در اين بخش مي‌توانيد در مورد تمامي مسائل مرتبط با مدارهای آنالوگ و دیجیتال به بحث بپردازيد

New Member

no avatar
6

تشکر کرده: 5 مرتبه
تاريخ عضويت

پنج شنبه 31 خرداد 1386 22:09

آرشيو سپاس: 0 مرتبه در 0 پست

مدار برای on/off power led IR

توسط javad44 » پنج شنبه 26 بهمن 1396 17:25

باسلام
میشه یه مدار ساده جهت روشن شدن 6 عدد POWER LED IR 1-3W 2.2-1.8 V , درایور w 1* 4-7 ,ورودی درایور 220 وخروجی ان 12 الی 24 ولت , موقع تاریک شدن وخاموش شدن بطور خودکار موقع روشنایی بصورت شماتیک بکشید. البته فتوسل 5 میلی دارم ولی نوع ومشخصات فنی ماسفت برای فتوسل وترانزیستور برای ال ای دی ها و رگولاتور برای تنظیم برق مدار سوسچ خودکار نمیدونم چطور محاسبه کنم ومدار را درست کنم.اینکه باید با pcb سری یا موازی بشه ویا چطور نصب بشه را نمیدنم. ایا هر سه پارامتر ماسف و ترانزیستور و رگولاتور برا فرمان دادن جهت خاموش وروشن شدن مورد نیاز هست ؟6 عدد ال ای دی مادون 850 نانو 1-3 وات.

Colonel II

Colonel II

نماد کاربر
6615

تشکر کرده: 1670 مرتبه
تاريخ عضويت

سه شنبه 26 آذر 1387 16:20

آرشيو سپاس: 11653 مرتبه در 2024 پست

Re: مدار برای on/off power led IR

توسط sinaset » پنج شنبه 26 بهمن 1396 20:49

باسلام

قسمت اول،یعنی قسمت مربوط سوئیچ ترانزیستور نسبت به کم و زیاد شدن،نور جداست! اون قسمت رو که بسازید،خروجی پایه گیت ماسفت یا بیس ترانزیستور رو به روی ترانزیستور قرار دهید،تا فعال شود

به عنوان مثال،مدار بالا را ببینید،ترانزیستور دوم از سمت چپ به راست (BC107) را ببینید،انجا همیشه خروجی قرار می گیرد..
به کمک پتانسیور 100 کیلواهمی که در مدار قرار دارد،نیز می توانید حساسیت،مدار را نسبت به نور کم و زیاد کنید .. (حال اگر از ولتاژ ها مختلف هم استفاده می کنید،بازهم می توانید به نسبت ان،این حساسیت را کم یا زیاد کنید)
ضمن اینکه بهتر است،یک برد ازمایشگاه نیز تهیه کنید و مدار را در حالت ها مختلف ازمیشا کنید.
باتشکر.
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.

javad44 از این پست سپاسگزاري کرده است