلیک میکنم این میاد چه کنم میترسم فرمت کنم 500 گیک اطلاعات میپره....راه دیگه ای است

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب bahmanwolf تشکر کرده اند:
HS368

Major I

Major I

no avatar
235

تشکر کرده: 3 مرتبه
تاريخ عضويت

يکشنبه 25 بهمن 1388 05:06

آرشيو سپاس: 1034 مرتبه در 211 پست

Re: با سلام -not formatted

توسط HS368 » شنبه 14 آبان 1390 13:50

اگه فرمت درایوت raw نوشته شما از برنامه MiniTool Partition Wizard Home Edition از دستور Rebuild MBR استفاده کن شاید برگشت.
برای تعمیر فایل ها از دستور :chkdsk /f g در قسمت run استفاده کن.
اگه باز هم نتونستی به جایی برسی برنامه های زیادی برای ریکاوری پارتیشن خراب هست مثل:
iCare Data Recovery
PC partition Recovery
Deep Scan Recovery
البته همه ی فایلهات برنمیگرده، بسته به میزان خرابی داره.
موفق باشی
خوشبختی ما در سه جمله است ... تجربه از دیروز , استفاده از امروز , امید به فردا ... ولی ما با سه جمله دیگر زندگی مان را تباه میکنیم حسرت دیروز , اتلاف امروز , ترس از فردا ... دکتر علی شریعتی