آزمایش موفقیت آمیز موشک های پدافندی PAC-3 MSE

جديدترين اخبار مربوط به هوانوردي نظامي و غيرنظامي را در اين بخش بخوانيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

آزمایش موفقیت آمیز موشک های پدافندی PAC-3 MSE

پست توسط marshal1987 » دو شنبه 20 خرداد 1392, 10:53 am

Defence Talk
June 10th, 2013لینک مطلب : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]موشکهای PAC-3 MSE لاکهید مارتین موفق شدند طی یک تست پرواز دو هدف متفاوت را که هرکدام نمایندگی دسته ای از تهدیدات را بر عهده داشتند ، رهگیری ،تعقیب و منهدم نمایند.

اولین هدف یک موشک بالستیک تاکتیکی بود که سیستم پاتریوت دو موشک برای مقابله با ان شلیک نمود که از آن دو موشک اول موفق شد به طور موفقیت آمیز هدف را تعقیب نماید و موشک دوم هم مطابق برنامه ریزی خود را منهدم کرد.

هدف دوم یک فروند BQM-74 بود که نماینده تهدیات کروز به حساب می آمد که سومین موشک PAC-3 MSE شلیک و با موفقیت توانست این تهدید را از پیش رو بردارد.اطلاعات حاصل از این تستها نشان میدهد که تمامی اهداف و خواسته های مورد نظر از این سیستم پدافندی در طول این ازمایش براورده شده است.

ریچارد مک دانیل، معاون برنامه سیستمهای موشکی PAC-3 در این باره می گوید : "نتایج تست امروز نشان میدهد که طراحی و تنظیمات این سیستم موشکی به تکامل رسیده و آمادگی ورود به خط تولید را دارد " او همچنین می افزاید : " علاوه بر این ما برای اولین بار رهگیری اهداف چند گانه را به نمایش گذاشتیم"

موشک های PAC-3 و PAC-3 MSE دو نوع از بهترین موشکهای ضد هوایی در جهان هستند که توانایی شناسایی و مقابله با انواع تهدیدات هوایی و موشکی را دارند.آنها قادر به نابودی موشکهای بالستیک تاکتیکی و همچنین تهدیدات هوایی گوناگون می باشند.

سیستمهای موشکی PAC-3 و PAC-3 MSE به طور قابل ملاحظه ای قدرت آتش خود را افزایش داده اند به طوری که در جایی که قبلاً فقط 4 موشک PAC-3 بارگیری می شد هم اکنون 16 موشک PAC-3 و یا 12 موشک MSE بارگیری می گردد. موشکهای PAC-3 به صورت چهارتایی در یک محفظه پکیج شده اند که این موضوع انعطاف پذیری این سیستم را در بارگذاری موشکها در خلال نبرد بالا می برد.

لاکهید مارتین تاکنون آپگریدهای مختلفی برای سیستم ضد هوایی پاتریوت عرضه داشته که از جمله انها می توان به موارد زیر اشاره کرد: قابلیت hit-to-kill برای PAC-3 و MSE ، پکیج کردن چهارتایی موشکها در یک محفظه کنار هم و نیز بهبود کارایی سیستمهای کامپیوتری لانچر موشک .


  تصویر 

Captain II
Captain II
پست: 494
تاریخ عضویت: یک شنبه 13 شهریور 1390, 12:52 pm
سپاس‌های ارسالی: 699 بار
سپاس‌های دریافتی: 4990 بار

Re: آزمایش موفقیت آمیز موشک های پدافندی PAC-3 MSE

پست توسط marshal1987 » دو شنبه 20 خرداد 1392, 1:50 pm

PAC 3 تنها یک آپگرید معمولی برای نمونه های قبلی پاتریوت به شمار نمیاد . در این نمونه ارتقاهای قابل توجه ای چه در طراحی و چه در نرم افزار و سیستمهای کنترل و فرمان و شبکه اتفاق افتاده .

حتی مطالبی هم منتشر شده که احتمال داره برنامه MEADS با برنامه PAC3 ترکیب بشه و درواقع در اینده اپگریدهای دیگه ای بر مبنای تکنولوژی های سیستم MEADS به پاتریوت اضافه بشه .

پروژه های دیگه ای هم بر مبنای این موشک PAC3 مطرح شدند تا امروز مانند هوا پایه کردن این موشک و شلیک اون از جنگنده F15C

نکته ی دیگه ای که در PAC3 اهمیت داره اینه که هر لانچر اون 16 موشک رو اماده شلیک داره در حالی که اندازه لانچر خیلی بزرگ نیست و قابلیت تحرک خوبی داره


تصویر

 خدمه امریکایی پاتریوت در حال چک و تعمیر و نگهداری محفظه موشکها . به چهارتایی بودن محفظه های مجزا دقت کنید 

ارسال پست

بازگشت به “اخبار هوافضا و هوانوردي”