در اين بخش مي‌توانيد تصاوير زيباي نظامي را مشاهده کنيد
Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

86

تشکر کرده: 218 مرتبه
تشکر شده: 164 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 13 دی 1390 10:14

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 349 مرتبه در 51 پست

مستند Nukes In Space-The Rainbow Bombs با زیرنویس فارسی

توسط malmal1369 » سه شنبه 7 خرداد 1392 20:33

به نام خدا


مستند Nukes In Space - The Rainbow Bombs با زیرنویس فارسی تقدیم به تمام فارسی زبانان

                                                    

به امید خدا کار ترجمه این اثر به پایان رسید و این مستند زیبا که بصورت شنیداری ترجمه شده است تقدیم به تمام فارسی زبانان عزیز

مستند فوق محصول سال 1999 و به کارگردانی Peter Kuran می باشد

ابتدا بد نیست توضیحاتی را که سایت atomicarchive درباره این مستند ارائه داده است ، مرور کنیم

During the heart of the Cold War, the United States and the Soviet Union launched and detonated a combined total of over 20 thermonuclear weapons in the upper atmosphere and near space region of earth

Almost unknown to the public, much of the information on theses tests has been kept secret for over 35 years until recently, when newly declassified test footage and secret government documents obtained from both countries reveals the inside story of the high altitude testing program of the nuclear superpowers

Atomic Operations depicted: Hardtack, Teak, Orange, Argus, Dominic

در قلب جنگ سرد ، ایالات متحده آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی در مجموع بیش از 20 بمب ترمونوکلئور (حرارتی-هسته ای) به سطوح فوقانی اتمسفر و منطقه فضایی نزدیک به زمین شلیک کرده و منفجر کردند.این آزمایشات تقریبا برای عموم ناشناخته باقی مانده اند و بیشتر اطلاعات مربوط به این آزمایشات به مدت 35 سال بصورت محرمانه نگهداری میشدند تا این اواخر ، اخیرا فیلم ها و اسناد سری این آزمایشات که توسط دو کشور از حالت طبقه بندی محرمانه خارج شده اند ، بدست عموم رسید. اطلاعات مذکور عمق این ماجرا را که در مورد برنامه دو ابرقدرت برای آزمایشات اتمی در ارتفاعات بالا بود ، آشکار میکند.

عملیات های اتمی که در این مستند نشان داده شد است عبارتند از : Hardtack, Teak, Orange, Argus, Dominicدر ادامه توضیحاتی از سایت Amazon به منظور معرفی بیشتر مستند و اتفاقات گنجانده شده در آن

Boasting material that was recently declassified, this documentary presents some startling material about how the United States detonated a number of atomic bombs in space during a top-secret cold war weapons program. The history of military rockets is detailed, beginning with the Nazi V2 rockets that attacked England late in World War II. The problems encountered in the America's cold war rocketry program is dramatically illustrated with a film montage of U.S. missiles spectacularly blowing up on their launch pads. After the Soviets launched Sputnik, America's resolve to be able to wage war in space stiffened, and test detonations of atomic weapons in space began. The effects of these little-known tests were bizarre and included electromagnetic disturbances that blew fuses in Hawaii while creating beautiful, if dangerous, artificial auroras that gave the tests the nickname of the "Rainbow Bombs." Of particular interest in this documentary are tapes of White House meetings at which President John F. Kennedy and his top science and military advisers discussed the atomic tests in space. The bomb detonations caused radiation problems in space, damaging fledgling communications satellites, and the government eventually called an end to the program. This is an entertaining and very informative look at a piece of cold war history that seems like vintage science fiction, yet it's all real

