در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار نظامي منتشر شده به بحث بپردازيد
Commander

Commanderنماد کاربر
پست ها

2440

تشکر کرده: 11 مرتبه
تشکر شده: 99 مرتبه
تاريخ عضويت

چهارشنبه 15 فروردین 1386 18:23

آرشيو سپاس: 16122 مرتبه در 1610 پست

انهدام موشک کروز حقیقی توسط سیستم دفاع ضد هوایی Pantsir-S

توسط Shahryar » سه شنبه 2 آبان 1391 20:18

انهدام موشک کروز حقیقی توسط سیستم دفاع ضد هوایی Pantsir-S

 لينکها براي کاربران مهمان قابل دسترسي نيست، براي مشاهده ي لينکها لطفا ثبت نام کرده و وارد شويد 


دو شلیک موشک از سیستم دفاع ضدهوایی برد کوتاه Pantsir-S کافی بود تا باعث انهدام موشک کروز پرتاب شده از بمب افکن استراتژیک Tu-95MS گردد. وزارت دفاع روسیه اعلام داشت در جریان تمرینات نظامی در شمال روسیه در جمعه گذشته، سیستم دفاع ضد هوایی کوتاه برد Pantsir-S موفق شد با شلیک دو موشک، موشک کروز حقیقی پرتاب شده از یک فروند بمب افکن استراتژیک Tu-95MS را منهدم نماید. هدف موشک حقیقی کروز شلیک شده از فاصله 800 کیلومتری، انهدام یک ساختمان گزارش شده است. به گزارش وزارت دفاع روسیه، دو موشک شلیک شده از Pantsir-S باعت نابودی موشک کروز حقیقی و ممانعت از انهدام ساختمان حفاظت شده گردیدند. این تمرین حقیقی کارایی بالای سیستم Pantsir-S را به اثبات رساند.

سابق بر این، سیستم Pantsir بر علیه موشک های کروز تمرینی به کار گرفته شده بود و این اولین باریست که با موفقیت بر علیه یک موشک کروز حقیقی استفاده شد. موشک های کروز به خاطر ابعاد کوچک، سرعت بالا، پرواز در ارتفاع بسیار پایین اهداف مشکلی برای شناسایی در رادار و حتی حسگرهای حرارتی میباشند. سیستم Pantsir-S, ساخت KBP روسیه, مجهز به رادار کنترل آتش، سنسور الکترواپتیک، 2 توپ کنون 30 م م و 12 تیر موشک هدایت فرمان رادیویی 57E6 بوده و برای درگیری با انواع اهداف در ارتفاع پست طراحی شده است. به گفته KBP، سیستم Pantsir قابلیت درگیری با اهداف تا 20 کیلومتر با موشک و 4 کیلومتر با توپ کنون را دارا میباشد.

وزارت دفاع روسیه قرارداد خرید 100 سیستم Pantsir-S را برای تجهیز ارتش روسیه به امضاء رسانده است. نمونه صادراتی این سیستم Pantsir-S1 میباشد که به امارات، سوریه و الجزایر فروخته شده است. بر اساس قرارداد 4.2 میلیاردی با عراق، این کشور به 50 سیستم Pansir-S1 مجهز خواهد شد.


20 اکتبر 2012
بخش انگلیسی ریانووستی
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..

میگ 35 از این پست سپاسگزاري کرده است


 


  • موضوعات مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    آخرين پست

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان