در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

ntldr is missing

مديران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

Major II

Major II

no avatar
96

تشکر کرده: 0 مرتبه
تاريخ عضويت

شنبه 26 اسفند 1385 08:08

مهم نیست که کجام ، همه جای ایران سرای من است

آرشيو سپاس: 153 مرتبه در 41 پست

ntldr is missing

توسط free love » سه شنبه 13 فروردین 1392 19:16

سلام.
چند وقت پیش کامپیوتر یکی از دوستانم با این پیغام خطا موقع بوت شدن مواجه شد که من ویندوز رو عوض کردم و مشکل حل شد . اما دوباره موقع بوت شدن این پیغام رو میده . به نظرتون مشکل سخت افزاریه ؟

Major

Major

نماد کاربر
426

تاريخ عضويت

پنج شنبه 29 تیر 1391 13:19

آرشيو سپاس: 2720 مرتبه در 407 پست

Re: ntldr is missing

توسط jhan2010 » سه شنبه 13 فروردین 1392 19:34

NTDLR مخفف NT loader یک برنامه است که از boot sector هارد دیسک جهت نمایش شروع ویندوز های NT و کمک جهت بوت ویندوز های NT/2000/XP استفاده می کند ، این بخشی از فرآیند بوت شدن کامپیوتر می باشد که در ویندوز vista و 7 و بالاتر توسط برنامه Bootmgr انجام می شوددلایل زیادی برای این مشکل می توان مطرح کرد از جمله

1-کامپیوتر سعی دارد از یک منبع غیر ممکن بوت شود.

2- هارد دیسک کامپیوتر در BIOS به درستی تعریف نشده است.

3- فایل NTDLR و NTDETECT.COM خراب شده است.

اما مهمترین انها وجود چند ریدیر در سیستم شما است که کامپیوتر شما نمی توانند بدرستی تشخیص دهد که از کدام یک از انها باید بوت شود شما می توانید با معرفی درست ریدر مورد نظرتان در setupبایوس این مشکل حل خواهد شد
امید به رهایی نیست وقتی همه دیوارند

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب jhan2010 تشکر کرده اند:
CentralWeb, Ghost Rider, mahdi2elve, Ali$amir, free love, CAPTAIN PILOT, Mahdi1944, Solver, nima-rad, MASTER

Major II

Major II

no avatar
96

تاريخ عضويت

توسط free love » سه شنبه 13 فروردین 1392 20:46

1و3 که میدونم نیست . چون ویندوز رو تازه نصب کرده بودم

روی مورد 2 شک دارم ، به نظرتون ممکنه کابل دیتا هارد مشکل پیدا کرده باشه .
در رابطه با مورد اخر که فرمودید باید عرض شود که این سیستم سالیان زیادی هست که داره با همین روالی که براش تو بایوس تعریف شده کار میکنه . و چیزی که تا حالا بهش بر نخورده بودم این بود که زمانی که میخواستم وارد تنظیمات بایوس شم موقع بوت شدن هرچی دکمه del یا f8  یا f9 رو میزدم با هیچ کدوم وارد بایوس نمیشد در نهایت مجبور شدم موقع بوت تمام کلیدها رو همزمان با هم فشار بدم که یه کادری باز شد که ازم پرسید میخوای فایل بوت اول از کجا خونده بشه که دی وی دی رام روز زدم تا تونستم ویندوز رو مجدد نصب کنم.

Administrator

Administrator

نماد کاربر
15442

تشکر کرده: 10108 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 7 بهمن 1384 19:51

آرشيو سپاس: 30251 مرتبه در 5981 پست

توسط Mahdi1944 » سه شنبه 13 فروردین 1392 21:11

free love,  
معمولترين دليل اين مشكل متصل بودن حافظه‌اي جديد هست، مثلا فلش مموري در زمان بوت كه در بايوس هم به عنوان هارد ديسك شناخته شده باشه. مورد ديگه هم ويروس هست كه باعث تخريب اطلاعات بوت و يا حذف فايلهاي ntldr ميشه.
اينكه ويندوز رو تازه نصب كرده بوديد دليل خوبي براي رد اين موارد نيست، چرا كه يك فلش و يا پلاير موسيقي و يا هر چيز ديگري كه به عنوان حافظه‌ي USB توسط سيستم شناخته شده ميتونه علت اين مشكل باشه، همچنين ويروس هم ميتونه از يك درايو ديگه سيستم، روي ويندوز تازه نصب شده فعال و تخريب رو انجام بده