براساس محتوای اطلاعاتی که به تازگی از حالت طبقه بندی محرمانه خارج شده شده اند ، این مستند مطالب شگفت آوری ارائه میکند در مورد اینکه چگونه ایالات متحده در قالب یک برنامه فوق سری تسلیحاتی در طول جنگ سرد ، تعدادی بمب اتم در فضا منفجر کرد. تاریخچه موشک های نظامی با جزییات شرح داده می شود که آغاز آن با موشک های v2 آلمان نازی می باشد که در اواخر جنگ جهانی دوم انگلستان را هدف قرار میدهند. مشکلاتی که برنامه موشکی آمریکا در طول جنگ سرد با آن مواجه شد بصورت دراماتیک با مجموعه ای از فیلم های واقعی و تدوین شده ، به تصویر کشیده می شود. موشک هایی که بطور شگفت آوری در سکوی پرتاب خود منفجر می شوند. پس از پرتاب موفقیت آمیز Sputnik ( اولین قمر مصنوعی اتحاد جماهیر شوروی ) ، آمریکا عزم خود را برای وارد شدن به یک عرصه پیکارجویانه در فضا ، جزم کرد و انفجارات تسلیحات اتمی در فضا آغاز شد.  این آزمایشاتِ کمتر شناخته شامل تاثیراتی بودند که از آن جمله میتوان به اختلالات الکترومغناطیسی اشاره کرد که منجر به  پریدن فیوز ها در سرتاسر جزایر هاوایی میشد اما در عین حال باعث ایجاد شفق های مصنوعی زیبا اما خطرناک در جَو میشد که به همین دلیل ، لقب بمب های رنگین کمانی به آنها داده شد.نکته جالب و منحصر به فرد در این مستند ، نوارهایی از جلسات کاخ سفید هست که در آن رییس جمهور "جان اف کندی" و مشاوران ارشد علمی و نظامی او ، در مورد آزمایشات اتمی در فضا به بحث میپردازند. انفجار این بمب ها مشکلاتی را از طریق ایجاد تشعشع در فضا ایجاد میکرد که به ماهواره های ارتباطی تازه پرتاب شده ، صدمه میزد و در نهایت دولت ، پایان این پروژه را اعلام کرد. این مستند نگاهی سرگرم کننده و بسیار مفید به بخش هایی از تاریخچه جنگ سرد می اندازد که بیشتر شبیه به داستان های علمی تخیلی به نظر می رسد اما تمامش واقعیت دارد.


At the height of tension during the Cuban Missile Crisis, both the United States and Soviet Union conducted nuclear bomb testing in the upper atmosphere and near space region of Earth. Nukes in Space: The Rainbow Bombs reveals the unbelievable story of more than 20 high-altitude thermonuclear bomb tests. Almost unknown to the general public, the detonations created awe-inspiring man-made auroras, shown in amazing space footage. But behind the beauty of these so-called "Rainbow Bombs" hid the ugly aftermath: radiation belts resulting from these tests and the lingering damaging effects they have had on Earth's near-space region. National Security Council tapes and newsreel footage on the Cuban Missile Crisis help to explain the intense rivalry that drove the United States to push for nuclear supremacy over the Soviet Union. All of this took place under the leadership of one of our most charismatic and beloved president - John F. Kennedy. Hear and witness Kennedy's speeches - both to Congress and the American public - from an era when nuclear war was a constant threat, and the need for nuclear supremacy clearly defined. Peter Kuran, the award-winning creator of "Trinity and Beyond: The Atomic Bomb Movie," presents Nukes in Space using newly declassified test footage and government documents, along with provocative interviews with key military and science authorities of the era.

طی بحران موشکی کوبا و در نقطه اوج تنش ها ، هم آمریکا و هم شوروی آزمایشاتی اتمی در سطوح فوقاتی اتمسفر و منطقه فضایی نزدیک به زمین ، به انجام رساندند. مستند Nukes in Space: The Rainbow Bombs ، از روایت باورنکردنی مربوط به بیش از 20 آزمایش بمبهای حرارتی هسته ای در ارتفاع بالا ، پرده برداری میکند. این آزمایشات تقریبا برای افکار عمومی ناشناخته باقی مانده اند.

انفجارات حاصل از این آزمایشات باعث آفرینش شفق هایی با هیبت و الهام بخش در جَو می شود که ساخته دست بشر هستند و در قالب قطعات تصویری شگفت انگیزی از فضا ، در این مستند نشان داد می شوند. اما در پشت این زیبایی و جلال که ناشی از بمب های موسوم به رنگین کمانی است ، عواقب ناخوشایندی پنهان شده اند. کمربندهای تابشی که از این آزمایشات حاصل می شوند ، تاثیرات مخرب طولانی مدتی در منطقه فضایی نزدیک به زمین بر جای گذاشتند. نوارهای جلسات شورای امنیت ملی و تکه فیلم های خبری از بحران موشکی کوبا ، در بهتر توضیح دادن رقابت شدیدی که آمریکا را برای دستیابی به یک برتری هسته ای بر شوروی تحت فشار قرار میداد ، کمک میکند. همه این رویداد ها تحت رهبری یکی از محبوب ترین و تاثیرگذارترین روسای جمهور ما ، یعنی جان اف کندی به وقوع پیوست.

شاهد و شنونده ی صحبت های کندی با کنگره و مردم آمریکا باشید که از عصری به یادگار مانده است که تهدید اتمی یک تهدید ثابت به شمار میرفت و لزوم دستیابی به یک برتری اتمی به روشنی تعریف شده بود.