در صورتي كه مشكل حذف شدن اطلاعات بوت باشه، راه حل اينه كه فايلهاي NTLDR رو به صورت دستي روي درايو بوت سيستم كپي كنيد، و يا با استفاده Hiren's BootCD اون رو ترميم كنيد
زندگي صحنه يکتاي هنرمندي ماست     هرکسي نغمه خود خواند و از صحنه رود
صحنه پيوسته به جاست     خرم آن نغمه که مردم بسپارند به ياد

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد  |  لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

لطفا سوالات فني را فقط در خود انجمن مطرح بفرماييد، به اين سوالات در PM پاسخ داده نخواهد شد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Mahdi1944 تشکر کرده اند:
Ghost Rider, Ali$amir, nima-rad, jhan2010, abbas.m.k, CAPTAIN PILOT, MASTER, free love, serat&mersad, Solver, CentralWeb

Major II

Major II

no avatar
472

تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 مهر 1388 13:48

آرشيو سپاس: 2586 مرتبه در 419 پست

توسط samsun » چهارشنبه 14 فروردین 1392 15:46

سلام،
از چه ویندوزی نصب می کنید؟ اگر از ویندوز 7 نصب می کنید به احتمال قوی از Loader ایست که روی ویندوز نصب می کنید و ممکنه با Bios سیستم همخوانی نداشته باشه! برای رفع مشکل ابتدا بایوس مادر برد رو ارتقا بدید و بعد از Loader جدید استفاده کنید. امیدوارم مشکلتون حل بشه   :razz:

حضرت علی (علیه السلام):

ای مالک اگر شب هنگام کسی را در حال گناه دیدی فردا به آن چشم نگاهش نکن! شاید سحر توبه کرده باشد و تو ندانی !

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب samsun تشکر کرده اند:
Ghost Rider, free love, Solver

Major II

Major II

no avatar
96

تاريخ عضويت

توسط free love » پنج شنبه 15 فروردین 1392 20:06

samsun نوشته است:سلام،
از چه ویندوزی نصب می کنید؟ اگر از ویندوز 7 نصب می کنید به احتمال قوی از Loader ایست که روی ویندوز نصب می کنید و ممکنه با Bios سیستم همخوانی نداشته باشه! برای رفع مشکل ابتدا بایوس مادر برد رو ارتقا بدید و بعد از Loader جدید استفاده کنید. امیدوارم مشکلتون حل بشه   :razz:

ویندوز xp .

آقا مهدی به این قضیه که ممکنه ویروس از درایو های دیگه   این کارو کرده باشه دقت نکرده بودم . امیدوارم مشکل همین باشه . چون گفت تو اون مدتی که درست بوده اصلا از فلش  استفاده نکرده. من بیشتر فکرم درگیر این هست که مشکل سخت افزاری باشه .

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
3441

تشکر کرده: 272 مرتبه
تاريخ عضويت

جمعه 20 اردیبهشت 1387 08:44

آرشيو سپاس: 13553 مرتبه در 2799 پست

توسط Solver » پنج شنبه 15 فروردین 1392 22:39

علاوه به موارد بالا که دوستان گفتند، ممکن است مشکل سخت افزاری هم باشد.
یک مادربرد بود که 2 درگاه ساتا داشت. مشکلی هم با هارد ساتا نداشت تا یک بار که تقریبا مشکل مشابه براش پیش آمد، سیستم دقیقا همین پیغام خطا را میداد. اما با هارد IDE بدون مشکل بالا می آمد.
بعد از کمی تحقیق تو اینترنت متوجه شدم که رید داخلی مادربرد مشکل پیدا کرده ! اما دقیقا همین پیغام خطا را میداد. شما هارد را روی یک سیستم دیگه تست کنید. ببینید وضعیتش چطوره.
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

Never is never an option +

لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب Solver تشکر کرده اند:
Ghost Rider, net_writer

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 3 مهمان