Peter Kuran که به دلیل خلق اثر Trinity and Beyond: The Atomic Bomb Movie برنده جایزه شده است ، اینک اثر Nukes in space را با استفاده از تکه فیلم ها و اسناد دولتی که به تازگی از حالت محرمانه خارج شده اند به همراه مصاحبه های بحث برانگیزی که با مقامات کلیدی نظامی و علمی آن دوران انجام شده ، ارائه میدهد.


توضیحات مترجم

مستند با نگاهی کوتاه و اجمالی نسبت به روند توسعه موشک های بالستیک آغاز می شود ، و  تمرکز آن بیشتر معطوف به فعالیت های موشکی آمریکا در دوران جنگ سرد است.

مطرح شدن مقوله فضا به عنوان یک عرصه مفید در جهت پیشبرد اهداف نظامی و غیر نظامی ، همزمان با پیشرفت تکنولوژی در توسعه موشک های بالستیک ، منجر به بروز رقابتی تسلیحاتی در فضا شد. عبارتی که از آن تحت عنوان " رقابت فضایی" یاد می شود برای نخستین بار بوسیله پرتاب اولین قمر مصنوعی دنیا توسط شوروی کلید خورد. اتفاق فوق منجر به جنب و جوشی عظیم در صنعت دفاعی و فضایی آمریکا شد و در نهایت اندکی بعد ، این کشور نیز تبدیل به دومین کشور دارنده قمر مصنوعی در فضا شد.

اما این پایان کار نیست ، پیش از این تصور میشد عرصه فضا تنها کارزاری برای جولان ماهواره ها و اقمار مصنوعی باشد ، اما در گرماگرم جنگ سرد ، اکتشافی جدید انجام شد که منشا یک تغییر اساسی در روند رقابت فضایی شد. اکتشاف فوق این امر را به اثبات می رساند که وقوع انفجارات اتمی در اتمسفر می تواند در گستره مشخصی باعث بروز اختلالات ارتباطی شود. این اَمر باعث شد تا هر دو کشور دست به پرتاب موشک های بالستیک به سوی اتمسفر بزنند ، اما این بار نه برای ارسال قمر مصنوعی بلکه به منظور ایجاد انفجار اتمی در  اتمسفر

بررسی این آزمایشات و تاثیرات ناشی از آنها بخشی عمده ای از این مستند را به خود اختصاص میدهد. هر چند  بحران موشکی کوبا و برخی رویداد های دیگر زمان جنگ سرد نیز از ذره بین این مستند پنهان نمانده است.

سایز حقیقی عکس

کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

اطلاعات فایل


اطلاعات فایل : ۰۰:۵۳:۲۰ | ۵۱۲×۳۸۴ | XviD – 1672Kbps | 29.970fps | MP3 – 96Kbps |

زبان : انگلیسی با زیر نویس فارسی


حجم 600 مگابایتکد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


کد: انتخاب همه
 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب malmal1369 تشکر کرده اند:
interceptor, &mmt, CAPTAIN PILOT, Present, pasha85, farzande-iran, vahid_kh, Java, ne13, Blanco, Mahdi1944, MISSILE

Captain

Captainno avatar
پست ها

2756

تشکر کرده: 1573 مرتبه
تشکر شده: 334 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 18 بهمن 1385 12:46

محل سکونت

شیراز

آرشيو سپاس: 6007 مرتبه در 1644 پست

Re: مستند Nukes In Space-The Rainbow Bombs با زیرنویس فارسی

توسط Present » چهارشنبه 8 خرداد 1392 08:45

مگه چهار قسمت نیست پس موقع extract قسمت پنج رو می خواد مگه هنوز ادامه داره ؟
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)

Major II

Major IIنماد کاربر
پست ها

86

تشکر کرده: 218 مرتبه
تشکر شده: 164 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 13 دی 1390 10:14

محل سکونت

تهران

آرشيو سپاس: 349 مرتبه در 51 پست

Re: مستند Nukes In Space-The Rainbow Bombs با زیرنویس فارسی

توسط malmal1369 » چهارشنبه 8 خرداد 1392 17:59

Present نوشته است:مگه چهار قسمت نیست پس موقع extract قسمت پنج رو می خواد مگه هنوز ادامه داره ؟


سلام علیکم
بله چهار قسمت میباشد و بنده الان دوباره تست کردم و کاملا سالم میباشد

کاربران زیر از شما کاربر محترم جناب malmal1369 تشکر کرده اند:
CAPTAIN PILOT, Mahdi1944


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان